banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 19:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jul 2014, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
filozof sa vrbasa je napisao:
po analogiji zajednickog stradavanja mi bi trebali biti saveznici sa indijancima iz indije, je l tako?


:D
Fiki u Indiji zive Indijci a Indijanci zive u Americi.
Mada u sustini nisi masio Indijanci jesu satrveni i protjerani sa svoje zemlje a Indijci su sisani od Engleza i cjedjeni na svojoj zemlji, a to kako je ne trebam ti objasnjavat.... :D

To koga treba podrzat? Jesi bjezo kad od svoje kuce? Nista licno, i ne mislim ono bjezo od policje.
Mislim jesi bjezo ne u mercedesu ili Audiju i isao u svoj stan ili drugu kucu u neku obliznju metropolu. Da li si bjezo onako ko svi jadni potrpo sve u kese pa u gepek i razguli u nepoznato da se nikad,nikad ne vratis.
Ako nisi nemos ti to znat koga treba podrzat. A kako narod kaze ako ne znas bolje ne mozes bolje ni pricat.Razumijem onda i tu pricu koga treba podrzat.
Najlakse ti je brale pitat. Pitaj!

Ja kad pitam prijatelje Srbe iz Krajine,Slavonije i sa Kosova(a ti mozes koga hoces).
Oni znaju sta se desava. Odmah i ne trepnu. Kako znaju?
E je..ga kazu, tu ti ne treba pamet samo slucaj instinkt. :wink: :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2014, 00:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ispovijest iz Gaze: Bježali bismo u BiH, ali je to nemoguće

Dragan Sladojević - 22.07.2014 22:28

GAZA - Pobjegli bismo iz Gaze u BiH, ali ne možemo ni da izađemo na ulicu, jer je opasnost velika, pošto konstantno padaju granate, koje su već usmrtile veliki broj ljudi, a među njima i djecu i starce.

To je "Nezavisnim" ispričao sedamnaestogodišnji Ibrahim, čija je majka iz Sarajeva, a udala se za Arapina i sada žive u pojasu Gaze, koju granatiraju Izraelci.

"Ja sam rođen u Gazi, ali svake tri godine, otprilike, dolazim u BiH. Ovih dana svakodnevno se čujemo s nanom, koja je u Sarajevu. Vidjela je kakva je situacija ovdje i plaši se za nas", naglašava Ibrahim.

Upitali smo ga da li ih je ona savjetovala da pobjegnu u BiH, a on kaže da su pokušavali da to učine preko Crvenog križa, ali da nisu uspjeli.

"Mi smo trenutno na jednoj strani, a granica je na drugoj. Mnogo je kilometara koje treba da pređemo da bismo izašli iz Gaze. Bilo bi previše rizično. Napolju padaju granate. Gađali su čak i ambulante", naveo je Ibrahim, koji se s majkom i pet godina mlađom sestrom smjestio kod prijatelja, dok je njegov otac hirurg u bolnici, tako da nije s njima.

Ovaj tinejdžer kaže da su svoj dom napustili iz bezbjednosnih razloga, ali da su i u utočištu, kod prijatelja, uznemireni, budući da se čuje granatiranje, iako je situacija za nijansu bolja.

U pojasu Gaze, prema dostupnim podacima, nalaze se još najmanje dvije porodice koje imaju bh. državljanstvo, a Ibrahim kaže da je u kontaktu s jednom od njih i da su dobro.

Slično nam je potvrdio i Darko Zelenika, ambasador BiH u Jordanu, koji ističe da prate situaciju u Gazi.

"Stojimo na raspolaganju našim ljudima koji su u Gazi. U svakodnevnom kontaktu smo i sa Ministarstvom inostranih poslova BiH", naglasio je Zelenika, a inače, ambasada kojoj je on na čelu pokriva i područje Gaze.

On je potvrdio da je oko 15 građana, koji su iz mješovitih bosanskohercegovačko-palestinskih brakova, trenutno u Gazi, te da se jedna porodica raspitivala o načinima na koje im Ambasada u Amanu može pomoći.

"Međutim, konkretne zahtjeva za evakuaciju naši građani nisu iznosili", navodi Zelenika.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 09:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Danas u Izraelu ima jako malo procentualno pravih Jevreja. Velika većina su judaizirani Hazari. Tek destak procenata Jevrejske populacije u Izraelu su Jevreji i to uglavnom Sefardi. Aškenazi su judaizirani Hazari.
Kao što su u Evropi Bugari slavenizirani Tatari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 09:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
https://www.facebook.com/photo.php?v=73 ... 23&fref=nf

"Divna zemlja" taj Izrael! Od malih nogu uče djecu da mrze i da ubijaju Arape! Ja sam već jedanput rekao da je to visokorazvijena zemlja ali kreirana samo za jevrejsku populaciju. Ostali su uljezi! Ah da i vjerski su zatucani. Građanski brak u Izraelu nije dozvoljen. Daleko im lijepa kuća bila!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 10:09 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Peres zahvalio Dodiku na podršci Izraelu

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Pe ... 55030.html

Nije ni Dodik lud, pametno je ovo odradio. Jeste da smo mi totalno nebitan faktor ali valja se držati uz Izrael.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Aleksandar MK je napisao:
Peres zahvalio Dodiku na podršci Izraelu

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Pe ... 55030.html

Nije ni Dodik lud, pametno je ovo odradio. Jeste da smo mi totalno nebitan faktor ali valja se držati uz Izrael.



Dodik čuva svoju guzicu. Briga njega za lobiranje za srpsku stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 10:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
NenadV je napisao:
https://www.facebook.com/photo.php?v=739496036108223&fref=nf

"Divna zemlja" taj Izrael! Od malih nogu uče djecu da mrze i da ubijaju Arape! Ja sam već jedanput rekao da je to visokorazvijena zemlja ali kreirana samo za jevrejsku populaciju. Ostali su uljezi! Ah da i vjerski su zatucani. Građanski brak u Izraelu nije dozvoljen. Daleko im lijepa kuća bila!

U pravu si. Nemoguće je da, recimo, ambasador Izraela bude Arapin. Il' mis Izraela. Da najbolji muslimanski sportisti iz tog regiona igraju za Makabi. Da mogu da biraju i da budu izabrani. Da budu sudije.....a sva ta prava uživaju nemuslimani širom arapskog svijeta.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
_зока je napisao:
NenadV je napisao:
https://www.facebook.com/photo.php?v=739496036108223&fref=nf

"Divna zemlja" taj Izrael! Od malih nogu uče djecu da mrze i da ubijaju Arape! Ja sam već jedanput rekao da je to visokorazvijena zemlja ali kreirana samo za jevrejsku populaciju. Ostali su uljezi! Ah da i vjerski su zatucani. Građanski brak u Izraelu nije dozvoljen. Daleko im lijepa kuća bila!

U pravu si. Nemoguće je da, recimo, ambasador Izraela bude Arapin. Il' mis Izraela. Da najbolji muslimanski sportisti iz tog regiona igraju za Makabi. Da mogu da biraju i da budu izabrani. Da budu sudije.....a sva ta prava uživaju nemuslimani širom arapskog svijeta.


Što ne navedeš kako se gradovi sa arapskom većinom u Izraelu zapostavljaju i nije im dozvoljeno širenje niti se podstiče ekonomski napredak dok se gradovi sa jevrejskom većinom razvijaju i šire. Šta je to nego diskriminacija. Nisam ja protiv postojanja Izraela ali jesam protiv slijepe podrške Izraelu koja je vrlo izražena na ovom forumu. Žmiri se na sva negativna događanja u Izraelu. Izrael je u glavama dobrog dijela forumaša bezgrešan što je daleko od istine.


Poslednji put menjao g|e@ck dana 24 Jul 2014, 11:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Koji su gradovi sa arapskom većinom u Izraelu? Kako su zapostavljeni i šta im je uskraćeno?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:03 
Kako im nije dozvoljeno sirenje?


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:04 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Dok god Palestinci budu imali nerealne zahtjeve ovo će potrajati. Samo kompromis i ništa drugo.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
_зока je napisao:
Koji su gradovi sa arapskom većinom u Izraelu? Kako su zapostavljeni i šta im je uskraćeno?


Primjer je grad Lod na sjeveru Izraela. U gradu nije dozvoljena gradnja novih stambenih objekata dok se svi gradovi u centralnom i južnom distriktu Izraela sa jevrejskom većinom šire. To nije diskriminacija?
Visoka je i stopa kriminala u arapskim sredinama. Izraelska policija ignoriše te probleme i ne suzbija kriminal. Kao da im je cilj da se međusobno poubijaju. Stvaraju se getoizirani gradovi. S druge strane gradovi sa većinskim jevrejskim življem razvijaju se i šire.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Milan je napisao:
Kako im nije dozvoljeno sirenje?



Nije im uopšte dozvoljena dalja gradnja stambenih objekata! Ulične rasvjete u pojedinim dijelovima tih gradova ne postoji godinama. Izrael zanemaruje čini se svjesno dijelove zemlje gdje Jevreji nisu većina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23506
To su stvarno veliki problemi naspram onih sitnih problema u raznim izbjegličkim kampovima širom Bliskog Istoka u "prijateljskim" državama. Jebote nemaju rasvjetu, pa kako mogu da prežive.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
NenadV je napisao:
_зока je napisao:
Koji su gradovi sa arapskom većinom u Izraelu? Kako su zapostavljeni i šta im je uskraćeno?


Primjer je grad Lod na sjeveru Izraela.

Lod nije na sjeveru nego u centru Izraela i 75% stanovnika čine Jevreji, a ostatak Arapi. Nisi dobro naučio lekciju sa klix-a.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:18 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:20 
:lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
Zoka zavrce usi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
_зока je napisao:
NenadV je napisao:
_зока je napisao:
Koji su gradovi sa arapskom većinom u Izraelu? Kako su zapostavljeni i šta im je uskraćeno?


Primjer je grad Lod na sjeveru Izraela.

Lod nije na sjeveru nego u centru Izraela i 75% stanovnika čine Jevreji, a ostatak Arapi. Nisi dobro naučio lekciju sa klix-a.



Moja greška u tom slučaju. Postoje jevrejski i arapski dijelovi grada i arapskim dijelovima nije dozvoljeno širenje. Na sjeveru Izraela postoje gradovi sa arapskom većinom. I Lod je bio većinski arapski prije nego što su protjerali Arape kada su stvarali državu. Arape se proziva za terorizam ali je upravo Izrael na terorizmu zasnovao državu. Autobombe koje su kasnije koristili Arapi su prvo koristili jevrejski teroristi iz Hagane i Irguna (jevrejska paravojska preteča IDF-a). Jevreji su napravili i zid oko svog dijela grada. Tako rade i na Zapadnoj obali samo tamo su napravili zid na tuđoj teritoriji. Ali zaboga oni su "odabrani narod". Ne možeš se vraćati na period od prije 2000 i kusur godina. Danas na tom prostoru žive i Arapi. Tako da Jevreji neka se malo spuste na zemlju. Njihova teritorija je Izrael iz 1949. godine. Zapadna obala rijeke Jordan i istočni Jerusalim nisu njihovi. Nije ni Golan. Granice Izraela ne obuhvataju ove teritorije. To bi takođe većina vas na forumu trebala shvatiti. Isto kao što ne podržavate veliku Albaniju ne vidim razloga zašto bi podržavali veliki Izrael.


Poslednji put menjao g|e@ck dana 24 Jul 2014, 11:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 11:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2012, 12:53
Postovi: 366
BosnianTV- Pripadnici vojnih snaga izraelskog cionističkog režima su se okrenuli samoranjavanju kako bi izbjegli dolazak naredbe za odlazak na ratište u Gazzi.

Palestinski TV kanal El Kuds navodi da je drugi kanal izraleske televizije objavio kako se najmanje 15 pripadnika izraelskih vojnih snaga okrenuo samoranjavanju kako bi izbjegli slanje na ratišta u Pojasu Gazze. Sa druge strane, u izvještaju istog izvora se navodi da su u oružanom sukobu sa pripadnicima brigada šehid Izzuddin Kassan, vojnog ogranka Islamskog pokreta otpora Palestine HAMAS, u regionu Pojasa Gazze, ranjena dva pripadnika pukovnije Dža'fati, elitne diverzantske jedinice armije izraelskog cionističkog režima. Aktivisti brigada Izzuddin Kassama su ispalili 5 minobacačkih projektila na vojno vozilo izraelske armije u regionu istočno od Džibalije, dok su u dolini Beit Hanuna izveli napad na pješadijske snage izraelske armije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs