banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Mar 2019, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
vlakanje je napisao:
sinip je napisao:
Ево кажу на Дневнику да није складиште сјечке за Еко топлану.


Mozda je skladiste sjecke od dobavljaca za eko toplanu?!

Garant nema pecata na stablima pa unistavaju dokaze :D

Ш'а зна' ја, свашта је могуће. :D

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2019, 00:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
Sreća ide lijepo vrijeme pa nam grijanje i ne treba :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2019, 14:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
pinkara je napisao:
Ne. Ja sam sve odradio skinuo se sa grijanja,dobio potvrde i odnio u toplanu. Nikakvo obavjestenje/zahtjev za iskljucenje im prvo nisam slao.
Uglavnom izrada tog "projekta" koji je copy/paste je oko 150-200 maraka,likovi koji te otpajaju sa grijanja uzimaju 40 maraka po radijatoru (nisam siguran) i to je to sto se tice placanja.
Inace,grijanje sam placao 125 maraka mjesecno a sada kada sam presao na struju,decembarski i januarski racuni su mi bili150 i 160 maraka (redovno mi racuni za struju budu oko 30 maraka +-).


Pozdrav
Da li je moguće da mi po stavkama napises šta prvo i kada treba uraditi da bih se isključio sa grijanja, onda koji je sledeći korak i sve do kraja.
Molim te ako ti se da mogu pokrenuti proceduru isključivanja jer se ovako više ne isplati
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2019, 16:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Ne mozes se iskljuciti dok ne zavrsi sezona grijanja, ako se ne varam to je 15.5. Ali mozes da udjes u proceduru.
Prvo sto treba da uradis je da odes u toplanu, i trazis formulare za iskljucenje sa sistema, oni ce ti objasniti se ostalo.

Mojim komsijama i meni su prosle godine trazili sledece:
1. Zahtjev za iskljucenje
2. Potpis svih clanova ZEV-a, nije bilo potrebno 100% nego sakupi sto vise mozes, bitno da je vise od pola.
-potpisse nemoj skupljati na nikakvim papirima, dobices od njih formular predvidjen za to
-potpisi moraju biti ovjereni od strane notara ili u opstini
-navodno od ove godine ces moci i bez te ovjere, ako imate registrovan ZEV, bice dovoljan pecat od ZEV-a na formaular sa potpisima
3. kada to sve sakupis odneses im i cekas da ti odobre ili odbiju, ako ti odobre docice neko da te iskljuci i stavi pecat na toplinske instalacije u ormaru

Ovo je moje iskustvo u novoizgradjenoj zgradi, koja ima novi sistem grijanja i nema zajednicke cijevi kao kod starih zgrada.

Ako si u staroj zgradi sa starim sistemom postupak se uveliko komplikuje, treba ti projekat iskljucenja, tehnicka izvodivost, itd..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2019, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
CRC_1 je napisao:
Ne mozes se iskljuciti dok ne zavrsi sezona grijanja, ako se ne varam to je 15.5. Ali mozes da udjes u proceduru.
Prvo sto treba da uradis je da odes u toplanu, i trazis formulare za iskljucenje sa sistema, oni ce ti objasniti se ostalo.

Mojim komsijama i meni su prosle godine trazili sledece:
1. Zahtjev za iskljucenje
2. Potpis svih clanova ZEV-a, nije bilo potrebno 100% nego sakupi sto vise mozes, bitno da je vise od pola.
-potpisse nemoj skupljati na nikakvim papirima, dobices od njih formular predvidjen za to
-potpisi moraju biti ovjereni od strane notara ili u opstini
-navodno od ove godine ces moci i bez te ovjere, ako imate registrovan ZEV, bice dovoljan pecat od ZEV-a na formaular sa potpisima
3. kada to sve sakupis odneses im i cekas da ti odobre ili odbiju, ako ti odobre docice neko da te iskljuci i stavi pecat na toplinske instalacije u ormaru

Ovo je moje iskustvo u novoizgradjenoj zgradi, koja ima novi sistem grijanja i nema zajednicke cijevi kao kod starih zgrada.

Ako si u staroj zgradi sa starim sistemom postupak se uveliko komplikuje, treba ti projekat iskljucenja, tehnicka izvodivost, itd..


Kakav projekat iskljucenja ti treba da raskacis gusane (ili bilo koje druge) radijatore sa sistema ili tehnica izvodljivost??? Mozes li ovo objasniti??? U starim zgradama su vecinom vertikale zajednicke (idu iz podruma ) a horizontale gotovo i da nema.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2019, 21:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
motozeljo je napisao:
CRC_1 je napisao:
Ne mozes se iskljuciti dok ne zavrsi sezona grijanja, ako se ne varam to je 15.5. Ali mozes da udjes u proceduru.
Prvo sto treba da uradis je da odes u toplanu, i trazis formulare za iskljucenje sa sistema, oni ce ti objasniti se ostalo.

Mojim komsijama i meni su prosle godine trazili sledece:
1. Zahtjev za iskljucenje
2. Potpis svih clanova ZEV-a, nije bilo potrebno 100% nego sakupi sto vise mozes, bitno da je vise od pola.
-potpisse nemoj skupljati na nikakvim papirima, dobices od njih formular predvidjen za to
-potpisi moraju biti ovjereni od strane notara ili u opstini
-navodno od ove godine ces moci i bez te ovjere, ako imate registrovan ZEV, bice dovoljan pecat od ZEV-a na formaular sa potpisima
3. kada to sve sakupis odneses im i cekas da ti odobre ili odbiju, ako ti odobre docice neko da te iskljuci i stavi pecat na toplinske instalacije u ormaru

Ovo je moje iskustvo u novoizgradjenoj zgradi, koja ima novi sistem grijanja i nema zajednicke cijevi kao kod starih zgrada.

Ako si u staroj zgradi sa starim sistemom postupak se uveliko komplikuje, treba ti projekat iskljucenja, tehnicka izvodivost, itd..


Kakav projekat iskljucenja ti treba da raskacis gusane (ili bilo koje druge) radijatore sa sistema ili tehnica izvodljivost??? Mozes li ovo objasniti??? U starim zgradama su vecinom vertikale zajednicke (idu iz podruma ) a horizontale gotovo i da nema.

Moras imati projet za idkljucenje sa dvocjevnog sistema i u njemu pojasnjenje da to iskljucenje ne narusava grijanje drugih korisnika u istom objektu, to platis i sa tim si skoro zavrsio proceduru...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2019, 21:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Upravo ovo sto je RBA rekao, treba da nadjes firmu ili inzinjera koji ima licencu za projekotavnje takvih sistema, mislim da je to proforme radi ali eto to su trazili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2019, 22:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Bukvalno su im to copy/paste projekti. Jedina razlika je polozaj radijatora u stonu i sam nacrt stana. Iz tog razloga ti lik koji radi projekt dodje kuci da pogleda raspored prostorija i radijatora da moze priloziti crtez uz pisani dio projekta.
Toplana trazi taj projekt,potvrdu firme da je otpajanje uradjeno u skladu sa projektom i pojedinacne saglasnosti stanara plus izjavu predsjednika zeva da su podaci o stanarima tacni (ovo pod uslovom da imas registrovan zev i da imate pecat zev-a).
Svaka potpisana saglasnost stanara mora biti ovjerena pecatom zeva.
Ne moras traziti saglasnost ljudi koji su se vec iskopcali sa toplane.
Mozes poceti prikupljati te papire vec sad i kada se ispusti voda iz sistema onda radis taj glavni dio. Kada se skine sa toplane,pokupe se svi ti papiri i napise obavjestenje(izjava) da si se odvojio od njih i da trazis da njihovi ljudi dodju kod tebe da provjere da li je sve uradjeno u skladu s propisi :-)
Doce ti neko iz toplane,sastaviti zapisnik i nakon nekih 7-10 dana dobices postom da vise nisi korisnik njihovih usluga.
Poenta je da su i ovi iz toplane sve vise fleksibilni po pitanju uslova za skidanje. I te saglasnosti sto neko rece ne moraju biti sve prikupljene dok u pocetku to nije bio slucaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2019, 01:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Stigao mi račun 10 marki. Ne znam je li neka greška, ali neću reklamirati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2019, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Za decembar i januar mjesec su me bas izbili visoki racuni. I u februaru krecem da iskljucujem grijanje kad krenem na posao. I to ne uvijek. U zavisnosti od toga da li momak radi drugu ili prvu. Dakle, mozda sve ukupno 7-8 dana da sam iskljucivala grijanje ujutro u pola 7. I palila kad dodjem kuci, oko 16h. 70KM manje smo dobili. Bukvalno prepolovljen uttosak energije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2019, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Hvala svima na odgovorima oko isključenja sa gradskog grijanja. Postupiću prema vašim uputstvima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2019, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
fantastikus1 je napisao:
Hvala svima na odgovorima oko isključenja sa gradskog grijanja. Postupiću prema vašim uputstvima


Javi kako si prošao.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2019, 12:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
-


Poslednji put menjao Ozrenx dana 13 Mar 2019, 12:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2019, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ниси јутарњу кафу попио?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Нове процедуре за искључење са система даљинског гријања

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 14:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ako izoluješ cijevi, šta te sprječava da kasnije skineš tu izolaciju? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Philby je napisao:



Pozdrav Toplani razisli smo se jos 2008 , tako da ako pokusaju sa naplatom bilo cega , tuziti cu ih za uzurpaciju privatne imovine.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 14:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
zimnica je napisao:
Ako izoluješ cijevi, šta te sprječava da kasnije skineš tu izolaciju? :D


Savjest?!

:lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Ja se iskljucio 2012. Sad razmisljam da ih tuzim za uzurpaciju stambenog prostora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2019, 06:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Samo naprijed, što prije dobiju po pičci prije će im njihovi kungfu pravnici otići iz firme ili će tužiti grad za ovakve nebuloze ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs