banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 07:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Mar 2009, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
pa pazi,ako vec koristis takvu hranu,znas i sta trazis,a osim toga,valjda znas citati pa fino okrenes proizvod i procitas sastav,nutritivne vrijednosti,sad gotovo svi proizvodi to imaju,naravno da nije "zdrava hrana"neka energetska plocica koja ima vise uglj hidrata i masti nego da si pojeo 300gr cokolade ili neki cornflakes s brdom secera koji je na istoj polici al zato uzmes obicne polupreradjene pahuljice,pa uzmes dozu whey proteina i manje masno mlijeko i imas odlican dorucak :wink:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2009, 22:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Znam ja............i koliko još % građana?Možda bi neko pokušao sa zdravijom ishranom,a nije nešto upućen i proba,vidi nema efekta...........kaže jbt ti ovo......
Najgori su oni što se ubiše od bonžita,a k'o fol su na dijeti.Dođe riba sa "fitnesa" i uzme pet Bonžita...........baš mi je bilo žao. :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2009, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
jbt pa nisi ni ti mijenjao nacin ishrane tako sto si jeo ono sto ima lijepu ambalazu nego si vjerovatno nesto procitao,nekog upitao,pa ljudi u skole idu za to :D
a toj curi pao secer ,odem i ja na sufle koji ima milion kalorija iako to znam :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2009, 22:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
azdajica-ny je napisao:
jbt pa nisi ni ti mijenjao nacin ishrane tako sto si jeo ono sto ima lijepu ambalazu nego si vjerovatno nesto procitao,nekog upitao,pa ljudi u skole idu za to :D
a toj curi pao secer ,odem i ja na sufle koji ima milion kalorija iako to znam :lol:



Ja sam mijenja način ishrane tako što sam jeo ambalažu :wink: ,super je,nimalo ne deblja,a i puna je celuloze.

Ma nije njoj pao šećer.Zinula guza,a ne zna da je Bonžita smeće.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2009, 22:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Domaca bonzita
uzmete sve zitarice koje volite,susam,grozdjice i dr suho voce po zelji stavite u mlaku smjesu meda i cokolade za kuhanje sa sto vecim postotkom kakaa(ne pretjerati sa kolicinom ove smjese da zitarice nebi plivale) koju ste zagrijali da se cokolada otopi i sjedini sa medom izlijete smjesu na masni papir,formirate rukom pravougaonike,ohladite i eto.Nije lijepa ko kupovna ali je zdravija a nije ni losa.Po zelji se moze uviti u odgovarajucu ambalazu :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2009, 22:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Mogu li ja samo ambalažu? :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2009, 22:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Po zelji samo da bude dijetalna tj light :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2009, 23:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Onda ću morati izostaviti masni papir........ :(

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Joj, ja obožavam Bonžitu. I ovdje kupujem te fazone od nestlea... Ne zato što je zdrava hrana već zato što je stvarno ukusno. Kupila sam sad i neke pahuljice il kako se već to zove. Mrzim ih, al moram da počnem. Kažu da to puni stomak kao ludo, a i da je dobro za probavu - što meni treba.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 00:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ma treba jesti sve. i trositi energiju, trcanje, teretana... bilo sta... samo tjelesna aktivnost...
i treba naviknuti organizam da apsorbuje sve zivo... a organizmu treba i masti i ugljikohidrata, i bjelancevina, dakle, jedite sve, sto je jestivo... i trositi kalorije...
prije su ljudi zdraviji bili, jeli su speka i bijelog luka i sve to lijepo zalijevali vinom... ali je poenta u vinu.
i nisu bili debeli, ali su posliej toga cijeli dan cijepali drva i trosili sve sto su unijeli u organizam.
a sada, od prerade mlijeka pa nadalje sve je drugacije, nemaju vise prehrambene tvari istu vrijednost, manjka vitamina i minerala u prehrani...
a ova soja, i vjestacke tvorevine, manite se toga, ne valja to jesti, samo prirodno *koliko prirodnije mozete da kupite ili eventualno zasadite... mada je i zemlja zagadjena... ali eto koliko je moguce da se smanji ucinak "plastificiranog" povrca i voca... mislim, diskutabilno je ovo sve, trebalo bi otvoriti novu temu sa naslovom prehrana.
sa mnom lik ide u teretanu, jede na grame sve, kuha na grame, dakle sve vaga da ne bi slucajno unio koju kaloriju vise, zna tacno koliko treba bjelancevina i gdje ih ima... 100x sam mu rekao da ce umrijeti gladan i zeljan svega.
mislim on fakat nema niti miligrama sala, ni viska, savrseno tijelo, ali svejedno...
ne bih ja to, ja ti volim i ustipak i mezu i crno vino, pa kud puklo da puklo.
a u teretanu idem kad god mognem trudim se...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 00:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Navikneš se na takvu prehranu ako si sklon debljanju i počneš i sam tako da jedeš, više ni ne gledaš... Ja sam prva ljubitelj slatkiša, sad ih nikad ne kupujem i ni ne padaju mi na pamet. Jedem puno povrća jer je zdravo. Mlijeko kupujem punomasno jer pijem jedan nes s mlijekom dnevno i želim da ima ukus mlijeka :D Jedino ne znam kako da ubrzam metabolizam, uvijek je isto spor... :confused4:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 06:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Grubo rečeno - sve što je bezukusno obično je zdravo i sve što je ukusno je nezdravo.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 07:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
EiLeen je napisao:
Jedino ne znam kako da ubrzam metabolizam, uvijek je isto spor... :confused4:

Počni sa nekom vrstom rekreacije............ona će donekle ubrzati metabolizam.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 11:41 
Citiraj:
jesi li probao naci dekstrozu u radnjama koje imaju sve te gluposti,znam da je solidna ona kod undergrounda

Pitacu, ne kupujem tamo suplementaciju, ali oticu vidjeti pa ako tamo ne bude onda do te apoteke kod gimnazije.


Citiraj:
Jedino ne znam kako da ubrzam metabolizam, uvijek je isto spor... :confused4:


Citiraj:
Kako ubrzati metabolizam?


-Spavajte najmanje 7-8 sati
-Kada se probudite zapocnite jutro sa casom vode
-Uzimajte sto vise manjih obroka
-Jedite na svakih 2-3 sata
-Konzumirajte minimum 2 l vode dnevno
-Ne jedite namirnice koje u sebi sadrze skrob, secer ili masti posle 15h
-Umerenost je kljucna rec u svakoj sferi zivota
-Posegnite za sagorevacima mastima tek onda kada promena u ishrani treningu ne daju nikakve rezultate
-Koristite whey i glutamin ako vam finasije to dozvoljavaju


Preuzeto sa http://www.exyu-fitness.com/forum/index ... 263.0.html


Citiraj:
ma treba jesti sve. i trositi energiju, trcanje, teretana... bilo sta... samo tjelesna aktivnost...
i treba naviknuti organizam da apsorbuje sve zivo... a organizmu treba i masti i ugljikohidrata, i bjelancevina, dakle, jedite sve, sto je jestivo... i trositi kalorije...
prije su ljudi zdraviji bili, jeli su speka i bijelog luka i sve to lijepo zalijevali vinom... ali je poenta u vinu.
i nisu bili debeli, ali su posliej toga cijeli dan cijepali drva i trosili sve sto su unijeli u organizam.
a sada, od prerade mlijeka pa nadalje sve je drugacije, nemaju vise prehrambene tvari istu vrijednost, manjka vitamina i minerala u prehrani...
a ova soja, i vjestacke tvorevine, manite se toga, ne valja to jesti, samo prirodno *koliko prirodnije mozete da kupite ili eventualno zasadite... mada je i zemlja zagadjena... ali eto koliko je moguce da se smanji ucinak "plastificiranog" povrca i voca... mislim, diskutabilno je ovo sve, trebalo bi otvoriti novu temu sa naslovom prehrana.
sa mnom lik ide u teretanu, jede na grame sve, kuha na grame, dakle sve vaga da ne bi slucajno unio koju kaloriju vise, zna tacno koliko treba bjelancevina i gdje ih ima... 100x sam mu rekao da ce umrijeti gladan i zeljan svega.
mislim on fakat nema niti miligrama sala, ni viska, savrseno tijelo, ali svejedno...
ne bih ja to, ja ti volim i ustipak i mezu i crno vino, pa kud puklo da puklo.
a u teretanu idem kad god mognem trudim se...

Ne kenjaj, priznaj sam sebi da si obicna pi**a koja ne moze izdrzati a da se ne nakrka svakakvom hranom..
To za prirodno necu da komentarishem...
Ovo boldovano, znas li ti sta je soja...da znas znao bi da to osoba koja se bavi bodibildingom izbjegava ili si mozda mislio na suplemente kao whey protein ili sta???


Vrh
  
 
 Tema posta: lelebija-slanutak
PostPoslato: 25 Okt 2009, 08:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
da li neko zna gdje se moze kupiti lelebija ili ti slanutak u konzervi?
ili jos bolje humus?
ja sam pravila dva puta i kuhala kuhala jedno 3 sata i kada sam stavila u blender bio je krupan kao sjeckani orasi :-? i od humusa nista...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slanutak?
PostPoslato: 17 Okt 2011, 12:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Imas u Tempu,gdje stoje sjemenke, sirovu leblebiju. Potopi je preko noci u vodi i onda je kuhaj, meni bude gotova za 30-40 minuta. Hummus je odlican kada stavis i crvenu grilovanu papriku i sve izmiksas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slanutak?
PostPoslato: 17 Okt 2011, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Leblebije, slanutak, naut...ista stvar,
mene baš čudi što nešto tako ukusno i pristupačne cijene nije više zastupljeno kod nas. Kad spomenem da pravim leblebije i humus ljudi me uglavnom gledaju kao da nemam šta jesti!?
I ja pravim humus sa pečenim paprikama, pa malo bijelog luka...Nabavila sam gomilu začina koje posipam odozgo. Stavim sumak, garam masalu, kim, korijander i tucanu papriku, pa prelijem maslinovim uljem. Takođe nisam nikad imala problema sa pretvaranjem leblebije u pastu.
Uvijek kupujem suhe leblebije u Merkatoru, rinfuz, onda par sati namočim u ekspres loncu, kuham pola sata i pustim da se ohlade tako u zatvorenom loncu. Razdijelim u porcije i zamrznem.
Evo slika, ne znam da li sam ranije stavljala, bilo je neke priče o leblebijama već
http://www.coolinarika.com/slika/750909/

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slanutak?
PostPoslato: 18 Okt 2011, 11:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Humus jedete? :oops: Ja u to sadim biljke.

Šalu na stranu, hoće li mi neko objasniti šta je taj jestivi ... humus?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slanutak?
PostPoslato: 18 Okt 2011, 12:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Evo ja ću, pošto sam zagriženi obožavatelj.
Oko dvije šolje kuhanih leblebija samelješ u pastu, u to dodaš jednu čajnu kašiku tahinija, posoliš po želji, smiksaš. Dobivenu masu prespeš na plitki tanjir, odozgo prošaraš neku dekoraciju tj. utore koji zapravo služe da zadrže ravnomjerno maslinovo ulje i začine koji se odozgo pospu.
Neki tradicionalni začini su sumak, svježi korijander, mljeveni kim i korijander...ti naravno možeš staviti po želji.
Tahini je pasta od sezama, ako si u BL imaš je povoljno kupiti u Merkatoru, 300g 3KM na odjelu zdrave hrane ili je možeš sama napraviti tako što u blenderu ili nečem sličnom samelješ sezam dok ne dobiješ glatku masu nalik kikiriki maslacu, uz dodatak 1-2 kašike ulja, bilo sezamovog, maslinovog, sve može.
U hummus možeš dodati, pečene paprike, meni je to najbolja kombinacija, dio leblebija možeš zamijeniti nekim aromatičnim grahom (azuki ili sl), ja obavezno dodam bijelog luka.
Najbolje ide uz svježe lepinje/tortilje. Otkidaš komadiće lepinje, zahvatiš hummusa i sve zaliješ domaćim kefirom.
Prijatno!

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slanutak?
PostPoslato: 18 Okt 2011, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hvala, nisam znala za ovo. :D (imam slanić (slanutak), imam pečene paprike, imam maslinovo ulje, samo da kupim sezam) pa ću da probam.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs