banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Jun 2024, 21:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 33  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9272
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Ne znam jesi li ironičan ili stvarno tako misliš, ali...pa taj prvi Messer njemački je uvezao puste milione medicinskog. Vjerovatno da bi srušio Milu i RS , ne da bi se ljudi liječili, jel tako?


Imaš li ti neki dokaz da je Messer uvozio medicinski kiseonik i da ima potrebne dozvole ? :D
Imam , eno ti na sajtu ALMSBiH....
E jbg Vanja bio brži. Nema veze, ispade ti ....


Poslednji put menjao munja.alex dana 27 Sep 2021, 12:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:lol: :lol: Hebo ti Tito svoje partizane

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9272
Isti je on kao i Momčilo mekani nasipi.... razmišljaju tuđom budimkom pošto svoje glave nemaju...jebli ih oni koji glasaše za njih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2333
V@nja je napisao:
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Ne znam jesi li ironičan ili stvarno tako misliš, ali...pa taj prvi Messer njemački je uvezao puste milione medicinskog. Vjerovatno da bi srušio Milu i RS , ne da bi se ljudi liječili, jel tako?


Imaš li ti neki dokaz da je Messer uvozio medicinski kiseonik i da ima potrebne dozvole ? :D


http://lijekovi.almbih.gov.ba:8090/Lije ... Lijek=6462, evo ti dozvole

http://www.almbih.gov.ba/_doc/publikaci ... et2020.pdf, evo prometa u prosloj godini (na 73. mjestu u tabeli na 5. nivou klasifikacije po ATCu imas kiseonik). Imas na ovom istom izvjestaju i kolicinu prometa koju je napravio Messer.
Prema ovoj dozvoli Messer izgleda i ne uvozi medicinski kiseonik, već ga proizvodi u BiH. A vidim da su navedeni i u registru proizvođača lijekova.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
munja.alex je napisao:
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Ne znam jesi li ironičan ili stvarno tako misliš, ali...pa taj prvi Messer njemački je uvezao puste milione medicinskog. Vjerovatno da bi srušio Milu i RS , ne da bi se ljudi liječili, jel tako?


Imaš li ti neki dokaz da je Messer uvozio medicinski kiseonik i da ima potrebne dozvole ? :D
Imam , eno ti na sajtu ALMSBiH....
E jbg Vanja bio brži. Nema veze, ispade ti ....


Pa od cega su pomrli pacijenti silni na KCUS ako je kiseonik uredan?

—-

Na stranu zajebancija u ovom odsudnom času, ovdje je neko zavrnuo ozbiljne pare a jako teško će se dokazati da li je nastupila šteta po nečije zdravlje ili život.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Za KCUS su spominjali da je dolazilo do kolapsa sistema za snabdijevanje kiseonikom u bolnici, jer je bio preopterećen. I onda su ostajali bez kiseonika... Pa grupno umirali. I do onih malina respiratora.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9272
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Ne znam jesi li ironičan ili stvarno tako misliš, ali...pa taj prvi Messer njemački je uvezao puste milione medicinskog. Vjerovatno da bi srušio Milu i RS , ne da bi se ljudi liječili, jel tako?


Imaš li ti neki dokaz da je Messer uvozio medicinski kiseonik i da ima potrebne dozvole ? :D
Imam , eno ti na sajtu ALMSBiH....
E jbg Vanja bio brži. Nema veze, ispade ti ....


Pa od cega su pomrli pacijenti silni na KCUS ako je kiseonik uredan?

—-

Na stranu zajebancija u ovom odsudnom času, ovdje je neko zavrnuo ozbiljne pare a jako teško će se dokazati da li je nastupila šteta po nečije zdravlje ili život.
Od Sebije, Fadila i ostalih "sposobnih"....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 13:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12134
munja.alex je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Munja brate, tebi ko da su oni preoteli posao s kiseonikom, koliko si navro...
De sačekajmo da prođe njihovih par iteracija prepucavanja sa "argumentima", pa da onda vagnemo gdje, šta i kako.
Jeboga ti, na odmoru sam pa ga mogu šiljiti


Odmor krajem septembra? Brt, dođi kod mene da ti sredim po'so... :D

Nego, kakva je situacija na kraju?
Koristio se medicinski kiseonik koji se prodavao pod nemedicinski?
Koristio se medicinski kiseonik za koji nisu bili uredni uvozni i distributivni papiri, ali se prodavao kao medicinski?
Koristio se nemedicinski kiseonik?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 13:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12134
Citiraj:
Izjava gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića je potpuno neosnovana i moraće pozvati na odgovornost one koji su ga potpuno pogrešno nasavjetovali, a on nakon toga, bez stručne provjere, uznemirio javnost i učinio podrivanje povjerenja građana u zdravstveni sistem Republike Srpske, istakao je službenik Agencije za lijekove BiH Zoran Josipović.

Josipović je ocijenio da je to izuzetno opasno i krajnje neetično, u uslovima korišćenja medicinskog gasa u terapiji liječenja posljedica pandemije virusa korona.


https://www.nezavisne.com/novosti/bih/J ... cne/683077

Kakav je ovo rolerkoster...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5311
Lokacija: HEAVEN
Jesam dobro razumio: TGT nema dozvolu za uvoz i preprodaju lijekova, ali imaju za uvoz, prepakivanje (proizvodnju) i prodaju?

Meni se cini da je tu neko vidio da se dozvola za prvo tesko izganja, pa su odlucili da uzmu drugu dozvolu, a rade skoro pa istu stvar...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Meni je najjace to sto bih uopste nema lab za kontrolu kiseonika.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jun 2018, 14:35
Postovi: 104
jovic23 je napisao:
Ono što je meni sjajno je i ovaj primjer, dođe bilo koja budala i kaže kako ima mišljenje kad se treba koristiti respirator. Alo stručnjak


Ja sam ga skontao na prvu. To jest nju, recimo eto da je zensko. Ali zar je i bitno.

Ovamo se nesto buni protiv ovih sto govore da ne treba, nisam, nemoj, necu. A onda dodje ovamo i govori sta bi ona radila i kako bi lijecila.

Boze budala, ovaj svijet nije normalan nikako.

Polemisu ljudi oko nacina lijecenja, testova, vrste proteina, broja ciklusa, treba li vakcina ili ne, a nisu znali gdje su suplji na casovima biologije, a kamo li nesto vise.


Polemisanje i spekuliranje je dovelo do ovoga. Nije bitno s koje strane jednacine.


Tu prvenstveno treba kriviti medije i vlast, sto su napravili ovakvu atmosferu kakvu jesu.
Sijanje straha od prvog dana preko televizora i jos se onda da narodu da on nesto polemise je l ili nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9272
Rocker je napisao:
Meni je najjace to sto bih uopste nema lab za kontrolu kiseonika.
Meni još jače što Agencija ima pravo da angažuje eksternu akreditovanu laboratoriju, jal po internom pravilniku il zakonu , nebitno. Što govori da ovi lopovi nisu ni potegli da ih upitaju, ni traže išta dalje....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Meni se cini da ti nisi procitao cijeli clanak.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9272
Nisi shvatio šta govorim. Ako nemaju svoj lab, onda angažuju akreditovani i upute kontrolnu seriju u njega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Citiraj:
On je pojasnio da se u Agenciji za lijekove BiH kao nadležnoj instituciji za kontrolu kvaliteta serije uvezenog medicinskog gasa, ova kontrola uopšte ne vrši u praksi, jer Kontrolna laboratorija Agencije za lijekove nema laboratorijsku opremu za kontrolu kvaliteta medicinskih gasova, te prihvata sertifikat o kvalitetu serije izdat od laboratorije proizvođača lijekova-medicinskih gasova /u ovom slučaju sertifikat od kompanije SOL, koja ima mnogo strože standarde kvaliteta i kontrole nego bilo koja laboratorija u BiH, što govori o kojem stepenu svjesne ili nesvjesne manipulacije javnosti je riječ.

Inače, istakao je Josipović, u redovnom poslovanju Agencija za lijekove BiH radi samo laboratorijsku kontrolu prve serije lijeka nakon njegove registracije a svaku uvezenu seriju kontroliše samo administrativnom, vizuelnom kontrolom pakovanja lijeka bez laboratorijske kontrole.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9272
Castra je napisao:
Citiraj:
Izjava gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića je potpuno neosnovana i moraće pozvati na odgovornost one koji su ga potpuno pogrešno nasavjetovali, a on nakon toga, bez stručne provjere, uznemirio javnost i učinio podrivanje povjerenja građana u zdravstveni sistem Republike Srpske, istakao je službenik Agencije za lijekove BiH Zoran Josipović.

Josipović je ocijenio da je to izuzetno opasno i krajnje neetično, u uslovima korišćenja medicinskog gasa u terapiji liječenja posljedica pandemije virusa korona.


https://www.nezavisne.com/novosti/bih/J ... cne/683077

Kakav je ovo rolerkoster...

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/A ... nas/683114

Evo ga garant ex SNSD kadar....expert. Šta kaže Vlada, sjednica od 9 do 16 h i jedan zaključak : kakav je O2 na UKC da se provjeri. Ko nas pljačka i kako , to ništa....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9272
Rocker je napisao:
Citiraj:
On je pojasnio da se u Agenciji za lijekove BiH kao nadležnoj instituciji za kontrolu kvaliteta serije uvezenog medicinskog gasa, ova kontrola uopšte ne vrši u praksi, jer Kontrolna laboratorija Agencije za lijekove nema laboratorijsku opremu za kontrolu kvaliteta medicinskih gasova, te prihvata sertifikat o kvalitetu serije izdat od laboratorije proizvođača lijekova-medicinskih gasova /u ovom slučaju sertifikat od kompanije SOL, koja ima mnogo strože standarde kvaliteta i kontrole nego bilo koja laboratorija u BiH, što govori o kojem stepenu svjesne ili nesvjesne manipulacije javnosti je riječ.

Inače, istakao je Josipović, u redovnom poslovanju Agencija za lijekove BiH radi samo laboratorijsku kontrolu prve serije lijeka nakon njegove registracije a svaku uvezenu seriju kontroliše samo administrativnom, vizuelnom kontrolom pakovanja lijeka bez laboratorijske kontrole.
Ne od proizvođača već od nezavisne eksterne lab. Imaš gore link, okačio sam ti kakav je ovo ekspert kojeg si se uhvatio...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5801
Lokacija: Banja Luka
Castra je napisao:
Citiraj:
Izjava gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića je potpuno neosnovana i moraće pozvati na odgovornost one koji su ga potpuno pogrešno nasavjetovali, a on nakon toga, bez stručne provjere, uznemirio javnost i učinio podrivanje povjerenja građana u zdravstveni sistem Republike Srpske, istakao je službenik Agencije za lijekove BiH Zoran Josipović.

Josipović je ocijenio da je to izuzetno opasno i krajnje neetično, u uslovima korišćenja medicinskog gasa u terapiji liječenja posljedica pandemije virusa korona.


https://www.nezavisne.com/novosti/bih/J ... cne/683077

Kakav je ovo rolerkoster...

Ovi iz agencije tvrde da ovaj lik ne radi kod njih uopšte

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/A ... nas/683114

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs