banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 01:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 388 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća

Da li podržavate povećanje cijena cigareta?
podržavam 63%  63%  [ 87 ]
ne podržavam 24%  24%  [ 33 ]
svejedno mi je 14%  14%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 139
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2011, 15:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Nek samo povecavaju, jbga ako moze meso,pelene i benzin kostati isto ili vise nego u npr Svedskoj, ne vidim razlog zasto bi duhan bio jeftiniji?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
ERROR je napisao:
Nek samo povecavaju, jbga ako moze meso,pelene i benzin kostati isto ili vise nego u npr Svedskoj, ne vidim razlog zasto bi duhan bio jeftiniji?



Benzin kod nas skuplji nego u Swe???

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Flave je napisao:
ERROR je napisao:
Nek samo povecavaju, jbga ako moze meso,pelene i benzin kostati isto ili vise nego u npr Svedskoj, ne vidim razlog zasto bi duhan bio jeftiniji?



Benzin kod nas skuplji nego u Swe???

Ne napisah li "isto ili vise"?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 16:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
skypostman je napisao:
Да ли ће се повећањем цијене одвратити омладина од пушења, за ове старије сам сигуран да неће, али неко ко нема личних примања(тинејџери) можда хоће? Неки клињо који тек почиње да пуши(граница се све више помјера ка доле) и који још нема развијену зависност од цигара ће тешко дати рецимо 5км? Шта мислите?

Hm ja sam bivši pušač tako da ne znam šta bih na to sve rekao.... :scratch:
Da će cijena odbiti pušača i smanjiti potrošnju ne vjerujem, sjetite se prohibicije 20tih u SAD i zabrane prodaje alkohola u SSSR 80tih, kontra efekat! Ilegalne pecare na sve strane prodavale svakakav otrov koji je ubio više ljudi nego ovaj legalni...tako bi bilo sa duvanom sadio bi se ilegalno i prodavala svakakva krdža i ko zna kakve kopije 10x otrovnije od normalnih!
Ako dignu harač na cigarete a padne prodaja istih nema love u budžetu za vitalne stvari ove naše banana države ( navigacija u Audiju Špirića, vikendica Ivaniću i sl) udariće namete na druge stvari tipa prehrambeni proizvodi e onda će biti veselo... :angry3: ionako narod stenje pod jarmom naših dušebrižnika u Mordoru koji troše više love nego US NAVY u Atlanskom okeanu kad izvode remont flote.
A što se tiče smrada duvana ja ga jače nanjušim od nepušača :iconbiggrin: ali sam ipak za to da ako ti se ne sviđa ili smrdi nemoj tamo ići i tačka (jedino ne dam da mi se puši u autu i ko to radi uopšte u svom FUJ :angry4: )
Ovo što OFM veli pravo veli! Popušiš dvije đačke ekskurzije godišnje a kukaš da nema para :angry4: samo nalupati dobro :boxing:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Нисам за поскупљење само зато што те паре неће бити паметно искориштене. Да постоји неки пројекат у који би те паре биле уложене паметно, подржао бих. Овако ће те паре послужити само за крпљење буџетских рупа. Нисам пушач.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ma da, bas njih briga za zdravlje stanovnistva, samo smisljaju razlog za novu zaradu. Kad bi povecali cijenu cigara, a smanjili cijenu voca, ili bar ukinuli pdv na voce, onda bi im vjerovao da to rade za zdravlje. A oni samo povecavaju cijene i namete i za ono sto je zdravo i za ono sto nije.

_________________

Filozofija...


Poslednji put menjao jellyfish dana 31 Okt 2011, 17:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9862
Lokacija: Далеко од раја
nepokoreni je napisao:
jedino ne dam da mi se puši u autu i ko to radi uopšte u svom FUJ :angry4:


Paaaaa, ako nesmeta volan onda... što da ne? :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 19:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Blow job može kad god :D al smoking neće da može napolje pa čibuči [-(

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 20:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
skypostman je napisao:
Да ли ће се повећањем цијене одвратити омладина од пушења, за ове старије сам сигуран да неће, али неко ко нема личних примања(тинејџери) можда хоће? Неки клињо који тек почиње да пуши (граница се све више помјера ка доле) и који још нема развијену зависност од цигара ће тешко дати рецимо 5км? Шта мислите?

Ja se nadam da će ih veće cijene odvratiti. Zapravo u tome i vidim najveću prednost povećanja cijena, a ne u tome što će dodatne pare otići u ovo ili ono za državu.

Usput, otvorio sam glasanje na temi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
Ja glasam za treću opciju :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Glasao za. Prestao pusiti prije 7 mjeseci nakon 17 godina hardcore pusenja....
:D

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 21:20 
Prestao prije 3 godine i glasao za opciju "svejedno mi je"...

Kada sam prestajao boss klasik je bio 1.5 KM, sada dobro poskupio.


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 23:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pitanje za vas koji ste prestali pušiti, kako vam je sad kad ne pušite u odnosu na ono prije? Pretpostavljam da ste zadovoljniji i da se ne biste vraćali pušenju. Da li se fizički osjećate bolje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ljudi koji puše meni izgledaju ko zarobljeni, uvijek misle na cigare, nakon što jedu pale cigaru, ne mogu izaći iz busa da odmah ne pale cigaru, dok nešto čekaju pale cigaru, ni sex im nije ćejf ako poslije nemaju cigaru... msm stvarno jadno...

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 23:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
ja pusim jednu dnevno...koliko god kostale da kostale jedne se nikad odreci necu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Vader je napisao:
Pitanje za vas koji ste prestali pušiti, kako vam je sad kad ne pušite u odnosu na ono prije? Pretpostavljam da ste zadovoljniji i da se ne biste vraćali pušenju. Da li se fizički osjećate bolje?

Nestalo je onoj juternjeg kašlja, iskašljavanja "pačića" i drugih gadosti, zubi manje žute, povratila se prirodna boja prstiju, to je ono što je pozitivno.
Ono što je negativno, dugom konzumacijom čovjek navikne da nešto ima u prstima i gura u usta, pa onda krene sa grickalicama, uz tv, at o nije dobro jer od čipsa, štapića i smokija dobiješ neželjenu masu koje se teško riješiti.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2011, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
rotor je napisao:
ja pusim jednu dnevno...koliko god kostale da kostale jedne se nikad odreci necu :)


Dobro je kad si uspio ostati na jednoj. Vecina ljudi postanu pusaci pocevsi sa "jednom". Drogerasi pocinju sa "jednom". Alkoholicari postaju pocevsi sa "jednom". Zato je moja filozofija ne probati "prvu". Mali je broj onih koji ostanu na "jednoj". Ti si izuzetak kad si to uspio :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2011, 00:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Ja podrzavam povecanje cijene cigareta, jer to ce nesumnjivo dovesti do povecanja sverca, a samim tim manjeg priliva para u budzet. Najbolje je da odmah dignu cijenu kutije na 100 maraka, pa ce im priliv od poreza biti 0. ;)

A, sto se samog pusenja tice, ja pusim, ne zato sto uzivam u pusenju, nego da bih duvao u facu i cistu kosulju placipizdama.

Idu u kafanu i zale se na pusenje. LOL


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2011, 00:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23504
Duvaj u lice svojoj ženi kada bude trudna, ili djeci od rođenja. Pa neće biti to što si rekao... napravi odmah od njih ljude...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2011, 00:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Večeras sam bio u jednoj piceriji sa prijateljima i jedan od njih ovih godina živi u Australiji ali je sad malo došao ovde, komentarisali smo kako je konobar predložio da sjednemo u dio za pušače iako smo prvo sjeli u dio za nepušače, jer nas je četvorica a u dijelu za pušače su komotniji stolovi. Kaže da je bio i u Marco Polo restoranu gdje je dio za nepušače dosta manji od dijela za pušače, a između su otvorena vrata. A onda je rekao kako je u Australiji strogo zabranjeno pušiti po kafićima i restoranima, i toga se svi pridržavaju, dakle nema ovo jedan dio objekta je za pušače a dio za nepušače, tamo za pušače nema ništa, ko želi pušiti mora izaći napolje. Rekao je da mu se to mnogo sviđa, a i meni bi se svidjelo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 388 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs