banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 20:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Dec 2021, 12:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17219
Lokacija: Q5HW+6W
Problem je što akademski građani smatraju da su sa završenim fakultetom završili sa obrazovanjem, te da je to potrebno i dovoljno za dobru platu, tj. dobar život.
Navodim čisto primjer iz svoje branše, onaj ko je došao sa srednjom školom i krenuo učiti posao, kroz par godina je postao stručnjak; akademski građani sa stavom "ja to znam, ko si ti da meni pričaš o tome" služe da popune broj radnih mjesta propisanih sistematizacijom, te su nakon par godina gluplji nego kad su došli na posao.
Ko ima volje i želje da nadograđuje svoje znanje i vještine, nevezano za nivo obrazovanja, taj može gurati naprijed. Ovi lezi ljebe da te jedem ne vode nikuda sem u propast, u bilo kojoj sferi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23506
Rocky ti baš voliš spominjati taj IQ. Elem, odakle ti podaci o prosječnom IQ? To one tabele prema standardu, blagostanju... Protestantska logika...
Kako onda to preslikati na Južnu i Sjevernu Koreju?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
The_new_Statesman je napisao:
Philby je napisao:
Ti si više za poštara, čistača bazena, dostavljača pice, montera za kablovsku... :D


Os da, pu pu daleko bilo, pogine od rasnih pasa, pada u vodu ili sa merdevina?

Znam da plivam, a zbog sala plutam na vodi. A da smijem na merdevine išao bih na građevinu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 12:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2334
danijell je napisao:
Rocky ti baš voliš spominjati taj IQ. Elem, odakle ti podaci o prosječnom IQ? To one tabele prema standardu, blagostanju... Protestantska logika...
Kako onda to preslikati na Južnu i Sjevernu Koreju?
Ovo sam baš i ja htio pitati. Stalno se provlači ta priča o niskom IQ u zemlji u kojoj koliko znam nema sistemskog testiranja te vrste.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 12:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 268
I ovdje ako znaš lijepiti pločice možeš zaraditi 2000+ mjesečno.

A ovi što govore kako se svi trebaju pokupiti i otići vani, me podsjećaju na likove iz srednje škole koji su nagovarali na kolektivno bježanje sa časova, jer nisu smjeli sami pobjeći.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Apropo IQ, stvar je prosta, pogledajte na wikipediji ogromnu listu askenazi jevreja dobitnika nobelive nagrade iz naucnih disciplina, i istu :D takvu listu sa balkana.

Ako vas zanima ta tematika guglajte, trazite pojmove Dr Richard Lynn i sve vezano za negov i rad ljudi oko njega.

Pitanje sa korejama jeste zanimljivo, i prema onom sto sam mogao procitati nema razlike po pitanju iq-a u jednoj i drugoj, ocigledno je da nedostatak slobode ogranicava mogucnosti za postizanje blagostanja. Sjeverna koreja je robovlasnickondrustvo sa agresivnom i surovom ideologijom na vlasti.
Nekad kad to propadne, nadam se za mog zivota, valjda ce biti studija koje ce dokazati kako tacno je to kimovima uspjeli.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 13:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Uspjelo je i titi i vucku i dodiku i milu... IQ nam mozda i jeste takav kad oni koji bi izvlacili prosjek odlaze. Odliv mozgova iliti mozaka, izraz davno smisljen da obrazlozi i upozori na odlazak. Nije da odlaze nasumicno pojedinci, odlaze oni koji bi ttebali biti motor drzave, pokretaci i glavna snaga promjena. Brojnost je sigurnost, a broj takvih (mladih, energicnih i inteligentnih) je sve manji i manji kako upravo takvi sve vise odlaze. I onda kako praviti promjene, sa kim? Sa manjinom koja razmislja ispravno, koja je i dalje ovdje (a koja svakim danom sve vise postaje manjina) i vecinom sacinjenom od uhljeba, pogresno obrazovanih "strucnjaka" na pozicijama kojima je sistem omogucio da zive dobro i da nemaju razloga da se bune? Takvi da prave reformu ovog sistema? Tesko, djeco...
Philby je napisao:
Ti si više za dostavljača pice

I to na biciklu, samo i iskljucivo. To bi bilo jebeno hjudz.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 13:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Moze se itekako raditi i zaraditi i kod nas. To kazem kao neko ko zivi od svog rada i nije na sisi ovoj ili onoj i nije clan niti jedne stranke.

Vrijednosti koje nam se propagiraju su takve da se nazalost zauzima trend "ako nisam odavde otisao u svijet, jadnik sam i nebitan sam"...

Nema dileme da je puno lakse do vecih para i boljeg zivota stici na Zapadu, ali to znaci i uskracivanje brojnih drugih zivotnih navika i oblasti.

Nikada se na ovim prostorima nije zivjelo kvalitetno.
Te price o spavanju na klupici i Trstu su smjehotresne. Sve je to imalo svoje zadrske i zabrane.

Naravno svako bira svoj put i prosto prilicno je nekorektno bilo kome nametati bilo sta kada je o buducnosti rijec.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 14:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2334
Rocker je napisao:
Apropo IQ, stvar je prosta, pogledajte na wikipediji ogromnu listu askenazi jevreja dobitnika nobelive nagrade iz naucnih disciplina, i istu :D takvu listu sa balkana.

Ako vas zanima ta tematika guglajte, trazite pojmove Dr Richard Lynn i sve vezano za negov i rad ljudi oko njega.

Pitanje sa korejama jeste zanimljivo, i prema onom sto sam mogao procitati nema razlike po pitanju iq-a u jednoj i drugoj, ocigledno je da nedostatak slobode ogranicava mogucnosti za postizanje blagostanja. Sjeverna koreja je robovlasnickondrustvo sa agresivnom i surovom ideologijom na vlasti.
Nekad kad to propadne, nadam se za mog zivota, valjda ce biti studija koje ce dokazati kako tacno je to kimovima uspjeli.
Ti si iznio vrlo preciznu tvrdnju, tako da bi ti trebao dati izvore za nju, a ne da mi googlamo. Koji je izvor za podatak o prosječnom IQ od 89?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vjerovatno ono MENSA takmičenje što se organizuje svake godine u BL.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 15:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
To je vec za zapitati se kad na mensu idu u prosjeku 89...

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 16:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Forty Two je napisao:
Rocker je napisao:
Apropo IQ, stvar je prosta, pogledajte na wikipediji ogromnu listu askenazi jevreja dobitnika nobelive nagrade iz naucnih disciplina, i istu :D takvu listu sa balkana.

Ako vas zanima ta tematika guglajte, trazite pojmove Dr Richard Lynn i sve vezano za negov i rad ljudi oko njega.

Pitanje sa korejama jeste zanimljivo, i prema onom sto sam mogao procitati nema razlike po pitanju iq-a u jednoj i drugoj, ocigledno je da nedostatak slobode ogranicava mogucnosti za postizanje blagostanja. Sjeverna koreja je robovlasnickondrustvo sa agresivnom i surovom ideologijom na vlasti.
Nekad kad to propadne, nadam se za mog zivota, valjda ce biti studija koje ce dokazati kako tacno je to kimovima uspjeli.
Ti si iznio vrlo preciznu tvrdnju, tako da bi ti trebao dati izvore za nju, a ne da mi googlamo. Koji je izvor za podatak o prosječnom IQ od 89?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ma niđe veze, autošovinizam. Kako im poraste IQ kad odu na zapad?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 16:24 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
burazer je napisao:
30 rodjendan uskoro. Najveci nivo drzavnosti koji su Srbi na ovom prostoru ikada imali.

Kakva su vasa osjecanja, sta je pozitivno, a sta negativno u prethodnom periodu? Ima li razvoja drzave bez nezavisnosti, ili nezavisnost dolazi samo kroz razvoj drzave? Da li je ekonomski napredak u ovakvoj BIH moguc?

Najveci problem po meni je - nema ljudi. Makar onih koji guraju naprijed. Mladih, svjezih, nasmijanih, punih zivota i vrijednih. Broj stanovnika je prema prognozama pao ispod 1 milion.

Pisite sta vam je na dusi....


pozitivno, jos uvijek postoji RS..razvoja nema bez nezavisnosti..svako zblizavanje sa EU u smislu clanstva, ce da zahtjeva ukidanje RS..tako da treba nastaviti borbu za nezavisnost, borba u smislu politickih razgovora..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Bas cu pitati Maju, ako bude htjela reci, koji prosjek kandidata je na testiranjima koje ona organizuje.
S obzirom da se tu pojavljuju samo oni koji misle da su inteligentni, prosjek bi trebao biti nesto visi nego overall pop.

Ko misli da sam ja iznio pogresne podatke, neka napise tacne i navede izvore. Doslovno svaka studija koji sam ovlas pogledao za BiH daje <90 avg IQ.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 17:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23506
Pa ti trebaš da dokažeš svoju tvrdnju, a ne mi da dokazujemo suprotno. Gdje je logika tu?
Nisu samo S i J Koreja u pitanju. Da li su u Istočnoj Njemačkoj preko noći svi postali pametniji?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Ja sam inace poznat po tome da po forumima gubim vrijeme citirajuci izvore kad god neko zatrazi.

Ko god misli da lazem ili mucki podmecem, neka jednostavno cita fikija ili zoku, a mene na ignore.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3123
filozof sa vrbasa je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Nije defetizam nego realnost. Kao sto je realnost da je odlazak stanovnistva negdje pri svom spicu. U narednom periodu ce odlaziti sve manje ljudi jer ce plate i radni/zivotni uslovi skociti, a sa druge strane otisao je svako ko zeli i/ili mora.

Ovaj dio sa porastom standarda ima veze iskljucivo sa manjkom radne snage u Evropi. Nikako sa nasim politickim, ekonomskim, drustvenim i obrazovnim sistemom.

Jednostavno se posljedice manjka radne snage prelivaju kao sto se preliva i inflacija.


Ja spadam u treću grupu koja ne zna kako da ode, a vjerujem da nisam jedini. Najgore je nama.

Udaj se filozofe!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 17:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Kad pogledamo kakvo nam je drustvo, na koji nacin funkcionise, kakve stavove ljudi imaju, kako razmisljaju, da dobar dio populacije nije nerad da o politici prica sa sve entuzijazmom, brani jedne, napada druge... Ne mogu se oteti utisku da je vecina na tom nekom ispod 90 IQ-u... Stvarno nekima vise od tog ne bih dao. A opet, ko sam ja da nesto procjenjujem, ali me uistinu iz dana u dan drustvo razocarava. Ne da dize ljestvicu na novi nivo iz dana u dan, vec da me svaki dan uvjerava da je nesto opasno pogresno skopcano u njihovim glavama.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
A vakcina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Svijet je globalno selo, povezaniji smo nego ikada. U narednim godinama brzina i komocija transporta moze biti samo bolja, na vikend dodjes kad pozelis.
To kukanje i proklinjanje sudbine sto nisi u rodnom kraju nije karakteristicno za mlade koji odlaze i vecinom je vezano za 60+ gastarbajtere.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs