banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 12:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 20 Posta ] 

Da li ste ravnodusni prema politickom kriminalu u BL
DA! 15%  15%  [ 3 ]
NE! 85%  85%  [ 17 ]
Ukupno glasova : 20
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Sep 2004, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
U noci 22. na 23. septembar nepoznati likovi su presreli naseg Gunju i istukli ga ispred stana u drustvu prijateljice. Uz povike politicke prirode trojica likova su ga presreli i fizicki se okomili na na njega tako da je zavrsio sa laksim povredama.

Da li je ovo nasa Banjaluka gdje se ljudi fizicki napadaju zbog toga sto rade svoj posao. Navodno, Gunja je premlacen jer pomaze kampanju jednog od kandidata za gradonacelnika BL. Ja kazem, Gunja radi svoj posao i gleda da zaradi koji dinar kao i svi mi koji nam je svima neophodan.
Sazvana je i press konferencija na kojoj je ovaj slucaj iznesen, tako da ce najvjerovatnije narednih dana o ovome biti rijeci i u mnogim medijima u Banjaluci.

Ja ewo pokrecem temu i postavljam pitanje.

Da li se moraju kazniti i u kojoj mjeri pocinioci napada na Gunju?

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2004, 19:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
kazniti po zakonu, nema tu 'u kojoj mjeri'.. tu je kraj svake dalje rasprave o tome.

Zao mi je sto je pretucen, stvarno je lik OK. Nisam skontao koga on podrzava, svejedno, luzerski je cekati mrak pa lemati nekoga..pogotovo zbog politike!!! Kada se zna da covjek vodi 'kontakt' emisiju jos veci je luzer taj koji ga je napao fizicki. Jadno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2004, 08:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ako su ga tukli (njega ili bilo koga) iz političkih razloga onda je to strogi primitivizam.

Pa ljudi tu politiku shvataju ozbiljno :o :o :o, u tom slučaju mora da im je jako dosadno u životu.


Ubjeđivanje fizičkim nasiljem je dno dna, to je samo dokaz da ne postoje adekvatni argumenti i da se ne može iznijeti i dokazati svoj stav kroz dijalog.

Sad ću prepisati šta je o tome rekao jedan velikan, Grki filozof Sokrat:

"Onaj ko nas silom primorava izgleda u našim očima kao čovjek koji nas lišava naših prava, i mi ga stoga mrzimo. Kao svoga dobrotvora mi volimo onoga ko umije da nas ubijedi. Mudrac ne pribjegava nasilju, nego samo grub, neprosvjećen čovjek. Da upotrebiš silu, treba ti mnogo saučesnika; da ubijediš, ne treba ti nikakvih. Onaj ko osjeća dovoljno snage u sebi da steče vlast nad umovima ne pribjegava nasilju. Nasilju pribjegavaju baš oni koji su svjesni svoje nemoći da uvjere ljude o svojoj neophodnosti."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2004, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Ma radilo se tu o Gunji ili nekom drugom..to sto se desilo je totalno varvarski. Mislim svejedno bili simpatizeri ove ili one stranke to je pravo na izbor. svako ima pravo da vjeruje u sta hoce. A zakonski treba da se kazne svi nasilnici. Igrom slucaja je ovaj "chin" stigao na sva javna zvona jer je Gunja javna licnost. Kazem bez obzira ko je koga pretukao iz politickih, nacionalnih, vjerskih ili sasvim desetih razloga treba da odgovora po krivicnom zakonu (ako to uopste postoji ne samo na papiru).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2004, 11:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2004, 11:26
Postovi: 6
Pozdrav svim ljudima na forumu. To sto se desilo je stvarno za veliku osudu. Trebalo bi poceti sa peticijom za otkrivanje pocinitelja tog zlocina i podrsku Gunji. Za mene je to isto kao kada su podmetnuli bombu vlasniku Nezavisnih novina, koji je ostao invalid do kraja svog zivota. Kakve se stvari desavaju, ne bi me cudilo da je neko iz tabora selonacelnika Lj.K. to uradio, da bi se okaljala druga stranka i drugi kandidat. Sve je moguce, kao sto je i 11.septembar to pokazao.

Velika podrska Gunji iz Mostara.

Pozdrav Antidopu i cujemo se uskoro za svirku ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2004, 19:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Treba ih jos vise kazniti jer su oni pretukli naseg GUNJU!!! Pa sta ako cova samo radi svoj posao...
To su prava gamad, glupani, moroni, imbecili...
Dno dna!

Podrzavam sve vec napisane poruke!!!

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2004, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Preuzeto iz:
Nezavisne novine - broj 2212 Subota i Nedjelja, 25-26 Septembra 2004.
Revija, strana 3 , odjeljak "nezvanicno"
Naslov "Slobodan pad Darka Gunjica"

Pitanje glasi: Kako je jedna od svakodnevnih vecernjih pijanki po banjaluckim kaficima Darka Gunjica Gunje postala vijest dana?
Odgovor: kako tvrde ocevici, Gunja se pod poprilicnim "gasom" spotakao ispred ulaza u kucu i prilikom pada ozlijedio glavu u predjelu lijevog oka. U trenutku pada sa njim je bila njegova djevojka koja je drzala crvnu ruzu.
Saznavsi sutradan sta se dogodilo, Izborni stab Slobodne srpske partije i Ljubise - Buce Kragulja iskoristio je fleku ispod Gunjinog oka u predizbornoj kampanji. Pres-konferenciija, osude, napad na Big radio, Kragulja... bla... bla... bla... blablaonica.
Tako smo dobili odgovor i na veoma bitno pitanje - zasto Gunja svoj "slobodan pad" prvo nije prijavio policiji, pa odrzao koferenciju za sta
mpu, a ne obrnuto? Ni ljekari Klinickog centra u Banjoj Luci koji su pregledali Gunjica njsu prijavili pad policiji, sto su inace duzni. Na pitanje ljekara sta mu se dogodilo, Gunja je iskreno odgovorio:"Pao sam".

Ovo mi nesto smrdi mnogo... zar on ne zivi u zgradi!?
Kako moze govoriti da je covjek pijanac " svakodnevna veernja pijnaka Darka Gunjica..." Zar to nije kleveta ili neko slicno krivicno djelo? :roll:

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2004, 16:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2004, 15:07
Postovi: 31
Koji je to lopovluk!!!! Zao mi je Gunje.

Moralna podrska Gunji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2004, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...profesionalci iz nezavisnih su moroni...cak i horoskop prepisuju iz glasa....ebace im gunja majku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Sep 2004, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
daj ljudi, prestanite da kenjate.
u ovom gradu je proteklih godina toliko mladih, postenih i pametnih ljudi pretuceno ili cak ubijeno, pa nikome nista. a, vi sada dizete galamu oko jednog obicnog propalice i pijanca. citaca tudjih sms poruka. smijesno.

vjerovatno je nesto laprdao na radiju, pa je zato i dobio po nosu. tako su za vrijeme rata neki likovi sa lausa isprebijali opu jer je govorio nesto lose ili ruzno o tom naselju. momci ga sacekali ispred sopniga i razbili kao sijalicu.

vjerovatno je isti slucaj i sada. naravno, lopov buco je odmah iskoristio priliku da izleti sa pricom kako je sve to predizborna kampanja, napadi na radio jajce, njega, njegovog brata kome su kao obili stan ( providno )... taktika mu je skroz losa. kao ja sam ugrozen.

e, moj buco. kakvu ti jadnu kampanju vodis. nisi ni svjestan da ce te banjalucani zbog ovoga kazniti na izborima. bjezi na pale i povedi gunju.
i onih par hiljada ljudi koji ce za tebe glasati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Sep 2004, 14:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 20 Avg 2003, 17:45
Postovi: 748
Citiraj:
--------------------------------------------------------------------------------

daj ljudi, prestanite da kenjate.
u ovom gradu je proteklih godina toliko mladih, postenih i pametnih ljudi pretuceno ili cak ubijeno, pa nikome nista. a, vi sada dizete galamu oko jednog obicnog propalice i pijanca. citaca tudjih sms poruka. smijesno.

vjerovatno je nesto laprdao na radiju, pa je zato i dobio po nosu. tako su za vrijeme rata neki likovi sa lausa isprebijali opu jer je govorio nesto lose ili ruzno o tom naselju. momci ga sacekali ispred sopniga i razbili kao sijalicu.

vjerovatno je isti slucaj i sada. naravno, lopov buco je odmah iskoristio priliku da izleti sa pricom kako je sve to predizborna kampanja, napadi na radio jajce, njega, njegovog brata kome su kao obili stan ( providno )... taktika mu je skroz losa. kao ja sam ugrozen.

e, moj buco. kakvu ti jadnu kampanju vodis. nisi ni svjestan da ce te banjalucani zbog ovoga kazniti na izborima. bjezi na pale i povedi gunju.
i onih par hiljada ljudi koji ce za tebe glasati.


manje/vise si u pravu...potpisujem se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Sep 2004, 16:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
acrobatico je napisao:
daj ljudi, prestanite da kenjate.....blablablablabla....par hiljada ljudi koji ce za tebe glasati.


Eh, upravo si napravio grasku! Povezao si Gunju sa politikom. Sticajem okolnosti Gunja radi tamo gdje radi, apsolutno nikakve veze nema sa politikom, nikada clan ni jedne stranke, a nebi bilo bas lijepo da ne mozemo reci swoje misljenje jer ce nas neko prebiti na ulici.

Mene boli kurac i za Bucom i izborima, ali me brine sto su nalupali Gunju, isto me brine kada bilo ko bez potrebe nastrada.

Slazem se sa vama sto je dogadjaj vazdignut u nebesa i iskoristen u polticke swrhe. Ali zar nisu gori oni sto su tukli covjeka sto im se ne svidja njegova emisija!

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Sep 2004, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
monstrum je napisao:
Preuzeto iz:
Nezavisne novine - broj 2212 Subota i Nedjelja, 25-26 Septembra 2004.
Revija, strana 3 , odjeljak "nezvanicno"
Naslov "Slobodan pad Darka Gunjica"

Pitanje glasi: Kako je jedna od svakodnevnih vecernjih pijanki po banjaluckim kaficima Darka Gunjica Gunje postala vijest dana?
...................
Ovo mi nesto smrdi mnogo... zar on ne zivi u zgradi!?
Kako moze govoriti da je covjek pijanac " svakodnevna veernja pijnaka Darka Gunjica..." Zar to nije kleveta ili neko slicno krivicno djelo? :roll:


Evo ti razlog zasto je vlasniku Nezavisnih Novina postavljena bomba ispod auta. Svojevremeno je pisao o ratnim zlocinima Srba koji su pocinjeni pa je neko htio malo da napravi zlocin sa njim jer nije spomenuo ni jednom sta su druge nacije radile a ne samo Srbi.

Sto se tice Gunje moze biti da je pao ali od alkohola nije sigurno posto taj covijek moze d a popije vise nego sto je neko vidio u zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 03:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Jun 2004, 06:30
Postovi: 534
e mislim stvarno... pa u zivotu sam video toliko tuca ali da trojica istuku coveka a da on ima samo rasekotinu na nosu!!??? ma dajte ljudi budite malo realni. pa gunji kad bi malo jaci covek shamar opalio slomio bi mu vilicu, a kamo li TRI coveka da ga tuku. ja mislim da je sve to politicki i marketinshki trik buce kragulja a da je gunja tu jednostavno marioneta koja se mora povinovati gazdinom naredjenju. a na kraju zasto bi neko i istukao gunju??? kao istukli ga politicki protivnici... alooo! pa zar je jedino to meni providno? i ko sad ima koristi od ovoga incidenta? ko ga je ispolitizovao? odg : BUCO KRAGULJ! mada mislim da takva sranja vishe ne prolaze kod glasacha. Ali zao mi je gunje! nebitno je li on pao kad je zapeo za stubice (mrtav pijan) u blizine kafane Dijamant u Novoj Varoshi ili ga je stvarno neko udario to zna samo gunja, jednostavno mi ga je zao jer ne verujem da je losh covek i da je u svakom sluchaju on ni kriv ni duzan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 09:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1155
Lokacija: dajte Hajduk da se igramo...
Gunja se napio i pao pa se razbio.Nepotvrdjena informacija iz KBC!

_________________
Slika
14.02.2000-14.02.2007


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 11:18 
Osuđujem svako nasilje i ako je gunja zaista napadnut očekujem da se počinioci uhvate i primjerno :) kazne.

Međutim nije isklučeno ni ovo što je Tomo napisao.

Gunjson, uz tebe smo.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
adelone

potpuno se slazem.

buco jedva ceka neku sansu, neki incident, dogadjaj, da ga maksimalno ispolitizuje i iskoristi u svojoj kampanji. vrlo providno. jadni gunja je samo marioneta koji igra kako mu gazda kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 15:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
a kakve veze ima ono pitanje na pocetku vezano za bl kriminal ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Pa eto recimo to sto je Gunja pao pjan a Buco mu naredio da slaze da su ga tukli Dodikovi, pa ce manipulisati blablaonicarima koji ce donijetu vecinu glasova Buci koji ce na kraju na prevaru doci u fotelju. Recimo to!

Ili to da je mozda neko poslao nekoga da isamara Gunju zato sto navija javno za svog gazdu Bucu, a to se kao ne smije i eto pljuuus po nosu!

+ swe ono ostalo sto politicari i ljudi na pozicijama rade. Otimacina!

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs