banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 16:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 408 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Maj 2014, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Što je nevjerovatno?

Citiraj:
DRUŠTVO | UTORAK 13.05.2014 | 17:36
Zaječar nabavio mobilnu branu
IZVOR: TANJUG
Zaječar -- Gradska uprava u Zaječaru, zbog najavljene velike količine padavina preduzela je sve preventivne radnje kako bi se predupredile moguće poplave.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2014, 23:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa da, ne podlijeva barem malo. Mislim, ovo je extra.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2014, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Spoiler:
Slika

Je lo ovo stvarno postoji i je li ovako efikasno... U pitanju su neke mobilne brane od poplava


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hzQyTOaBHzI[/youtube]

http://www.gradnja.rs/metalna-barijera- ... d-poplava/

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2014, 23:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ovo je prosto fenomenalno, ja sam odusevljen


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 02:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
može li meni neko da objasni koji k*** vlada ima odobravati informacije o vremenu??? treba jednostavno slati informacije direktno u medijske kuće.

takođe, meteorološki zavod bi trebao malo više da se potrudi oko opisa opasnosti. šta dođavola zna narod šta je ciklon i šta je crveni alarm??? većina to tumači - ma to su onih pet kuća tamo u barama ugrožene, ja nisam. treba konkretno reći šta je najgori scenario.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 03:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Читам и читам и задивљен сам да нико не спомену шљункаре!
Не знам како је на Врбасу али у и око Добоја их има ко Кинеза. Корито ријеке Босне је тотално уништено а вода себи нађе пут. Надам се да је вода растурила и све оне насипе које су себи градили шљункари да би могли багерима копати по средини ријеке.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 05:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
404_forbidden je napisao:
Hertzog je napisao:
Spoiler:
Slika

Je lo ovo stvarno postoji i je li ovako efikasno... U pitanju su neke mobilne brane od poplava


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hzQyTOaBHzI[/youtube]

http://www.gradnja.rs/metalna-barijera- ... d-poplava/


Ja sam mislio da je ovo neki prolup. Stvarno je ovoliko korisno?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 07:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
prasica je napisao:
Evo maloprije sam pričala sa roditeljima, oboje inženjeri elektroenergetike.
Čitala sam im šta je Šule napisao.
HE Bočac nije protočna elektrana. S obzirom da je rafting planiran za 20. i neki maj, činjenica je da je neko napravio belaj na području Banjaluke, tj na HE.

Љубави, поздрави и маму и тату, обоје инжињери електроенергетике и реци им да је ХЕ Бочац проточна електрана. Није то ствар субјективне процјене. постоје јасни параметри (величина акумулације и вријеме потребно да се она испразни). И кад се ти параметри анализирају за ХЕ Бочац, ствар је јасна.
ХЕ Бочац је проточна вршна електрана која је у вријеме СФРЈ испланирана и направљена да ради неколико сати ујутру и неколико сати навече, да покрива јутарње и вечерње врхове потрошње.
prasica je napisao:
S obzirom da je rafting planiran za 20. i neki maj, činjenica je da je neko napravio belaj na području Banjaluke, tj na HE.

А зашто је то чињеница? Ја сам фино писао зашто рафтинг нема везе са овим поплавама па ме занима и твоје мишљење (или тате и маме).
Schlager je napisao:
ja nemam pojma o ovome što šule piše,i ostaje mi samo da se nadam da se nije direktora nedu gore previše pitalo oko tih stručnih stvari vezanih za akumulacije,ispuštanje ili neispuštanje vode i sl :D

Кесић је стари ДБ-овац, нема он везе са струком. :D

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 07:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
NOVA PRIJETNJA: Hrvatski biolog otkriva zašto Hrvatskom haraju katastrofalne poplave

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... s=og.likes

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 07:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Mada smo o tome sto puta razglabali....nikakva voda ne moze srusiti branu u Boccu.....pa makar prelijevala preko nje i ne znam sta radila....branu moze srusiti samo i samo nenormalno jak zemljotres...tacka.....ovo je izjava graditelja i projektanata na zatvorenoj sjednici vlade i ja im vjerujem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 07:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Дајте неко ко се разумије у хидрологију и метеорологију да напише (неко ко зна то, а не да нагађа безвезе)...

Да ли постоје јасна правила (написана негдје) око протока информација и одговорности? На примјер, код наиласка велике воде (велике падавине или пукла нека брана), да ли нека републичка или локална институција може (или мора) да реагује аутономно?
Јер ово што је Милан писао... нарасте Босна 5 метара за 24 сата или 1,5 метар за један сат. Може ли ту неки локални баја у Добоју да упали сирену за узбуну без да икога пита? Или мора да се зове неки директор ЦЗ, па тај директор да зове некога на републичком нивоу, па тај зове премијерку, а ова да се консултује са Милом?
Мени је логично да у таквим интервентим ситуацијама када сати или минути одлучују, да се ту мора по аутоматизму ићи. Нема времена за компликовање.

Даље, Цивилна заштита... ко су ти људи? Шта раде? ОК, троше 90% буџета на плате. Нису једини, тако раде и Фонд ПИО и Завод за запошљавање и још многе институције.

Али ко су они? Ко ту добија плате? Постоје ли нека написана правила или планови? Шта се ради код земљотреса а шта код поплаве? И да ли се то икад (једном годишње рецимо) провјери или тестира?

Има ли неко ко зна, а не да безвезе пишемо?

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 07:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Ako i postoje neka napisana pravila o ponašanju u ovakvim situacijama u CZ onda su sigurno da su samo prepisana iz one države. Pitanje koliko su adekvatna jer države više nema pa samim tim ni onoga ko bi trebao reagovati, a pitanje jesu li ih ovi i pročitali.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 07:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2010, 13:17
Postovi: 184
Nadležni u Doboju su znali šta se dešava, znali su da Bosna ekstremnom brzinom raste.
Oni su pokušali to da spriječe, tako što su nasipali šljunkom magistralni put, što i nema baš neke logike, da toliki pritisak izdrži obični šljunak istrešen na asfalt. Očigledno neko nije bio dorastao zadatku...

Jer su mogli ladno dići stanoviništvo da pokuša, dzakovima dići nasip, mada sumnjam da bi imali dovoljno dzakova i da bi se za to kratko vrijeme uspjeli organizovati za bilo šta...al' definitvno je uzbuna trebala biti ranije, a ne 1h prije potopa. I ta uzbuna što se oglasila, sumnjma da je premijer ili predsjednik dao ovlaštenaj za uzbunu, već neko iz lokalne sredine, kad je voda došla do grla. :(

_________________
Jebiga!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 08:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Evo ko je zaduzen:
Citiraj:


OSNIVANJE

Vlada Republike Srpske na 97. sjednici 11.01.2013.g. donijela je odluku o osnivanju Javne ustanove "VODE SRPSKE" .



DJELOKRUG RADA

Javna ustanova "VODE SRPSKE" je javna ustanova koja upravlja vodama, javnim vodnim dobrom, kao i hidrotehničkim objektima i sistemima, rijekama, potocima, jezerima, na način propisan zakonom, na teritoriji Republike Srpske u skladu sa odredbama Zakona o vodama i drugim odgovarajućim propisima.



organizuje rad i funkcionisanje vodoprivrede na oblasnom i riječnom slivu, kao i rad kancelarija vodnih uprava sliva (VUS),

predlaže dugoročne i srednjorocne planove i programe razvoja vodoprivrede,

stara se o obezbjeđenju potrebnih sredstava i utvrduje nacin njihovog korištenja,

prati realizaciju planova i programa razvoja vodoprivrede,

vrši kontrolu namjenskog korištenja sredstava

predlaže visinu stopa naknada,

predlaže godišnji program radova i finansijski plan

predlaže kriterijume i mjerila za usmjeravanje i rasporedivanje sredstava,

vrši i druge poslove u skladu sa zakonom i drugim propisima Republike Srpske i Bosne i Hercegovine..



ORAGANIZACIJA

Javna ustanova "VODE SRPSKE" organizovana je sistematizacijom radnih mjesta kroz



- Sektor za upravljanje vodama ORS Save

- odjeljenje za upravljanje vodnim dobrom, zaštitom od voda i nadzor nad hid. teh. objektima

- odjeljenja za zaštitu i korišćenje voda, izdavanje vodnih akata i RVIS

- odjeljenje za navodnjavanje

- Sektor za održavanje objekata odbrane od poplava

- Sektor za ekonomsko pravne poslove

- odjeljenje za prikupljanje i praćenje vodnih naknada

- odjeljenje za pravne i opšte poslove

- odjeljenje za finansijsko računovodstvene poslove

- Sektor za upravljanje vodama ORS Trebišnjice

I kad se sve na kraju svede, kriva je Agencija za vode, tj. VLADA.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Да, те Воде Српске нико не спомиње. А одржавање насипа и одводних канала и експлоатација ријека (вађење шљунка рецимо) је њихова одговорност.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2010, 11:40
Postovi: 1572
је..га основани скоро (мало јаче од годину дана), нису имали времена да се организују.
а што за водну дозволу узимају 250КМ таксе и ништа не раде него штанцају сагласности и дозволе, то ником ништа.

добар је овај народ, ко хљеб је добар

_________________
СВЕ ДОК ВРБАС БАЊАЛУКОМ ТЕЧЕ БОРАЦ ЖИВЈЕЋЕ!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 10:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12653
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Kako je moguće da se u Banjaluci nije oglasila ni jedna sirena za uzbunu, ako je pojačano ispuštanje vode sa akumulacije Bočac počelo noću oko 01 sat, vodeni talas je oko 5 ujutro stigao u B.L. i bukvalno ugrožene ljude zatekao u krevetu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Raskoljnikov je napisao:
Evo ko je zaduzen:
Citiraj:


OSNIVANJE

Vlada Republike Srpske na 97. sjednici 11.01.2013.g. donijela je odluku o osnivanju Javne ustanove "VODE SRPSKE" .



DJELOKRUG RADA

Javna ustanova "VODE SRPSKE" je javna ustanova koja upravlja vodama, javnim vodnim dobrom, kao i hidrotehničkim objektima i sistemima, rijekama, potocima, jezerima, na način propisan zakonom, na teritoriji Republike Srpske u skladu sa odredbama Zakona o vodama i drugim odgovarajućim propisima.



organizuje rad i funkcionisanje vodoprivrede na oblasnom i riječnom slivu, kao i rad kancelarija vodnih uprava sliva (VUS),

predlaže dugoročne i srednjorocne planove i programe razvoja vodoprivrede,

stara se o obezbjeđenju potrebnih sredstava i utvrduje nacin njihovog korištenja,

prati realizaciju planova i programa razvoja vodoprivrede,

vrši kontrolu namjenskog korištenja sredstava

predlaže visinu stopa naknada,

predlaže godišnji program radova i finansijski plan

predlaže kriterijume i mjerila za usmjeravanje i rasporedivanje sredstava,

vrši i druge poslove u skladu sa zakonom i drugim propisima Republike Srpske i Bosne i Hercegovine..



ORAGANIZACIJA

Javna ustanova "VODE SRPSKE" organizovana je sistematizacijom radnih mjesta kroz



- Sektor za upravljanje vodama ORS Save

- odjeljenje za upravljanje vodnim dobrom, zaštitom od voda i nadzor nad hid. teh. objektima

- odjeljenja za zaštitu i korišćenje voda, izdavanje vodnih akata i RVIS

- odjeljenje za navodnjavanje

- Sektor za održavanje objekata odbrane od poplava

- Sektor za ekonomsko pravne poslove

- odjeljenje za prikupljanje i praćenje vodnih naknada

- odjeljenje za pravne i opšte poslove

- odjeljenje za finansijsko računovodstvene poslove

- Sektor za upravljanje vodama ORS Trebišnjice

I kad se sve na kraju svede, kriva je Agencija za vode, tj. VLADA.


Upravo tako. Agencija za vode, koja je tijelo Vlade.
Agencija za vode je sama sebi svrha.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Milan je napisao:
Kolega u 8 vrsi mjerenje vododtaja u Doboju, u 9 je vec voda presla prema gradu, tj. presla glavnu cestu, tu se jednostavno nije moglo adekvatno reagovati... vodostaj je u roku 24 casa narastao za 5 m, a inace se krstim kada naraste metar i po...

Jednostavno nije bilo vremena za spasavanje stvari ili slicno...bar u doboju...

Мислим... Ја и жена вече прије сједимо у БГ и контамо, биће срања сутра и пошаље жена поруку старој да извезе ауто у виши дио града. Ујутро ју је назвала, каже пуница ево оставила сам ауто, купујем воду у самопослузи, свирала је сирена. То је било у 8 ујутро. У 10 је вода била у граду, били смо на Скајпу кад се то десило. Значи није тачно да није било времена, није тачно да се није могло адекватно реаговати. Није постављена НИ ЈЕДНА ЈЕДИНА ВРЕЋА С ПИЈЕСКОМ. НИГДЈЕ!

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Kako je moguće da se u Banjaluci nije oglasila ni jedna sirena za uzbunu, ako je pojačano ispuštanje vode sa akumulacije Bočac počelo noću oko 01 sat, vodeni talas je oko 5 ujutro stigao u B.L. i bukvalno ugrožene ljude zatekao u krevetu...

Pisalo je da je dotok u Bočac bio 600 m3/s, a iza Bočca se dolijevalo još 200 m3/s.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 408 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs