banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Sep 2020, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
I još što svako hapa svojim ručerdama te prskalice. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 20:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 258
Pa to... Aj da izuzmemo koliko je navikana ta opasnost od zaraze kontaktom. Ako neko i misli da je realna vjerovatnoća zaraze tim putem, onda ti je najveća mogućnost da se zaraziš hvatajući za to sredstvo. Zamislite da 1000 ljudi uđe i svi uhvate za to mjesto. Kakvo je to leglo bakterija, virusa i čega sve ne...

Al aj, ni prva ni posljednja nebulozna stvar u ovoj koroni. A narod ko narod...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ilija, ne rezonuješ najadekvatnije.
Ako se "hvataš za to sredstvo" i dezinfikuješ ruke, onda su ti manje šanse za zarazu nego da se nisi hvatao.
Ovo je sve pod uslovom da je prskalica napunjena adekvatnim sredstvom u adekvatnoj dozi.
Znači, idemo lagano, prskalica je da kažem prljava, ali ti prsneš na šake, utrljaš, dezinfikuješ, kontaš?
Čišći si nego što si bio pri ulasku u market.
Ali to je sve pod uslovom da oni zaista doziraju i pune dez. sredstvo.
Ako stavljaju golu vodu onda bolje da ne diraš to.
Gdje sam to zapazio?
Jumbo, Market AS Lauš.
Tropic i Jysk mirišu na etil.
Ovo je zapažanje od prije par dana, ne tvrdim da je tako uvijek.
Boli njih briga, kao da to neko kontroliše.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 20:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 258
Ne možeš komplet ruku da dezinfikuješ, nema šanse da to odradiš... Jedino da stojiš i pola minute da trljaš ruke. A to nit je realno, a već prelazi u u OCD. Veće su ti šanse da se uhvatiš za sredstvo i ostane ti dio bakterija i virusa na ruci koje je uhavtilo 1000 i više ljudi, nego da ga pokupiš nasumice u prodavnici. Čista matematika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 21:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Rider on the storm je napisao:
Danijele, nije ni vrijeme ni mjesto za šalu (ako je to uopšte šala). Gotivim te kao forumaša, ali ovo ti zaista, uz dužno poštovanje, nije bilo potrebno.


Samo te alkotestiram sa odgovorom. Dobar si :)

Vezano za te prskalice... To bi trebalo biti što se mene tiče i bez korone na ulazu marketa. Posebno na dijelu gdje su voće i povrće, kao i pekarski proizvodi. Kada krenu po onom voću i povrću da rovare. Znaju i hljeb da pregledaju kao da auto kupuju. Najgore što ima jedan dobar hljeb koji ne pakuju u najlon... Borba sa bakterofobijom svaki put. Ali opet, ako bi prskali i onda još vlažnim rukama dirali... nema mikroba, ali ima hemije.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 21:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Jel realno ovo?

https://www.logicno.com/politika/horor- ... -ceka.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
danijell je napisao:
Samo te alkotestiram sa odgovorom. Dobar si :)
Duboko se zahvaljujem, dobra ti je ideja, ni Pavle Vuisić ne bi prošao, ali mislim da se ipak pokušavaš izvući ovakvim fail post-om, ali neka ti bude.

O higijeni i medicini ne bih, to mi je struka, ali ja tuđe mišljenje ne mogu promijeniti, neka misli ko šta hoće, neka postupa kako hoće, ne može na silu, iako sam saglasan sa tvojim mišljenjem, Danijele.

Ali, ali.

Individualna odgovornost je ono na šta apelujem, a to doprinosi kolektivnoj odgovornosti, ali pošto ovaj forum prati 100 ljudi, džaba pišem.

novi je napisao:
Nije realno ništa što mediji pišu.
Ovo je istina: https://www.youtube.com/watch?v=znZSaol9PE0

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 21:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
Postaviti one ljetne osvježivače što raspršuju vodenu prašinu na ulaz, pa kad udješ da te dune i dezinfekuje od glave do pete. Naravno, sa senzorom pokreta, da ne prangija stalno. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Рајдер, оно у Џамбу како смрди може бити рађе хербицид помијешан са укисељеним млијеком него вода :fart:
danijell je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Vezano za te prskalice... To bi trebalo biti što se mene tiče i bez korone na ulazu marketa. Posebno na dijelu gdje su voće i povrće, kao i pekarski proizvodi. Kada krenu po onom voću i povrću da rovare. Znaju i hljeb da pregledaju kao da auto kupuju. Najgore što ima jedan dobar hljeb koji ne pakuju u najlon... Borba sa bakterofobijom svaki put. Ali opet, ako bi prskali i onda još vlažnim rukama dirali... nema mikroba, ali ima hemije.

Требало би да буде обавезно навлачење оних пластичних рукавица, да не смијеш воће и поврће узимати без тога, голим рукама, што се и налази по маркетима, али слабо ко поштује...

Елем, примијетим да већ неких 20-ак дана у затвореним просторијама ни не носе маске, нити опомињу кад је немаш, за разлику од љетос... Као ни у градском превозу.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Ja samo ne kontam cemu tolika panika kad je ocigledno da cemo se svi zaraziti prije ili kasnije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2020, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
https://mondo.ba/Info/Drustvo/a988909/Zdenka-Gojkovic-Kovid-je-dobio-svu-paznju-i-to-je-uticalo-na-dijagnostiku-malignih-bolesti.html

O ovakvim stvarima nažalost nećemo puno slušati. Najvažnije je da pobrojimo zaražene od korone, da nabijemo zdrave ljude u karantin, da uvedemo policijski čas i ukinemo odlaske u školu. Činjenica da se povećava broj ljudi koji će zakasniti (ili su već zakasnili) sa dijagnostikom karcinoma, što od sopstvenog straha usljed bombardovanja informacijama o smrtonosnom virusu, što zbog "zavedenih mjera" u bolnicama, proćiće nezapaženo, jer medijski nije nimalo atraktivno pričati o tome. I zbog toga naravno niko neće ni da se počeše, a kamoli da odgovara...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 06:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 18 Okt 2012, 07:25
Postovi: 121
Ljudi imam pitanje za nekog sa iskustvom...
Ukoliko je lice pozitivno na testu i izdaju munrješenje o izolaciji, od kada se računa tih 14 dana?
Da li od dana pojave simptoma, dali od dana testiranja ili od dana izdavanja rješenja. Osjetio sam simptome prije 6 dana, testirao sam se prije četiri, a još nisam dobio rezultate, a kamoli rješenje (ušao u vikend bez informacije). Ja sam se već 5 dana samoizolovao sa mlađim sinom (15god) koji je takođe imao iste simptome, ali njega nisu testorali.
U međuvremenu svi simptomi su nam se sveli na odsustvo mirisa i ukusa, al rezultata još nema (nedeelja je).
Ja sam svjestan da smo zakačili, al imam utisak da će samoizolacija skoropa prebaciti 10 dana, a ja ću još čekati njihovo rješenje.
Od kad oni računaju tih 14 dana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 06:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Od dana testiranja.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 06:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Pretpostavljam da broje od dana testiranja. To mi je nekako najlogicnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 07:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Pošto znam iz ličnog iskustva samoizolacija za zaraženog se računa od dana testiranja.
S tim da to nije 14 dana nego ovisi od prisutnosti simptoma.
Najmanje 10 dana od testiranja plus tri dana bez simptoma.
Ako zaraženi neće dolaziti u kontakt sa rizičnom grupom nakon izlaska iz izolacije nema retestiranja nego doktor na osnovu stanja pacijenta donosi odluku o izlasku iz izolacije.
Znači minimum 13 dana od testiranja.
Ja bi trebao sutra izaći iz izolacije ako doktor odobri.
Članovima porodice izolacija od 14 dana se računa od datuma izdavanja rešenja o kućnoj izolaciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 11:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pogledah prije neki dan intervju sa jednim Madagaskarcem iz 1997 na RTS Trezor, on je na razmjenu studenata došao 1985 u Budimpeštu i kaže tamo su ga stavili u karantin 3 mjeseca, to mu se nije svidjelo. Pa se skrasio u Srbiji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
https://youtu.be/8BsiTACoQrc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 21:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Svi smo mi Mirso


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2020, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Nismo.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2020, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Each year, 1.35 million people are killed on roadways around the world. Every day, almost 3,700 people are killed globally in road traffic crashes involving cars, buses, motorcycles, bicycles, trucks, or pedestrians. More than half of those killed are pedestrians, motorcyclists, and cyclists.


Još malo pa će se izjednačiti broj žrtava saobraćajnih nesreća i korone u svijetu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs