banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 08:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Sep 2021, 19:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Zar je nekima stvarno čudno što imamo tako velik broj mrtvih u odnosu na broj stanovnika? Pa imali smo samo jedan lockdown na početku pandemije u trajanju od mjesec dana, mjera se skoro više niko i ne pridržava, vrlo mali procenat ljudi se vakcinisao, a ogroman broj ljudi uopšte ne vjeruje u postojanje covid19 virusa i javlja se doktoru kad je već maltene u mrtvačkoj postelji. E baš ti što ne vjeruju u postojanje virusa, djelotvornost vakcine, pridržavanju mjera su najveći pobornici ove glupe priče o kisiku... sve samo da ne daj Bože ne moraju priznati da nisu u pravu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9273
A zna li se kako je UKC i od koga dobaljao O2 prije TGT i 2017. godine? Nije počeo svijet od tada, pa da ništa i ničeg nije bilo prije. Šta se dešavalo prije njih i patriotskih nabavki da se zaobiđe Sarajevo.
I da, pazite samo, u sledećim danima će nastati narativ kako su maltene zbog Bakirovskih Messera bili u situaciji kao Maj Jun '92. Maltene probijali koridor....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 19:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17208
Lokacija: Q5HW+6W
Munja brate, tebi ko da su oni preoteli posao s kiseonikom, koliko si navro...
De sačekajmo da prođe njihovih par iteracija prepucavanja sa "argumentima", pa da onda vagnemo gdje, šta i kako.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Sad se ukljucujem u temu ako je neko pisao oprostite.

Elem, devedesetih kad je trebao kiseonik za 12 beba, da li smo tada i u tom trenutku imali industriski kiseonik, a tezilo se ka medicinskom? Iskreno bio sam mali nisam bas upucen u ovo ali drugar juce prica kako se tad posjedovao industriski ali nisu htjeli davati???

Ako Drasko prica neistine i siri panuke svakako za osudu,ako je upravu ovde moraju padati ostavke. Bilo kako bilo najzalije tih ljudi koji leze na UKC u i bore se sa covidom19,mucno je sve ovo i slusati i gledati.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9273
<Enter_name> je napisao:
Munja brate, tebi ko da su oni preoteli posao s kiseonikom, koliko si navro...
De sačekajmo da prođe njihovih par iteracija prepucavanja sa "argumentima", pa da onda vagnemo gdje, šta i kako.
Jeboga ti, na odmoru sam pa ga mogu šiljiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 07:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Danjamin je napisao:
Zar je nekima stvarno čudno što imamo tako velik broj mrtvih u odnosu na broj stanovnika? Pa imali smo samo jedan lockdown na početku pandemije u trajanju od mjesec dana, mjera se skoro više niko i ne pridržava, vrlo mali procenat ljudi se vakcinisao, a ogroman broj ljudi uopšte ne vjeruje u postojanje covid19 virusa i javlja se doktoru kad je već maltene u mrtvačkoj postelji. E baš ti što ne vjeruju u postojanje virusa, djelotvornost vakcine, pridržavanju mjera su najveći pobornici ove glupe priče o kisiku... sve samo da ne daj Bože ne moraju priznati da nisu u pravu.


Sve ovo važi i za okolne države. Uporedi samo broj umrlih u Srbiji (smrtnost 0,89%) u odnosu na nas (5,64%) i očigledno je da nešto ozbiljno nije u redu.
Pogotovo što smo mi ubjedljivo najmanje urbanizovana sredina u odnosu na region i logično bi bilo da imamo manje kontakata i manje izloženih zarazi.

E sad, ako nije u pitanju kiseonik, onda mora da postoji neki uzrok. Jedino što meni kao laiku pada na pamet je da od primarne zdravstvene zaštite, kada se prvi put javiš sa simptomima, pa do stavljanja na kiseonik imamo lanac nestručni, nesposobnih koji nemaju ni znanje ni iskustvo da spašavaju ljude. Znači mi smo na radikalan način postali žrtve negativne selekcije koja se provodi posljednjih 20 godina.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Frisky, zvaničan broj umrlih u Srbiji škripi. Kod njih je zvanično umrlo oko 8000 ljudi od korone do sada. Samo u decembru prošle godine su imali 17321 umrlih, a godinu dana ranije isti mjesec 8803. Zvanično, od korone u Srbiji u decembru 2020. godien umrlo 1.646. Kod nas nema velike razlike između tog "viška" umrlih i zvanično umrlih od korone. Ne kažem da je zdravstvo sjajno kod nas.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 10:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Frisky_Dingo je napisao:
Danjamin je napisao:
Zar je nekima stvarno čudno što imamo tako velik broj mrtvih u odnosu na broj stanovnika? Pa imali smo samo jedan lockdown na početku pandemije u trajanju od mjesec dana, mjera se skoro više niko i ne pridržava, vrlo mali procenat ljudi se vakcinisao, a ogroman broj ljudi uopšte ne vjeruje u postojanje covid19 virusa i javlja se doktoru kad je već maltene u mrtvačkoj postelji. E baš ti što ne vjeruju u postojanje virusa, djelotvornost vakcine, pridržavanju mjera su najveći pobornici ove glupe priče o kisiku... sve samo da ne daj Bože ne moraju priznati da nisu u pravu.


Sve ovo važi i za okolne države. Uporedi samo broj umrlih u Srbiji (smrtnost 0,89%) u odnosu na nas (5,64%) i očigledno je da nešto ozbiljno nije u redu.
Pogotovo što smo mi ubjedljivo najmanje urbanizovana sredina u odnosu na region i logično bi bilo da imamo manje kontakata i manje izloženih zarazi.

E sad, ako nije u pitanju kiseonik, onda mora da postoji neki uzrok. Jedino što meni kao laiku pada na pamet je da od primarne zdravstvene zaštite, kada se prvi put javiš sa simptomima, pa do stavljanja na kiseonik imamo lanac nestručni, nesposobnih koji nemaju ni znanje ni iskustvo da spašavaju ljude. Znači mi smo na radikalan način postali žrtve negativne selekcije koja se provodi posljednjih 20 godina.

Jao čovječe, pa nije valjda da ti vjeruješ u tu priču oko kiseonika? Da li ti uopšte znaš način na koji se isti dovodi do pacijenata? Da li shvataš da se istim kisikom napaja cijela UKC, počev od beba u inkubatorima, do ljudi koji leže u "šok sobama", pa sve do covid odjeljenja?
Kod nas jeste propast u zdravstvu, ali to što ti pričaš je van svake pameti.
E sad, mišljenja sam da ljude ne treba priključivati na respirator do baš zadnjeg trena, jer dok god ljudski organizam može sam da se bori, treba insistirati na tome ma koliko to možda bilo bolno. Ali to nema veze s kvalitetom kisika.
Što se tiče Srbije, dovoljno je samo pogledati procenat vakcinisanih u odnosu na nas. Srbija preko 40%, a BiH 12%...da li treba još šta tu reći?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 11:00 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3104
Ono što je meni sjajno je i ovaj primjer, dođe bilo koja budala i kaže kako ima mišljenje kad se treba koristiti respirator. Alo stručnjak


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Danas je izgleda jasno da u cijeloj BiH niko i nikada nije uvozio medicinski kiseonik sa potrebnim certifikatima, nego su svi uvozili tehnički kiseonik koji zadovoljava jedan od uslova a odnosi se na koncentraciju O2. Proces proizvodnje je praktično isti, razlika je u ambalaži i kontroli.
Vaske kaže da ne treba samo pozatvarati bratiju iz RS "nabavnog lanca" nego i Zolaka jer je njegova agencija zakonski nadlezna za kontrolu i inspekciju :D

Sve na robiju brale.

Vukan na blogu napisao "trovanje pacijenata industrijskim kiseonikom" što je malo ekstremno :D ali šta drugo očekivati od njega.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 11:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
I Jelena Milić je govorila da osiromašeni uranijum nije radioaktivan i da je zdrav :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
jovic23 je napisao:
Ono što je meni sjajno je i ovaj primjer, dođe bilo koja budala i kaže kako ima mišljenje kad se treba koristiti respirator. Alo stručnjak

Ne pričam ja napamet, budalo...
https://www.statnews.com/2020/04/21/cor ... ntilators/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
"Starting this month, a few physicians have voiced concern that some hospitals have been too quick to put Covid-19 patients on mechanical ventilators, that elderly patients in particular may have been harmed more than helped, and that less invasive breathing support, including simple oxygen-delivering nose prongs, might be safer and more effective."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
A evo imaš ovde i članak na hrvatskom, u slučaju da ti engleski nije najbolji
https://www.cybermed.hr/vijesti/vecina_ ... toru_umiru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9273
Rocker je napisao:
Danas je izgleda jasno da u cijeloj BiH niko i nikada nije uvozio medicinski kiseonik sa potrebnim certifikatima, nego su svi uvozili tehnički kiseonik koji zadovoljava jedan od uslova a odnosi se na koncentraciju O2. Proces proizvodnje je praktično isti, razlika je u ambalaži i kontroli.
Vaske kaže da ne treba samo pozatvarati bratiju iz RS "nabavnog lanca" nego i Zolaka jer je njegova agencija zakonski nadlezna za kontrolu i inspekciju :D

Sve na robiju brale.

Vukan na blogu napisao "trovanje pacijenata industrijskim kiseonikom" što je malo ekstremno :D ali šta drugo očekivati od njega.
Ne znam jesi li ironičan ili stvarno tako misliš, ali...pa taj prvi Messer njemački je uvezao puste milione medicinskog. Vjerovatno da bi srušio Milu i RS , ne da bi se ljudi liječili, jel tako?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:24 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3104
Da, zato doktori računaju i doziraju a ne pitaju budale sa raznih foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Čiča iz Rogače je napisao:
I Jelena Milić je govorila da osiromašeni uranijum nije radioaktivan i da je zdrav
On nije radioaktivan, on je malo radioaktivan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
munja.alex je napisao:
Ne znam jesi li ironičan ili stvarno tako misliš, ali...pa taj prvi Messer njemački je uvezao puste milione medicinskog. Vjerovatno da bi srušio Milu i RS , ne da bi se ljudi liječili, jel tako?


Imaš li ti neki dokaz da je Messer uvozio medicinski kiseonik i da ima potrebne dozvole ? :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
jovic23 je napisao:
Da, zato doktori računaju i doziraju a ne pitaju budale sa raznih foruma

Jbg očito nemaš mentalni kapacitet da shvatiš o čemu govorim. Šta da se radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2021, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Ne znam jesi li ironičan ili stvarno tako misliš, ali...pa taj prvi Messer njemački je uvezao puste milione medicinskog. Vjerovatno da bi srušio Milu i RS , ne da bi se ljudi liječili, jel tako?


Imaš li ti neki dokaz da je Messer uvozio medicinski kiseonik i da ima potrebne dozvole ? :D


http://lijekovi.almbih.gov.ba:8090/Lije ... Lijek=6462, evo ti dozvole

http://www.almbih.gov.ba/_doc/publikaci ... et2020.pdf, evo prometa u prosloj godini (na 73. mjestu u tabeli na 5. nivou klasifikacije po ATCu imas kiseonik). Imas na ovom istom izvjestaju i kolicinu prometa koju je napravio Messer.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: mirdza i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs