banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 434  Sledeća

Ko ce uzeti izbore 2018. godine
1. Vukota Govedarica 44%  44%  [ 66 ]
2. Zeljka Cvijanovic 34%  34%  [ 50 ]
3. Neko treci 9%  9%  [ 14 ]
4. Necu izaci na izbore 13%  13%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 149
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Avg 2018, 21:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Нисам ни рекао.
Само кажем да су лобисти врло слабо одрадили посао у претходне двије године.
Стичем утисак да се прошле године у септембру знало како ће ко гласати у октобру ове.
Једноставно без иједне креативне идеје која би пробудила оне неопредјељене.
Штавише, изјаве последњих дана из два табора само су потврда колико су неспремно дочекали август. Наравно, народ ко народ са памћењем од 24 сата... па и не узима за зло.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 07:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ja ću da glasam za Biserku, čim uđe u neki reality...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 07:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Никац од Ровина je napisao:
Само кажем да су лобисти врло слабо одрадили посао у претходне двије године.
Једноставно без иједне креативне идеје која би пробудила оне неопредјељене.
То је апсолутно тачно.
И на неки начин логично. Двије највеће и најјаче партије у Српској, имају исти проблем, временом се инфилтрирало превише смутљиваца и грамзивих ликова, у правилу подобних и бескрупулозних медиокритета којима је страначки рад само средство за остварење личне користи, и који су се наметнули у странци да имају утицаја код креирања политике странке.

Такви су у правилу неспособни било шта квалитетно осмислити, а како такви читав свијет равноју према себи и свом накарадном поимању ствари, и не разумију многе ствари, како народ размишља, у правилу потцјењују бираче, и онда како прођу избори буду не ријетко кивни што су гласачи "погрешно" одабрали.

Кампања се своди, и сводиће се на оптуживање и подсјећање на гријехе из прошлости оних других. Но ни ту нема ништа ново, већ небројено пута прежвакане оптужбе и гријеси, такво понављање исте мантре је угодно уху вјерним бирачима тих партија (али и ту се онима који понекад мисле својом главом зна огадити), они се и "примају" на ту мантру, пошаљу одушевљено коментар, али тако неће привући нове бираче, а то би морао бити циљ дјеловања партија.

Ту може шансу искористити нека партија из сјенке, која није толико "на радару и удару", а наметну се бирачима као постојана и стабилна. Рецимо ДНС јесте ту профитирао на задњим локалним изборима и придобили су доста нових бирача, они би могли наставити јачати и на општим изборима (мислим да хоће), али њихов проблем је што немају препознатљивог и харизматичног лидера, преко којег ће бирачи и доживљавати (у +/-) странку, без тога странка остаје без укуса и мириса.

Оно што није добро, што је лоше, је што постоји реална могуност да се многим бирачима то све (посебно што имамо и експлоатисање ове приче на Тргу Крајине гдје је то постало и гротескно и дегутантно, и можда то и јесте циљ оних који инструишу ту свјетину, да се људима то све згади) превише огади, и да се повећа број апстинената, тј смањи излазност.
Без обзира коме бирачи нагињали, коме дали повјерење, већа излазност (а било би јако добро да се понови одлична излазност са локалних избора) је увијек добра. На крају, са више бирача који су гласали, добићемо и реалније резултате избора.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 08:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Krmine, Agino Selo i ostala eminentna mjesta će po običaju imati 99% izlaznost :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Niko ne brani ni ostalima da glasaju, samo ko ostane kući nema pravo da kenja naredne četiri godine kako je vlast loša.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 08:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ali, to veċina redovno radi.
Kad se treba biti urban i nesto protestvovati, tu su, kad ih pitas za koga glasaju: a, ne, mene politika ne interesuje i ne volim je.
Ja je eto volim, pa ispadam budala od svoje 18. godine.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 09:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Philby je napisao:
Niko ne brani ni ostalima da glasaju, samo ko ostane kući nema pravo da kenja naredne četiri godine kako je vlast loša.


U pomenutim selima živi 2-3 babe i 5-6 đedova... Međutim, na izborima su uvijek 99%... Promašio si poentu... Izbori se dobijaju po selima, gdje su masovne krađe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 09:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мислиш саставе се позицини и опозициони контролори и договоре се ко колико гласова носи?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 09:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nema tu kontrolora, njih par sjedne i potpiše sve sa liste i popuni njihove listiće... Strankama je skupo slati posmatrače na takva mjesta, ali selo po selo, nakupi se glasova...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 09:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Sondri je napisao:
Philby je napisao:
Niko ne brani ni ostalima da glasaju, samo ko ostane kući nema pravo da kenja naredne četiri godine kako je vlast loša.


U pomenutim selima živi 2-3 babe i 5-6 đedova... Međutim, na izborima su uvijek 99%... Promašio si poentu... Izbori se dobijaju po selima, gdje su masovne krađe...

Znam na šta si mislio. Ima tu više od 7-9 stanovnika, a i da nema starom narodu je glasanje glavna zanimacija jer pitanje je hoće li dočekati sledeće izbore. Na malom broju birača ne možeš imati masovnu krađu, možeš ukrasti samo sitno. Masovna krađa je u srednjim i većim sredinama gdje je mala izlaznost pa nakon sedam sati glasaju oni moderni koji bojkotuju i kojima su svi isti.

Šteta samo što kod nas glasanje nije obavezno i što nije uslovljeno novčanim kaznama. Neka bude i 20 maraka, ali da postoji.
Ovako imamo apsolutne pobjednike za 15-25% glasova i oni raspolažu svime naredne četiri godine.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Sondri je napisao:
Nema tu kontrolora, njih par sjedne i potpiše sve sa liste i popuni njihove listiće... Strankama je skupo slati posmatrače na takva mjesta, ali selo po selo, nakupi se glasova...

Чуј скупо им?!? Па што се жале онда ако се "накупи". Имају ваљда активисте који ће то да ураде "за љубав сранци" тј. за џаба?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 10:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Прича о "крађи" избора је омиљени изговор оних који су кивни на бираче што су (и овај пута) "погрешно" гласали.

Но ту важи стара изрека за сличне ситуације; "ако те једном превесла (покраде изборе) кривица је тога јер је покварен, ако те две, три или више пута превесла (покраде изборе) кривица је твоја". Тачка.

Наравно да ова мантра тешко да има покрића. Покушаја крађе избора има, биће увијек, но ту су странке које имају посматраче, контролоре, имају 3 мјесеца да провјере свако име на бирачком списку, па и након избора могу проанализирати излазност, како се на којем бирачком мјесту гласало.
Рецимо на задњим локалним изборима у Српској излазност је била ђутуре 60%, у неким општинама већа, у неким мања. Занимљиво да је излазност у насељима настањеним углавном Бошњацима (Козарац, Козаруша, ДоњаЉубија, Врбањци итд) та излазност била 15-25%. И овдје је објашњење да је велики број бирача ту пријављен и да не живи ту, па је самим тим и драстично мања излазност.

Често имамо и објашњења за разне друге ситуације или резултате. Не и за излазност 99%, то је реално немогуће, међутим у руралним срединама јесте доста већа излазност него у урбаним. По селима то је и "догађај", ту се на дан избора декице и бакице уреде, обуку одијело, некад пут под ноге неколико км до бирачког мјеста, и у његовој перцепцији незамисливо је да не гласа. На другој страни имамо "урбанца" који читав живот проведе јадикујући у локалном кафићу, али на дан избора му мрско мрднути гузицом до бирачког мјеста које је у његовом хаустору или пар метара од улаза.

Зато и мислим да има покрића што су неке земље (Аустралија, Белгија, Грчка, Кипар, Мексико, Костарика, Еквадор, Перу, Боливија, Парагвај, Уругвај, Аргентина, Бразил, Панама, Доминиканска Република, Луксембург, Египат, Тајланд, Сингапур, има их још) увеле да је обавезно гласање. Можеш убацити и празан листић али излазак на изборе је обавезан.
Санкције су разне, некад у кешу, у Грчкој не мораш изажи наизбори али нећеш продужити возачку или пасош, па ти види ако ти се исплати.

Наравно код нас је тако нешто немогуће, а када би у разговору поменули ту идеју "урбанцима" који стално кукају како ништа не ваља, рђаво би се провели.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 15:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sondri je napisao:
Krmine, Agino Selo i ostala eminentna mjesta će po običaju imati 99% izlaznost :D
Kontam da opozicija u "svojim" selima sve odradi pošteno.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Evo prošla sjednics o Srebrenici, stvari poništene, zaključci donešeni, ja se pitam hoće li biti dovoljno maramica za such plaky much tugy mošnje, koji su već pozvali na ukidanje manje bosanskohercegovačke administrativne jedinice...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 16:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Не оплакују, кажу цијели свијет зна истину. Цијели свијет = Америка + ЕУ. Русија, Кина, Индија и остатак су на Марсу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 16:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Džontra je napisao:
Evo prošla sjednics o Srebrenici, stvari poništene, zaključci donešeni, ja se pitam hoće li biti dovoljno maramica za such plaky much tugy mošnje, koji su već pozvali na ukidanje manje bosanskohercegovačke administrativne jedinice...

Ко "хин" јебе.

Него, нисам гледао, какв став је заузео СДС? :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 17:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
sinip je napisao:

Него, нисам гледао, какв став је заузео СДС? :)

Onaj koji nisu imali kad je bio referendum (anketa)...a i ovo oko Srebrenice će biti samo deklarativno...do prve tranše MMFa.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
I danas su vam oci pune Mile. I danas se ravnate po njemu. Samo sto je zahladilo, malo vjetiric piri pa musice manje smetaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Opet ti Rajko :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 14 Avg 2018, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisam ja Rajko, vi ste ti koji ste kao njegov vic :-D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 434  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: pendula i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs