banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 06:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Maj 2017, 08:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1081
Peticija je primljena u Skupštini Srbije 3. maja i ima 166 potpisnika, među kojima su na desetine akademika i doktora nauka, ali i petorica sveštenika SPC

Naravno da ne treba na nož dočekivati sve inicijative koje preispituju priznata naučna dostignuća, ali nova srpska peticija protiv Darvina je toliko naopako postavljena i obrazložena da je nožu teško odoleti.

U peticiji se navodi da "za sada postoje dva shvatanja o nastanku života i čoveka (biblijsko i evolucionističko)", da "nijedno od njih nije naučno dokazano", i da bi trebalo "na adekvatan način upoznati učenike i sa savremenim religijskim shvatanjem".

...

IZVOR I VISE NA: http://www.blic.rs/vesti/drustvo/o-srps ... di/l46q73q





O SRPSKOJ PETICIJI PROTIV DARVINA Ima 26 strana, ali se već u prvoj rečenici vidi koliko su njeni autori POBRKALI LONČIĆE

Peticija protiv izučavanja Darvinove teorije evolucije, koju su potpisali brojni akademici, profesori, pravnici, dokori nauka, umetnici, novinari i sveštenici, dostavljena je Ministarstvu prosvete, skupštinskom Odboru za obrazovanje, Predsedništvu SANU i senatima univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Banjaluci.



Ovakva inicijativa ne predstavlja novost, budući da je još 2004. godine tadašnja ministarka prosvete, profesorka Ljiljana Čolić objavila dekret o izostavljanju Darvinove teorije evolucije iz nastavnog plana i programa za biologiju za osmi razred osnvone škole, što je najveći deo naučne i stručne javnosti u Sribji ocenjeno kao "krajnje bizaran potez".

Evo šta o današnjoj inicijativi kaže bivša ministarka.

Bivša ministarka Ljiljana Čolić oduševljena

- Nisam aktivno učestvovala u sastavljanju ove petije, ali sam je sa zadovoljstvom potpisala i slažem se apsolutno sa svime što u njoj piše - ocenjuje za "Danas" Ljiljana Čolić, profesorka Univerziteta u Beogradu i ministarka prosvete u vladi Vojislava Koštunice.

Ona kaže i da od 2004. godine do danas nije revidirala svoja stanovišta o nastanku čoveka.

- Darvinova teorija vređa vernike SPC i ja sam prvenstveno zbog toga mišljenja da bi je trebalo ukinuti iz nastavnih programa - rekla je profesorka Čolić za "Danas".

Upitana da li je ona predstavnik SPC ili profesor Univerziteta i naučnica, Čolićeva kaže da je ona pre svega pravoslavna vernica.

- I da vam kažem, teorija evolucije i tvrđenja da je čovek nastao od majmuna vređa sve vernike, a ne samo pravoslavne - kaže ona.

Epilog celog slučaja te 2004. godine bila je ostavka ministarke nakon samo nekoliko meseci provedenih na funkciji. :lol: :lol: Imajući u vidu fijasko ideje o "proterivanju Darvina", ostaje pitanje zašto se iznova plasira novo, piše "Danas".

Vise na:

www.blic.rs/vesti/drustvo/skandalozna-p ... ju/24n2506






MIli ljudi koji šou program, umjesto da kao ostatku civilizacije IQ raste, kod nas opada :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2017, 08:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
pa nije to kao zamjeniti kaput ili auto... morace iznova napisati biologiju, geografiju, donekle i istoriju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2017, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To je dobro, to je pokazatelj da srpski narod nema većih briga u životu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2017, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Kome bi Vi prije povjerovali, Darvinu (u evoluciju) ili Bibliji (kreaciji)?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2017, 12:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ja vjerujem u to da ostatku civilizacije raste IQ. Moja vjera u to je jaka, bez obzira na sve.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 12:19 
Citiraj:
- Profesore, je li čoveka stvorio bog ili je nastao od majmuna?
- Zavisi koga pitaš, Vladice.
- A šta vi kažete?
- Ja kažem da se teraju i jedni i drugi, ja čoveka umem da nastanem samo kur*em u pi*ku.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
O nama neko sa strane treba da napravi predstavu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
J.bo ih Darvin besposlene, šta je sledeće: peticija protiv Kopernika i tvrdnja da je zemlja ravna i da će popadati sa ruba.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 15:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11349
Lokacija: PL / BL
I u tom momentu se prisjetim Monty Pythona i racunovodja koji osvajaju svijet :lol:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
filozof sa vrbasa je napisao:
O nama neko sa strane treba da napravi predstavu.


Tako je File, neko sa strane da nas osacuje! Ali jbg. to je visoka inteligecija, a najbolji dokaz da postoji je to sto nas nije jos kontaktirala. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 13:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjalučki profesori pretresaju Darvinovu teoriju
Banjalučki profesori pretresaju Darvinovu teoriju23.05.2017 13:34 | D. S.
Banjaluka - Peticija za reviziju izučavanja teorije evolucije u školama i fakultetima, koja je izazvala brojne reakcije u Srbiji, stigla je i na adresu Univerziteta u Banjaluci i u četvrtak će se naći pred članovima Senata.

Peticiju protiv izučavanja Darvinove teorije evolucije u školama i na fakultetima, koja je poslata na adrese univerziteta u Banjaluci, Beogradu, Novom Sadu i Nišu, pokrenulo je više akademika i naučnika, od kojih su dvojica, navodno, povukla svoje potpise. U peticiji je, između ostalog, navedeno da kroz nastavu biologije, teorija evolucije zauzima sve tvrđe neodarvinističke dogmatske stavove. Takođe, piše da se danas u svijetu javljaju mnogi priznati naučnici, među kojima i značajan broj ateista, koji upozoravaju da je teorija evolucije hipoteza čiji su stavovi o nastanku svijeta, života i čovjeka u suprotnosti sa naučnim činjenicama.

Rektor Univerziteta u Banjaluci Milan Mataruga ističe da je po dostavljanju peticiju stavio ad akta, jer je nije smatrao važnom. Međutim, prateći aktivnosti i reakcije u Srbiji, prevashodno Srpske akademije nauke i umetnosti donijeli su odluku da peticiju svrstaju na dnevni red Senata.

- Način na koji se pokrenula revizija od manje ili više nekompetentnih ljudi, postavlja se pitanje da li je Senat, po svom sastavu i strukturi, kompetentan da uopšte govori o teoriji evolucije - rekao je Mataruga i dodao da će u četvrtak imati jasniji stav Univerziteta u Banjaluci, dok se u međuvremenu očekuje reakcija profesora biologije, genetike i evolucionista, koji su najrelevantniji da o tome govore.

U Ministarstvu prosvjete i kulture RS ističu da nisu zaprimili peticiju za reviziju izučavanja teorije evolucije.

Čarls Darvin, britanski prirodnjak i naučnik, postavio je temelje modernoj teoriji evolucije pomoću koncepta razvijanja svih životnih oblika procesom prirodne selekcije. Darvinova teorija, na kojoj je radio 22 godine, objavljena ja 1859. godine pod naslovom "O porijeklu vrsta".


Ja zbog Darvina dobih dvojku iz Bilogije u sedmom, jer u šestom razredu, kada se trebao učiti, naš pop, koji nam je predavao vjeronauku je uspio izdejstvovati da se to ne uči, a mi kao djeca smo se radovali, jer je jedna lekcija preskočena. Dođe druga nastavnica koja nije znala za popinu pobjedu i na kraju ja najebah.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
StigoStriko je napisao:
Kome bi Vi prije povjerovali, Darvinu (u evoluciju) ili Bibliji (kreaciji)?

Obe teorije su tačne, neko je nastao od majmuna a neko Božijom promisli i jako je uočljiva razlika između ta dva tipa ljudi.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Takoe. Ovi drugi izmišljaju. Nego, ima li iko od ovih peticionaša neke bitne dokaze koji pobijaju tu Darvinovu teoriju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Još malo pa ćemo do toga da je Zemlja centar svemira. I to ne iz ovih donjih "naučnih" krugova. Darvinova teorija je teorija, pa neka teoriju obaraju na način kako se obara naučna teorija. A ne peticijom protiv Darvina :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:11 
malo su nas bombardovali


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Ma mene smeta isključivost, što traže da se to ne uči uopšte. Aha, može, onda i vjeronauci sikter napolje iz osnovnih. Il da pišemo peticiju crkvi da na časovima vjeronauke trebaju spominjati Darvina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Ова тема још није најављена за сједницу Сената у БЛ, јер још није изашла најава сједнице, па тако ни тога. Колико знам само је Матаруга то поменуо на Твитеру, а и ови петиционаши су рекли да су послали на УниБЛ петицију (зашто су обишли Источно Сарајево...?)

Једини који су одговорили како треба су, замислите... професори Богословије у БГ:

http://www.danas.rs/drustvo.55.html?new ... ema+zamenu

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:39 
Mene fascinira i dalje ljudska glupost. Cekam komentare ucesnika diskusije. Pisite zivi bili.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Колико је мени познато, ова петиција ће бити одбачена, односно Сенат ће се о њој изјаснити као некомпетентан да о њој расправља. То су информације које засад имам из Сената... Међутим, наш Универзитет је заражен оваквим начином мишљења тако да ситуација у којој би они заиста ово прослиједили даље на расправу не би требала да чуди.

У сваком случају, засад изгледа да ће петиција бити одбачена и да се о њој неће уопште расправљати, већ само формално констатовати да је упућена на погрешну адресу.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2017, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
http://unibl.org/sr/vesti/2017/05/saziv ... anjoj-luci

Тачка 17. Било би ми чудо да се прогласе ненадлежним за нешто. Претпостављам да ће тражити додатно мишљење биолога или кога већ.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs