banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 13:44 Danas je 24 Jun 2026, 13:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 1246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jan 2025, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 5746
Lokacija: 78000
Kolika je ljiga govori i to da ga dosta njegovih tamo mrzi i ne podnosi.

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jan 2025, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 7116
Босна на првом мјесту оваква каква је никад није смјела ни постојати. Док су Јевреји добили Израел, ми смо стрпани у кавез са онима који су масовно клали људе, дјецу, палили људе у црквама и шталама и трпали у возове за Јасеновац из Сарајева и других бастиона суживота...
Незнање је огроман проблем, у овоме као и у свему. Сјећам се чланка неког момка из Федерације, ономад кад су наши поставили слике убијених Срба, на путу за Поточаре. Ишао аутобусом, и док су други окретали главе, он гледао слике и изненадило га што је видио дјецу, жене, старце... схватио да о томе не зна ништа. Да се разумијемо, не знамо и ми много тога што су наши радили, или окрећемо главу, али... Хаг је толико радио на сатанизацији Срба, да су наши злочини ипак мање-више пред свима, а злочини ових као Хаџифејзовићевог "генерала" су или сакривени или чак и награђени. Огромна једна диспропорција је циљано направљена. То и код нормалног народа у Федерацији, а који је опет прост и скромног образовања као и ми, ствара слику како смо ми били убилачке хорде које само живе за мржњу према њима и онда о таквим људима и не можеш да мислиш добро. Вишедеценијско испирање мозга. На страну још неке ствари, бићу потпуно искрен кад кажем да мислим да су генерално и они и Хрвати склонији мржњи према нама него ми према њима... то се видјело и у браваревом лажном рају, ако се послушају приче старијих људи, само што је било под тепихом док је била ем стега, ем какав-такав стандард па се није ником пуно крилало, то се држало у себи. Опет, као што ми нисмо демони, нису ни они, студирао сам и радио са пар људи из Федерације, сасвим нормални и коректни људи, чак генерално васпитанији од нас (што је и логично јер муслиманска популација је увијек била више градска, него српска), баве се својим послом, само до њих не допире оно што је неко радио у њихово име, а са свих страна их бомбардују "крволочним Власима", "пресуђеним ратним злочинцима", "геноцидашима" и које већ све мантре се употребљавају.

Морамо радити на едукацији, прво себе, јер ако нисмо адекватно "наоружани" знањем и аргументима, онда не можемо едуковати ни друге, ни водити расправе.
Колико нас, реално, зна за ово: https://www.rcirz.org/?r3d=atlas-zlocina
Е то је још обиман формат који и није баш погодан за неко веће пласирање у јавност јер људи једноставно неће читати. Мора се радити. Само што мислим да наше "Ђе сам ту ја" руководство, то занима колико су их занимала и дешавања '92-'95. у то вријеме, и да онд њих нема ништа озбиљно по том питању.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jan 2025, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3969
LeonN je napisao:
Ja bih prvi glasao za to razgraničenje, ali je to utopija iz mnogo razloga. Bosanski bućkuriš živimo do daljnjeg. Kao i u svemu mi treba da se okrenemo sebi. Jedan narod na određenoj teritoriji se jača ekonomijom i natalitetom.

Pomenuti Hadžifejzović je u konkurenciji najveće ljige na prostoru BiH. Na gostovanju Orića u njegovoj emisiji ga pozdravlja sa dobrodošao generale. Svi naši bi trebali ignorisati pozive za gostovanja kod njega.


Pa Vožd velika Srbenda je bio barem dvaput, Stanivuković isto bar jednom, a samo se Vukanoviću zamjera.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jan 2025, 16:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Kakva samostalnost? Pa to uz ovakvu konfiguraciju terena i oblik granice nije izvodivo, pogotovo sa ovim brojem stanovnika i ovom ekonomijom. Da ne govorimo da se time odričemo Mostara (realno najveći srpski kulturni centar u istoriji BH), Drvara, Petrovca, Grahova, Glamoča...i ovako smo pljunuli na pretke odričući se Bosne (Hercegovci su pametniji, oni svoju Hercegovinu ne daju).
Javno mijenje se kreira, bar smo to naučili od devedesetih naovamo.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jan 2025, 16:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 10300
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rivaldinho je napisao:
Босна на првом мјесту оваква каква је никад није смјела ни постојати. Док су Јевреји добили Израел, ми смо стрпани у кавез са онима који су масовно клали људе, дјецу, палили људе у црквама и шталама и трпали у возове за Јасеновац из Сарајева и других бастиона суживота...
Незнање је огроман проблем, у овоме као и у свему. Сјећам се чланка неког момка из Федерације, ономад кад су наши поставили слике убијених Срба, на путу за Поточаре. Ишао аутобусом, и док су други окретали главе, он гледао слике и изненадило га што је видио дјецу, жене, старце... схватио да о томе не зна ништа. Да се разумијемо, не знамо и ми много тога што су наши радили, или окрећемо главу, али... Хаг је толико радио на сатанизацији Срба, да су наши злочини ипак мање-више пред свима, а злочини ових као Хаџифејзовићевог "генерала" су или сакривени или чак и награђени. Огромна једна диспропорција је циљано направљена. То и код нормалног народа у Федерацији, а који је опет прост и скромног образовања као и ми, ствара слику како смо ми били убилачке хорде које само живе за мржњу према њима и онда о таквим људима и не можеш да мислиш добро. Вишедеценијско испирање мозга. На страну још неке ствари, бићу потпуно искрен кад кажем да мислим да су генерално и они и Хрвати склонији мржњи према нама него ми према њима... то се видјело и у браваревом лажном рају, ако се послушају приче старијих људи, само што је било под тепихом док је била ем стега, ем какав-такав стандард па се није ником пуно крилало, то се држало у себи. Опет, као што ми нисмо демони, нису ни они, студирао сам и радио са пар људи из Федерације, сасвим нормални и коректни људи, чак генерално васпитанији од нас (што је и логично јер муслиманска популација је увијек била више градска, него српска), баве се својим послом, само до њих не допире оно што је неко радио у њихово име, а са свих страна их бомбардују "крволочним Власима", "пресуђеним ратним злочинцима", "геноцидашима" и које већ све мантре се употребљавају.

Морамо радити на едукацији, прво себе, јер ако нисмо адекватно "наоружани" знањем и аргументима, онда не можемо едуковати ни друге, ни водити расправе.
Колико нас, реално, зна за ово: https://www.rcirz.org/?r3d=atlas-zlocina
Е то је још обиман формат који и није баш погодан за неко веће пласирање у јавност јер људи једноставно неће читати. Мора се радити. Само што мислим да наше "Ђе сам ту ја" руководство, то занима колико су их занимала и дешавања '92-'95. у то вријеме, и да онд њих нема ништа озбиљно по том питању.


Ja znam za ovaj atlas odavno, kroz udruženje 1.bVP sarađujemo sa Centrom za istraživanje rata i ratnih zločina.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jan 2025, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1826
_зока je napisao:
Kakva samostalnost? Pa to uz ovakvu konfiguraciju terena i oblik granice nije izvodivo, pogotovo sa ovim brojem stanovnika i ovom ekonomijom. Da ne govorimo da se time odričemo Mostara (realno najveći srpski kulturni centar u istoriji BH), Drvara, Petrovca, Grahova, Glamoča...i ovako smo pljunuli na pretke odričući se Bosne (Hercegovci su pametniji, oni svoju Hercegovinu ne daju).
Javno mijenje se kreira, bar smo to naučili od devedesetih naovamo.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока


Joj stalo vam je do Glamoca i Grahova Zasto nikad ne kazete koja je cijena toga da se zadrži Mostar, Glamoca i Grahovo.

Da hoće da nas puste na miru mi bismo bili zadovoljni i sa ovim sto imamo i sa ovakvom bosnom ali neće.

Da se zadrži Mostar cijena koju treba da platiš je da se odreknes Republike Srpske pa ćete se sutra probuditi u bosanskom "gradjanskom" pasaluku u kojem će Mostar biti "tvoj"

Nismo se mi nikad odricali Bosne mi smo se odricali sopstvene državnosti i to nas je koštalo i sa prvom i sa drugom Jugoslavijom. Ovo sto imamo sad je posljedica toga. I jesmo li zadržali Mostar. Sad treba da se odreknemo i treci put za rad trece Jugoslavije odnosno bosne.


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Jan 2025, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4979
Mi i samo mi!! Toliko smo opsjednuti sami sa sobom. Mi smo ovo mi smo ono u proslosti ili mi rijesavamo i pokrecemo tockove istorije i geopolitike, mislimo da smo neki faktor!!
Sta ce se desiti kad se jednom pronadje centar univerzuma ....mi propadamo!!!

Mi nismo ni srednji, mi smo tek u sredini onih malih!
Od praistorije do dana danasnjeg uvijek smo stradali (samo kolko je otislo u 1svr), pomjerali se, prezivljavali, razvijali se onda kad su se veliki prestrojavali u velikim ratovima ili u njihovim dogovorima!

Samo i samo tad samo uletali u prazan prostor gdje nas neko nebi gazio i istrebljivao.
Drugi su u 90% posto slucajeva pravili taj prostor, te okolinosti i mogucnosti koje su se na nasu korist manju ili vecu projektovale i koje smo tad realizovali!

Tako i danas budimo na zemlji znajmo gdje smo i ko smo, imamo korjene i ne dizati se i lebdjeti puno u oblacima.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 14:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1826
Srećan dan Republike Srpske.

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 15:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12602
Ova parada danas kao parodija neka, čini mi se da je stvarno najlošija do sad.

Prvo, prenos nikad gori definitivno. Dok ide kadar sa drona, istovremeno ide i njegov zvuk pa sve pišti.
Komentator priča o nekom ešalonu a kamera pokazuje nešto sasvim drugo.

Pa onda predavanje raporta kome? Premijeru...

Istjeralo na cestu sve što ima, od šumara, putara, ribara, poštara, pa sve do jebenih noćnih vukova... Jebali ih noćni vukovi...

Pa nabrajanje svega i svačega... Pripadnici nose maskirne uniforme, maskirne jakne, crvene beretke i zelene rukavice... Još je mogao dodati i uomo gaće i visoke čarape...

I za kraj govor Željka Budimira, ministra MUP-a... Šta kaže?
- Gospodin predsjednik Dodik, a Ana i Karan u čudu...
- Mi smo jedan od posljednjih naroda u Evropi u kojemu se Hristos rađa?
- Oko ognjišta su bile i drevne guske.. gusle..

Predlažem da sledeće godine ubace i ešalon javnog prevoza i vozila hitne pomoći. Da se vidi čime stvarno raspolažemo.
Može i po ešalon gastarbajtera i auslendera taman...

Kakva sramota... Taman da se vidi za koga je sav ovaj cirkus organizovan...

Slika

Slika

Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Šta ko je reko, koza reko!!!

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 7116
А мене је говор Будимира изненадио. Нисам навикао да било ко од наших министара може да одржи кохерентан говор, са или без папира. На страну неки детаљи, чак мислим да је и солидно осмишљен.

Нисам ни ја присталица да бајкери иду по паради, али јасно је што су били ту, да се прикаже присуство Русије. Не могу да позову прваке Бољшоја на параду, јер је потребно приказати латентну (пара)војну подршку од Путина.

Наравно, неспремност и неспособност за адекватну реализацију преноса. Будимир прозва Легенду, камера ништа... рецимо.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1826
Castra je napisao:
Ova parada danas kao parodija neka, čini mi se da je stvarno najlošija do sad.

Prvo, prenos nikad gori definitivno. Dok ide kadar sa drona, istovremeno ide i njegov zvuk pa sve pišti.
Komentator priča o nekom ešalonu a kamera pokazuje nešto sasvim drugo.

Pa onda predavanje raporta kome? Premijeru...

Istjeralo na cestu sve što ima, od šumara, putara, ribara, poštara, pa sve do jebenih noćnih vukova... Jebali ih noćni vukovi...

Pa nabrajanje svega i svačega... Pripadnici nose maskirne uniforme, maskirne jakne, crvene beretke i zelene rukavice... Još je mogao dodati i uomo gaće i visoke čarape...

I za kraj govor Željka Budimira, ministra MUP-a... Šta kaže?
- Gospodin predsjednik Dodik, a Ana i Karan u čudu...
- Mi smo jedan od posljednjih naroda u Evropi u kojemu se Hristos rađa?
- Oko ognjišta su bile i drevne guske.. gusle..

Predlažem da sledeće godine ubace i ešalon javnog prevoza i vozila hitne pomoći. Da se vidi čime stvarno raspolažemo.
Može i po ešalon gastarbajtera i auslendera taman...

Kakva sramota... Taman da se vidi za koga je sav ovaj cirkus organizovan...

Slika

Slika

Slika



Mozda da sljedeći put promijenis kanal bojim se ako se odrzi jos koju godinu ...


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 16:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5388
Lokacija: Gradiška
Srećan Dan republike!
Koza partibrejker! Defile ništa ni bolji ni lošiji od prethodnih...takođe Budimir iznenadio govorom...


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 16:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
Срећан рођандан Републико Српска! Да још дуго прослављамо! :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 16:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Rivaldinho je napisao:
А мене је говор Будимира изненадио. Нисам навикао да било ко од наших министара може да одржи кохерентан говор, са или без папира. На страну неки детаљи, чак мислим да је и солидно осмишљен.

Нисам ни ја присталица да бајкери иду по паради, али јасно је што су били ту, да се прикаже присуство Русије. Не могу да позову прваке Бољшоја на параду, јер је потребно приказати латентну (пара)војну подршку од Путина.

Наравно, неспремност и неспособност за адекватну реализацију преноса. Будимир прозва Легенду, камера ништа... рецимо.

Ovi bajkeri su tu već godinama.
Do sada se raport i dozvola za defile davao i tražila od Predsjednika. Ove godine od premijera. Mada je sa zakonske strane to trebalo raditi od Trišićke ili Stevandića.
I katastrofa je posjeta bila. Ko je uopšte znao da je defile u 12?

Poslato sa BRP-NX1M pomoću Tapatoka

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 16:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
Ове године се уопште није писало о програму прославе што је велико разочарење.
На жалост у БЛ неће бити никакав концерт као претходних година, чини ми се да ће једино бити у Приједору и Бујељини.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4979
Sretan rodjendan i sve najbolje zelje za napredak i opstanak Republike Srpske!!

Ucesnicima defileja sve ok, sve primjedbe organizatorima.
Pola bine je trebalo ispraznit od politicara pozvati djecu i clanove porodica palih boraca!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 5746
Lokacija: 78000
Srecan rodjendan Republici Srpskoj i svim nasim ocevima koji su je stvarali. I neka je slava i hvala onima koji nisu sa nama.

A defile ko defile, svake godine isto. Ove godine mozda i najgora organizacija. Aj da se prepise od prethodnih godina i odradi, da se kisele u federaciji. Sto kaze philby, nit programa nit satnice.

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2026, 23:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 5746
Lokacija: 78000
Gledam snimak ovog nazovidefilea i ne mogu se cudom nacuditi.
Prvo, 70 posto ovih firmi/preduzeca/saveza nema sta da trazi ovdje. Ja znam da onda ne bi imao ko defilovati, ali jednostavno ne ide.. rukometni savez, poste srpke, kosarkaski klubovi, bokserki klubovi itd..i pobjeda “ aerodromi republike srpske” gdje imas jedan zivi aerodrom u mahovljanima i njivu u trebinju.

Dalje, ovaj narod sto predstavlja te firme/saveze/preduzeca. Ljudi ne znaju hodati. Kao na vasaru. Gledam, u nekom od esalona idu neke zene, u trenerkama ofucanim, ovi drugi zagrljeni nesto masu, pjevaju.. onda ovi treci ruke u dzepove i ko na modnoj pisti. Nema linije, nema fino organizovane grupe, nego svako svoje mlati.
Esalon suma srpske, minic i pozdrav njima, i njihove face.. fenomenalno.

Najveci poraz jesu oni borci nesretni, sto nesto pozdravljaju/salutiraju ovima na bini, a na facama vidis velikoj vecini pravi odgovor.. grehota.

I da ne bude da samo kritikujem, kako je zandarmerija krenula, pa na dalje poslije njih, to je vec jako ozbiljnije sve izgledalo.

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Jan 2026, 04:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Sva ta preduzeća i savezi, sa izuzetkom Aerodroma, su tu od početka uglavnom. I njihovo prisustvo ima poentu jer defile nijedemonstracija vojne/policijske sile.

Poslato sa BRP-NX1M pomoću Tapatoka

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
 [ 1246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Megabyte i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs