banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Nov 2008, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Moje misljenje je da se treba skinuti sa postojeceg sistema, makar placali vise - bio sam kuci nedavno i kad je vani bilo hladno,smrzo sam se i u kuci,morao sam u dzemperu hodati(da sam sjedio- zaledio bih se) a nisam ni malo zimogrozan,naprotiv.
Kakvo je stanje kad je vani -10, ne smijem ni da zamislim.
Oni se pravdaju losim instalacijama, a nedavno su dobili velika sredstva od vlade i od grada za rekonstrukciju postojece mreze,a oni su s tim parama samo prosirili postojecu mrezu,grejni kapacitet je ostao isti dok su od novih vlasnika bajnog nam grijanja takodje uzeli pare za to.Koliko su svrnuli sebi to je posebna prica.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 15:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2008, 10:42
Postovi: 282
Lokacija: Pariz
direktor toplane je uvijek bio govnoooooo, ne mogu shvatiti sto nisu ga skinula sa finog fotelja????????

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7_K05AdivC8


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Gradoljubov jaran,naravno.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 16:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Mar 2008, 13:36
Postovi: 97
Meni grijanje na Bulevaru radi dobro. Cak je ponekad i pretoplo. Ne razumijem u cemu je problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Dobro je kad radi, ali kad je hladno a oni ne griju, u tome je problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Гдје добро гријање, пола града нема гријање. Ја лице могу да наслоним на радијатор кад је најтоплији, и тако је одувијек. Гријем се на струју. И онда ми почну муљати са причама по медијима како сви имају уредно гријање, како су сви задовољни, како расте проценат наплативости, а пола Насеља Сунце се скинуло са градског гријања.

Реконструкција вреловода од Градске топлане до Хотела Босна креће на прољеће. Ваљда је све спремно, укључујући и комплетан материјал. Али ја просто сумњам да ћемо од тога имати икакве користи, јер је удаљеност од топлане и број корисника једноставно превелик. Једино да се направи још једна топлана на другом крају града.

Читао сам у новинама да топлана коначно дозвољава обрачун утрошене топлотне енергије према калориметрима. Уградња калориметра по стамбеној згради дође око 700КМ, и уграђују га посебне фирме.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 20:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2007, 17:50
Postovi: 588
Lokacija: Niskozemlje
Kod mene je prevruce, radijatori vreli, a ja u kratkim rukavima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ostave cijenu grijanja na nivou od lani, a onda iz gradskog budzeta ulete sa x mil KM i kazu kao eto nije poskupilo. Onda istom tom narodu uvedu neku drugu vrstu nameta i tako pokriju tih X mil.

Od ove godine kod mene radijatori zvrlje u prazno... Rekao sam im pa-pa....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
mangia je napisao:
Od ove godine kod mene radijatori zvrlje u prazno... Rekao sam im pa-pa....

I, koliko te kostalo to mahanje, jesi li ih zvanicno odjavio pa dosli i iskljucili ih (i koliko to kosta) ili si samo odlucio ne placati vise?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Ja znam da se kod nas u stanu moraju stavljati posude sa vodom na radijatore, jer grijanje
spaljuje... a noću spavam sa otvorenim prozorom u sobi... jebaji ga... vojna gradnja - SFRJ,
JUS 1980.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 23:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Na Bulevaru griju ko ludi, pogorismo, prozori non-stop otvoreni,valjda nece biti drugacje kad bas zahladi,ali to je od prosle godine,cijela je zgrada stalno zvala toplanu i svi smo kukali,poceli su grijati tek krajem decembra


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
hazoous je napisao:
Ja znam da se kod nas u stanu moraju stavljati posude sa vodom na radijatore, jer grijanje
spaljuje... a noću spavam sa otvorenim prozorom u sobi... jebaji ga... vojna gradnja - SFRJ,
JUS 1980.

Zar kod vas griju i noci?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 01:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
BLAF77 je napisao:
I, koliko te kostalo to mahanje, jesi li ih zvanicno odjavio pa dosli i iskljucili ih (i koliko to kosta) ili si samo odlucio ne placati vise?


Stan mi je malo veci a pola stana se ne grije pa sam htio da umanjim troskove za grijanje tako sto cu ga odjaviti. Oni su trazili 60KM/radiatoru na sta sam se grhotom nasmijao.

Za 20-ak min. po radijatoru sam to licno uradio. Cepovi su oko 2KM/kom a za svaki radijator trebaju po 2 komada. Malo kudelje i to je to...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 01:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kažu iz Toplane, mreža im je bušna kao cigansko rešeto, mazut kupljen kad je nafta bila najskuplja, još uvezen iz Italije.

Ali topalan mora sve naplatiti , iako je 60% toplotne energije otišlo u majku Zemlju.

Radiajtori su mi malki, ali opet toliko da mi u stanu nije MINUS. Šta da i toga nema pocrkao bih, jer u zgradi nema dimnjaka.

Prokleti komunisti nisu računali na krizu! :angry4:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
mangia je napisao:
BLAF77 je napisao:
I, koliko te kostalo to mahanje, jesi li ih zvanicno odjavio pa dosli i iskljucili ih (i koliko to kosta) ili si samo odlucio ne placati vise?

Stan mi je malo veci a pola stana se ne grije pa sam htio da umanjim troskove za grijanje tako sto cu ga odjaviti. Oni su trazili 60KM/radiatoru na sta sam se grhotom nasmijao.
Za 20-ak min. po radijatoru sam to licno uradio. Cepovi su oko 2KM/kom a za svaki radijator trebaju po 2 komada. Malo kudelje i to je to...


Ja mislim da ce te oni i dalje teretiti za tih 60KM po radijatoru kad se budes zvanicno htio odjaviti, bez obzira sto si to sam uradio. To je cijena odjavljivanja. Prije su cini mi se naplacivali odredjenu cijenu za odjavljivanje + 25 KM po radijatoru to odvajanje sa mreze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
На Мејдану поцркасмо од топлоте, по стану ходам са мање одјеће него љетос!

Укратко: топловодна мрежа Бањалуке има 3 крака (три главне магистрале): први од Топлане кроз Борик до хотела Босна, други од Топлане уз Врбас до Мејдана и трећи ка сјеверу ка Росуљама. Топловодна мреже је у јако лошем стању, кад је постављана, то је урађено јако лоше, а временом је лоше одржавана (посебно у рату када није ни било гријања).
На прољеће почиње реконструкција магистрале до хотела Босна, али је план да се одмах након тога и друге двије магистрале реконструишу. Занимљиво је да се 40% града уопште не грије преко градске топлане!
Размишља се и о другој врсти енергената. прије свега о гасу, али се то све још увијек своди на причу...

Калориметри су нешто о чему се такође размишља и што заправо и јесте најбоље рјешење. Не мора да значи да ћете са калориметром имати мање рачуне за гријање! То је велика заблуда... Конкретно, ако ваш стан нема изолацију или има лошу столарију, вама ће бити потребно пуно више енергије да се загрије ваш стан у односу на стан исте површине са добром изолацијом и столаријом! Дакле, трошићете више киловат-часова и имати веће рачуне за гријање...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
filozof sa vrbasa je napisao:
Kažu iz Toplane, mreža im je bušna kao cigansko rešeto, mazut kupljen kad je nafta bila najskuplja, još uvezen iz Italije.

Ali topalan mora sve naplatiti , iako je 60% toplotne energije otišlo u majku Zemlju.

Radiajtori su mi malki, ali opet toliko da mi u stanu nije MINUS. Šta da i toga nema pocrkao bih, jer u zgradi nema dimnjaka.

Prokleti komunisti nisu računali na krizu! :angry4:

Prokleti komunisti nisu racunali da ce gamad iz tih stanova ratovati...

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 13:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
E to je već diskutabilno.

Većina komunista je znala da spaja nespojivo. Znali su da će jednog dana pući.

Zemlja im kosti izbacila.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Могу вас замолити (нисам администратор, па не могу забранити) да на теми о квалитети гријања у БЛ не смарате са комунистима и другим идеологијама?

Хвала!

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
shoole je napisao:
Калориметри су нешто о чему се такође размишља и што заправо и јесте најбоље рјешење. Не мора да значи да ћете са калориметром имати мање рачуне за гријање! То је велика заблуда... Конкретно, ако ваш стан нема изолацију или има лошу столарију, вама ће бити потребно пуно више енергије да се загрије ваш стан у односу на стан исте површине са добром изолацијом и столаријом! Дакле, трошићете више киловат-часова и имати веће рачуне за гријање...

Заблуда? Каква глупост! Као што рекох, радијатори су ми толико топли, да човјек може лице да држи на њима, а длан је потребно држати неких 5 секунди прије него што рука осјети да је радијатор уопште топао. Кад би мој улаз уградио калориметар мислим да не би плаћали ни 10% у односу на цијену нормалне испоруке топлотне енергије. Такво је стање у цијелом насељу које броји неколико стотина станова, и у којем се људи масовно скидају са градског гријања. Кад би људи масовно почели да уграђују калориметре, топлана би 'ладно пропала. Да они имају користи од калориметара, давно би "натјерали" кориснике да их уграде.

Успут, знате ли како ти идиоти утврђују "чињенично стање", када их зовнемо због лошег гријања и када треба да нам одобре бонификацију? Мјере температуру ваздуха у стану, по просторијама! Шта да вам кажем више, о каквим неписменим идиотима се ради.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs