banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1743 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 88  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Avg 2016, 20:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
To sam i ja rekao a objasnio sam razloge udara hrvatskog dijela BiH

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2016, 20:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Znam da si rekao. Samo ponavljam da omladina lakse savlada gradivo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 07:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Nije postojao princip gradjanskog. Nikada. Laz da postoji princip gradjanskog je u Bosni bila i ostala laz.
Pa nacin donosenja odluka o odrzavanju i sam referendum o odvajanju Bosne nije bio gradjanski ma koliko god se neki trudili da prodaju suprotnu pricu.

Građanski princip su forsirali bivši komunisti okupljeni oko Nijaza Durakovića.Nijaz je tad pored sebe držao to jezgro mladih komunista na čelu sa Lagumdžijom koji je opet bio najbolji prestavnik čaršijske raje koja je,formirana u multietničkom urbanom miljeu,uvjek umjela da svoj vlastiti nacionalni naboj zamota u šarmantnu i efektnu građansku frazu :D .A to su radili inteligentno i bez mnogo napora....istina,kako je vrijeme prolazilo,te fraze su im sve teže prolazile.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 08:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Posto se primamo na novinske clanke, evo jedan isto relevantan:


http://www.rtvbn.com/3830240/danas-zasto-je-dodik-opasan

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 08:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Kao sto zakljucismo, Kroasan je navaljao gluposti. Ovo sa BN ionako nemam volje citati jer po prirodi stvari iza teksta ne stoji zelja za objektivnom analizom :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 08:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Čiča iz Rogače je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Nije postojao princip gradjanskog. Nikada. Laz da postoji princip gradjanskog je u Bosni bila i ostala laz.
Pa nacin donosenja odluka o odrzavanju i sam referendum o odvajanju Bosne nije bio gradjanski ma koliko god se neki trudili da prodaju suprotnu pricu.

Građanski princip su forsirali bivši komunisti okupljeni oko Nijaza Durakovića.Nijaz je tad pored sebe držao to jezgro mladih komunista na čelu sa Lagumdžijom koji je opet bio najbolji prestavnik čaršijske raje koja je,formirana u multietničkom urbanom miljeu,uvjek umjela da svoj vlastiti nacionalni naboj zamota u šarmantnu i efektnu građansku frazu :D .A to su radili inteligentno i bez mnogo napora....istina,kako je vrijeme prolazilo,te fraze su im sve teže prolazile.


Nije forsiran nikakav gradjanski princip vec je prodavana prica o gradjanskoj drzavi. Ne mozes insistirati na gradjanskom principu ruseci vecu i prakticno gradjansku drzavu da bi stvorio manju kopiju. Debilana od spike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 09:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Idejni tvorac gradjanske multietniĆarsko demografske strategije kod muslimana nije bio Nijaz Durakovic vec Alija Izetbegovic.
Jos je 1970 u islamskoj dekleraciji napisao da muslimani treba da glume gradjane dok ne postanu vecina a kad postanu vecina da proglase hilafet i sarija zakone.
Glumiti gradjane i multietniĆare da se vlasi ne sjete a natelitetom koji je bio ogroman polako poklopit BIH i pretvoriti je nacionalnu drzavu Muslimana kasnije od 1993 Bosnjaka.
jedan covjek jedan glas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 09:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Citiraj:
Аналитичари: Референдум о Дану Српске биће одржан
Политиколог Владимир Трапара из београдског Института за међународну политику и привреду сматра да ће бити одржан референдум о Дану Републике који представља превасходно сиболичко изјашњавање око једног датума, а ако ЕУ покуша да убиједи Београд да одврати Додика, неће у томе успјети.

Трапара сматра да премијер Србије Александар Вучић неће морати да убјеђује предсједника Републике Српске Милорада Додика да промијени став према референдуму, чија тема "није толико значајна само по себи и више је симболичног карактера".
- С друге стране, намјере да се изјашњавање спријечи потиче од оних који у томе виде најаву неког будућег референдума и не желе да Република Српска одлучује о таквим питањима - навео је Трапара за лист Политика.
Коментаришући Додиково прошлогодишње одустајање од референдума о Суду и Тужилаштву БиХ, на молбу Вучића, Трапара каже да се тада радило о ипак значајнијем референдумском питању.
Трапара став хрватског члана Предсједништва БиХ Драгана Човића да одлука Уставног суда БиХ не умањује могућност Републици Српској да се изјашњава о свим питањима од њеног интереса, објашњава тиме да Хрвати ту не виде угрожавање својих интереса.
- Штавише, интереси Хрвата у БиХ донекле се поклапају с интересима Републике Српске. Стога би их Бањалука вјероватно подржала да добију свој ентитет - навео је Трапара.
Предсједник Центра за стратешке алтернативе Александар Митић сматра да западни притисци на Београд и Бањалуку имају два циља.
- С једне стране, тестира се кредибилитет руководства Републике Српске да истраје у заустављању двадесетогодишњег урушавања њених надлежности. Уколико Бањалука поново попусти, тај процес ће се само наставити и интензивирати - рекао је Митић.
С друге стране, каже он, ако се сагледају и притисци Загреба и Приштине, који су јасно координисани из центара ван региона, уочљиво је тестирање Владе Србије на почетку њеног мандата.
Он додаје да се то тестирање дешава у два правца - да се види колико је Влада Србије спремна да истрпи провокације и притиске на актере на које релативно има утицаја, укључујући и руководство Републике Српске.
- Ако би Београд искористио сопствени ауторитет да додатно ослаби Бањалуку, направио би себи медвјеђу услугу, јер би у будућности захтјеви били још тежи - оцијенио је Митић.
Он сматра да Човићева изјава да Српска може да се изјашњава о свим питањима од њеног интереса, показује да је он свјестан да се у овом случају ради о "још једном претјеривању Сарајева".
Митић додаје да је за бошњачке лидере свако супротстављање урушавању Републике Српске акт сецесије, а такво њихово понашање се више од двадесет година охрабрује и подржава у Вашингтону, Бриселу, Берлину и Анкари.


http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=217383

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
The_new_Statesman je napisao:
Kao sto zakljucismo, Kroasan je navaljao gluposti. Ovo sa BN ionako nemam volje citati jer po prirodi stvari iza teksta ne stoji zelja za objektivnom analizom :D


Mhm, a inace svi pucamo od objektivnosti i zelje da stvari sagledamo iz nekog drugog (tudjeg) ugla...

Lemiju svaka cast, uspjeo je zapaliti raju, upaliti nasu glavnu osobinu - inat, i staviti u prvi plan nesto sto ce zabaviti prazne stomake u narednim mjesecima. Nista neocekivano, jedino mi je za :roll: kako sad svi kontaju kako je Bakir kao ispao glup i potegao cijelu pricu oko slavljenja praznika u RS, i time sasvim slucajno pokrenuo lavinu refernduma i ostalih sranja i ispiranja mozga koja cekaju taj narod. U stvari se radi o vec vidjenoj prici po staroj matrici, nabacivanju lopte kad je najpotrebnije, nekad je to biio Haris, danas Bakir, a sutra ko zna...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja cijenim informacije te s trudim biti tacno informisan bez obzira da li mi se informacije svidjaju ili ne. Korisno je, probaj :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 10:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Kakve crne informacije? O tome kako ko gleda na ono sto se desilo prije 20 i kusur godina? Neka hvala, puna kapa a i tema je nesto drugo . Mene vise dotice informacija koju vidim i cujem od obicnih ljudi koji zive u toj zemlji, ne gebelsovska propaganda jednih , drugih ili trecih radio i tv kanala, a ta istina i tacna informacija je da je narod u kurcu, bez nade i cilja, osim onih koji na ovaj ili onaj nacin gledaju da se domognu, ili su se vec domogli kakvog posla ili boravka preko grane. Proce i ovaj cirkus, kostace inat samo 1,5 miliona ali valja opet poslije prositi i gledati kako navuci pare za sirotinju, borce, penzionere... , a ako se ne varam te pare opet se cekaju iz vana?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 10:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
The_new_Statesman je napisao:
Kao sto zakljucismo, Kroasan je navaljao gluposti. Ovo sa BN ionako nemam volje citati jer po prirodi stvari iza teksta ne stoji zelja za objektivnom analizom :D

Што се тиче текста - "Izvor: Dnevni list Danas" а анализа је... мислим страааашно. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Error, prvo, pricam uopsteno, a ne samo o seoskoj politici. Drugo, sve je informacija. Pa i ovo da si se ti uspalio oko referenduma.

Ako te dotice kvalitet zivota gradjana BiH da li bi trampio Bosnu za bolji zivot gradjana unutar sadasnjih granica? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 11:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
The_new_Statesman je napisao:
Error, prvo, pricam uopsteno, a ne samo o seoskoj politici. Drugo, sve je informacija. Pa i ovo da si se ti uspalio oko referenduma.

Ako te dotice kvalitet zivota gradjana BiH da li bi trampio Bosnu za bolji zivot gradjana unutar sadasnjih granica? :D



Ja se kolega nisam uspalio ni oko cega ovdje, mogu sve da sagledam i pokusam razumjeti bez emocija. Ja sam svoj zivot i zivot moje djece vec odavno trampio za kvalitetniji zivot vani, mislim da to puno govori. Ti ljudi koji tu zive, nek zemlju nazovu Tunguzija i nek se mole drvenom totemu od 5 metara, njihov izbor i meni sve taman koliko mene i moje niko ne dira kad dodjem, danas , sutra ili kad se vratim nekad, mozda - toliko o trampljenju Bosne. Isto tako, nek granice vuku kako god hoce, poznajem ljude kojim je i danasnjim "drzavama" imanje prepolovljeno, pa ljudi opet zive i snalaze se, cak stavise vuku i odredjene benefite od te situacije.

Nije stvar u tome sta se mene licno dotice, vec kao sto ti rece: informacije i informisanost, a ovo sto sam ja naveo je nepobitno i nevezano za dnevnopoliticke teme i zavrzlame, to je ono sto jebe nase koke, ne ko slavi ili ne slavi i koju drzavu voli ili ne

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pokusavam da shvatim sta si upravo napisao i ne ide mi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Да је нагулио вани и да га у принципу живо заболЕ?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da. To kaze, ali...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 12:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Citiraj:
Иванић: Изетбеговић политизује причу о референдуму


http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=217404

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 12:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
:lol: :lol: :lol:
šta se desi kad čovjek previše čita Ladlama i Le Karea
Citiraj:
Vlasti u Banjaluci pokrenule su, kako tvrdi, "proces naoružavanja rezervnog sastava policije, naoružavanja redovnih policijskih struktura dugim cijevima i osnaživanje zaštitarskih agencija". “Pri tome su lovačka udruženja postala model naoružavanja civilnog stanovništva. Posljednje vrijeme gase se lovišta gdje žive Bošnjaci, a to implicira oduzimanje naoružanja od lovaca Bošnjaka. Sve nam to ukazuje da se u RS narušava ravnoteža koja može imati pogubne posljedice. Pri tome, i pored naših upozorenja, OHR nije poduzeo nijedan konkretan potez”, istakao je potpredsjednik RS.


Citiraj:
U pismu je dodao i sa su bošnjački zvaničnici, kao konstruktivni element u kreiranju demokratskog društvenog ambijenta posljednjih godina pokretali inicijative, davali sugestije i upozoravali na radikalizaciju koja se provodi i podržava od strane srpskih političkih predstavnika u RS. Bošnjaci kroz institucije sistema nemaju mogućnost, naveo je, da ostvare svoja prava, što već godinama proizvodi ozbiljne frustracije.


Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sa ... BiH/384340

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
The_new_Statesman je napisao:
Da. To kaze, ali...

...али му је ипак мало криво што БиХ није мулти-култи грађанска творевина заснована на принципу "ко не воли илахије има и касиде"? :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1743 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 88  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs