banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2022, 12:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 218
To se poklapa, kalorimetar jeste očitao više, samo meni nije bilo logike da sa istim parametrima za isti broj dana on očita 50% više. Zovem i njih,da mi neko to objasni,ali naravno,niko se ne javlja u call centru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2022, 12:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
https://www.accuweather.com/bs/ba/banja ... ?year=2021
https://www.accuweather.com/bs/ba/banja ... ?year=2022

Bilo je i hladnije u januaru.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2022, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
pjetar je napisao:
To se poklapa, kalorimetar jeste očitao više, samo meni nije bilo logike da sa istim parametrima za isti broj dana on očita 50% više. Zovem i njih,da mi neko to objasni,ali naravno,niko se ne javlja u call centru
Ma i opet ce te zajeb… da odes tamo i pises zalbu. Meni ovi iz Elektro PD svaki mjesec isto obracunavaju, 493-4-5 kw. Sad poceo slikati, 31.1 55kw vise ocitano nego na satu…


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2022, 17:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ako je toplija voda u cijevima, brže se vrši prenos toplote iz radijatora na vazduh u stanu i time imaš veće očitavanje na kalorimetru. Što je hladnije vani to bolje griju vodu. Takođe, veći su gubici toplote iz stana. Tako se meni čini da djeluju zakoni fizike. Nek ti kažu ljudi koji su to bolje učili. Svakako provjeri očitavanja na kalorimetru, kod nas je, čini mi se, sve moguće


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2022, 17:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Formula po kojoj se racuna potrosnja na kalorimetru je razlika temp polaza i povrata puta kolicina protoka vode i puta konstanta 1.20...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2022, 11:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Jel imao neko od vas problem da mu se zapuše radijatori od prljave vode? Skoro nekad čuh kroz radijatore da nešto zvekeće i od tada samo pola radijatora je toplo. Nema vazduha u sistemu, jedan manji radijator sam uspio da pročistim od mulja i sad radi dobro. Ostale mi je komplikovano da sad skidam i to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Meni je na jednom radijatoru bio ventil nekako otisao, i dok ga nismo zamijenili pola radijatora bilo ledeno. Mozda se zacepio ventil ako je bilo nečistoća, i ne propusta dovoljno vode.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 07:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mogu se i u sezoni radijatori čistiti, pitaš tamo u toplani ljude koji znaju ljude, uglavnom sam vidio taloga i blata kao da ga namjerno upumpavaju u sistem.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 08:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Hm, to ima smisla. Meni je bilo čudno da se zapuši radijator. Vjerovatno se skupila prljavština kod ventila. Sudeći po smjeru kretanja vode vjerovatno je to odlazni(donji) ventil. Ako budem imao sreće zavrtanje i odvrtanje istog će potjerati prljavštinu dalje kroz ventil...
U slučaju da se bude morao mijenjati ventil, moram da sačekati ljeto. Jel oni sami ispuštaju vodu iz sistema ili moram ja ići sa nekim zahtjevom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 08:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kod mene je voda šikljala na sve strane, ulaz, ali majstor je brzo začepio rukom, jeste malo po zidu poprskala.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 08:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
filozof sa vrbasa je napisao:
Mogu se i u sezoni radijatori čistiti, pitaš tamo u toplani ljude koji znaju ljude, uglavnom sam vidio taloga i blata kao da ga namjerno upumpavaju u sistem.
Kad sam zavrnuo vodu na ventilima i odvrnuo ventil da izađe voda, boja vode me podsjetila na pregorelo ulje kad se vadi iz auta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Mreža je puna taloga od cijevi kako trule s vremenom. Problem nastaje u zgradama koje nemaju česmu u podstanici da se sekundar zgrade može dopuniti gradskom vodom. Onda dopunu odrade preko mreže iz primara i povuku sav taj talog na sekundar (još ako ima negdje gubitak na sekundaru pa se dopuna mora raditi svako malo...)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Katastrofa ja sam mislio da je bar ta voda hemijski tretirana.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2022, 11:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Pa ta voda BAS nije hemijski tretirana.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2022, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:30
Postovi: 2718
Почела је изградња новог вреловода, који ће омогућити бољи квалитет гријања за насеља Нова варош и Росуље све до насеља Мјесец.
Инвестиција је вриједна милион КМ и представља најзначајније улагање у толификациону мрежу у посљедњих 13 година.
Радове је обишао и градоначелник Драшко Станивуковић, а детаљније читајте на сајту Града

_________________
Управа напоље!!
Распудић Борис
"Iskreno, ne zanima me puno taj Rio Ave, šta... Ako se oni ne boje nas, zašto bismo se mi bojali njih? I protiv Mančestera možemo da igramo da dođe, a kamoli protiv Rio Avea!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2022, 18:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jun 2018, 14:35
Postovi: 104
Dosta neistine i namjernog izostavljanja činjenica u tom članku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2022, 23:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
borac_sampion je napisao:
Почела је изградња новог вреловода, који ће омогућити бољи квалитет гријања за насеља Нова варош и Росуље све до насеља Мјесец.
Инвестиција је вриједна милион КМ и представља најзначајније улагање у толификациону мрежу у посљедњих 13 година.
Радове је обишао и градоначелник Драшко Станивуковић, а детаљније читајте на сајту Града


Hoce li to poboljsati i kvalitet grijanja u Boriku? :)
Meni je ovo dosad najgora grejna sezona. Najgore od toga jeste sto sam bas ove godine stavio stiropor (sa unutrasnje strane) bas na zidove koji su vanjski, da tako kazem, jer sa 5 strana sam okruzen drugim stanovima. I ove godine grijanje mi je bilo najlosije. Jel moguce da je nesto do te postavljene izolacije??

Sad sve vise razmisljam da se iskljucim sa toplane jer placam skoro 85KM svaki mjesec a grijanja ni u prici, cak sam morao klimu paliti nekad.
Razmisljam da predjem na ove norveske radijatore, konvektore ili kako god se zove, nisam toliko izucio materiju.
Kakva su vam iskustva po tom pitanju? Inace sam u "V" zgradama iza titanika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2022, 07:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ne znam koje su to zgrade, ali mi burazeri žive u nekim zgradama iza zgrade titanika, neke zgrade od 9 spratova(čini mi se). I oni će ove godine da se isključe jer imaju baš loše iskustvo sa grijanjem. Rekoše mi da su skoro sve komšije već isključene. Ne znam da li to može da utiče na kvalitet grijanja, da se smanji protok ili tako nešto.

Ja sam u Boriku i zadovoljan sam grijanjem. Stan je unutrašnji. Ove godine su mi se zapušili radijatori, pa je zbog toga bilo malo hladnije, ali opet zadovoljavajuće...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2022, 07:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To su V1, 2, 3 i 4. Iza Titanika i sa devet spratova. Nekad je tu grijanje bilo takvo da si zimi trebao držati odškrinut prozor.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2022, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
_зока je napisao:
To su V1, 2, 3 i 4. Iza Titanika i sa devet spratova. Nekad je tu grijanje bilo takvo da si zimi trebao držati odškrinut prozor.


Da, to su te zgrade. Prije nekoliko godina je grijanje bas bilo odlicno, stvarno. Ali u zadnje vrijeme sve gore i gore. Koliko vidim bice jos iskljucenja sa toplane :)

A za ovo sa brojem ljudi koji su vec iskljuceni i protok nisam upucen. stvarno ne znam da li to ima neke veze. Ali sve u svemu za 1000KM godisnje ocekivao bi makar da ne moram dodatno klimu da palim da dogrijem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs