banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 16:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Avg 2002, 01:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2002, 01:00
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka RS......
IRC je...........

_________________
True is out here


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2002, 01:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2002, 01:00
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka RS......
Dajte nesto napisite na ovu temu posto sam upoznao neke Tzv.Professionalne Chatere mislim stvarno.......... :)

_________________
True is out here


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2002, 10:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
A sta podrazumjevas pod profesionalnim ircerom? Nekog ko provodi dosta vremena na ircu? ili mozda osobu koja poznaje komande?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2002, 11:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2002, 01:00
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka RS......
Pa npr znam nekoliko "Professionalinih IRC era " ?!? koji imaju po vjerovao ili ne 200 Skripti na Disku tako da stvarno ne kontam to a ako odes na jedan sajt vidjecesh malog dje je napisao "IRC je dio mo zivota ja prosto ne mogu bez njega mislim da mi je to profesija" ???? sta reci nego nisu ni sve Budale u Ludnici a sto se tiche IRC i mIRC-a mislim da je to najomiljeniji Program svih ISP-ova diljem svijeta !
Slazes se zar ne ?:)

_________________
True is out here


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2002, 11:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
SEAWOLF je napisao:
sto se tiche IRC i mIRC-a mislim da je to najomiljeniji Program svih ISP-ova diljem svijeta !
Slazes se zar ne ?:)


U potpunosti!
IRC ti je veoma kompleksna stvar. Fenomen rekao bih. Ulazis u virutelni svijet gdje je sve drugacije, a opet svodi se na isto. Sve u svemu: lako se navuci. I ja sam ko klinac i te kako bio navucen (a sad kao nisam :) ). Mada ovaj nas irc server [ irc.banjaluka.com ] nije ni priblizno onome sto ja ocekujem od servera. Prvenstveno zboga java podrske. Time samo dobijas gomilu laika (lamera) koji nemaju pojma o informatici i mjestu na kojem se naleze. Po mojoj slobodnoj procjeni dolaze da se upoznaju s' nekim s' kojim ce se kasnije naci u real life-u da bi se potencijalno smuvali. Meni je to bljak!
To sto si pisao za osobe sa diskom sa 200 skripti je nista. Skripta je glupost! Presareno! Po meni skripta dobija smisao kad je sam napravisi. Ili recimo konfigurises mIRC za svoje potrebe (kao ja :) ). Uopste nije tesko. U krajnjem slucaju imas uputstva na Netu.
Sa mog stanovista ovdje [ irc.banjaluka.com ] postoji veoma mali broj "profesionalnih ircera", a i oni su vecinom stariji likovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IRC
PostPoslato: 09 Avg 2002, 13:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2002, 01:00
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka RS......
Internet Reley Client je program osmisljen i Koncipiran tako vjesto isto kao sto su Suncokret ili Kospice mislim po stepenu zaraznosti :) inache ta upoznavanja su mi potpuni shit iako sam ne kazem imao slicnih iskustava u rela time u :) pa bogami nek dan sam jednu cak i prevrno znaci resume je da ne treba pretjerivati al u malim dozam za komunikaciju sa prijateljima svakako DA.
Sto se tiche BL servera...... to je pricha za sebe :)

_________________
True is out here


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2002, 15:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Uhmm..
Ma IRC je odlicna stvar ..
Tj. BIO JE .. .prije mnogo, mnogo godina .. kad su ga i izmislili, ne bi li lakse prenosili informacije (medju univerzitetima, doktori, naucnici, kasnije i "obicni ljudi") Super stvar koja je "komercijalizacijom" postala shit ..
Tj. posalo je mjesto za cyber love, cyber sex i cyber nadrkavanja .. (nadrkavanje u ovom slucaju znaci presipanje iz supljeg u prazno, bespotrebno cavrljanje u fazonu "jao, danas sam kupila plave carape ...... wauuuu super kupi i meni" ...
Svi su vakom prijatelji, svi imaju IRC mamu, tatu, babu, dedu, ujaka, brata, sestru, zenu, muza i svi su sto je najbitnije (najzalosnije) silni prijatelji, odlicno se znaju i tome sl. price ..

Supljak zivi ... a pogotovo price na kanalu ..
IRC je sad postao smrdljivo mjesto gdje malo kad mozes naci nakog za obicnu pricu, blagu zezanciju a jos teze za neku konstruktivnu pricu, rjesenje nekog problema itd ...

Sva sreca pa ima jos irc mreza koje su u zadnjem opisanom fazonu .. A pretezno se (za nase podrucje) sve raspalo raspadom ircneta.. tj. prebacivanjem, ukidanjem dijela servera, prelaskom vecine na ipv6, a i rasipanjem same raje .. Od tad su poceli neki novi serveri da nicu kao pecurke poslije kise... i naravno sve vise lamera se navuklo ... ne kazem da nema dobrih ljudi, ali procenat je veoma mali ..

IRC je navlakusa samo za one koji sebi to dozvole .. :)
I ja sam na IRC-u od, recimo, '96 (bilo je tu raznih pokusaja i ranije, preko bbs-ova stranih itd...) ali sam se trudio da ne upadnem u taj fazon sveopsteg poznanstva, kumovanja, bratovanja, zenidbe i ostalih gluposti .. a pogotovo net love, net sex fazona .. :)
IRC mnogo govori o osobama koje dolaze, tj. njihov "irc zivot".
Identitet mozes izabrati koji hoces, sta sve pozelis mozes biti, sve zivo, a najcesce se sve svodi na lijecenje kompleksa, besmisleno utucavanje vremena i "ufuravanja u fazon mladih".
Idemo na chatic, ljubic, cmokic, kumce, batke, ljubaviiiii ;))))))
Samo naprijed, ali sami odgovarate na eventualne posljedice ... (a mnogi su zavrsili ili u bolnici (fizicki ili psihicki ima raznih slucajeva) ili i dalje zive od IRC-a zapostavljajuci normalni,"real", zivot vadeci se na onu ofucanu "ovdje su mi svi najdrazi ljudi, ovdje me svi vole i razumiju, ovdje mi je super" .. sto je teski supljak, niko nikog ne voli tamo kao sto se misli, svi gledaju neki svoj interes, svi glumataju, svi su uvijek dobri prema svima sto je toliko lose ... da su prema svojim ukucanima dobri u pola koliko su dobri prema ircerima uspjeh bi bio fantastican ...
Ali to je izbor pojedinaca ..

Moje generalno misljenje o IRC-u je poprilicno dobro ako znas kao da ga iskoristis, i naravno treba se kontrolisati a ne da otvoris 23 private window-a, sedam kanala, i kad se diskonektujes procitas da si bio 5 sati i 47 minuta :).... imbecilno :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2002, 23:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2002, 01:00
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka RS......
Hehe sta reci nego svaka cast mIRCon ma trebali mi pokrenuti neki pokret za Ukidanje IRC mreze zar ne ?:)
ah da i ono 5 Sati skontaj ovu poruku
"*** Disconnected
-
·:· You wrote a total of 20 lines (379 chars), with an average of 0.92 chr/s.
·:· Connected for 6mins 54secs (Quit: You May Stop me.....!!BUT YOU CANT STOP US ALL!!...)

Valja li takva poruka ?:)
Pozz vidjecemo kako ce ko dalje regirati na temu IRC Professionalci ? :)

_________________
True is out here


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Avg 2002, 00:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Svaka cast mircon, pogodio si srz stvari. Zasluzujes nick koji si odabrao. To ja zovem irc profesionalcem...

P.S. Nikad mi nisu bile jasna ona pjevanja na # :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IRCeri moji mili :)
PostPoslato: 10 Avg 2002, 15:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2002, 01:00
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka RS......
Pogodio je nema shta :)

_________________
True is out here


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IRC gdje je stalo ?:)
PostPoslato: 17 Avg 2002, 21:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2002, 01:00
Postovi: 16
Lokacija: Banja Luka RS......
hehe nesto mi cutite sta je reci ? :)

_________________
True is out here


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2002, 15:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
IRC je sranje najzesce.

_________________
erga omnes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2002, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
IRC=dobra zajebancija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Sep 2002, 20:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 14:17
Postovi: 107
Lokacija: Banja Luka/Beograd
@WRATCH - jbte, tek sam sad provalaila kako ti je perverzan taj avtar, pa to stvarno nema smisla!!! heh c c c :o

a to za irc - aj agri vit ju!!!

_________________
Jubbooko sa Negrass


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs