banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 18:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 12:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Tiki the Boyler je napisao:
Zato što više nemaju rodnog kraja, majmune jedan!!!

Nestao sa zemaljske kugle? Zatrpan u zemljotresu? Nisam nešto čuo da su neki krajevi propali u zemlju. Lijepo je čovjek upitao, mnogima su obnovljene kuće, međutim ljepše je i veće su mogućnosti u BL. Šta će njemu obnovljena kuća kad je on izgradio već novu u BL?

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 13:33 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 00:16
Postovi: 9
Lokacija: bl
@sondri :o ja sam zapanjena....jesi li ti ikad u zivotu bio u drvaru? vjerujem da nisi,
te zato nemas pojma do koje mjere je taj grad devastiran,na koji nacin funkcionise vlast, koja je ponuda kulturnih sadrzaja i ostalo.
usput to je grad sa najvise povratnika u bih koji se ni sami ne znaju kako bore sa odrzivim povratkom.

s tobom se slazem u pogledu cinjenice da vlast drze cobani,
polupismeni ljudi,ali to ne znaci da su svi ljudi koji nisu 7 koljena unazad banjalucani cobani,ili ti je to mjerilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
fantomacan je napisao:
Tiki the Boyler je napisao:
Zato što više nemaju rodnog kraja, majmune jedan!!!

Nestao sa zemaljske kugle? Zatrpan u zemljotresu? Nisam nešto čuo da su neki krajevi propali u zemlju. Lijepo je čovjek upitao, mnogima su obnovljene kuće, međutim ljepše je i veće su mogućnosti u BL. Šta će njemu obnovljena kuća kad je on izgradio već novu u BL?


Vidim baš si upućen...

U mom gradu je recimo bilo daleko ljepše nego u BL. Imao sam daleko veće mogućnosti za sve. Nažalost sada od svega toga nije ostalo ništa. Moja imovina je uništena, a marifetlucima raznoraznih općinsko-kantonalnih službenika je izbrisana - kao da nikada nije ni postojala!
Djecu mojih prijatelja koji su se vratili u obnovljenu imovinu svakog dana tuku, što u školi, što na putu od kuće do škole i nazad.

A to što neke boli činjenica da sam ja zapeo ko magare pa za 12 godina ovde izgradio ponovo sve od nule - njihov je problem. Znam da ih boli što su oni u istom periodu stagnirali ili čak nazadovali, ali to zaista nije do mene!
Možda boli i to što imam više škole od njega i cijele njegove starosjedilačke familije, ali to opet nije moj problem!

Ja sam, dragi starosjedioci svoj komad neba iznad ovog grada krvlju platio! I ne dao vam Bog da ikada shvatite šta to zapravo znači...

Samo vas molim da sledeći put stavite prst na čelo kada počnete generalizovati i praviti podjele na "ljude" i "došljake"!


(Nadam se da se niko neće naći uvrijeđen, jer nema generalno dobrih i generalno loših. Naša dijela su ono što govori o nama. A svi ćemo, prije ili kasnije, morati podvući crtu... i položiti račun Onome Gore!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
@ fantomacan,

ti hoces da nam pokazes da i od majmuna postoji veci???

@sondri,

kada si se zadnji put pogledao u ogledalu???

Stvarno me svaki put odusevljava cinjenica koliko primitivnih ljudi zivi u ovom gradu. Kada kazem primitivni onda mislim na ljude zatvorene u svom malom cosetu koga ne daju nikome i nizasta. Razmislite samo kako nas na zapadu gledaju kada mi odemo tamo?

btw. sondri, kako bi se osjecao u Austriji da ti neko opsuje familiju u u-bahn-u jer cuje da pricas srpski. Dosao nam seljacina sa balkana!
eh, predrasude!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 13:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12457
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ja to nisam ni rekao! Samo imam loša iskustva sa Drvarčanima koji su okupirali grad i većina ih žive kao podstanari u BL, a imaju stanove u Drvaru, ali ne žele da se vrate jer je grad kao što si ti i naveo(la) mrtav! Znači svi koji su živjeli u gradovima koje je zahvatio rat i koje tek treba obnoviti treba da dođu u BL, a svoje domove da ostave nekom drugom na brigu oko obnove??? Imam poznanika, iz Drvara, majka mu sa srednjom školom radi ne extra poslu koji zahtjeva fakultet, dok milion starosjedioca sa diplomom nema posla! Otac mu takođe sa srednjom školom radi u jednom osiguravajućem društvu, kupio stan, nov auto, studira na privatnom fakultetu i ja još treba da ga smatram izbjeglicom ili da ga sažaljevam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 13:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12457
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
the_grunf je napisao:
kako bi se osjecao u Austriji da ti neko opsuje familiju u u-bahn-u jer cuje da pricas srpski. Dosao nam seljacina sa balkana!
eh, predrasude!!



Ko kaže da je to predrasuda???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Znaci ako si "starosjedilac" i nemas posao..kriv ti je onaj iz Drvara??? Sine, bori se za svoje mjesto pod suncem...Uvijek neko drugi kriv, nemos vjerovat'...

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 13:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12457
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nađi post u kojem sam rekao da je meni loše u životu, naprotiv! Ali me boli kad gledam druge koji su na birou po 20 godina samo zato što Špirić & Co nisu iz njihovih rodnih krajeva pa nemaju šansu da dobiju posao po najnovijem načinu zapošljavanja po "zemljačkoj" ili u poslednje vrijeme najzastupljenijoj "stranačkoj" osnovi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:06 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 00:16
Postovi: 9
Lokacija: bl
@ sondri...milion starosjedilaca hmmm....eto moja mama inzinjer,starosjedilac iz drvara nema posao ni ovdje ni u drvaru...moj otac magistar,starosjedilac iz sarajeva nema posao ni ovdje ni u sarajevu. boli nekog uvo sto je neko starosjedilac....a jos manje sto neko ima fakultet. jest da je OT totalni,al tu postoji jos jedan faktor, ljudi koji su iz nekog sela kraj drvara,petrovca,glamoca,srpca reci ce da su iz tog drvara,petrovca,srpca jer im je to najbliza geografska odrednica...isto kao sto ce neko iz laminaca ko ode u bgd reci da je iz banjaluke,jer ko je ikad cuo za lamince??? da li bi onda beogradjanin bio u pravu kada bi sve banjalucane proglasio cobanima,na osnovu jedne takve osobe?


mislim da nisi u pravu kad za neke sopstvene neuspjehe krivis dosljake,za onog ko vrijedi uvijek ima mjesta. :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
Sondri je napisao:
the_grunf je napisao:
kako bi se osjecao u Austriji da ti neko opsuje familiju u u-bahn-u jer cuje da pricas srpski. Dosao nam seljacina sa balkana!
eh, predrasude!!



Ko kaže da je to predrasuda???



da, a svi Jevreji su lopovi, Skoti su skrti i crnci smrde !!! Daj molim te.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Sondri je napisao:
Ja to nisam ni rekao! Samo imam loša iskustva sa Drvarčanima koji su okupirali grad i većina ih žive kao podstanari u BL, a imaju stanove u Drvaru, ali ne žele da se vrate jer je grad kao što si ti i naveo(la) mrtav! Znači svi koji su živjeli u gradovima koje je zahvatio rat i koje tek treba obnoviti treba da dođu u BL, a svoje domove da ostave nekom drugom na brigu oko obnove??? Imam poznanika, iz Drvara, majka mu sa srednjom školom radi ne extra poslu koji zahtjeva fakultet, dok milion starosjedioca sa diplomom nema posla! Otac mu takođe sa srednjom školom radi u jednom osiguravajućem društvu, kupio stan, nov auto, studira na privatnom fakultetu i ja još treba da ga smatram izbjeglicom ili da ga sažaljevam?


Stvarno si nevjerovatan!!!
Pa i ja poznajem nekoliko Banjalučana koji su cijeli rat preživljavali (šta preživljavali - biznis pokrenuli) rentajući po nekoliko muslimanskih stanova koje su dobili "na čuvanje" i to ljudima koji su izgubili svoju imovinu braneći granice NAŠE države!
Trebam li zato da kažem da su SVI starosjedioci paraziti i ratni profiteri?!?
NE!

Malo razmisli o sebi... Žao mi je ako su te naučili da u drugima tražiš opravdanje za svoje greške! Ali vjerujem i nadam se da si mlad (i samo na Forumu "veteran") i da imaš još vremena da središ svoje stavove i zapneš iz petnih žila kako bi svima nama i našoj djeci bilo bolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12457
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Opet kažem nađite post u kojem sam rekao da je meni loše ili da se žalim zbog sebe, al dobro! Ja sam jedan ispit, nije bitno koji, položio zato što je profesor po prezimenu zaključio da sam ja iz njegovog rodnog kraja! Izašao sam samo prvu trećinu ispita da polažem, a on mi upisao ocjenu kao da sam sve polagao! Znao sam od ranije za to da je moje prezime poznato u tom kraju i kad me je upitao ja kao naivan odgovorim da je to to! Čovjek nakon toga pričao sa mnom "kao da smo ovce zajedno čuvali" i ladno mi upisao ocjenu! To u BL nikad nije bilo, niti će biti praksa da se ljudi tako "drže zajedno"! On je "svoj potpis" dao na tu ocjenu na osnovu prezimena, a neću spominjati koliko ih je prije mene oborio!!! Sad zamisli da takav dođe na vlast i "pravi" poznanik mu dođe da traži posao, a na listi prije njega 7-8 akademski obrazovanih građana sa boljim prosjekom, poznavanjem stranog jezika,... Pitam se ko bi dobio posao???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12457
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ovo je previše otišlo u OT, treba jedan katanac, a ovu raspravu nastaviti na politici! Problem je što tamo ne zalazim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
I sad opet ja trebam reći kako je meni direktor jedne velike monopolističke banjalučke firme pored diplome sa prosjekom 9,35, napisanog naučnog rada i odličnih preporuka, tražio da priložim i 10.000KM - samo zato što sam došljak!
Ne nego zato što je on kreten!!! A takvih je uvijek bilo i biće! Bez obzira odakle su!

A žalosno je što ćeš i ti sa takvim razmišljanjima završiti fakultet i sutra se busati sa akademskim zvanjem! :(


Sondri je napisao:
Ovo je previše otišlo u OT, treba jedan katanac, a ovu raspravu nastaviti na politici! Problem je što tamo ne zalazim :)


Zasereš pa pobjegneš... divno se predstavljaš!
Moderatori će svakako da urade svoj posao, a tebi bi bilo bolje da se izviniš ljudima koje malo malo pa vrijeđaš...
A ova rasprava Budući Akademski Građanine nema nikakve veze sa politikom, već osnovnim kućnim vaspitanjem (koje smo donijeli iz rodnog kraja) i poštovanjem ljudi oko sebe!

Mada... ne znam zašto ja to tebi uopšte pričam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:51 
Ja znam ljude iz Drvara koji sada zive u Doboju....poshteni, vrijedni i radni..
I pomazu jedni drugima....dok recimo dobojlija ne bi svome pomogao da je ne znam shta....svugdje je tako...chak i u Americi.....samo mi msilimo da je to samo kod nas tako.... :cry:


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 14:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Okt 2006, 13:25
Postovi: 38
Zbog vasih "bavljenja glupostima" ... politicari i rade sta hoce.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Da vam se izvini što je rekao da ima seljaka iz Aleksandrovca, Glamoča Drvara?
@Tiki the Boyler
Da sad počnete objašnjavati kako ste stekli ponovo imanja i nekretnine onda bi se najbolje pokazalo koga šta boli u toj priči. Ili da to ispitaju policija i tužilaštvo, koji (u toj hipotetičkoj postavci) nisu korumpirani.

Mislim da je indikativna i činjenica da kad neko pomene seljake odmah svi se nađete uvrijeđenim. Zašto se vrijeđate ako niste seljaci?

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Za ove "čova-buraze" svi su drugi seljaci... Ne vrijedi raspravljati o tome sa njima.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Za ove "čova-buraze" svi su drugi seljaci... Ne vrijedi raspravljati o tome sa njima.



8) to nesto na moj racun...eeee pa to mi je uzrecica....sad sam i ja ljankase????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
LillyBg je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Za ove "čova-buraze" svi su drugi seljaci... Ne vrijedi raspravljati o tome sa njima.



8) to nesto na moj racun...eeee pa to mi je uzrecica....sad sam i ja ljankase????

Ma neee... mislio sam na gomilu nabijeđenih tipova u BL,tobože gradske raje,kojima je to svaka 5. riječ. Oni su kao face,starosjedioci a ladno na ulici omot od čokolade PUf,smece sa solitera pljas...itd. Ali vazno je da su oni starosjedioci i da su za njih svi ostali seljaci. "Gradska raja" sta ces...

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dtkbl i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs