banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 03:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9642 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406 ... 483  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Okt 2022, 19:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10280
Jbte, pricinjava mi se vojin mijatovic na forumu :confused2:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 19:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 400
@Megabyte

Interesantan tekst moram priznati ali se ne slazem sa autorom da je status Rusije kao sile u Evropi vezan za Ukrajinu. Zapravo sve sto Ukrajina ima, Rusija vec ima takodje.

Rusija postaje sila od Petra Velikog. U vrijeme njegove vladavine vecina danasenje Ukrajine nije bila u sastavu Rusije, zapravo jedino sto jeste bilo u sastavu Rusije je Kijev kao grad i nista vise od toga. Ono sto ih dize u status sile a zbog cega Rusi zovu Petra "Veliki" je modernizacija po uzoru na razvijene zapadne zemlje. Odnosno princip, vidis sta konkurencija radi, prihvatis sta valja, poboljsas i na kraju ih nadigras u toj igri. Sve suprotno od onoga sto Rusija danas radi.

Sa druge strane, fascinantno mi je kako su Kinezi fino skontali pravila igre i kako polako pocinju da igraju bolju igru od SAD-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 19:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10481
Realnost u svjetskom poretku je umrla 1999. godine. Kao što reče, meni lično simpatičan pisac i nimalo simpatičan političar, Vuk Drašković, svojevremeno na Studiju B, prva bomba koja bude bačena na Srbiju sahraniće svjetski poredak za narednih bar stotinu godina a Srbima zgaditi Ameriku i zapad za 200 godina. I tako je i bilo.

Gledamo to od tada pa naovamo stalno.

Poslije toga gledali smo iscenirani jedanaesti septembar, raketiranje Afaganistana, rat protiv Al Kaide, vještačkog neprijatelja kojeg su do juče naoružavali, pa smo gledali Libiju, ubiše Gadafija, uništiše zemlju decenijama građenu, pa smo gledali afričko proljeće, obojene revolucije, uništiše sav sjever Afrike, pa rat u Siriji, na kraju su ga izgubili, ali je zemlja potpuno razorena, pa Venecuela, poduvali, pa opet Afganistan, zemlja skroz uništena, Američke snage pobjegle glavom bez obzira, pa Ukrajina, otjeran legalno izabrani predsjednik Majdanom, otpočela tzv "ATO" s ciljem da se unište Rusi u Donbasu, pa bar dva pokušaja nasilnog svrgavanja Lukašenka, pa pokušaj svrgavanja vlasti u Kazahstanu, propao, pa ponovni rat Azerbejdžana i Jermenije oko Nagorno Karabaha, tako da bi sve ovo što se sada dešava u Ukrajini mogao biti početak velikog finala. Valjda je jasno i onim najnevjernijim Tomama, da su NATO i USA davno prešli crvenu liniju, i da je ovo što sada imamo bilo očekivano. Uostalom to znaju i javno govore sada i u zemljama EU. Ponajviše Orban ali bome i ostali. Kažu da su ostali Angela Mekrel i Tramp, ovoga danas ne bi bilo. Vjerujem da su u pravu, ali je za razliku od Merkelove koja je bila autoritet, Šolc lutka u rukama NATO bolesnih generala i paralelne vojne američke države. Bajdena ne vrijedi ni komentarisati. On nije ni lutka, on je hodajući mrtvac, koji i dalje pozdravlja svoju pokojnu mater s bine.

Kako vratiti treći kamen od sunca u svjetski poredak? Biće veoma teško. Neko sa strane mora posredovati: Turska, Izrael, Mađarska... Kažu, Srbiju pritišću da uvede sankcije Rusiji, ok, i treba, ali pod uslovom da zemlje EU i SAD povuku priznanje Kosova i Srbija automatski postane punopravan član EU. Onda istog trena uvodimo sankcije Rusiji. A ne kao ona budaletina kvazianalitičar Darko Obradović koji hoda kao putujući pajac po beogradskim medijima i predlaže nam da gurnemo prst u čmar i da sutra uvedemo sankcije Rusiji i priznamo Kosovo jer će nam odmah svanuti, bićemo zemlja prosperiteta i razvoja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9306
drug je napisao:
Realnost u svjetskom poretku je umrla 1999. godine. Kao što reče, meni lično simpatičan pisac i nimalo simpatičan političar, Vuk Drašković, svojevremeno na Studiju B, prva bomba koja bude bačena na Srbiju sahraniće svjetski poredak za narednih bar stotinu godina a Srbima zgaditi Ameriku i zapad za 200 godina. I tako je i bilo.

Gledamo to od tada pa naovamo stalno.

Poslije toga gledali smo iscenirani jedanaesti septembar, raketiranje Afaganistana, rat protiv Al Kaide, vještačkog neprijatelja kojeg su do juče naoružavali, pa smo gledali Libiju, ubiše Gadafija, uništiše zemlju decenijama građenu, pa smo gledali afričko proljeće, obojene revolucije, uništiše sav sjever Afrike, pa rat u Siriji, na kraju su ga izgubili, ali je zemlja potpuno razorena, pa Venecuela, poduvali, pa opet Afganistan, zemlja skroz uništena, Američke snage pobjegle glavom bez obzira, pa Ukrajina, otjeran legalno izabrani predsjednik Majdanom, otpočela tzv "ATO" s ciljem da se unište Rusi u Donbasu, pa bar dva pokušaja nasilnog svrgavanja Lukašenka, pa pokušaj svrgavanja vlasti u Kazahstanu, propao, pa ponovni rat Azerbejdžana i Jermenije oko Nagorno Karabaha, tako da bi sve ovo što se sada dešava u Ukrajini mogao biti početak velikog finala. Valjda je jasno i onim najnevjernijim Tomama, da su NATO i USA davno prešli crvenu liniju, i da je ovo što sada imamo bilo očekivano. Uostalom to znaju i javno govore sada i u zemljama EU. Ponajviše Orban ali bome i ostali. Kažu da su ostali Angela Mekrel i Tramp, ovoga danas ne bi bilo. Vjerujem da su u pravu, ali je za razliku od Merkelove koja je bila autoritet, Šolc lutka u rukama NATO bolesnih generala i paralelne vojne američke države. Bajdena ne vrijedi ni komentarisati. On nije ni lutka, on je hodajući mrtvac, koji i dalje pozdravlja svoju pokojnu mater s bine.

Kako vratiti treći kamen od sunca u svjetski poredak? Biće veoma teško. Neko sa strane mora posredovati: Turska, Izrael, Mađarska... Kažu, Srbiju pritišću da uvede sankcije Rusiji, ok, i treba, ali pod uslovom da zemlje EU i SAD povuku priznanje Kosova i Srbija automatski postane punopravan član EU. Onda istog trena uvodimo sankcije Rusiji. A ne kao ona budaletina kvazianalitičar Darko Obradović koji hoda kao putujući pajac po beogradskim medijima i predlaže nam da gurnemo prst u čmar i da sutra uvedemo sankcije Rusiji i priznamo Kosovo jer će nam odmah svanuti, bićemo zemlja prosperiteta i razvoja.
Potpis. Inače, sere mi se od ovih kretena koji lafo bi da udaraju po Rusiji ali bi da se sakriju u ormar kad im postaviš pitanje Kosova itd. "pa nije to isto, tamo su Srbi bla bla .."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9306
Autošovinisti. Jebem vas uusta škrbava (Alky copyright).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
vlakanje je napisao:
Jbte, pricinjava mi se vojin mijatovic na forumu :confused2:


On bar voli sto je takav :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 23:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Ne bi on propustio da se predstavim pravim imenom. To je bonus +12 poena za odabranu publiku.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Na Zapadu nista novo

https://youtu.be/Yij73ZOyPAc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2022, 00:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2022, 10:48
Postovi: 110
Šta kaže ovaj brat iz Borika, Rusija će postati izolovana kao S.Koreja?
Hoće al' čim potroše resurse koje imaju a koje im i dan danas skupo plaćaju ovi što ratuju protiv njih. Uzmite npr. američki nuklearni program i odakle nabavljaju preko 40% materijala, od toga i neke ključne komponente.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2022, 04:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4124
Ma nije bas mimo teme... procita gore nesto pa me podsjeti!!
Jooj da je kojim slucajem ziv Cercil, brale nakrsio bi mu ga majci...!

Ja znam koje pobjedio Hitlera.
Svojim ocima sam gledo kako je Dzon Vejn u Normadiji gazio tu skoku i krenuo dalje te lomit tu bagru i Hicu.

A sad procita da je Cercil u prvom govoru poslije 2sv.rata priznao da su Rusi slomili kicmu Hitleru i nacizmu. Doslovce receno.
Koji je to lazov....sta je sad tu tacno....ccc! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2022, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8536
Ne znam samo kako izolovati zemlju koja se prostire na 2 kontinenta, i to dok 2/3 svijeta bez problema posluje sa njima!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2022, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9306
Kamenom vunom, hadžija... garant je zastupnik za import iste !
:-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2022, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8536
Skupo je to. Stiropor bajo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2022, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5026
Lokacija: Banja Luka
https://twitter.com/mdfzeh/status/1580520104948772864

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2022, 10:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12141
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/K ... ATO/740409

Citiraj:
Kakve su šanse Ukrajine da uđe u NATO


Ukratko: nikakve.

Međutim, ko je nalogodavac teksta??? :D

Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2022, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
https://www.youtube.com/watch?v=NP1goExf-SY

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2022, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2022, 06:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8536


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2022, 09:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7189
Strelkov je na frontu opet -;)

Dosta je reklamirao odred “Aleksandar Nevski” pa kontam da je vjerovatno tu, načelnik štaba ili slično mudo.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2022, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5720
Lokacija: Banja Luka
Da neće i Wargonza poslati kao iskupljenje...

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9642 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406 ... 483  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs