PKT je napisao:
Postoji li neki broj gubitaka obiju strana?
Citiraj:
Prema poslednjim podacima UN, broj poginulih civila u konfliktu na istoku Ukrajine dostigao je od aprila prošle godine 4.700 a više od 10.000 je ranjeno.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... rtvih.htmldr. Jovo Ubiparip je napisao:
bio je opkoljen dobrih 15 dana, a jos je cudnije sto u tom pojasu tik uz more sve do Krima zivi dosta Rusa. stvarno mi je tu nesto mnogo, mnogo mutno.
Nema tu ništa mutno, nema Rusa tu baš toliko da bi mogli ovladati tolikom teritorijom. Već su snage DNR i LNR, koje su uzput rečeno jako otanko snabdjevene tehnikom - poprilično razvučene. I ovo primirje je koliko čitam po sajtovima, iskorišteno da se cijela priča uozbilji. Od komandnog sistema, popunjavanja linije fronta, koja je baš na tom južnom ratištu bila poluprazna do logističke podrške. Velike gradove uopšte nije baš tako lako zauzeti, uostalom sa puno, puno brojnijim snagama je UKR vojska nadirala prema Lugansku i Donjecku pa je pretrpjela vojni krah.
NenadV je napisao:
Ja se samo pitam hoće li prorusi uspjeti ponovo osloboditi Slavjansk i doći u situaciju da uzmu ili barem da drže u blokadi Mariupolj.
Zaharčenko je najavio skoro na Lifenews TV da je konačni cilj - ponovni ulazak u Slavjansk i Kramatorsk. Ali evo danas čitav dan traje serija sveopštih napada na Donjecki aerodrom i Gorlovku. Sitacija je gadna. Puno poginulih, puno civilnih žrtava...
Russia 1 demantovala navode Reutersa o padu aerodroma u ruke UKR vojske:
https://www.youtube.com/watch?v=8bObAUCXpL0