banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jul 2018, 20:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Sad se ovaj inati da naplati sve , kao Kaja...ista skola
Mene zanima da li uopste postoji zatara , da se moze igrati na tu kartu , da li zakonski postoji zastara u ovom slucaju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Дуговања за све комуналне услуга застаријевају након годину дана, колико ја знам. Мислим да је неко чак овде качио и члан закона.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 20:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Ja se iskljucio sa grijanja 2015 god :) , ali oni mi potrazuju dugovanja iz 2013 - 2015 ccc...nisam bas optimistican , i kolegi je isto tako . slicna situacija , a njemu je cak i izvrsio dolazio na vrata , a isto dug kao moj ovaj period


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Zastari dug ako nema tužbe.
Moji se odavno skinuli. Još dok su iz Toplane dolazili da te kazne, pa te isključe. Zlatna vremena :) I onda se potezali oko nekog duga, jer su slali račune a grijanje nikakvo... i na kraju padne neki dogovor. pa platimo da se riješimo. Sve crno na bijelo dogovoreno u ratama. Poslije nekoliko godina stiže račun od Toplane sa kamatama i šta već... fino ga začinili. Samo odložili sa strane. Vole oni tako :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sad sistemski odmah salju na sud. Kaja je sve naplatio. Sve stajalo na sudu uredno u ladicama. Ako sam dobro razumio milionska dugovanja su bila i izvukao je sve uz pomoc advokata.

Dobro provjeriti da ne bi i u jogurt duvao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2018, 16:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
1. Mole se oni koji nisu upućeni u problematiku, tj. nemaju lično sličnih problema sa toplanom da ne daju "ofrlje" savjete na osnovu samo svog osjećaja. A bez ikakvih argumenata. Cilj je da pomognemo jedni drugima, a ne da dovodimo ljude u zabludu.

2. NISU DOVOLJNI potpisi svakog stanara na jednom listu, ovjerenom od strane ZEV-a. Traži se da bude jedan vlasnik-jedna saglasnost, ovjerena ili u sobi 16 ili na šalteru ekotoplane. To je tačan podatak i nemojte lupati molim vas.

3. Neko pomenu PLAĆANJE RAČUNA ZA ISPORUČENU USLUGU. Potpitanje: kako se tretira isporučena usluga za grijanje u MAJU, JUNU i JULU npr, kad znamo da se ništa ne isporučuje. (Mislim ni zimi se ne isporučuje onoliko energije koliko treba...)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2018, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Da li si se iskljucio sa toplane i ako jesi,da li si ispostovao citavu njihovu proceduru?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2018, 08:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
1. nisam se isključio JOŠ. Ali provodim čitavu proceduru, skupljam ovjerene potpise. Nakon toga podnosim zahtjev. A projekt isključenja ću vidjeti ili da sklepam nešto ili da idem bez njega. Prvo podnosim zahtjev. A projekt nije zakonski nigdje utemeljen. Nakon podnošenja zahtjeva dajem im rok za isključenje. A onda se isključujem fizički i dostavljam zapisnik i certifikat ovlaštenog lica ili firme.

2. Interesantan članak: http://www.istinito.com/index.php/aktue ... t-projekta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2018, 09:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
A ovo:

http://radnicitoplane.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2018, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
A tek ovo
http://www.dobrepickekojeradeutoplani.ba

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2018, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Džontra je napisao:


pazi kad sam klikno. Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2018, 12:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Džontra je napisao:


Pravis se majmun i sprdas se ovdje a ljudi imaju realne probleme koje nastoje bar nekako otkloniti ili ublaziti. Ajd neka neko obrise ova zadnja tri posta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2018, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nepravi se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2018, 15:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
Sad da vam prenesem jednu "tajnu" koju sam slučajno saznao. Mislim da će vam uštediti sate i dane.

ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA ISKLJUČENJE SA SISTEMA, DOVOLJNO JE SKUPITI POTPISANE SAGLASNOSTI SAMO ONIH ČLANOVA ZEV-A KOJI SU PRIKLJUČENI NA SISTEM GRIJANJA !!!

Ili, drugim riječima, POTPISI ISKLJUČENIH ČLANOVA NISU POTREBNI !!!

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2018, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Eto, nešto i logično vezano za toplanu! :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2018, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Meni kamsinica dosla da potpisem, i prvo sto je pitala je jesmo li na toplani. Posto nismo kaze ne treba. Kontam da sad to naglase, mozda u pocetku nisu.
Cuo sam da je ovo protivustavno i da ce u septembru biti nekih novosti oko ove procedure.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2018, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Нема потребе скупљати потписе, биле комшије на гријању или не, јер је и бруцошу на праву јасно да је то илегално.

Мислим, коме је досадно нек се занима куцајући комшијама на врата... Али Закон о облигационим односима је јасан:

Član 14.
U zasnivanju obligacionih odnosa strane ne mogu ustanovljavati prava i obaveze kojima
se za bilo koga stvara ili iskorišćava monopolski položaj na tržištu.

И конкретније када су у питању општи услови о испоруци топлотне енергије којима се установљава обавеза прикупљања потписа као услов за искључење са система:

Član 143.
(1) Ništave su odredbe opštih uslova koje su protivne samom cilju zaključenog ugovora
ili dobrim poslovnim običajima, čak i ako su opšti uslovi koji ih sadrže odobreni od
nadležnog organa.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 12:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Jul 2018, 22:04
Postovi: 1
Pozdrav.
Moze li mi neko preporuciti firmu koja radi iskljucenje grijanja (stara zgrada).

Ja sam odlucio da uradim po instrukcijama Evil_Dead-a sa prethodne stranice :). Poslao sam im zahtjev za iskljucenje, i dao im rok 8 dana. Prilozio sam i kopiju pisma od stare toplane, kojim oni raskidaju ugovor. Nisam potpisivao ugovor sa EKO toplanom, niti im placao racune (zadnji placen januarski staroj Toplani). Naravno, iz EKO toplane su odgovorili sa dokumentacijom za potpise stanara :), ali takodje i sa potvrdom da su primili moj zahtjev. Vecina ljudi iz moje zgrade je napolju, tako da je prakticno nemoguce skupiti potpise.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 12:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2008, 16:27
Postovi: 43
Koliko bi novca uzeo advokat da pokrene tuzbu protiv njih iz Eko Toplane (sporeta) ? Ne racunajuci onu taksu od 50km. Licno sam ih obavijestio da ne zelim njihovu uslugu, niti sam istu koristio, dugova prema staroj toplani nemam... Oni naravno redovno salju racune. Zvali su me na telefon da dodjem i potpisem ugovor, sto sam naravno odbio. Od tada me zovu svako 2 dana po 2 puta dnevno na mobilni telefon, ja se ne javljam kad vidim njihov broj. Imam svojih problema dovoljno, jos mi samo oni trebaju.... Pozdrav i svako dobro !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 15:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Da se javiš naredni put i da im kažeš da ćeš MUPu podnijeti prijavu za uznemiravanje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs