banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Maj 2024, 20:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16777
The_new_Statesman je napisao:
Uostalom, ne vjerujem da ce uopste doci do poboljsanja uslova zivota.


Slažem se.

The_new_Statesman je napisao:
10-15 godina je sasvim dovoljno dugo dodje do pisanja po grobovima.


Ne slažem se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36417
Ok, postujem.
Ja i dalje mislim da ce biti svima biti mnogo, mnogo losije nego sada. Ukljucujuci lokalne bogatase i njihove potomke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16777
Ja mislim da će sirotinji biti gore, a njima isto il bolje.
Pokazaće vrijeme.
Dobro, da ne gušimo više oko toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Kaze mi lik na slavi ne bi ja Gradisku mijenjao za 3 Holandije. :D Tamo teroristicki napadi, muslimani preuzeli drzavu (hahahaha), njemu bolje dole. Radi, odnosno ne radi u drzavnom preduzecu za 800 maraka, zena isto tako, zove domacina na slavi da pali televizor, sad ce rtrs dnevnik...
i negdje u pola dnevnika naglas zakljucuje "ma dobro je ovdje. posla ima, a ne moze se snaci samo onaj ko nece. Narod lijen i nece da radi..." problem mentalitet, bla bla gluposti, al ono glavni zakljucak, sve je dobro, laze ko kaze da je lose, jer nigdje drugo nije bolje... svi ostali su u krizi. :D

Gledam jel popio covjek, ispred njega stoji casa koka kole... reko dobro majstore, u redu, razumio sam sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36417
Za koju godinu ce pricati kako su mu se djeca dobro snasla u Austriji ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
The_new_Statesman je napisao:
Ok, postujem.
Ja i dalje mislim da ce biti svima biti mnogo, mnogo losije nego sada. Ukljucujuci lokalne bogatase i njihove potomke.


Glavni branioci vlasti su upravo opisane jace budzetlije.
To su ljudi navikli na komfor. Da dodje do ukidanja njihovog raja, oni ce se buniti i ako treba svojim zivotima ce braniti svoje uhljebljenje na drzavnoj sisi.

Nemam predstavu kako ce izgledati rezovi koje MMF zahtjeva i koji ce uskoro doci. Jednostavno imamo odredjen broj ljudi, odrodjen, to je najbolja rijec, odrodjen od ostatka naroda, zivi neki svoj, drugaciji zivot. Sta ce se desiti kad se taj raj krene rusiti otpustanjima i smanjenjima plata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36417
Vec sam opisao tu situaciju. Ne sporim da ce neko profitirati na apokalipsi, ali urusavanje drustvenog poretka prati nasilje i kriminal.
Ta nesigurnost ce odvratiti ovu novu dijasporu da ulaze u rodni kraj i tako odrzava sistem na zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
A kako gledas na buducnost, da li ce doci do liberalizacije odlaska nasim radnicima na zapad?

Pisao sam vec na forumu, kada sam prolazio kroz Osijek. Boze ti pomozi. U 18:00 covjeka na ulici vidjeti ne mozes. E na ono ce liciti Banja Luka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36417
Pa liberalizovano je. Ostavljena su samo osiguranja da u slucaju neke ekonomske krize, nova dijaspora moze biti vracena kuci bez mnogo zavrzlama. Ali te nista ne sprecava da nakon par godina zatrazis drzavljanstvo. I onda si miran.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 13:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:45
Postovi: 111
Da se i ja iz izgnanstva prikljucim ovoj temi :)

Ja sam sad zavrsio u Emiratima. Posao je u struci tako da je to ispalo dobro na kraju. (Vrlo kratka verzija visegodisnje price).

Kad sam dosao ovdje, nisam mogao vjerovati koliko ljudi iz Banjaluke (i nasih krajeva ima ovdje). :confused2:
Prije neki dan sretnem lika iz osnovne skole, zivi u mojoj zgradi. Gomila cura koje sad rade kao stjuardese, a dosta njih je imalo "posao u struci" - citaj, u bankama, neke pripravnicke, gomila praksi. I ljudima dopizdilo i otisli. Takodje 80% nasih konobara koje sretnete ovdje imaju fakultetske diplome. Al' rade sta god. I povlace kasnije cure, bracu, sestre, i samo se siri krug.

Ja sam vrlo pesimistican o promjenama nazalost. Zato sam i otisao. Gadilo mi se gledati ko se i kako se gurka na pozicije, kako nepismene kolege odjednom postaju asistenti jer su se uclanili u stranku, kako se svaki prijedlog da nesto uradis drugacije gleda kao "pametovanje" i sl. Dugorocno posla na vidiku --> zivot sa starcima, iste price i nacin zivota... Tako da sam zakljucio da bih prso skroz.

Dace bog jednog dana se vratiti ali sumnjam da ce se to desiti uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 17:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2013, 12:15
Postovi: 205
Lokacija: Врх Козаре
Ја остајем на Козари, засадићу лука а буде и коприва и преживјеће се некако, неког воћа нарасте и добро


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma samo sadi, popusice se sve :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Feb 2017, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
WrDa je napisao:
Pisao sam vec na forumu, kada sam prolazio kroz Osijek. Boze ti pomozi. U 18:00 covjeka na ulici vidjeti ne mozes. E na ono ce liciti Banja Luka.


Kad se samo sjetim vremena kada smo kao klinci zimi igrali se do 23:00, a sada djecu teško možeš vidjeti da se igraju i po danu. Ima i do tehnologije i razvoja interneta, ali ima i do vremena u kojima živimo. A sigurnim stopama pratimo Osijek to je bar već primjetno.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Feb 2017, 13:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
spavac je napisao:
opoziciji to adut da kupi bodove kod naroda, a pozicija se brani da je to laz...najvise kenja opozicija, koja na pogresan nacin pokusava doci do pobjede..a onda kenja i pozicija sa izjavama da narod treba da ostane u svojoj zemlji jer ima posla za sve.. :lol:

sa druge strane egzodus odgovara poziciji i opoziciji..novi koledzi po svakom cosku, placanje poreza, placanje nastave, papirologija i eto para u kasu pozicije i opozicije..samo kenjaju dzabe o egzodusu..128.000 nezaposlenih po zavodu u RS..o yes, kako ih nije sramota ici vani kad pozicija i opozicija ima strateski plan da ih sve zaposli..




Ne bih ja razvodnjavao i izjednacavao krivicu,i mijesao vlast u ovaj egzodus....Mislim da je ipak samo opozicija kriva

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Feb 2017, 13:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23504
Vlastima u BiH u jednu ruku i odgovara ovaj egzodus. Naravno, sve se gleda kratkotročno. Mladi nezadovoljni stanjem mogu da budu pokretačka snaga promjena, jer većina starijih, juče za SDS danas SNSD, teško se odlučuju da drugom glas daju. Spor proces. Mlađi to brže odrade. Ali mladi umjesto da promjene stanje u državi, oni promjene državu u stanju. Lakši put. Da se ne može tek tako otići vani, da nema Interneta, da ima/nema... čini mi se da bi mi odavno ovdje vlast ulicom rušili ili bi se oni malo opametili. Ili, realnije, opet bi nas jedne na druge podigli. Ako treba i istok vs. zapad RS.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Feb 2017, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36417
Schlager je napisao:
spavac je napisao:
opoziciji to adut da kupi bodove kod naroda, a pozicija se brani da je to laz...najvise kenja opozicija, koja na pogresan nacin pokusava doci do pobjede..a onda kenja i pozicija sa izjavama da narod treba da ostane u svojoj zemlji jer ima posla za sve.. :lol:

sa druge strane egzodus odgovara poziciji i opoziciji..novi koledzi po svakom cosku, placanje poreza, placanje nastave, papirologija i eto para u kasu pozicije i opozicije..samo kenjaju dzabe o egzodusu..128.000 nezaposlenih po zavodu u RS..o yes, kako ih nije sramota ici vani kad pozicija i opozicija ima strateski plan da ih sve zaposli..




Ne bih ja razvodnjavao i izjednacavao krivicu,i mijesao vlast u ovaj egzodus....Mislim da je ipak samo opozicija kriva


Za ovo je iskljucivo kriva vlast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Feb 2017, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Немогуће.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Feb 2017, 15:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36417
Zasto ne? Vlast je kreirala opoziciju prema sebi i vlastitoj potrebi. Opozicija ne postoji.

Sledeci korak vlasti bi mogao biti da malo daju zivota opoziciji ili Sarajevu kako bi se narod zabavio politikanskim pricama umjesto stanjem na terenu.

A desava se upravo to, nestankom opozicije i cijele fame i prica oko iste se sve cesce i vise na povrsinu u narodu pokrecu teme koje su stvarne i uzasno neugodne.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 05 Feb 2017, 15:15, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Feb 2017, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Не волим стављати јебене смајлиће да се зна да сам ироничан.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Feb 2017, 15:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36417
Nije problem :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs