banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 00:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2179 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 109  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2019, 15:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Hahahaha.

Ma nije da imam nešto protiv pločica, pojede se to na roštiljima, ali da preferiram kao izbor vrste ćevapa - ne. Realno, poluraspoložen kući u tavi možeš ispeći to da bude isto kao u 90% ćevabžinica u gradu.

Što već ne mogu reći za ove iz 016 recimo, tu je već kombinacija mesa i začina koja daje rezultat da mi se ti ćevapi jedu i sami, bez lepinje. Sličan efekat izazivaju i ovi sarajevski (Ferhatović, Mrkva), ili travnički u par restorana tamo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2019, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Banujte ga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2019, 16:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Možete banovati njega ali ne možete istinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2019, 16:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Možemo i tebe.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2019, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Opa, čevapi banuju...štal će dalje biti ako kažem da te sarajevske,travničke nabijem....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2019, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Dobićeš mjesto moderatora kako i dolikuje. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2019, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
ApeiroN je napisao:
Ma nije da imam nešto protiv pločica, pojede se to na roštiljima, ali da preferiram kao izbor vrste ćevapa - ne. Realno, poluraspoložen kući u tavi možeš ispeći to da bude isto kao u 90% ćevabžinica u gradu.

Ajd da zanemarimo ovo oko toga koji je najbolji (banjalučki naravno), ali ovo što si napisao je čista glupost i zaslužuješ da se samobanuješ.

Jednostavno, ćevapi imaju bolji šmek kada se prave na uglju i tava u kućnoj varijanti ne daje isti rezultat.
Mogu nekad biti blizu, ali nikad onakvi kakvi su u većini roštiljnica.
Na ćumuru su i banjaluĆki i sarajevski i travnički bolji od onog što dobiješ na šporetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2019, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
ApeiroN je napisao:
Ćevapi - Roštiljnica 016 i Stari recepti za travnički i sarajevski. Dalje mi sve copy/paste kad je klasični banjalučki ćevap u pitanju, odnosno nisam neki naročit fan te vrste pripreme (pločice).

Ako mi dozvolite offtopic, da ne otvaram novu temu, odnosno ne pronađoh sličnu - da li je neko upućen da li se u ovom gradu može kupiti juneći file / biftek? Ili teleći? Prođoh nekoliko mesnica (kod Laze, Tropic, Moj Market, As) i gledaju me kao da sam tražio kengurovo meso.

Možda bi i bilo dobro otvoriti temu Najbolje mesnice u gradu, ali ako ko ovako na prvu zna da preporuči nešto, bio bih zahvalan. :)

Pod uslovom da misliš na komad bifteka kao što ga služe u restoranu, 4-5 cm debeo, pa okruglast komad mesa...sumnjam da će ti bilo ko to prodati. Možeš da uzmeš cijeli, pa ga sam režeš. Bude poskupo.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Dosadni ste sa tim banovanjem.

Tema je najbolji ćevap u gradu, jel tako? A 016 i Stari recepti su ćevabžinice u gradu, jel tako? Dalje je sve stvar ukusa.

Ćumur i ovo ostalo što kolega iznad pominje, naravno da je jasna razlika, ali ako je ista smesa mesa i začina, to će ipak činiti neznatnu razliku, odnosno osnov je isti kako god ti to pekao.

A ako već imaš tako istančano čulo okusa da prepoznaješ te stvari, onda je zaista misterija kako možeš da hvališ bilo koji banjalučki ćevap u poređenju sa onima koje sam naveo.

Specifično za BL je ta zatvorenost u svemu. Nemam ništa protiv da jede ko šta hoće, ali forum je ovo, valjda ima svako pravo da iznese mišljenje. Ili editujte naziv teme u "Najbolji banjalučki ćevap / pločice", pa ko hoće, neka raspreda samo na tu temu.

A evo, ako je ko voljan da preporuči koji je to ćevap u BL bolji od recimo sarajevskog Ferhatovića, i idem sutra da testiram tu tvrdnju. :)


Poslednji put menjao ApeiroN dana 26 Nov 2019, 09:08, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jao jeste,i mene guši zatvorenost banjalučke sredine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
ApeiroN je napisao:

Specifično za BL je ta zatvorenost u svemu. Nemam ništa protiv da jede ko šta hoće, ali forum je ovo, valjda ima svako pravo da iznese mišljenje. Ili editujte naziv teme u "Najbolji banjalučki ćevap / pločice", pa ko hoće, neka raspreda samo na tu temu.

A evo, ako je ko voljan da preporuči koji je to ćevap u BL bolji od recimo sarajevskog Ferhatovića, i idem sutra da testiram tu tvrdnju. :)


Awww jel i tebe gusi zatvorenost banjalucke sredine? :D

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Macojka je napisao:
ApeiroN je napisao:
Ćevapi - Roštiljnica 016 i Stari recepti za travnički i sarajevski. Dalje mi sve copy/paste kad je klasični banjalučki ćevap u pitanju, odnosno nisam neki naročit fan te vrste pripreme (pločice).

Ako mi dozvolite offtopic, da ne otvaram novu temu, odnosno ne pronađoh sličnu - da li je neko upućen da li se u ovom gradu može kupiti juneći file / biftek? Ili teleći? Prođoh nekoliko mesnica (kod Laze, Tropic, Moj Market, As) i gledaju me kao da sam tražio kengurovo meso.

Možda bi i bilo dobro otvoriti temu Najbolje mesnice u gradu, ali ako ko ovako na prvu zna da preporuči nešto, bio bih zahvalan. :)

Pod uslovom da misliš na komad bifteka kao što ga služe u restoranu, 4-5 cm debeo, pa okruglast komad mesa...sumnjam da će ti bilo ko to prodati. Možeš da uzmeš cijeli, pa ga sam režeš. Bude poskupo.

Pa otprilike taj komad, i uzeo bih kompletan, ali u kojoj tačno mesnici ima? Tražio sam na raznim lokacijama i ništa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
A.J.V.A.R. je napisao:
ApeiroN je napisao:

Specifično za BL je ta zatvorenost u svemu. Nemam ništa protiv da jede ko šta hoće, ali forum je ovo, valjda ima svako pravo da iznese mišljenje. Ili editujte naziv teme u "Najbolji banjalučki ćevap / pločice", pa ko hoće, neka raspreda samo na tu temu.

A evo, ako je ko voljan da preporuči koji je to ćevap u BL bolji od recimo sarajevskog Ferhatovića, i idem sutra da testiram tu tvrdnju. :)


Awww jel i tebe gusi zatvorenost banjalucke sredine? :D

Pa potvrđujete sami u odgovorima na normalnu raspravu vezanu za naslov teme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Šta ima normalno u tvrdnji da neko voli sarajevski ćevap? Ili da je isti ukus kako god da praviš ćevap? I to banjalučki, sarajevski se pravi isključivo na loju i suzama majki srebrenice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
A na čemu se pravi leskovački koji sam prvi i pohvalio, edukuj me.

Nema šta da napadaš koga ako nešto ne voli. Meni banjalučki isti svuda, generalno ukusom ne naročito neprivlačan, lepinja natopljena, masna, luk isečen kao nogama, nabacan bez trunke estetike. Ne volim, i šta sad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
A na čemu se pravi leskovački koji sam prvi i pohvalio, edukuj me.

Na svinjskoj masti....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
ApeiroN je napisao:
Meni banjalučki isti svuda, generalno ukusom ne naročito neprivlačan...

OK


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 09:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
ApeiroN je napisao:
A na čemu se pravi leskovački koji sam prvi i pohvalio, edukuj me.

Nema šta da napadaš koga ako nešto ne voli. Meni banjalučki isti svuda, generalno ukusom ne naročito neprivlačan, lepinja natopljena, masna, luk isečen kao nogama, nabacan bez trunke estetike. Ne volim, i šta sad.


Dvostruka negacija, znaci da je privlacan sa ukusom...

A sto se tice dekoracije i estetike kod serviranja luka i cevapa... Ne seri :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
ApeiroN je napisao:
Ćumur i ovo ostalo što kolega iznad pominje, naravno da je jasna razlika, ali ako je ista smesa mesa i začina, to će ipak činiti neznatnu razliku, odnosno osnov je isti kako god ti to pekao.


Odrast'o covjek ne vidi razliku pecenja cevapa na uglju i tavi. Nemamo sta pricat

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Pošteni Srda je napisao:
ApeiroN je napisao:
Meni banjalučki isti svuda, generalno ukusom ne naročito neprivlačan...

OK

Iz aviona je jasno da je greška zbog brzine kucanja. Ali dobro, glupost od rasprave u svakom slučaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2179 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 109  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs