banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 23 Jun 2026, 02:20 Danas je 23 Jun 2026, 02:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 5212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 261  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40514
Lokacija: Месечева икра
Šta bi sa Brodom? Sinoć shakal napisa da su CZ iz Dervente pozvali na nasip u Brodu jer je Sava probila na dva mjesta....

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Srecom ne bi nista, nije bilo vec problema.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Ташко je napisao:
Zasto pokretanje pogona "Nikola Tesla" elektrane kosta 100 miliona, ako se prekine proizvodnja?!
Ja razumijem da je to skupo, da to nije lako, bla, bla.
Ali 100 miliona eura?!

То је неко лупио ко Бачевић за 10 000 милијарди долара кинеских инвестиција.

Када било која термоелектрана изађе из погона и "охлади се", да би ушла у погон користи се мазут. Дакле, ложи се мазут да се постигну неки параметри котла (најосновније температура), а затим се прелази на угаљ. Тај мазут је директан трошак (индиректан је неиспоручена енергија). Знам да су ми ови у ТЕ Угљевик причали да њих један такав старт кошта око 100 000 КМ.

ТЕ Никола Тесла је комплекс 4 термоелектране са не знам колико блокова. Али 100 милиона евра је цифра ниђе везе. Вјероватно се мисли на штету на коповима и опреми.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2008, 14:43
Postovi: 18
Lokacija: BL
shoole je napisao:
Ташко je napisao:
Zasto pokretanje pogona "Nikola Tesla" elektrane kosta 100 miliona, ako se prekine proizvodnja?!
Ja razumijem da je to skupo, da to nije lako, bla, bla.
Ali 100 miliona eura?!

То је неко лупио ко Бачевић за 10 000 милијарди долара кинеских инвестиција.

Када било која термоелектрана изађе из погона и "охлади се", да би ушла у погон користи се мазут. Дакле, ложи се мазут да се постигну неки параметри котла (најосновније температура), а затим се прелази на угаљ. Тај мазут је директан трошак (индиректан је неиспоручена енергија). Знам да су ми ови у ТЕ Угљевик причали да њих један такав старт кошта око 100 000 КМ.

ТЕ Никола Тесла је комплекс 4 термоелектране са не знам колико блокова. Али 100 милиона евра је цифра ниђе везе. Вјероватно се мисли на штету на коповима и опреми.





Kako ja razumi steta na povrsinskom kopu je 100 miliona
A za Nikolu Teslu kada bi prestao sa radom steta bi bila izmedju 500-600 miliona evra (ne direktna ) posto on trenutno proizvodi 40-50% struje za cijelu Srbiju zato su te cifre samo im hvali da nestane struje tamo gdje je normalno stanje


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40514
Lokacija: Месечева икра
Ja sam pročitao da je šteta koju je poplava napravila u TENT-u 100 miliona evra, ne da je ta svota potrebna za ponovno pokretanje proizvodnje...

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Srbi su imali napredniji mentalitet u vrijeme Svetog Save i njegove dinastije nego danas, ne zaslužujemo da postojimo.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
Pa dokle više tu priču o Bočcu forsirati, shoole je ostao bez par tipki na tastaturi pišući kako priča nema veze s mozgom a vi i dalje po starom.

Ajmo ovako. Ukupna zapremina akumulacije je ~52000000 kubika od čega je korisna zapremina ~43000000 kubika. U četvrtak/petak je protok bio 600-700 kubika u sekundi, što je preko 2000000 kubika na sat. Da su imali prazno jezero (kao kad se radi generalni remont) i da su potpuno zatvorili branu (bez puštanja vode ka BL) nisu mogli izdržati više od 24 sata, a u realnim uslovima gdje 15 dana pada kiša i akumulacija je na radnom nivou taj nepopunjeni prostor je pun na za maksimalno 3-4 sata i nema puno prostora za manevrisanje. Zašto bi neko punio jezero 15 dana ako može to uraditi za deset sati? Uključite malo kontalicu, nije teško. ;)
Uostalom niko ne pominje ostale hidrocentrale na Vrbasu, ima ih i prije Bočca. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2008, 10:27
Postovi: 623
Institut za javno zdravstvo Republike Srpske aktivirao je mobilni broj 065 360 694 za davanje informacija građanima, saopšteno je iz ove ustanove.
U Institutu je za ove namjene od ranije dostupan broj 051 232 420, na koji građani poplavljenih područja mogu da saznaju sve o postupku dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije.

http://www.banjalukalive.com/aktuelnosti/aktiviran-i-mobilni-broj.html


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12732
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
U pogledu ove raspodjele pomoći ljudima stradalim u poplavama, to što se to dijeli ajmo reći kontrolisano jer meni to ima smisla, ovaj početni talas donacija će početi da opada, tj već jeste sigurno i kroz samo nekoliko dana on neće biti dovoljan da zadovolji i taj minimum neophodan za preživljavanje, ti ljudi će vrlo brzo pasti u zaborav, nadam se da griješim, ali kroz dva mjeseca u tim područjima će biti više gladnih nego sitih, stoga ako je neko malo povukao ručnu u podjeli hrane, neka je, ta hrana će tim ljudima trebati najmanje godinu dana...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 555
U Mostaru su se, na poziv Crkve, organizovali povratnici i skupili pomoć za Doboj. Skupilo se i novca i kupljene su pelene i ostale potrepstine za bebe, a dio je donirala firma Violeta iz Gruda.

Slika
Slika


Poslednji put menjao markonato dana 21 Maj 2014, 11:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Feb 2007, 21:27
Postovi: 19
...


Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Vezano za struju, sam prestanak rada termoelektrane zbog razlike u cijeni može prilično da košta...

Citiraj:
U prethodna dva dana EPS je struju kupovao direktno od elektroprivreda Crne Gore i Republike Srpske po ceni od 35, odnosno 36 evra po megavat-satu.


- Kad je bilo jasno da može doći do problema sa redovnim snabdevanjem potrošača u Srbiji električnom energijom zbog problema u Obrenovcu, nadležni u EPS su se obratili trgovcima. Na berzi je u tom momentu samo nekoliko kompanija prodavalo struju. Sve su bile strane firme, izuzev EFT Vuka Hamovića. Njegovi prodavci su u telefonskom razgovoru najavili cenu od 80 evra, dok su neke strane kompanije tražile i više - kaže za “Blic” izvor iz Vlade Srbije.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1298
Lokacija: BL
shoole je napisao:
Ташко je napisao:
Zasto pokretanje pogona "Nikola Tesla" elektrane kosta 100 miliona, ako se prekine proizvodnja?!
Ja razumijem da je to skupo, da to nije lako, bla, bla.
Ali 100 miliona eura?!

То је неко лупио ко Бачевић за 10 000 милијарди долара кинеских инвестиција.

Када било која термоелектрана изађе из погона и "охлади се", да би ушла у погон користи се мазут. Дакле, ложи се мазут да се постигну неки параметри котла (најосновније температура), а затим се прелази на угаљ. Тај мазут је директан трошак (индиректан је неиспоручена енергија). Знам да су ми ови у ТЕ Угљевик причали да њих један такав старт кошта око 100 000 КМ.

ТЕ Никола Тесла је комплекс 4 термоелектране са не знам колико блокова. Али 100 милиона евра је цифра ниђе везе. Вјероватно се мисли на штету на коповима и опреми.


Da, na kopove se misli.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
danijell je napisao:
Vezano za struju, sam prestanak rada termoelektrane zbog razlike u cijeni može prilično da košta...

Citiraj:
U prethodna dva dana EPS je struju kupovao direktno od elektroprivreda Crne Gore i Republike Srpske po ceni od 35, odnosno 36 evra po megavat-satu.


- Kad je bilo jasno da može doći do problema sa redovnim snabdevanjem potrošača u Srbiji električnom energijom zbog problema u Obrenovcu, nadležni u EPS su se obratili trgovcima. Na berzi je u tom momentu samo nekoliko kompanija prodavalo struju. Sve su bile strane firme, izuzev EFT Vuka Hamovića. Njegovi prodavci su u telefonskom razgovoru najavili cenu od 80 evra, dok su neke strane kompanije tražile i više - kaže za “Blic” izvor iz Vlade Srbije.

Е ово је примјер политичке кампање! И то у вријеме када се треба спасити народ од поплава, они се баве политиком.

И прије је Вучић оснивао парламентарне комисије за испитвање рада ЕФТ-а и министарка Зорана дизала кривичне пријаве против Хамовића. И сад прозивају по новинама људе ко што су 45. године прозивали комунисти народне непријатеље.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 12:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Citiraj:
Predsedavajući Veća ministara BiH Vjekoslav Bevanda izjavio je da je u poplavama, prema zvaničnim procenama, izmešteno skoro 950.000 osoba, a ugroženo je više od pola stanovništva BiH.
Veće ministara BiH donelo je odluku da svim zaposlenima u institucijama BiH odbiju jednu dnevnicu za pomoć stradalima i rekao da je reč o oko milion evra.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17353
Ajd nek mi neko objasni zbog čega onoliki broj kamiona se zaustavlja u Šešlijama i ne mogu ići u Doboj ?
Jel moguće da neko humanitarnu pomoć zaustavlja ?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 12:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
U pogledu ove raspodjele pomoći ljudima stradalim u poplavama, to što se to dijeli ajmo reći kontrolisano jer meni to ima smisla, ovaj početni talas donacija će početi da opada, tj već jeste sigurno i kroz samo nekoliko dana on neće biti dovoljan da zadovolji i taj minimum neophodan za preživljavanje, ti ljudi će vrlo brzo pasti u zaborav, nadam se da griješim, ali kroz dva mjeseca u tim područjima će biti više gladnih nego sitih, stoga ako je neko malo povukao ručnu u podjeli hrane, neka je, ta hrana će tim ljudima trebati najmanje godinu dana...

Šta znači "povukao ručnu" kada prekjuče u nekim dijelovima Doboja niko ne dobije ni flašu vode iz prikupljene pomoći? Ima smisla da se pomoć racionalno raspoređuje i prostorno i vremenski, ali od nje se neće moći živjeti mjesecima. Bar ne od ovoga što je do sada stiglo.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 12:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Citiraj:
Jutros od 06:00 pa do 20:00 časova na snazi je Naredba MUP RS o zabrani saobraćaja teretnih vozila preko 3,5 t ukupne mase na dionicama:
M-4 Doboj-Stanić Rijeka,
M-17 Rudanka-Karuše
R-465 Doboj (Poljice)-Modriča 2 i
R-465 Orline-Doboj Novi

Napominjemo da se zabrana ne odnosi za teretna vozila preko 3,5 t ukupne mase za vozila koja učestvuju u čišćenju i drugim aktivnostima na sanaciji postojećeg stanja i koja prevoze humanitarnu pomoć.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 12:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 555
Нова Варош je napisao:
Ajd nek mi neko objasni zbog čega onoliki broj kamiona se zaustavlja u Šešlijama i ne mogu ići u Doboj ?
Jel moguće da neko humanitarnu pomoć zaustavlja ?


Po meni obavezno pregledati i zaustavljati. Sta mislite koliko ce svercera probati iskoristiti ovu situaciju i ko zna sta uvesti bez carine u BiH?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 12:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Нова Варош je napisao:
Ajd nek mi neko objasni zbog čega onoliki broj kamiona se zaustavlja u Šešlijama i ne mogu ići u Doboj ?
Jel moguće da neko humanitarnu pomoć zaustavlja ?


Nosivost cesta i mostova, a znaš da je i magistala minirana....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
  
 
 [ 5212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 261  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs