banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jan 2009, 10:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Griju grad na taj nacin, a vi se zalite .. :))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2009, 14:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Helena je napisao:
To kod kupusista, kraj semafora, pusi se vec 30 godina cijelu sezonu grijanja :D

mislio sam na ovo svjeze iskopano, od prije mjesec dana :D

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Kod nas toplana ne radi od 1992. godine. Ni sam ne znam zbog čega jer rata u tzv. zapadnom dijelu grada nije ni bilo. Doduše bilo je pucanja sa brda ali 1992. to nije bilo ni ozbiljno jer je Perišić svaki put preko radio veze najavljivao gdje će gađati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 11:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kod nas radi, al` od toga nemaju svi koristi

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 12:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Zato sebi napravite ličnu toplanu (na struju) i zavrneš kad ti ne treba, a odvrneš ako ti se hoće i u po jula :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 12:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
zato sto su nam "pametne" glave, gledajuci da sto vise para prikupe i skinu obavezu sa sebe, zakuvale dodatno situaciju kreirajuci zajednice etaznih vlasnika, a dogovoriti se sa neandertalcima nije moguce

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Pa o tome i pričam e sad problem je ako grejanje nije etažno pa su sve cevi spojene kroz spratove a ako jeste, lepo isečeš svoj stan, iskoristiš već postojeće radijatore, kupiš odgovarajuće grejno telo i super... I mnogi ljudi zaziru od toga jer misle da je skupo ali nije, izadje jeftinije nego gradsko grejanje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Nicole je napisao:
Zato sebi napravite ličnu toplanu (na struju) i zavrneš kad ti ne treba, a odvrneš ako ti se hoće i u po jula :wink:


Koliko kosta struja????

Ikako to mislis da napravis svoju toplanu???????

Nikol ne zajebajem se vec me interesuje.......de da cujem....

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Hrna ovo je ozbiljna tema, drž se ti sektora o ljubavi, romantici, sexu i tako... Zalutao si...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Nicole je napisao:
Hrna ovo je ozbiljna tema, drž se ti sektora o ljubavi, romantici, sexu i tako... Zalutao si...


Ne zajebavam se bolan vec me interesuje.....daj reci zivota ti kako???

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Neka ti neko drugi objasni ja nemogu od smeha :D
I kako bi tebe teoretski moglo interesovati grejanje u BL? Misliiiiiimmmmmmmm...... :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Nicole je napisao:
Neka ti neko drugi objasni ja nemogu od smeha :D
I kako bi tebe teoretski moglo interesovati grejanje u BL? Misliiiiiimmmmmmmm...... :roll:


A jesi ti majko mila,pa jel me mora teoretski interesovati bas za BL???imal solucija da bih htio ugraditi grijanje tako mozda negdje drugo????

Ajd nemoj me handrit vec reci da cujem......

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Jesam ja? Jesi ti!
Uostalom već sam objasnila sve sem novca...
Korisnici gradskog grejanja plaćaju cele godine po 8o-100 KM iako nemaju grejanje u letnjem periodu a kad se greješ na struju plaćaš po 100 max 120 KM struje, ako grejanje radi 24 h dnevno i kada uzmeš u obzir da se greješ 6 meseci u godini, dakle 6 meseci ga samo i plaćaš, dodje ti duplo jeftinije, plus možeš se grejati i kada nije toliko hladno u nekom medjuperiodu dok se korisnici gradskog grejanja mrznu dok "pametne glave" ne dogovore, hoće li povećati cenu, kada da puste grejanje, pa je li treba ili ne treba...
Je li sada u redu druže Hrna?
(o sistemu grejanja sam već iznad napisala)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Nicole je napisao:
Pa o tome i pričam e sad problem je ako grejanje nije etažno pa su sve cevi spojene kroz spratove a ako jeste, lepo isečeš svoj stan, iskoristiš već postojeće radijatore, kupiš odgovarajuće grejno telo i super... I mnogi ljudi zaziru od toga jer misle da je skupo ali nije, izadje jeftinije nego gradsko grejanje...


Ma razumijem ja tebe Nikol ali mi nesto nije jasno,bolan kako odgovarajuce grejno tjelo????Sta je to bolan,to me interesuje???
I kako mislis isjeci cjevi??Mislim kako se placa grijanje,imali mjerac ili je ono na citavu zgradu toliko se potrosilo pa se podjeli na kvadrate i stanove.....

A ispocetka sam mislio da se grijes na klimu,jer to rade mnogi i kazu da im je jeftinije a i bolje....

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
E Hrna mamu svoju zajebavaj, jes čuo!!?? :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2009, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Hrna druze, mozes postaviti mali elektricni kotao za grijanje (malo veci od malog bojlera) negdje u stan, skinuti svoje radijatore sa sistema centralnog grijanja zgrade i uvezati ih drugim cijevima u svoj sistem u stanu.
A imas i rjesenje da, nakon skidanja radijatora sa centralnog grijanja ugradis elektricni grijac u svaki radijator pojedinacno. To su namjenski grijaci od oko 2kW koji odgovaraju ventilima na vec postojecim radijatorima, bez puno zajebancije. Imaju na sebi termostat pa stimas koliko ces da te grije...
Neki ljudi imaju srece da nisu u prizemlju pa ih fino komsija odozdo grije, i to solidno. Onda jos malo dogrijes ovakvim grijanjem i isplati ti se. Ali ako si "donji" i ako se u potpunosti moras osloniti samo na struju, onda je cak i skuplje nego imati centralno od toplane. Jedina prednost vlastitog grijanja u tom slucaju je sto mozes naloziti kad god ti treba, a ne cekati da se idioti smiluju i zakljuce da stvarno treba.
Grijanje placas po kvadratu stambenog prostora, 1.35KM/m2.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 07:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Pa to me i interesuje Blaff,jer mi je malo ne logicno da se grijes na struju jer je struja bas i poskupa!!A kad taj``bojler``stavis onda moras provuci i cjevi do radijatora,pa to ti jedan veliki posao...valja to sve uraditi,moras kopati zidove i svesta jos...ali ako se isplati onda je ok!!!Samo nije to bas tek tako uraditi,ne mozes dovesti nekog salabajzera da ti to radi....Hvala BLAFF jaro na objasnjenju :cat:

Nicole je napisao:
E Hrna mamu svoju zajebavaj, jes čuo!!?? :evil3:


Slusaj Nikol ja ti nisam nikog od familije spominjao pa te molim da i ti ne spominjes nikog od moje!!!!!!!!Ako pricas o necemu sto nemas pojma pa nemoj ni pricati,fino sam te zamolio da mi das objasnjenje kako i sta a ti se glupiras i baljezgas svasta!!!!!!!!!!!!!

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 08:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Hrna je napisao:
Pa to me i interesuje Blaff,jer mi je malo ne logicno da se grijes na struju jer je struja bas i poskupa!!

Струја није скупа!
Када људи имају рачуна да се грију на електричну енергију, онда то довољно говори колико је она јефтина....

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 09:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Slušaj Hrna, kao prvo, tebe ne može interesovati kako se ljudi greju na struju u BL jer živiš u pm daleko odavde...
Druga stvar, ja ne pričam o tome napamet, govorim jer ja imam u stanu taj sistem...
Lepo sam objasnila da je duplo jeftinije, i greje se samo moj stan jer su cevi na mom spratu presečene i moj stan je odvojen od ostatka zgrade... I NE TREBA kopati po zidovima i skidati radijatore, postavljati nove cevi, i kojekakve gluposti koje ste naveli, sve sto treba je kotao koji odgovara kvadraturi stana, termostat i metar i po do dva bakarne cevi da se spusti od kotla do ventila na radijatoru u kupatilu i iskoriste se vec postojeci radijatori...
I apsolutno je nebitno je li ispod tvog stana sjeverni pol jer je moj stan na ćosku zgrade imam dva vanjska zida i bukvalno na vjetrometini a zadnji je sprat, nije potkrovlje, dakle i iznad mene propuh, i ništa od toga sada nije problem jer ima dovoljan broj rebara radijatora, srazmeran kvadraturi dok je pre bio problem i nikako nije mogao stan da se zagreje, zato je i uradjena ova opcija...
I odavno postoje firme u BL koje se bave ugradnjom grejanja na struju tako da nije problem naći nekoga da to odradi, stručno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Nicole je napisao:
Slušaj Hrna, kao prvo, tebe ne može interesovati kako se ljudi greju na struju u BL jer živiš u pm daleko odavde...
Druga stvar, ja ne pričam o tome napamet, govorim jer ja imam u stanu taj sistem...
Lepo sam objasnila da je duplo jeftinije, i greje se samo moj stan jer su cevi na mom spratu presečene i moj stan je odvojen od ostatka zgrade... I NE TREBA kopati po zidovima i skidati radijatore, postavljati nove cevi, i kojekakve gluposti koje ste naveli, sve sto treba je kotao koji odgovara kvadraturi stana, termostat i metar i po do dva bakarne cevi da se spusti od kotla do ventila na radijatoru u kupatilu i iskoriste se vec postojeci radijatori...
I apsolutno je nebitno je li ispod tvog stana sjeverni pol jer je moj stan na ćosku zgrade imam dva vanjska zida i bukvalno na vjetrometini a zadnji je sprat, nije potkrovlje, dakle i iznad mene propuh, i ništa od toga sada nije problem jer ima dovoljan broj rebara radijatora, srazmeran kvadraturi dok je pre bio problem i nikako nije mogao stan da se zagreje, zato je i uradjena ova opcija...
I odavno postoje firme u BL koje se bave ugradnjom grejanja na struju tako da nije problem naći nekoga da to odradi, stručno...


Ti Nikolice opet kakis....pa sto mi nisi objasnila kad sam te pitao vec prospas nekakvu suplju ovdje!!!!!
Brate mogu ja zivjeti gdje hocu ali ako me interesuje pa daj vise napisi a nemoj mi baljezgati gdje ja zivim i sta mene briga!!!!!!!!
Otkud ti znas gdje ja imam stan/kucu i bilo sta????
Da to ti ne radis u udbi mozda????

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs