banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Dec 2021, 02:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Očito je lapsus u pitanju, krenuo reći kids, pa se prešaltao na children i ... kids+children=kildren...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2021, 07:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Ovo meni ''to kill children'' zvuči kao ubačeno, tonalitet je drugačiji u odnosu na ostalo izlaganje prije i kasnije.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2021, 17:46 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ostavio je cist penal, ko ga jebe..nije on tip iz kafane vec jedna velika javna licnost sa utoritetom i nekakav role model..nek sljedeci put napise govor na papir i cita..sto bi rekli seljaci, sto trijezan misli pijan govori..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2021, 17:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
zidarR je napisao:
Kako obožava, "racionalizovanje" i argumentaciju antivakcsera, i ovih "light" varijanti, koji čekaju par godina pa će se onda vakcinisati, al kao nisu protiv vakcine, al da vidimo šta će biti...Kao, rizici, nuspojave...
Niko ne bi o čitavoj plejadi bolesti i poremećaja koje dobijaš kao pušač, recimo o garanciji oboljevanja od karcinoma pluća kod teških pušača, koja je oko 11% kod žena i blizu 15% kod muškaraca. Ne bi niko o sijasetu oboljenja direktno uzrokovanih, ili sa drastično povećanim rizikom, zbog konzumiranja alkohola. Eto im i jedno i drugo je debelo ispitivano, decenijama, i dokazano je neosporivo koliko je štetno. Benefita nema, ali ima štetnosti, pa žderu i jedno i drugo, al se nađu da seru o vakcini kako je ona opasna!
Ovdje imaš vakcinu sa gomilom benefita, i jako malom rizikom, al ne, to nećemo, to nije ispitano! Daj nam ovo što je ispitano i dokazano štetno, to nam više odgovara! Imaš vakcinu na platformi umrtvljenog virusa, koja se koristi decenijama na istoj plaftofmi -jok, nije dovoljno dugo ispitivano! Za  mRna još i nekako mogu da razumijem zabrinutost, stvarno je nešto relativno novo i kompleksnije, pa ne mogu ljudi da poimaju.
Nevjerovatno je kolika je ovo pandemija gluposti, i konjozadrtosti. Nije problem sjesti pijan u auto, to se puno ne osuđuje. Nije problem ni ne otići ljekaru po deset godina, sve je to ok. Ali nije ok primiti vakcinu. Ludilo.
Ovi light antivakseri, "neodlučni i koji odgađaju" su postali puno veći problem, kao i ljekari koji bi trebali diplomu baciti u smeće, a koji savjetuju pacijente da se ne vakcinišu. To je stvorilo toliki korpus nevakcinisane populacije, bez maski i distance, da je to čudo. Sa antivakserom ravnozemljašem si načisto - vidiš da je budala pred tobom i jasno ti je da od budale ne možeš očekivati normalnost ni pamet. Još veći problem je što se normalni ljudi i ljekari, koji vide kuda to vodi, ustežu od suprotstavljanja budalama, jer za jedan njihov "izmišljeni" argument, podneseš deset utemeljenih, ali oni nisu legitimni, jer - farmakomafija, plaćeno, naštimano! Ti si naravno isto na platnom spisku, ako kažeš išta pozitivno o vakcini...

Zato sto ih to "radi", a boca ne. Mislim na korona bocu :evil3:

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2022, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6195
Ajd dobro je sto su ovi nasi koliki toliko normalni pa su sve otkljucali za ove praznike. Stvarno nije bilo nikakvih mjera, narod se ponasao kao da korone nema... sta cr biti kasnije, pa vjerovatno nista posebno... pojacacemo kolektivni imunitet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2022, 16:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17244
Lokacija: Q5HW+6W
Hoćemo pojačati kolektivni imunitet, kako da nećemo... i to sve zahvaljujući našoj pametnoj vlasti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2022, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6195
Posto pratis onu statistku zarazenih/umrlih... bas nam pokazi sts ce biti za iducih 10ak dana. Ja ne ocekujem nikakve extremne skokove brojeva


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2022, 16:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17244
Lokacija: Q5HW+6W
Svejedno ne objavljuju podatke za praznike, vjerovatno i manje testiraju, tako da će brojke biti normalne.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2022, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1567
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bosni ... /220104086

Šta je sad ovo u 3PM ? Kad stiže ''kurona''? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 03:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa ništa vadićeš negativan pcr na koronu i furonu i to će koštati 300 maraka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 06:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6195
Ovaj aktuelni talas je bukvalno bas kao gripa. Da li ste u svom okruzenju culi za bilo koga da je zarazen i da je imao teze simpotome? Da li je to zato sto je virus mutirao, ili zato sto su lljudi vec ranije imali dodira sa virusom(+vakcinacija) ne znam... ali mi se cini da je ovo sad bas puno lakse, sto je svakako dobro jer ce broj zarazenih da skace zbog NG.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 07:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17244
Lokacija: Q5HW+6W
wizzy_bl je napisao:
Da li ste u svom okruzenju culi za bilo koga da je zarazen i da je imao teze simpotome?

Jesam, i to nemal broj slučajeva.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6195
Mislio sam na ovaj zadnji talas... unazad mjesec dana. Ne mislim na kompletan period korone.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 08:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17244
Lokacija: Q5HW+6W
Da, znam teži slučaj iz decembra.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 10:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6195
Nadam se da je taj tezi slucaj ipak dobro zavrsio. Ono u sta sam se ja uvjerio u zadnjem talasu jeste da se zarazio neko za koga znam da je imao "prehodany" korony i antitijela. Proslo je od toga godinu dana, tako da ta antitijela vjerovatno i traju tih max 1 godinu. Naravno, proslo je sa blazim simptomima sve, kao neka blaga gripa.

Ja sam fasovao izolaciju, jer sam bas bio u kontaktu sa vise zarazenih, testirao sam se prvi put u Domu zdravlja antigenskim i bio negativan, pred izlazak iz izolacije sam uradio test iz apoteke i opet negativan. Nikakve simptome nisam ni imao, jedini sto mi je u nekom momentu procurio nos.. al ajde, to sam mozda i sam kriv jer sam cugao pivo na balkonu, drzao otvorena vrata, a ipak slabo obucen (bilo fino vrijeme, smorio se u kuci).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Ide novi talas, na sve strane cujem pozitiva.
Cuo sam za troje od sinoc.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 10:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17244
Lokacija: Q5HW+6W
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Po svemu sudeci, jeste ovaj omicronov talas mnogostruko blazih simptoma, ali i mnogostruko vece zaraznosti, sto bi u konacnici opet moglo imati za rezultat pune bolnice tezih slucajeva, ali dugorocno gledano i mnogo vecu prokuzenost, sto opet daje nadu da bi ovo mogao biti posljednji veliki talas. Tesko je ipak bilo sta prognozirati jer je stvar globalna i daljnje ponasanje virusa nepredvidljivo.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6195
The_new_Statesman je napisao:
Ide novi talas, na sve strane cujem pozitiva.
Cuo sam za troje od sinoc.
Takodje...vise poznanika fasovalo. Na srecu, niko sa teskim simptomima. Kod nekoga temp 1 dan, kod drugog ide i do 39 par dana, kod trecega opet nista (samo izolacija)... ali nisam jos cuo da je iko bas teze zaglavio da mora na bolnicko lijecenje. Pola ih je vakcinisanih, pola nije. Taj jedan sa ipak visom temperaturom nije vakcinisan i ne zna da li je ikada imao ranije (nije radio nikakve testove).

Kako god...daj Boze da sto manje imamo potrebe za kontaky sa doktorima...svi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4928
Lokacija: 78000
Ma ovo je toliko jadno i supacki i licemjerno od strane naseg “ vrha “ . Dozvolis da ti dodje 70 000 ljudi za novu godinu pisljivu, glava na glavi da bude u sve i jednom lokalu u gradu. I sad, poslije par dana katastrofa, na sve strane pozitivni ljudi, i teze i lakse klinicke slike. I sad kao, ajmo da vidimo sta cemo, hocemo zatvarati lokale, jace mjere, tri pi*ke materine.. eno u hrvatskoj jaucu, hoce totalno da zatvore sve, maltene lockdown da uvedu.
Stvarno zivimo u šupku ove zemaljske kugle…

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs