banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Nov 2008, 07:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Ja sad nista ne kontam. Kod mene grijanje odlicno, i niko koga znam se nije nesto uskukao da mu je hladno u stanu. Meni je grijanje dobro bar zadnjih 4-5 godina...hm... :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 13:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
grijanje kod nas sux, a koliko cujem isto je bilo i prije rata, a Toplana ne zna kako da to popravi
usput jutros je bilo ispod nistice, a grijanja nije bilo
nema sta vrijede svake ulozene marke :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
pa ne znam koliko dugo zivite u bl, ali oduvijek su odredjena naselja imala bolje grijanje u odnosu na ostala, cist primjer je borik gdje je uzasno vruce, cak sta vise pre rata borik je jedini imao toplu vodu, koja je dolazila iz toplane, mozda koje jos naselje blize ali nisam siguran, isto i centar i dio mejdana. Ali sada sve vise novih zgrada se gradi blizu toplane tako da dok dodje do naselja sunce(primjer) to nije ta temperatura koja je bila na putu do itd.....+ zastarjelost cijevi itd...


Edit: Sad sam procitao vecinu komentara.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2008, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
BSE je napisao:
grijanje kod nas sux, a koliko cujem isto je bilo i prije rata, a Toplana ne zna kako da to popravi
usput jutros je bilo ispod nistice, a grijanja nije bilo
nema sta vrijede svake ulozene marke :lol:


Sastanak "etažnih vlasnika" (nekada kućni savjet)... Gradska uprava, provjeri se koliko je vaše
učešće i komplett-remont. Drugačije ne ide... :(

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 12:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hazoous je napisao:
BSE je napisao:
grijanje kod nas sux, a koliko cujem isto je bilo i prije rata, a Toplana ne zna kako da to popravi
usput jutros je bilo ispod nistice, a grijanja nije bilo
nema sta vrijede svake ulozene marke :lol:


Sastanak "etažnih vlasnika" (nekada kućni savjet)... Gradska uprava, provjeri se koliko je vaše
učešće i komplett-remont. Drugačije ne ide... :(


mah, svaki put kad se pozalimo Toplani nesto muljaju
znas vec kako to kod nas ide

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 15:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Vec dvije godine ima kako sam rekla papa Toplani. Toplani sam davala malo vise od 1200KM godisnje za grijanje, sad me izadje oko 750-800 i struja i grijanje u grejnoj sezoni znaci oktobar - april, s tim sto draga nam Toplana iskljuci grijanje cim je 12C vani. Da ne spominjem da Toplana iskljucuje grijanje u 10 navece pa je nakon sat vremena ledara... ma struja je zakon. Koliko potrosis toliko platis i sto je najbitnije ne bacas pare. U decembru i januaru platis po 200KM struju, zato oktobar, novembar, februar i mart platis po 100 ili 150.

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Mamaaaa, daj nam malo detalja: koliku povrsinu zagrijavas i cime - el. kotao ili na sta si vec presla, i koje je snage.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 17:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Ma kakav kotao. Ugradila sam grijace u radijatore. Fora je u tome sto sam ja prije dvije godine trazila da mi iskljuce jednu sobu koju ne koristim uopste, ali su rekli da to ne mogu tako vec samo mogu iskljuciti cijeli stan. Tu sam ja popizdila ,i podnesem zahtjev za iskljucenje jer su dokazano lopovi. Prvo su trazili za iskljucenje 60KM po radijatoru "zvanicno", pa mi je onda ljubazna gospodja u Toplani ponudila broj telefona njihovih radnika koji ce to "nezvanicno" odraditi u pola cijene :lol: na sta sam se ja nasmijala njoj i politici firme i zahvalila se na ponudjenom. Odradili smo to ja i muz sami bez problema i besplatno, pa smo ih pozvali da samo dodje kbjagi komisija :lol: koja ce utvrditi da je to sve propisno iskljuceno.
Ukupno nekih 50 kvadrata (kvadrat gore - dole ).U kupatilu imam kombinovani bojler i radijator je prikljucen na njega i jos dva radijatora po dva kilovata. U WCu postoje neke cjevure koje nisu mogli iskljuciti pa je to dovoljno za hodnik i wc zajedno ali i sobe su otvorene pa se siri toplota. Da napomenem da je stolarija mijenjana dakle izolacija je OK. Uglavnom, ja sam prezadovoljna.
Fora je u tome sto oni racune raspodijele na 12 mjeseci, pa ti racun dodje npr. 100 KM a u stvari je 200 KM jer grejna sezona je 6 mjeseci a ti i u julu placas grijanje. I to ti je samo grijanje a struju posebno placas i sigurno ne potrosis manje od 50KM mjesecno u zimskom periodu. Npr. ljudi su platili grijanje za oktobar a nije ni trebalo jer je bilo dosta toplo, ali su se u septembru smrzavali ili placali struju. Dakle bacanje para.
Toplana :fist:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 18:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...uljni radijatori...jel to...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Ja mislim da ona govori o onim fazonima koji se uvrnu u radijator - grijač obični na struju.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Ma da, to je to. Moze se ulje nasuti u radijatore a moze i ova voda sto inace bude u njima. Sa G... nekako se zove firma sto ih proizvodi. Dobro - ti "mama" imas dobru stolariju i to je veliki plus. Vjerovatno nisi na prizemlju pa sve ono sto komsiji ode u plafon grije i tebe, a i te "cjevure" dobro prigriju. Imas srece. Ja sam u prizemlju, odozdo jako ledeno, nema nikakvih cijevi da se slepam, a stan jako velik, tako da bi kostala struja vise od grijanja (4 velika radijatora i jedan mali u kupatilu). Znaci kostalo bi me barem duplo vise nego tebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2008, 14:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Mozete i da koristite neazurnost i neefikasnost domacih sudova,da se pravite ludi i ne placate uopste grijanje i da ignorisete njihova zabacivanja kao tuzicemo te itd....Poslije duzeg vremena desice se i tuzba ali proteci ce mnogo vode ispod Gradskog mosta do tada,a kad tuzba i stigne tu su zalbe,zastare itd...Na kraju price ce najvjerovatnije desiti da cete proci u pola cijene a mozda i uz neku simbolicnu cifru jer postoje i nekakve nagodbe,kao na pijaci.Toplana je ciganska firma,oglusuju se o zalbe i gledace do kraja da vas drze na mrezi i da vas zamajavaju da se ne iskljucite jer kada ste na mrezi mozda vas nekad za nesto i izvacare.Treba koristiti situaciju u kojoj je sud pretrpan,u zemlji u kojoj ljudi masovno ne placaju grijanje,a uz to toplana ima nedovoljan broj pravnika koji bi se borili sa neplatisama.

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2008, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Da, a u medjuvremenu iskljuce cijeloj zgradi grijanje zbog 2 takva idiota koji ne placaju uopste i par ljudi koji duguju za nekoliko mjeseci (sto i nije neobicno) pa se nakupi duga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 09:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
YgapHuk je napisao:
Mozete i da koristite neazurnost i neefikasnost domacih sudova,da se pravite ludi i ne placate uopste grijanje i da ignorisete njihova zabacivanja kao tuzicemo te itd....Poslije duzeg vremena desice se i tuzba ali proteci ce mnogo vode ispod Gradskog mosta do tada,a kad tuzba i stigne tu su zalbe,zastare itd...Na kraju price ce najvjerovatnije desiti da cete proci u pola cijene a mozda i uz neku simbolicnu cifru jer postoje i nekakve nagodbe,kao na pijaci.Toplana je ciganska firma,oglusuju se o zalbe i gledace do kraja da vas drze na mrezi i da vas zamajavaju da se ne iskljucite jer kada ste na mrezi mozda vas nekad za nesto i izvacare.Treba koristiti situaciju u kojoj je sud pretrpan,u zemlji u kojoj ljudi masovno ne placaju grijanje,a uz to toplana ima nedovoljan broj pravnika koji bi se borili sa neplatisama.


Ma kontam ja sta ti pricas, ali i nije bas tako. Ljetos je kod mene u komsiluku bila frka dosli sudski izvrsioci da zaplijene neke stvari nemam pojma, tako sam cula nakon sto je sve proslo. Ti si mozda imao srece.
Mislim da te mogu ganjati za zadnjih 12 mjeseci, ostalo pada u zastaru.
Ali ja licno ne bih mogla tako da zivim, mislim da cekam kad ce mi neko pokucati na vrata, kao sto znam neke ljude koji ne otvaraju vrata nikome u prijepodnevnim satima . :evil3: :lol:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 10:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Kada je presuda pravosnazna i kad je "dotjeralo cara do duvara" tu cifru platis i kraj price.Te stvari sa pljenidbama se desavaju kad se ljudi ogluse o konacnu odluku suda.Ono sto ja hocu da kazem je da kad se vec dodje u situaciju da se citava prica odvuce isplati se natezati po sudu.A i oni su sami krivi za to jer da rade kao elektricno ili telekom ne bi se to desavalo.Zasto jednostavno nakon godine neplacanja ne dodju i ne iskljuce grijanje i tuze pa ce na taj nacin da dobiju sve i marku koja im se duguje.Odgovor je slijedeci:njima se vise isplati imati nekog na mrezi makar i da ne placa pa da kad tad ustinu neku marku nego da iskljucuju pa da nemaju od toga nista,a energija se ionako rasipa po mrezi tako da broj korisnika u ovoj situaciji uopste ne igra ulogu,kome grije dobro super a kome ne grije nece nikada ni grijati.

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 10:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Ok, a zbog cega npr. ako si zadovoljan grijanjem, ne placas racune?
Mislim da je postenije kulturno se iskljuciti nego se ganjati po sudu. Evo procitala sam da neki ljudi hodaju u kratkim rukavima po kuci. Vise nego bezveze bi bilo da se po sudu ganjaju sa Toplanom.

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 15:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Citavu pricu sam i poceo nadovezujuci se na pricu ljudi koji su nezadovoljni grijanjem,jer i ja sam jedan od njih.Ja sam ljude iz toplane vise puta zvao i nikad se nisu udostojili ni da dodju i provjere o cemu se radi,izgubio sam strpljenje i poceo sam da se pravim lud bas onako kako to mnogi rade i prolazi im.Cinjenica je da pored dobre izolacije i gradnje moram da dogrijavam na struju i da su mi racuni astronomski.Cak sam i sve radijatore i cijevi promijenio misleci da ce pomoci,ali opet nista.Sad cu da guram ovako,kad dodje momenat platicu sta sud dosudi i onda cu se iskljuciti.

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2008, 15:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2008, 13:54
Postovi: 49
Ja sam u Pentagonu i ovo je strašno. Starci su mi pričali da su nekada morali da u po zime kad je vani temp. duboko u minusu da širom otvaraju prozore koliko je bilo vruće u sobi.
Sjedim obučena kao da sam krenula na sjeverni pol....
A cijena ukidanja grijanja je 60KM(12 rebara)+pdv+ruke lika iz toplane koji će to uraditi. Danas bio kod nas lik iz toplane pa se raspitali....
Da ne pričam što za 53 kvadrata plaćamo 110KM mjesečno, pa čak i u avgustu (to mi nikada neće biti jasno...)
Stvarno su nenormalni...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2008, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Kako mozes placati 110KM za 53 kvadrata, to ispadne 2KM po kvadratu? Cijena grijanja je 1.35KM po kvadratu stambenog prostora. Ja za 80 kvadrata placam 108KM, ukljucujuci i PDV.
To 110 moze biti rata jedino ako uz redovno grijanje imas neki reprogram duga ili tako nesto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2008, 21:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jan 2008, 16:14
Postovi: 297
Lokacija: bana luka
asa sa kod mene griju kao ludi...hehehe

_________________
idi vidi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs