banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 22:17 Danas je 22 Jun 2026, 22:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 5212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 261  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Maj 2014, 08:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
MB, milion u kesu koji registrivan. U robi sigurno ima jos vise. Pa pomoc u parama direktno.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 08:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kakva stoka jebena

http://www.media1.rs/politika/1488913/2 ... od_poplava



Da l' se iko sjetio kod nas barem da predlozi? Znam da onaj nesretnik sto prima samo 4700 ne bi mogao da izdvoji, al' ostali sto da ne


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 08:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Biće sve ok, eno na RTS Radoš Bajić govori šta treba raditi...mesija je došao...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 08:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Zasto pokretanje pogona "Nikola Tesla" elektrane kosta 100 miliona, ako se prekine proizvodnja?!
Ja razumijem da je to skupo, da to nije lako, bla, bla.
Ali 100 miliona eura?!

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
shakal je napisao:
Da l' se iko sjetio kod nas barem da predlozi? Znam da onaj nesretnik sto prima samo 4700 ne bi mogao da izdvoji, al' ostali sto da ne


E da doticnog Babalja su snimili na tv.. otisao u Bijeljinu cini mi se, sipa pijesak u vrece prije 2-3 dana..


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Slušala sam jednog od direktora termoelektrane Gacko da redovan remont košta otprilike oko milion maraka. Meni se tada učinilo mnogo, ali 100 miliona....

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
Ташко je napisao:
Zasto pokretanje pogona "Nikola Tesla" elektrane kosta 100 miliona, ako se prekine proizvodnja?!
Ja razumijem da je to skupo, da to nije lako, bla, bla.
Ali 100 miliona eura?!

Nisam siguran da je baš tolika cifra u pitanju da nisu u pitanju dinari?

Skup je to proces, nije samo naloži i za pola sata će da prokuva voda. Pokretanje nekog malo većeg agregata od recimo 300kW je posao koji ne može svako da radi jer su ti prelazni režimi jako opasni i lako dolazi do havarije sistema. Zamisli onda kolika je frka za tako veliki eneretski kompleks i koliko se resursa (uglja) treba potrošiti da se sistem dovede u stanje za pokretanje od nule. Takođe tu se računa u šteta u resursima koji bi se potrošili, a za to vrijeme nemaš proizvodnju i samim tim ni zaradu od prodaje energije.

Uglavnom to su neki direktni troškovi, strpi se malo da shoole pročita jer će on sigurno dati najbolje i najjasnije objašnjenje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ma na njega sam i ciljao najvise.
Znam ja da nije jednostavno, ali da bas "toliko" nije jednostavno... Moze biti da su dinari, ali sam uvjeren da je Vucic rekao euri.

Studentski Parlament Banja Luka je napisao:
Jutros je na teren izašlo 280 studenata, i to:
6:00 - Doboj - 130
6:00 - Modriča - 100
8:00 - Čelinac - 50

Trenutno skupljamo ljude za Budžak, a u toku dana će biti još akcija.

Pozdrav!


Sve pohvale za njih; mada je uglavnom pljujem po studentskim organizacijama, jer smatram da ne rade ni petinu koliko bi mogli.
Ali sto se tice ovih studentskih brigada, rade i vise nego sto mogu. Vlada ih je par puta ispalila za autobus, pa i za opremu prvih dana, a nerijetko i ovo sto dobiju je kurton. Iz Doboja do Banjaluke, 20 puta vozac nije mogao ubaciti u brzinu, pa bus ostane u leru.


Slika

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
bitno da se pandur raskoracio i rasirio na slici....


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Ja ipak mislim da su Hrvati žrtvovani da se spasi Srbija :) Joj priča...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Aha....Srbi decenijama ravnali Slavoniju da bi ih namjerno poplave jednog dana zbrisale :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Meni nije jasno kako neko misli da su balkanske vlade sposobne za kordinaciju tih razmjera u svega par sati...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 09:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Ташко je napisao:
Ma na njega sam i ciljao najvise.
Znam ja da nije jednostavno, ali da bas "toliko" nije jednostavno... Moze biti da su dinari, ali sam uvjeren da je Vucic rekao euri.

Studentski Parlament Banja Luka je napisao:
Jutros je na teren izašlo 280 studenata, i to:
6:00 - Doboj - 130
6:00 - Modriča - 100
8:00 - Čelinac - 50

Trenutno skupljamo ljude za Budžak, a u toku dana će biti još akcija.

Pozdrav!


Sve pohvale za njih; mada je uglavnom pljujem po studentskim organizacijama, jer smatram da ne rade ni petinu koliko bi mogli.
Ali sto se tice ovih studentskih brigada, rade i vise nego sto mogu. Vlada ih je par puta ispalila za autobus, pa i za opremu prvih dana, a nerijetko i ovo sto dobiju je kurton. Iz Doboja do Banjaluke, 20 puta vozac nije mogao ubaciti u brzinu, pa bus ostane u leru.


Slika


Факин бјутифул 8) !


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... -dete-zivi


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2009, 23:36
Postovi: 54
Lokacija: Bezdan...
eric_cartman je napisao:
Kakvo je stanje u Prijedoru?
Znam da je bila frka, oko 5000 domaćinstava pod vodom, ali ne znam koja su naselja?


Tukovi, Gomjenica, Vrbice i Raškovac :-?
Poznaniku je poplavljena kuća u Raškovcu, nisu imali šta jesti i kaže da skoro ništa od pomoći nisu dobili.
Mislim da je u Gomjenici još uvijek negdje voda, ali nisam sigurna, preletila sam pogledom preko nekog teksta da će po djecu dolaziti autobus da idu u školu ali ne znam je li to tačno

_________________
Tell me what it is, that brings me back to you, tell me what it is I can't stop loving you


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
I moj poznanik, da ne kažem prijatelj, živi u Tukovima, a vani je - pa ne zna kakvo je stanje.
Hvala.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2009, 23:36
Postovi: 54
Lokacija: Bezdan...
eric_cartman je napisao:
I moj poznanik, da ne kažem prijatelj, živi u Tukovima, a vani je - pa ne zna kakvo je stanje.
Hvala.


Grozno stanje, pored svega što ih je zadesilo, sada se kada se voda povlači, bore sa štakorima, zmijama, muhama i komarcima.
Invazija :-?

_________________
Tell me what it is, that brings me back to you, tell me what it is I can't stop loving you


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Maj 2014, 20:14
Postovi: 11
ima tih teorija zavjere koliko hoces, ja sam cula da i kod nas bocac imao vise vode nego inace u jezeru zbog rafting prvensva od od 21. do 25. moja, pa onda kada je voda pocela da dolazi morali su odjednom da ispuste mnogo vise nego inace i tako se desilio da su bl i okolini poplavljena mjesta koja nikad do tada nisu bila poplavljena


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
http://www.pik.ba/nudim-doniram/328/2018

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 10:49 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
adastra je napisao:
ima tih teorija zavjere koliko hoces, ja sam cula da i kod nas bocac imao vise vode nego inace u jezeru zbog rafting prvensva od od 21. do 25. moja, pa onda kada je voda pocela da dolazi morali su odjednom da ispuste mnogo vise nego inace i tako se desilio da su bl i okolini poplavljena mjesta koja nikad do tada nisu bila poplavljena


Čuo sam juče tu priču, mada nešto sumnjam u to.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
  
 
 [ 5212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 261  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs