banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 19:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 728 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jun 2014, 08:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
Majsta hvala ti puno. Sa vremenom sam na Vi, al uhvaticu da obidjem bar te ljude u Budzaku, a nekog od svojih cu zaduziti za Kumsale...

Sent from my GT-I9100

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2014, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Danas sam "našao" višak posteljine u kući, imam tri pune vreće...znate li ikog kome bi to valjalo, šta da radim sa tim?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2014, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Lolly je napisao:
800 bi mogla dodati jos imena


Izuzetno je nezahvalno nabrajati i sjetiti se svega i svih... Bilo nas je oko 50-ak od prvog dana do danas, u različitim forumskim akcijama i doprinosima. Jedni su čistili, drugi prikupljali pomoć, neki su obilazili domove i dovozili pomoć, neki su išli u Doboj, neki su bili angažovani u nekim drugim oblicima, neki su novčano doprinosili, neki duhovno... Koje god ime da pročitaš (nadimak) na forumu, taj je nešto od sebe dao i poduzeo. Mnogi ne žele da se ističu, neki žele anonimnost, neki su iz druge ruke slali svoje u park... Prosto se desilo i namjestilo da smo se spontano, svako u skladu sa svojim mogućnostima, udružili i neudružili u ovoj muci i solidarnosti.

Ono što je mnogo važnije je da smo uspjeli!!! Da smo se spontano organizovali i da smo uradili sve od sebe, svako u skadu sa svojim mogućnostima, da pored privatnog angažovanja u ovoj muci, uključeni budemo i kroz ovu našu forumsku zajednicu!


Slika


Bilo je tu još ljudi koji nisu sa foruma, ljudi koji su preko forumaša poslalali sakupljenu pomoć....

Što se tiče momka koji je donio hranu i ostavio nam i otišao, bez da smo znali ko je... Vjerujem da ima neki razlog tome. Da je imao potrebu da se predstavi, predstavio bi se. Moguće je da je anonimno donirao svoje, i da se možda vodio onim "neka ne zna ljevica kada daje desnica", odnosno da je važniji dar od onog ko daje. Moguće je i da je neko sa foruma preko svog dragog ili brata ili druga poslao nešto na taj način. Znam da znatiželja ubi, paaa štaaa! :) Znam i iz koje je momak branše, a ko ga je prepoznao, znam i zašto ga je prepoznao. No, to stvarno nije bitno. Možda nam nekad mahne na forumu. :)


Dalje, vrtić "Neven" je ozbiljnije stradao.. Prema nekim procjenama, sanacija će trajati do septembra, oktobra... Uskoro kreću da skidaju pod i nekih 30 cm zemlje u dubinu, pa tek onda glazura koja se suši 28 dana, pa onda parket... Ima baš dosta posla oko toga. Tako da ne vrijedi prije septembra donositi im igračke... Dječica iz tog vrtića trenutno pohađaju ili vrtić Zvjezdica, ili su se roditelji snašli na drugi način.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2014, 18:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Neka je mene Filozof od Portugala zagrlio :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2014, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Kako mene niko nije grlio? Ja šta se i radi..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2014, 06:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
richa je napisao:
Ljudi moji ovako.
Da li neko ima spisak ili zna koje su to familije najugrozenije i najgore prosle u ovim poplavama?
U firmi smo spremili 400 m2 etisona koji moze ljudima sluziti za prvu ruku dok se ne snadju umjesto tepiha, cisto da ljudi nisu na golom betonu (vidjao sam da bukvalno spavaju na betonu :( ).
.



U Doboju su ljudi ostali u 4 gola zida i spavaju bukvalno na betonu. Ako si rad pomoci, dacu ti i imena i adresu. Oni su tamo i gladni i zedni i bosi i goli. Narod u BL barem ima mogucnost da kupi, veci je grad i vece su mogucnosti da se nesto dobije. Doboj je u debelom qrcu :cry: Ona sela oko Maglaja tek da ne spominjem, ono je bilo sirotinja i prije poplave a ona ih je samo dokusurila :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2014, 06:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
eric_cartman je napisao:
Danas sam "našao" višak posteljine u kući, imam tri pune vreće...znate li ikog kome bi to valjalo, šta da radim sa tim?


Salji kako znas i umijes u Doboj, naselje Usora. U koju god kucu da se ode tesko da ces pogrijesiti. Ako ti bas treba info gdje sta i kako dacu ti kontakt tih ljudi i adresu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2014, 06:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ne treba kontakt - samo ne znam kad ću na tu stranu.
Bio sam prije sedam dana, ali nisam znao za višak posteljine :roll:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2014, 06:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ako imas fb pitaj hoce li ko na tu stranu. Tim ljudima treba sve, od gaca i carapa.. Porediti Budzak sa Doboj/Maglaj je vise nego smijesno.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2014, 06:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ima li ikakva grupa na FB-u, vezana za ovakve stvari?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2014, 14:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
800 je napisao:
Ono što je mnogo važnije je da smo uspjeli!!! Da smo se spontano organizovali i da smo uradili sve od sebe, svako u skadu sa svojim mogućnostima, da pored privatnog angažovanja u ovoj muci, uključeni budemo i kroz ovu našu forumsku zajednicu!


Najbitnije i najvažnije od svega! Sve je ovim rečeno :thumbright:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2014, 15:17 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
eric, javim ti ja za ovaj vikend, petak..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2014, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Slika

Kontam da vjerovatno svako od nas ima kući knjige koje bi mogao odvojiti i darovati...

Da se priključimo akciji? Sami da odvezemo prikupljene knjige ili preko Filološkog?

Na pp mi stižu vaše poruke podrške i pitanja za dalje forumske akcije... Bilo ko od nas ko ima neku ideju ili prijedlog, neka napiše na temi. Svjesni smo da živimo u državi koja nije baš ekonomski razvijena i koja je osiromašena, što ratovima, što lopovlucima, što elementarnim nepogodama poput ove... i to je ostavilo i ostavlja danak. Nažalost, teško da možemo sa istim ulaganjima, kao s početka, nastaviti u istom ritmu... Ali ajde da vidimo ono što možemo... Ko' što narod kaže, ispruži se koliko si dugačak.

Igračke sakupljamo za vrtić u Čelincu, a akcija završava u septembru, tako da je to neka lagana, stihijska, pozadinska akcija..

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2014, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ovo za knjige ima i u Narodnoj biblioteci; samo ne znam je l' tamo odredjeno za Doboj ili generalno.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2014, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ja sam sa starim prije par mjeseci odnio negdje oko 75-100 knjiga u Gradsku biblioteku...ostalo je samo ono što se vazda čita, tako da od mene nema ništa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2014, 16:44 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jest da je sve na brzaka, al eto ako neko ima sta jos da ponudi da sutra pokupim u BL..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2014, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Jesi zvao one brojeve?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2014, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Petak, 20. jun, 19h, parking parka Mladen Stojanović...


Pokušaćemo skupiti knjige za poplavom stradalu Narodnu bibiloteku Doboj.

Jedna knjiga - jedna. Opet nas 15 kad bi se skupilo sa tom jednom, eto pola police u biblioteci sa knjigama forumaša. :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2014, 13:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ja prije par dana u narodnu biblioteku odnio punu kutiju knjiga :)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2014, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
eric_cartman je napisao:
Ja sam sa starim prije par mjeseci odnio negdje oko 75-100 knjiga u Gradsku biblioteku...ostalo je samo ono što se vazda čita, tako da od mene nema ništa.


Mogu donijeti CKM-ove :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 728 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs