banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jan 2003, 20:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Nov 2002, 23:18
Postovi: 22
Ovo pitanje se odnosi na sve te koji su rodjeni u BL i cijelo vrijeme žive tu, i na te koji su u BL došli iz većeg grada, recimo Zagreb, Sarajevo i slično. Znači neodnosi se na te koji su u BL došli sa brda i jedva dočekali da se dočepaju grada.

Pitanje je: ima li u BL i zadovoljnih ljudi?

Što to pitam? Zato što na ovim diskusijama čitam kako su mladi ljudi nezadovoljni /mladi do 30 i neke/, kako žele da odu, tj. čim bi imali priliku otišli bi iz BL, negdje u normalan život!

Ko želi dalje da čita nek čita, ko neće nek odgovori na ovo pitanje gore.

...

Šta je to normalan život? Sada ću vam malo pisati o normalnom životu u inostranstvu, iz ličnog iskustva.
Živim u jednoj zemlji koja nije na zapadu, ali pokušava da se zapadu približi i želi da udje u EU. Inače sam iz BL, i otišla sam jer sam imala priliku, pa reko da probam.
Dali se pod rečenicom normalan život podrazumijeva da dobješ platu za rad, da si zaposlen na ugovor, i da živiš u miru? Ako da, čitajte dalje.

Ovde moja plata, koja je prosiječna, pokrije kiriju jednosobnog stana, jer je život skup, znači nemogu ni telefon platiti, ni struju, ni vodu, ni hranu, ni higjenu... Pa zato dijelim dvosoban stan sa još dvije cure, pa se može nekako proći. Ugovor hvala bogu imam, pa mi gazda plaća zdravstveno i socijalno.
Ali pošto još tu nije zapadnjačka poslovna kultura na nivou, šefovi zajebavaju, muče i ponašaju se kako im je volja, negledaju te kao čovijeka, već kao jednog od mogućih. Pričam sada o prosjeku.
Idemo dalje, MIR, hehehe, jeste mir, ali radi situacije koju sam opisala, znači jako skup život u odnosu na plate, je ovde totalno nezadovoljstvo, nervoza, i iz toga izlazi velika agresija ljudi, onih što su u srednjim godinama, koji su navikli da za vrijeme komunizma nerade ništa a da fino žive, i nevide ništa dobro u ovome stanju koje se kreće desetak godina prema zapadu, pa čak ni zbog svoje djece nisu sretni. Znači svaki dan srećem namrštene face, puno ubistava itd.
Kada smo kod mira, u vrijeme rata u BL sam bila mirnija nego ovde sada. A što? Četiri puta sam popila batine, ja trebica! Eh dva puta od skinheads, jednom me istukli u osam naveče dva ta nezadovoljna tipa o kojim sam gore pričala, a jednom me istukli u sred grada tri pijana momka. Navodim da sve iz čista mira, znači da nisam provocirala. I pitala sam se kako mene mogu istući, finu seku, e zato što tuku kod kuće normalno svoje žene, pa što nebi istukli mene... Tiranija u porodici je ovde postala normalna, i fizička i psihička.
Dalje, pošto je gon za novcem i karijerom ovde postala normalna stvar, svi negdje žure, da im slučajno nebi pobjegao jedan dinar ili možda dva.
Pa zato nemaju vremena za druge, samo smjer posao kuća.

Eh sada imam i priliku da odem na zapad, ali nema te plate za koju bih išla u tu robiju, evo zašto. Na zapadu se radi kao i ovdje, nema druge, jer ako neradiš dobiješ odkaz. Ali nije to to što mene muči, vrijedna sam ja. Tamo su još hladniji odnosi medju ljudima, taj tvoj kolega zapadnjački sa posla ti nikada neće biti drug, sve je ono poslovno. Na kafu poslije posla da odete nema šanse, trči kući porodici. Eh tu je sve profesionalno, pa i šef, nepravi budalu od tebe bar, odnosi se kulturno. Medjuljudski odnosi su takvi na kakve mi nismo navikli, sestra sestru nazove jednom u godini dana, vide se za božić i daju si puno skupih poklona. Hahaaha, nisu vaspitani kao mi.
Ovo mi piše moja jaranica koja živi u Njemačkoj, citiram: petak, jedva dočekala da izadjem, da se isplešem, buraz mi leži sa gripom, jaranica sa kojom isto tako inače izlazim petkom je otišla na vikend sa momkom na neku vikendicu i ja draga moja nemam s kim da izadjem. Gledam one telefone u mobilnom, razmišljam s kim bih mogla da odem u disco, ne ide mi se samoj, pa gledam, gledam i krećem da zovem. Svi imaju svoje planove, ali niko da kaže hoćeš i ti sa nama. Svako vodi svoj život i stvari koje se nama čine normalne ovde normalne nisu. Sve što je normalno za nas je za njih humano. Kraj citata.

Zato ja na zapad neidem, meni ne treba ni karijera, ni velike pare, ni skupa kola da ja budem sretna. Niti želim da budem nesretna jer nemam skim popiti kafu i izaći u disco i popričati, zezati se, opustiti se i tako da odmorim od tog crnačkog rada. Meni za sreću treba posao od kojeg mogu da platim osnovne potrebe i da mogu dva puta sedmično izaći u život i opustiti se uz malo trave i alkohola, isplesati se, smijati se sa ljudima koje volim, zabavljati se sa momkom takvim kakvi su samo naši momci i nigdje ih na svijetu medju ostalim nacijama takvih nema, želim ljubav za ličnu sreću, a za sto godina možda i neko fino dijete rodim, heheh i možda budem sretna sa svojom porodicom. To su kvaliteti koji na zapadu sve manje i manje vrijede.
I zato dragi moji ja ovde ostajem da zaradim dok dugove nevratim i krajem ove godine fino kupim prnje i vraćam se svojoj porodici i jaranima u grad na Vrbasu, u BL.
Slažem se da ovde ima puno mogućnosti za mlade, ali nema za njih vremena pored rintačenja i spremanja stana, kuhanja, malo sporta i možda nekog tipa ponekada.

Vi kako hoćete, hajte probajte negdje drugdje kao stranci, ili shvatite da trebate biti sretni sa tim što imate tu, za prijateljstva, za porodicu, za fin rodni grad, za neki taj posao koji se uvijek može naći ako se traži, za finu banjalučanku djevojku, ili finog banjalučana momka... Pa i u BL se da otići malo vježbati u teretanu, trčati, voziti bicikl, čisto se rekreirati, pa malo ponekada sa rajom odputovati na par dana na fina mjesta, pa izaći, pa učiti jezik, pa se igrati na compu, pa učiti šta god vam padne napamet, sve što ima u svijetu ima i u BL.

Iskreno vaša Banjalučanka, koja se nada da ima i tih zadovoljnih i sretnih u BL? :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 09:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
IZVINI, ali ja odavno ne procita vece gluposti :roll: .

Citiraj:
Sada ću vam malo pisati o normalnom životu u inostranstvu, iz ličnog iskustva.

Molim te lijepo - ispravi i napisi da je to tvoj zivot, jer to sto si napisala nigdje u svijetu ne vodi se kao NORMALAN

Citiraj:
Meni za sreću treba posao od kojeg mogu da platim osnovne potrebe i da mogu dva puta sedmično izaći u život i opustiti se uz malo trave i alkohola, isplesati se, smijati se sa ljudima koje volim, zabavljati se sa momkom takvim kakvi su samo naši...


Meni ovdje nista nije jasno - KOLIKO JE TEBI GODINA ?
Tako cini mi se razmisljaju tamo neki 15-ogodinjaci. SANJARI.
Rekao bih da ce te vrijeme jako brzo poklopiti. Ako nisi primjetila VRIJEME ne pita - ono jednostavno gazi a ta i takva razmisljanja KAD TAD izidju na nos.

Zasto si ti izisla uopste, bjezala od rata, lose ekonomske situacije ili ti je jednostavno bilo dosadno ?

Citiraj:
Slažem se da ovde ima puno mogućnosti za mlade, ali nema za njih vremena pored rintačenja i spremanja stana, kuhanja, malo sporta i možda nekog tipa ponekada.

Pa valjda su to te MOGUCNOSTI i neki normalan zivot, da radis, imas svoj stan, bavis se sportom i rekreacijom, i imas vezu, eventualno putovanje za godisnji odmor. A STA BI TI DRUGO?
Pare naravno ne padaju sa nebesa, ali uvijek mozes pistolj u ruke pa u BANKU.

Citiraj:
Pa i u BL se da otići malo vježbati u teretanu, trčati, voziti bicikl, čisto se rekreirati, pa malo ponekada sa rajom odputovati na par dana na fina mjesta, pa izaći, pa učiti jezik, pa se igrati na compu, pa učiti šta god vam padne napamet, sve što ima u svijetu ima i u BL.

E tu si u pravu. Sve se to moze i to do beskonacnosti - ali STA CEMO ZA POSAO.
Eto juce sam procitao - u BiH 420000 ljudi nezaposleno, a ocekuje se jos 120000 otkaza u ovom periodu privatizacije.

A da, prosjecna plata nigdje u svijetu ne pokriva samo "kiriju jednosobnog stana". Mijenjaj posao pod hitno, a pozeljno bi bilo i zemlju.

Sve u svemu jako mi je zao da NASA omladina tako razmislja i gubi dragocijeno vrijeme.
Osnovne potrebe, malo trave i alkohola i dva put sedmicno van sa rajom ??????

Sto se hladnog zapada tice - pa hladan je.
Hladan je zato sto ljudi cijene SVOJ zivot i SVOJE slobodno vrijeme. Sto bi neko ispijao kafu s tobom dan za danom i pricao o nicemu kad to isto vrijeme moze provesti u sportskoj dvorani ili kuci citajuci kakvu dobru ili losu knjigu.
Naci ce oni vremena i za tebe ali ne svaki dan.
Pa i sam ne znam cemu vodi svakodnevno sjedenje do u beskonacnost i ispjanje kafica u nekom zadimljenom lokalu.
Najcesce se ti ljudi toliko dobro znaju - da tu ne treba nikakav razgovor a pocesto ga i nema.
Sve je to fino - ali kad vec dodjes u neke godine postaje ti dosadno i pomalo glupo. Onda covjek tezi stvaranju sopstvene porodice i jednom sasvim drugacijem zivotu.
Ja tako osjecam - ako grijesim reci.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 10:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Pih... Jos ces mi reci da je Balkan bolje mjesto za zivjeti od Zapadne Evrope. O Boze, sta sve necu cuti...

To sto ti je posao tezak je upravo ovo draga moja, kao sto si i sama napisala:
Citiraj:
koji su navikli da za vrijeme komunizma nerade ništa a da fino žive


Svi smo mi takvi... Pogledaj malo sebe samu, pa ces uvidjeti... Patis od toga bas kao i ja i bilo ko drugi sa ovih prostora... Sta mislis zasto Slovenija prednjaci po broju samoubistava u Evropi? (cini mi se da je 2., odmah poslije Madjarske)

Istina je da mi nismo navikli na taj stil zivota, ali vjeruj mi bolje je tamo nego ovdje. Nisi ti ovdje odavno bila pa da vidis kakva je ovo vukojebina i kako se ljudi ponasaju. Uzmi najbanalniju stvar: ekologija! Ovi ljudi iz komunalnog se satrase jadni cisteci, a ja malo malo u naselju vidim kesu smeca kako leti sa zgrade (zivim u Boriku). E to kad vidim pozelim ici odavde, bilo gdje, gdje necu morati takve stvari gledati. Eno ti BL izletista Sehitluka (ili ovaj novokomponovani naziv Banj brdo ili kako se neko sarkasticno nasalio Panj brdo). Prljavo, prljavo, do zla Boga prljavo. Pa jos i ti panjevi... Ljudi skontali, javno dobro, znaci moje dobro! Odoh ja malo drva usjeci i prodavati na pijaci. (dobro, kad si na ivice egzistencije ne biras, ali to je samo najbanalniji primjer, ima mnogih drugih, daleko ozbiljnijih i pocinjenih od ne bas egzistencijalno ugrozenih) Eh... I tako... Svi misle da se svijet oko njih samih vrti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 12:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
I jos nesto, vezano za tu tvoju jaranicu, kako je ti nazivas. Tu je posrijedi jedan drugi problem, a to je sto Austrijanci i Njemci na nas narode bivse Jugoslavije sa izuzetkom Slovenaca gledaju kao na gradjane drugog reda, tako da i ne zele da se pretjerano mjesaju sa njima tj. nama. Isto je i sa Turcima. Jest' lose ali tako je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 12:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jul 2002, 11:58
Postovi: 64
Nikad nista ne moze biti perfektno u zivotu....Perfekcija ne postoji. Postoji normalno i ne normalno, a ono sto nije dobro moze biti samo bolje, a perfektno nikada.
To je nesto sto mi moramo prihvatiti i zadovoljiti se onim sto imamo....nada za postepenim poboljsanjem i nastojanje da se to desi je jedino sto nama preostaje.
Ma gdje bili, u B. Luci ili van nje....gdje god smo, moramo pokusati naci nesto lijepo u tome u cemu se nalazimo, jer ne mozemo glavom kroz zid....
Bar djelimicno ostvarene snove zelim svima....
Pozdrav
S.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 13:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
ezane odusevljavas me :wink:


djevojcice moja draga


nije zapad truo, ljudi su se usmrdili u njemu...

ali ima ovdje svega i trave i diskoteka i ludih provoda i dobrog sexa sve sto ti dusa zeli, al nema parkica i ispijanja kafica od jutra do sutra


i to je dobro :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 13:56 
Uzacaranomkrugu svaka ti cast za ovo sto si napisala.
Ne da si upravu 100% nego 15000000 %
Nije zapad ono sto je nekada bio, prije papire za ulazak u SAD nije mogao da dobije doktor, a sada to moze svaka fukara.
Ljudi neshvataju ili to ne zele, da u sustini granice vise ni ne postoje nego mjesto zivota diktira ekonomija.
Svako od nas misli ehhhh da mi je otici na zapad, svi na taj zapad gledaju kao na nesto SVETO, ali istina je ova da se nalazis u bilo kojoj zemlji na ovoj planeti nemozes se obogatiti ako nesto neces da ukrades ili nekoga ne zajebes, znaci od bogastva nista postenim radom i marljivoscu.
Da zivis normalno na neki nacin moze a za to treba 10 godina minimum em da se naviknes na sredinu pa da nadjes dobar posao e onda da se kaze da zivis normalno. E kada budes ziio normalno to te vise nece zadovoljavati posto svi zive normalno i svi imaju dobra kola i svi putuju.
Sta tamo nekome znaci ako ti vozis BMW-a 7-cu na primjer? Pa i svi ostali voze dobra kola neki malo slabija a neki malo bolja.
E NEDA MI SE VISE PISATI, NASTAVICU DRUGI PUT


Poslednji put menjao zudi dana 14 Jan 2003, 14:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 14:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
ali istina je ova da se nalazis u bilo kojoj zemlji na ovoj planeti nemozes se obogatiti ako nesto neces da ukrades ili nekoga ne zajebes, znaci od bogastva nista postenim radom i marljivoscu.


U principu se ne slazem sa ovim. Zavisi sve kako gledas na bogatstvo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 14:14 
na bogastvo gledam u matrijalnom smislu recimo suma novca da najmanje 20 godina nemoras nista da radis a da zivis pristojno recimo 1000 000 KM neki minimum


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 15:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Kako to da svi sanjaju o velikoj lovi i o tome da se nista ne radi :o .

LJudi moji, upravo ti koji imaju veliku lovu su oni koji danonocno "rade".
Kod takvih nema radnog vremena - uvijek i uvijek samo jedna misao -
KAKO ZARADITI JOS JEDAN MILION.

P.S.
U Njemackoj npr. ne mozes sigurno zivjeti NORMALNO 20 godina sa 1 milioncicem.

Za mene je bogatstvo ZDRAVLJE I SRECA i porodica.
A lova - pa jednako malo imas i sa npr 100 000 ili sa 200 000 :lol: .

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 15:28 
govorim za bogastvo u matrijalnom smislu naveo sam to.
A to sto kazes dano nocno nije u tome poenta radimo mi svi nego kazem da se nemozes obogatiti dok nesto neukrades ili nekoga ne zajebes onako na posteno


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 15:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Ja tebi opet govorim da je bogatstvo - sirok pojam.
Ja se osjecam bogatim sa 100 000 a ti npr. ni sa 1 000 000.
Ja sam zadovoljan sa Golfom a ti govoris o BMW 7-mici.
Ja kazem stan ti kazes vila na tri sprata.
Ja kazem Dubrovnik ti Havaji ........

Ja kazem jos da i onaj koji ima jahticu od 9 metara sanja o jahtici od bar 12 ...
A i ovdje na zapadu rijetko ces cuti, JA SAM BOGAT (iako su ljudi teski milione) - to je samo neko nase mjerilo.

Jos nisam cuo da je Bil Gates prodao Microsoft i prestao raditi, iako je najbogatiji na svijetu
Nadam se da smo se razumjeli sad.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 15:50 
Ma nemoj mi reci da su svi na zapadu teski milione.
Pa u Americi je bogato samo 6% stanovnistva a ovo ostalo su prosjek.
Ima naravno bogatih ali ima ekstremno bogatih.
Matematicki: ako u zemlji ima 10 000 000 dolara od toga 8000 000 pripada trojici ljudi a 2 000 000 pripada 5 000 000 ljudi
A ti stalno potenciras na pojam bogastva, mislim svi znamo sta se podrazumjeva pod biti bogat (u matrijalnom pogledu).
A to sta ko smatra za bogastvo to je vec licna stvar, sve znam, pa i onaj u etiopiji se smatra da je bogat ako ima dorucak svako jutro


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 16:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Druze moj,
ne govorimo istim jezikom.
Iznenadio bi se kad bi znao koliko ljudi imaju love.
Pa i tu. Koliko je maraka promijenjeno po bankama kad se prelazilo na euro ? A to je samo kash.
Naravno nisu svi, jer nemaju ali u "bogatstvo" ulazi i kuca i kola i zemlja i nasljedstvo :lol: .
Nego to sve nema veze sa ovom temom !

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 16:53 
EZAN je napisao:
Druze moj,
Iznenadio bi se kad bi znao koliko ljudi imaju love.
Pa i tu. Koliko je maraka promijenjeno po bankama kad se prelazilo na euro ? A to je samo kash.
Naravno nisu svi, jer nemaju ali u "bogatstvo" ulazi i kuca i kola i zemlja i nasljedstvo :lol: .
Nego to sve nema veze sa ovom temom !


Pa svugdje postoje ljudi koji imaju novaca, a da li bi se iznenadio ne znam
pa i ovde kod nas ima ljudi koji imaju novaca i to mnogo vise nego pola gastarbajtera zajedno, ali hocu ti reci to je mali broj u odnosu na populaciju


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 20:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Nov 2002, 23:18
Postovi: 22
Ezane, nemoj se uvrijediti, ali ti ili ne znaš da čitaš ili si glupson.

Pišeš:
Pa valjda su to te MOGUCNOSTI i neki normalan zivot, da radis, imas svoj stan, bavis se sportom i rekreacijom, i imas vezu, eventualno putovanje za godisnji odmor. A STA BI TI DRUGO?
Pare naravno ne padaju sa nebesa, ali uvijek mozes pistolj u ruke pa u BANKU.

Nemožeš imati svoj stan, odakle ti pare da u stranoj državi imaš svoj stan. Ali nije bitno, ja nebih ništa drugo kao što sam gore napisala. U BL imam svoj stan, porodicu koja živi u kući, tako da je stan moj, a vjerujem da bih u roku od dva mijeseca našla i posao jer sam vrijedna i volim da radim kao što volim i da se zajebavam.
A kakva banka, kakva lova, pa napisala sam gore da mi lova, karijera ni skupa kola nisu važna za sreću.

To kako ja volim da provodim vrijeme, što znači da se zajebavam uz travu i alkohol je moja stvar, nisam napisala da mi je to osnovna potreba kao što si ti poslije definisao.

A to za posao, heh, znam da je situacija katastrofalna u Bosni kao što pišeš, ali ko traži taj nadje, uvijek se može nešto naći za raditi...Samo što je raja navikla da kuka i lakše je reći nema posla i sijediti uz kafu u kafiću nego tražiti, tražiti i tražiti.

Ne znam ni ja čemu vodi svakodnevno sjedenje i ispinanje kafica, neznam zbog čega si ti shvatio da bih ja to željela.

A to što pišeš da mijenjam posao pod hitno ili da mijenjam zemlju, heh, to ostavi na meni. A nepišem da prosiječna plata nigdje u svijetu ne pokriva samo kiriju jednosobnog stana... Nego pišem o ovoj ovde zemlji, koja pokušava da ide prema zapadu.


Ma ništa ti mene nisi skontao, mogao bi si još jednom da pročitaš moj post, i to fino riječ po riječ, bez toga da tražiš izmedju redova to što tebi sjedi.


I za tvoju informaciju, petnaest godina mi je bilo davno, što ne znači da još uvijek ne volim izlaziti i zajebavati se.


Banjalučanko znam da ima toga svega: sexa, trave i izlazaka svugdje na svijetu, ništa novo mi nisi rekla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2003, 10:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Uzacaranomkrugu,
nemoj se ni ti ljutiti ali ti ili ne znas sta pises ili je to bio jedan od onih dana kad si se opustala uz travu i alkohol.
Mislim da si bila ljuta kad si citala moj odgovor pa ga i nisi bas pravilno citala.
Citiraj:
Tvoj prvi post.
Ovde moja plata, koja je prosiječna, pokrije kiriju jednosobnog stana, jer je život skup, znači nemogu ni telefon platiti, ni struju, ni vodu, ni hranu, ni higjenu...

Tvoj drugi post
A nepišem da prosiječna plata nigdje u svijetu ne pokriva samo kiriju jednosobnog stana...


Valjda je i ta zemlja gdje si ti na ovoj istoj planeti.

Citiraj:
Meni za sreću treba posao od kojeg mogu da platim osnovne potrebe i da mogu dva puta sedmično izaći u život i opustiti se uz malo trave i alkohola, isplesati se, smijati se sa ljudima koje volim, zabavljati se sa momkom takvim kakvi su samo naši momci..


Ja nisam ni mislio da su ti trava i alkohol osnovna potreba

Citiraj:
A to što pišeš da mijenjam posao pod hitno ili da mijenjam zemlju, heh, to ostavi na meni.


Hahaha, opet ti.
Kukas na pocetku, kao tuku te bez veze - na po ulice, tvoja plata ti ne daje mogucnost NE ZA NORMALAN zivot vec NIKAKAV zivot, sefovi zajebavaju i muce ... i jos sto sta, i kad covjek kaze da to nije NORMALNO (a valjda ti to znas, bolje od mene) onda se ti naljutis.

Svi mi zivimo svoje zivote i to na nacin kakav mi smatramo da je najbolje. Neko uspije neko ne, neko je zadovoljan a neko ne.
Hvala bogu pa si ti bila u mogucnosti da "PROBAS" zivot vani a imas i mogucnost da se vratis.
Meni ni na kraj pameti nije bilo da ti dajem savjete ali sad bih ti dao jedan
ODRASTI

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2003, 14:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
uzačaranomkrugu je napisao:
Nemožeš imati svoj stan, odakle ti pare da u stranoj državi imaš svoj stan. Ali nije bitno, ja nebih ništa drugo kao što sam gore napisala. U BL imam svoj stan, porodicu koja živi u kući, tako da je stan moj,

Planiras citav zivot da zivis kod roditelja ?
Na stanu i hrani ? .. Pa mozes tako da prezivljavas.

uzačaranomkrugu je napisao:
a vjerujem da bih u roku od dva mijeseca našla i posao jer sam vrijedna i volim da radim kao što volim i da se zajebavam.

A sa tim poslom koji bi nasla kontas sama prezivjeti ?
Stan, hrana, rezije ?

uzačaranomkrugu je napisao:
To kako ja volim da provodim vrijeme, što znači da se zajebavam uz travu i alkohol je moja stvar, nisam napisala da mi je to osnovna potreba kao što si ti poslije definisao.


Iz onog sto si napisala nedostaje ti mogucnost da mozes izaci s posla kad pozelis, da odes na kafu s kim hoces.
Da, toga nema na zapadu, vec se radi...

U Bosni od prosjecne plate koja iznosi 300-350DM jedva stan da platis a gdje je hrana, gdje su rezije ?
Platis grijanje, nemas grijanja
Platis telefon krvavo, po svemirskim cijenama jer nigdje na ovoj zemaljskoj kugli nema takvih cijena.
Struju placas potrosio / nepotrosio
ma da.... super je ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2003, 15:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
pa, misk0, ako su svi na toj prosjecnoj plati otkuda toliko (navodim samo jedan segment) novih automobila u BL? Svi su uzeli kredite koje ne mogu da otplate sa nepostojecim zirantima?? Prosjecnu platu prima samo onaj sloj ljudi koji nema alternativu, tj., oni ljudi koji ne znaju unovciti svoje znanje, odnosno oni koji ga nemaju uopste.. istina je i da je sistem vrijednosti poremecen tako da je na povrsinu isplivao sav onaj olos sa dna.... takodje je istina da je ovdje sve daleko od idealnog, opste stanje je lose, a to je posljedica naprasnog prelaska iz jednog sistema u drugi.
Iskreno se nadam da ce doci vrijeme kada ce posten radnik i seljak biti cjenjeni a ne omalovazavani i diskreditovani kao sto je sada slucaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2003, 17:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
s tripy je napisao:
pa, misk0, ako su svi na toj prosjecnoj plati otkuda toliko (navodim samo jedan segment) novih automobila u BL?


Ako je to prosjecna plata znaci da vecina stanovnistva ima tako neku platu. Pa reci mi kolika je prosjecna plata konobara, trgovaca, radnika ?
Reci da se ti ljudi vozaju u novim automobilima ??

Prosjecna plata u zemljama EU ti dozvoljava da mjesecno izdvajas i ratu za taj novi automobil.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs