banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Jun 2024, 23:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9637 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437 ... 482  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2023, 08:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2014, 15:35
Postovi: 58
Megabyte je napisao:
To gore nije BMP2, neko je inženjersko vozilo na bazi tenka.


Ćirilična su slova na slici - БМР 2 (BMR 2). KLIK!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2023, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6052
https://www.rtvbn.com/4044959/objavljen ... ih-tenkova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2023, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1473
Svjez update. Mnogo lice na 5 dodatnih bradlija, meni svejedno ali puno je ovo i za nato standarde. Ako ovako nastave sve su prilike da ce Rusi na kraju ipak da odslepaju ovog leoparda.

Slika
https://twitter.com/MyLordBebo/status/1 ... 3647321090

Da li je ovo lancet zapalip leo2
https://twitter.com/200_zoka/status/166 ... qnjaQuAAAA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2023, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9288
Lancet roknuo u tenk, pitanje šta mu je napravio...
Ovo mi je zanimljivije:

https://youtube.com/shorts/OPatY665VXg?feature=share


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2023, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
I meni je zanimljivo da dronic ima spremno pismo sa tacnim uputama gdje i kako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 07:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9288
Sumnjaš da je Lavovska produkcija, Zelensky brothers television presentation?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 08:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5913
munja.alex je napisao:
Lancet roknuo u tenk, pitanje šta mu je napravio...


Probio u odjeljak za municiju pozadi. Šta je dalje bilo, ne bih znao. Imaju oni tu iza te blowout panele, tj. panele koji spriječe da gorenje municije sprži posadu. Evo primjer za Abramsa: https://www.youtube.com/watch?v=CP8JiqItigE

Sad, da li je došlo do posljedične eksplozije municije i uništenja tenka... Kod Sovjeta je problem to pozicioniranje municije, tek sa T-90 su Rusi to riješili, i to možda sa posljednjom "Proboj" verzijom. Komunističke doktrine... sreća pa su Rusi napravili zaokret od tih ludosti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 08:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
munja.alex je napisao:
Sumnjaš da je Lavovska produkcija, Zelensky brothers television presentation?


Aj razmisli malo. Ne kazem da se ovakve stvari ne desavaju, ali konkretno ovaj snimak je stvarno fejk&gej. Znamo da patka nosi pismo na vrh glave, ali dron...

I ajde, kako je znao da ce ga naci, gdje ce ga naci. A to je neophodno da bi u pismu bila tacna uputstva gdje i kako da se preda.

Da dron pored bombe nije nosio i printer? Na stranu veoma ograniceno trajanje leta ovih dronova. Nema tu fore za pregovore.

Btw kroz godinu ili manje cemo gledati samostalne napade malih AI dronova na zive ljude.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9288
Da je fake & gay ide u prilog što nisu objavili išta o tom "slučaju", jedinica vojnika, intervju sa skrivenim imenom i prezimenom itd...
A da dronovi nose štoješta , to se sjećam prošle godine, da su Ruje ispaljivale projektile sa letcima i avioni ih bacali nad ovim današnje zauzetim područjima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 08:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Pismo je lakse od bombe, naravno da ga moze nositi. Ali da pored bombe nosi pismo sa uputstvom za predaju, a pri tome ne zna da li ce i gdje ce naci na nekog soldata spremnog da se preda... Nece da ide...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9288
Rasprave radi, nigdje ne piše da je dron krenuo na posao sa bombom i pismom , kako što tvrdiš. Možda se dron vratio nazad pa su mu zakačili pismo naknadno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 09:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Ne pise, ali se vidi. Nije valjda coban u rovu zasjeo i zapalio cigar dok se patka ne vrati :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9288
Naravno da jeste...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5703
Lokacija: Banja Luka
Rivaldinho je napisao:
munja.alex je napisao:
Lancet roknuo u tenk, pitanje šta mu je napravio...


Probio u odjeljak za municiju pozadi. Šta je dalje bilo, ne bih znao. Imaju oni tu iza te blowout panele, tj. panele koji spriječe da gorenje municije sprži posadu. Evo primjer za Abramsa: https://www.youtube.com/watch?v=CP8JiqItigE

Sad, da li je došlo do posljedične eksplozije municije i uništenja tenka... Kod Sovjeta je problem to pozicioniranje municije, tek sa T-90 su Rusi to riješili, i to možda sa posljednjom "Proboj" verzijom. Komunističke doktrine... sreća pa su Rusi napravili zaokret od tih ludosti.
Ima u kupoli, nema u trupu.


https://youtu.be/YafzmkvVRiI

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5913
Kupola se i dimi. Inače, bila je i slika Leoparda 2 sad iz Ukrajine, sa odvaljenim tim panelima (znači, neka eksplozija), što će reći da tenk generalno i može preživjeti takav pogodak. Da li je to oštećenje dovoljno da ga izbaci iz stroja, barem, to ne znam. Pretpostavljam da zavisi i koliko granata je ostalo, kog tipa itd.

Elem, niko nije primijetio da je Putin izašao sa cifrom 160 ukrajinskih i 54 ruska tenka, od početka ofanzive 4. juna.
To je prvi put da neko od Rusa izlazi sa tako krupnom brojkom, a znamo da se ništa ne dešava slučajno, sve izjave su ciljane, manje-više.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4119
Nista od Ukrajinske dugo najavljivane ofanzive par slucajeve gdje su napredovali 100 - 200m je beznacajno u srazmjeru gubitaka sto su pretrpjeli.

Rat u ukrajini ce ove godine imati daleko vece posledice u svijetu nego prosle godine.Posebno sto se tice hrane. Neke drzave su imale zalihe umjetnog djubriva i hrane koje su mogle trosit prosle godine ove godine ce to biti daleko, daleko manje i teze za njih.Zemlje Afrike , Azije pa i juzne Amerike ce osjeti to drasticno.

Uticaj Kine ce porasti jos vise. Kina finansira razne projekte u 148 zemlja(proizvodjac je 18% svijetskog GDP a Ameri 12% GDP)Kina ocekuje povrat toga novca i razvoj ulaganja bez veci poremecaja. Krediti koje je Kina dala za razvoj infrastrukura i drugih projekata neke Africke zemje i Aziske moraju danas trosit na hranu i osnovne potrebe svoga plebesa.
Kini ne odgovara da se rat produzi kako se sad najavljue u 5-10-15 godina.

Medjutim ili Ali.
Kina moze vrsit pritisak na Rusiju jer je njen naveci kupac roba ali ne moze na Ukrajinu (koju drze Ameri cvrsto u saci) i pored toga sto je Kina bila najveci trgovinski partner Ukrajini prije pocetka rata.
Znaci do mirovne konferencije(Rusije - Ukrajine tj. Amera) kojoj bi Kina bila mentor(mnogi kazu nema ko drugi) kad god da dodje do toga, Kina bi sigurno iz toga izasla sa vodecim prestizom kao svijetske sile.
Naravno do ovoga moze doci samo pod uslovima da Kina ima neku jaku polugu pritiska nad US.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2023, 07:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5913
Citiraj:
Nista od Ukrajinske dugo najavljivane ofanzive par slucajeve gdje su napredovali 100 - 200m je beznacajno u srazmjeru gubitaka sto su pretrpjeli.


Uhhh... volio bih da je tako, ali to što im je očigledno propao plan A, ne znači da nemaju plan B i plan C. NATO je koliko zla, toliko i ozbiljna i sposobna organizacija, a Ukrajinaca za ginuti ima.
Strateg nisam, ali ovo sve je vjerovatno bio preludijum, prethodnica, išli su na to da stvore nekakve početne pozicije za onaj glavni dio ofanzive i još nisu upotrebili gro snaga. Od jutros su izvještaji da su opet navalili u pravcu Orehova, a ko zna da li će Zaporožje uopšte i biti glavni pravac. Cilje NATO je rušenje Rusije, pa me ne bi iznenadilo da glavni udar čak premjeste na upadanje u Rusiju, ili npr. na odsijecanje hiljada ruskih vojnika recimo u Bahmutu, ili juriš na sam Donjeck možda.. varijanti ima.
Uostalom, to što su privremeno zaista zaustavljeni, koštalo je i Ruse ne malih žrtava (vidjeti Putinovu izjavu gore) samo e logično, krije. Nemaju ni Rusi ljudstva na bacanje, pogotovo iskusnog kadra. Stati su, logično, morali, jer je brzina gubitaka (engleski izraz bi bio "rate", a ne mogu sad sjetiti se srpskog, 'bem ti 21. vijek) je bila takva da bi ubrzo ostali nakon većeg dijela opreme, da su nastavili tako.

U svakom slučaju u narednim danima očekujem dalju eskalaciju, ne bi me čak iznenadili dublji proboji u Zaporožju ili negdje. Rat je "živa" materija, a nisu jednako sposobni ni svi NATO ni svi ruski generali. Kažem to jer već vidim u slučaju takve situacije kako narod kuka na "nesposobne Ruse"... a sve to je jedna mnogo zeznuta rabota.
Što reče jedan od naših generala iz proteklog rata "Najviše sam volio kad je sa druge strane neki priučen oficir. Ako je kolega koji je prošao iste škole kao i ja, onda je partija šaha". Teritorija se izgubi, uzme ponovo... Tako to ide.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2023, 08:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12583
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ja mislim da ponestaje mesa, i ovo sve sto ubacuju suvsumnjivog kvaliteta i bice sve gore. Tako da ne vidim neki uspjeh te ofanzive, osim ako ne ubace Poljake i ove iz baltickih drzava.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2023, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9288
Živi bili pa vidjeli. I jedni i drugi imaju da zagrabe u zalihe ljudstva za vojsku. Ali je pitanje ostalih resursa, sam Putin je juče ili prekjuče apelovao na patriote u svojoj zemlji da pomognu. Znači da nije dobro, ma koliko neki Happy tv stručnjaci govorili da sve ide po planu.
Putinova bezidejnost po propasti planova od početka invazije ( SVO, kako kome drago) do danas, se svodi na čekanje stola i pregovora. I apelovanje na svoje državljane da stojički podnesu ako treba, još jednu tragediju kao '41-'45.
A pokvareni zapadnjački političari ga šilje kad vide da makar malo naude Rusima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2023, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5913
Citiraj:
Ja mislim da ponestaje mesa, i ovo sve sto ubacuju suvsumnjivog kvaliteta i bice sve gore. Tako da ne vidim neki uspjeh te ofanzive, osim ako ne ubace Poljake i ove iz baltickih drzava.


Upravo to se i pominje. A nakon toga dolazi i mogućnost koja se ranije najavljivala, da se ode i dalje, i ubace i Hrvati i slični kao "mirovne snage".
Jednostavno, NATO neće odustati od ovoga dok ne iscrpi sve opcije da pokuša srušiti Rusiju, uključujući ne samo ovakve, već i najprljavije moguće. Jer je jasno da se svijet pre nama mijenja i prestaje biti unipolaran, a njima teško da se to sviđa.

Citiraj:
Putinova bezidejnost po propasti planova od početka invazije ( SVO, kako kome drago) do danas, se svodi na čekanje stola i pregovora.


Ne bih ja to nazvao bezidejnošću. Lijepo što mi svi imamo ideje kako da ovo privedemo kraju, kao što imamo i ideje koju izmjenu teba ubaciti da se preokrene rezultat kad igra reprezentacija npr, ali realnost je nešto drugo. Realnost je da zemlje koje snabdijevaju Ukrajinu, imaju sve zajedno u desetinama puta veće vojne budžete nego Rusija, a Rusi su to svakako znali. Stvarno ne vjerujem da nisu imali plan B, ako ne uspije prepad na Kijev. Štaviše, vjerujem da se na taj prepad i nisu previše oslanjali, nego ako prođe, prođe. Sama stabilnost ruske ekonomije, uprkos tolikim sankcijama, dovoljno govori da SVO nije ad hoc planirana.
Ovako, ide rat iscrpljivanjem. Pošto se ogolilo da zapad ima i te kako ograničene kapacitete za proizvodnju vojne opreme danas, djeluje da su Rusi imali određene procjene na tom planu. Oni su (zapad) mogli privremeno da grunu ogromnu količinu naoružanja u Ukrajinu, prije svega POVR što se osjetilo na gubicima ruskih tenkova, ali iako su finansijski mnogo jači, nisu uspjeli da proporcionalno tome poklope Ruse, iako su im problema stvorili (POVR, Himars...). Sad je partija šaha i ne izgleda mi da se Rusi nisu spremali za nju, mada sa svim znanim i neznanim problemima svoje države, uz to, jelte.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9637 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437 ... 482  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs