banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 08:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Dec 2012, 13:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
nema smisla stavljati potrebe manjine ispred potreba vecine
a baviti se sportom i kulturom mogu i bez ovakvih ulaganja

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 14:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
LemiGO je napisao:
[
Ja jos stojim na zemlji i ne vrijedjam sagovornike, naravno da se moze odrzati ako se napravi i osmisli onako kako treba, problem je sto pojedinci svoj licni interes predstavljaju kao javni, a sustina je da to nema veze sa istinom. Kao gradjanin koji placa porez necu da se novac trosi na neodrzive projekte, koji su prije svega lose koncipirani i koji lose funkcionisu. Mi ovdje govorimo o rjesavanju problema, grijanje vode kao sto kazes je samo jedna od posledica lose koncepcije, razumljivo je da svako brani poziciju ali zasto ja i ostali treba da placamo nesto sto je lose i od cega samo imamo stetu. Nismo mi duzni da placamo nekome laku sljaku i propale investicije, za koje svi znamo da su duboko kriminalizovane, i 90% nas je znalo sta ce da bude. Brani ti to koliko hoces ali neminovnost je da u ovoj krizi ljudi nisu u mogucnosti da placaju propale projekte.


Kao gradjanin koji takodje placam porez kao i ti, dajemo svi zajedno pare za ovaj grad i njegovu korist, a u to spada i drustvena korist.
Kao sto bazen u ovome slucaju nije samoodrziv projekat, tako isto razni muzeji, zooloski, dvorane i razne drugi projekti nisu samoodrzivi, a upravo ti projekti cine grad gradom.
Isto tako grad je odredio neke klubove koji su od posebne vaznosti za grad i takodje dobijaju poprilicnu sumu, vjerovatno po tvome misljenju treba ugasiti i RK Borac kao i FK Borac ili BK Slavija jer eto nisu samoodrzivi projekti. Mozemo do sutra nabrajati primjere, ali ako neko nema svijest o nekim stvarima tuzno je uopste pricati o tome.

Citiraj:
nema smisla stavljati potrebe manjine ispred potreba vecine
a baviti se sportom i kulturom mogu i bez ovakvih ulaganja

Sta je manjina, a sta vecina?
PK Olimp., APK 22. april., PK Mladost., PK Fortuna., PK Vrbas. ,PK Akva star., PK Delfin., VK Banjaluka. ,VK Fortuna., VK Student. plus skole plivanja, rekreativci, akvarobik i sta ja znam...
Hocemo da nabrojimo koliko klubova koristi razne dvorane i u kojim sve sportovima...
sta je za tebe vecina? Da 150 000 hiljada ljudi ima koristi od necega, pa da pises vecina ima korist od toga...

Kakvo je ovo danasnje drustvo...nema profita sve gasi...
Vazno je da se kuka i motika digla zbog jednog parka koji je bio u stvari vocnjak i sraonica pasa, a kada se od vojnog igralista pravio bazen, nigdje nikoga...i tako milion primjera...
Jedna od boljih stvari u ovome gradu je GOB, ali po misljenju nekih najbolje ga zatvoriti, pustiti par godina da propadne, privatizovati za 10 000 maraka, potom ga opet otvoriti i napraviti privatnu prcaonicu nekoga gospodina koji ce ucjenjivati klubove...

stoka smo sitnog zuba!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 14:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
PK Olimp., APK 22. april., PK Mladost., PK Fortuna., PK Vrbas. ,PK Akva star., PK Delfin., VK Banjaluka. ,VK Fortuna., VK Student.


koja je svrha postojanja tih 10 plivačkih i vaterpopolo klubova u banjaluci?

da nema tu malo i one priče "samo osnuj klub,i prijavi se na gradski budzet"?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 14:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Schlager je napisao:
Citiraj:
PK Olimp., APK 22. april., PK Mladost., PK Fortuna., PK Vrbas. ,PK Akva star., PK Delfin., VK Banjaluka. ,VK Fortuna., VK Student.


koja je svrha postojanja tih 10 plivačkih i vaterpopolo klubova u banjaluci?

da nema tu malo i one priče "samo osnuj klub,i prijavi se na gradski budzet"?


ne malo, malo vise :D
hocemo napraviti i klub za gvosh? :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 15:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Schlager je napisao:
Citiraj:
PK Olimp., APK 22. april., PK Mladost., PK Fortuna., PK Vrbas. ,PK Akva star., PK Delfin., VK Banjaluka. ,VK Fortuna., VK Student.


koja je svrha postojanja tih 10 plivačkih i vaterpopolo klubova u banjaluci?

da nema tu malo i one priče "samo osnuj klub,i prijavi se na gradski budzet"?


vec sam napisao da se klubovi sami finansiraju, i da od gradkog budzeta direktno nista ne dobijaju. Sta cak vise klubovi uplacuju gradu pare za dodatne termine. Znaci grad ne uplacuje klubovima pare na racune, ali daje odredjen broj besplantih termina koriscenja bazena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
i nisu svi iz bl...
akva star je registrovan ovde samo da bi mogli koristiti bazen, u stvari su iz laktasa...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 15:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma neka kvaka ima,ne bi sigurno bilo više vaterpolo i plivačkih klubova nego fudbalskih u gradu. :wink:

nije možda za vlasnike klubova ni to loše,ubirati člnarinu,a termine dobijati besplatno od GOB i grada.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 15:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
činjenica je da nam bazen treba ali očigledno ne može opstati samo kao sportski da ga grad finansira


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Schlager je napisao:
ma neka kvaka ima,ne bi sigurno bilo više vaterpolo i plivačkih klubova nego fudbalskih u gradu. :wink:

nije možda za vlasnike klubova ni to loše,ubirati člnarinu,a termine dobijati besplatno od GOB i grada.


vise od fudbalskih :lol:

Svako ima pravo da izabere gdje hoce da trenira i u kojem klubu.Koliko koji klub obiljno radi lako se sazna. Osim toga ima i sitem bodovanja, koji pokazuje u kojim klubovima se ozbiljno radi, a u kojim klubovima je faktor zabave ipak na prvom mjestu.

Ako mislis da je to profitabilno toliko, otvori i ti klub, uclani se u gradski savez, zatim u savez RS i BiH i zaradjuj profit.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Schlager je napisao:
ma neka kvaka ima,ne bi sigurno bilo više vaterpolo i plivačkih klubova nego fudbalskih u gradu. :wink:

nije možda za vlasnike klubova ni to loše,ubirati člnarinu,a termine dobijati besplatno od GOB i grada.


vise od fudbalskih :lol:

Svako ima pravo da izabere gdje hoce da trenira i u kojem klubu.Koliko koji klub obiljno radi lako se sazna. Osim toga ima i sitem bodovanja, koji pokazuje u kojim klubovima se ozbiljno radi, a u kojim klubovima je faktor zabave ipak na prvom mjestu.

Ako mislis da je to profitabilno toliko, otvori i ti klub, uclani se u gradski savez, zatim u savez RS i BiH i zaradjuj profit.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Nek oni lijepo ako hoće da osnivaju klub i bave se sportom lagano put pred noge, pa traži sebi sponzore za klub po firmama....najlakše se natakariti na državnu odnosno gradsku kasu i teret poreskih obveznika, prošlo je vrijeme državnih para za rekreaciju.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
@bilo jednom

hahaha,nisi me baš ubijedio,ali nema veze :D

skeptičan sam oko "entuzijazma naših sportskih radnika",i to jaaaako skeptičan,zato si me šokirao nabrajanjem ovolikih plivačkih i vaterpolo klubova,ali raspitaću se u čemu je fazon 8)

a skeptitačan sam zbog toga što sam baš bio tužan prije par godina kad mi ljudi rekoše da tih godina nije bilo (ne znam ima li sad) uopšte onih srednjoškolskih prvenstava i turnira u fudbalu,košarci,odbojci,rukometu škola protiv škole,jer grad nije obezbjedio 10 000 maraka za profesore fizičkog koji bi to organizovali,sudili... :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
@nepokoreni
znaci da gasimo skoro sve sportske klubove?
a posto su kafane samoodrzive da podsticemo otvaranje istih?

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Po tvome misljenju najbolje je sravniti sa zemljom i dvoranu Borik i Gradski stadion, jer eto ne mogu se samoodrzavati. Pa zasto onda uopste postoji BUDZET GRADA, ODSIJEK SPORT!!! Gradski bazeni su neprofitna ustanova ili objekti, osim ako slucajno kao Madjarska ne pronadju podzemne vruce vode, pa onda budemo morali hladiti vodu u bazenima, mislim da bi u tom slucaju mogli pricati o samoodrzavanju bazena.

Toplu vodu iz zemlje je imao Šeherov bazen tj termalni izvor koji su još Rimljani koristili, a taj bazen ne radi odavno....eto mogao se on uzeti pod okrilje grada imao bi daleko manje održavanje a radio tokom cijele godine :roll: al ne trebalo je ulupati milione u onoliku haletinu na kraju grada koja se ne isplati ni pod razno taman da sve škole grada organizuju rekreaciju za učenike.
Ovaj bazen je investicija tipa kupovine Hamera V8 benzinca za potrebe dostavnog vozila pekoteke...
Citiraj:
@nepokoreni
znaci da gasimo skoro sve sportske klubove?
a posto su kafane samoodrzive da podsticemo otvaranje istih?

Koliko sponzora ima recimo KK Borac a koliko plivački klub i koliko para košta godišnje odžavanje dvorane Borik a koliko bazena, s tima da u Boriku ima dakleko više zarade od dešavanja...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
nemaju sponzora ni jedni ni drugi... gledas previse usko, ali kad bi krenuli o tom pricati razvodnili bi temu skroz...
dole ima (bubam) 2000 djece koja treniraju, koji se uce disciplini, koji se razvijaju i fizicki i psihicki u nekom normalnom pravcu...
na taj nacin stedimo pola miliona km, koje bi inace dali na njihovo izdrzavanje u zatvoru, u popravnom domu, u bolnici itd itd...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ne postoji samoodrzivi bazen. Tj, cisto sumnjam da postoji jedan takav, bez malog miliona pratecih dogadjaja.
Bazen i treba da finansira Grad. Zato sto ne postoji niko drugi ko ce to uraditi.

Problem kod naseg je sto su se nakotili uhljupi. U UO i slicnim tijelima su ljudi koji nista ne rade. Kao i u vecini sportskih klubova, institucija itd. Sponzora uglavnom nema, jer doticni nista ne rade. Nece niko doci na noge i reci mogu li se reklamirati.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sta imamo pricati, Gavran pojacao budzet svog kabineta na skoro 2 miliona, i uzeo 5 savjetnika. Ko da planiraju procerati Jangcejang kroz Suturliju.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
To za savjetnike se znalo i prije izbora.
Ako on prodje, a pojedinci ne prodju u Skupstinu, imaju zagarantovano mjesto kao savjetnici.
Bilo je "Samo nek' prodje Gavran, mi cemo lako.".

Boze, daj nam dinamita.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Pa sta savjetuju i vijecaju opstioimEmerikdabogdasasestrama, ko smije a ko ne smije prodavati jelke pred NG?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2012, 16:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Schlager je napisao:
@bilo jednom

hahaha,nisi me baš ubijedio,ali nema veze :D

skeptičan sam oko "entuzijazma naših sportskih radnika",i to jaaaako skeptičan,zato si me šokirao nabrajanjem ovolikih plivačkih i vaterpolo klubova,ali raspitaću se u čemu je fazon 8)

a skeptitačan sam zbog toga što sam baš bio tužan prije par godina kad mi ljudi rekoše da tih godina nije bilo (ne znam ima li sad) uopšte onih srednjoškolskih prvenstava i turnira u fudbalu,košarci,odbojci,rukometu škola protiv škole,jer grad nije obezbjedio 10 000 maraka za profesore fizičkog koji bi to organizovali,sudili... :( :(


hahah
obavezno podijeli tvoja saznjanja sa nama, cisto da vidim jesu li te ispravno informisali :wink:
za podebljano si djelimicno, ali samo djelimicno sam odgovorio u prijasnjim postovima...na primjer za upis u skolu plivanja mora se cekati, kolika je guzva...a skola plivanja nije bepslatna :wink: ..."sportski radnik" je ipak najbitnija rijec u svemu, a roditelji kojima dijeca treniraju na bazenu su manje vise upucena u sve (oni roditelji koji se zanimaju za takve stvari, dok onima sto je svejedno, glavno da dijete nije u kuci :-) )...zavisi od roditelja do roditelja sta zele, da im dijeca rekreativno treniraju ili ozbiljno....




Citiraj:
Toplu vodu iz zemlje je imao Šeherov bazen tj termalni izvor koji su još Rimljani koristili, a taj bazen ne radi odavno....

:lol:

Seherov bazen nije vlasnistvo grada, a da pratis zbivanja znao bi da je grad ne tako davno uplatio Kobilju preko milion odstete, za oduzimanje bazena u toku rata i davanje Milojevicu na koriscenje...
Taj bazen je privatno vlasnistvo Kobilja i covjek moze sa njim raditi sta hoce...
Sad ocekujem komentar a zasto grad nije pronasao jos tople vode u seheru i tamo gradio bazen :lol:

Braneee i Tasko svaka cast, konacno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs