banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 15:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 161 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 10:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
osamstotinazena je napisao:
Gio...
Pa volim ja i mladi sir, Zagrebački mi je najbolji. Ali tema je jogurt kao naaapitak :-) Prosto ga volim PITI. A ovo za kalcijum, pa ne pijem ga samo radi toga, nego govorim tebi da nije istina da baš ništa u njemu nema kvalitetno.

Ne, rekao sam da je jogurt ok, za povremeno, i koje su njegove prednosti, a za svaki dan - samo talozis laktozu.
A ovo da jogurt pomaze gubljenju masnih naslaga je jednaka zabluda kao i da svjeza surutka povecava misicnu masu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ja ne mogu da vjerujem da jedna obična tema o jednom običnom jogurtu ide ovim smjerom :lol:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 11:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
osamstotinazena je napisao:
Ja ne mogu da vjerujem da jedna obična tema o jednom običnom jogurtu ide ovim smjerom :lol:

Hah, ma znas kako, jutros sam bas razmisljao o jogurtu i kako me je unistio za ovih pola godine, ovo mi doslo k'o poruceno da se istresem 8)
Nemoj(te) toliko licno primati sve ovo :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
giometar je napisao:
Hah, ma znas kako, jutros sam bas razmisljao o jogurtu i kako me je unistio za ovih pola godine



Nadam se da te nije puno unakazio, vidiš šta napravi jogurt od recimo Turaka :lol:

Spoiler:
Slika

Slika

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 11:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
giometar je napisao:

A ovo da jogurt pomaze gubljenju masnih naslaga je jednaka zabluda kao i da svjeza surutka povecava misicnu masu.

Izvor?Ili to iz svoje glave?
Citiraj:
Brojne studije su pokazale i dokazale da ishrana sa smanjenim unošenjem kalcijuma dovodi do bržeg gojenja zato što masne ćelije postaju veće i masnije. Uz dodatak jogurta ishrani ubrzava se gubitak telesne težine i smanjuje veličina stomaka!

Naučnici su dokazali da gojazne odrasle osobe ako uvedu tri obroka sa jogurtom bez masti - gube 22% više težine i 61% više telesne masti nego osobe koje ne unose dovoljno kalcijuma kroz ishranu. Osobe koje piju jogurt gube 81% više masti sa stomaka nego osobe koje ga ne piju.

Profesor Majkl Zemel (Michael Zemel), nutricionista sa Univerziteta u državi Tenesi kaže da je ovakva dijeta dva puta efikasnija za održavanje mišićne mase, jer kada osobe drže dijetu za mršavljenje, one žele da izgube masno, a ne mišićno tkivo.

U kliničkoj studiji naučnici su ispitivali 34 inače zdrava ali gojazna ispitanika koje su podelili u dve grupe. Ispitivanje je trajalo 12 nedelja. Prva grupa ispitanika pila je tri puta dnevno po 180 grama jogurta bez masti, obezbeđujući oko 1100 miligrama kalcijuma dnevno. Druga grupa je dobijala samo jednu porciju jogurta i obezbeđivala unos kalcijuma od 400-500 miligrama dnevno. Obe grupe su unosile po 500 kalorija manje nego što je uobičajeno da bi se stimulisao gubitak telesne težine.

Kao što se i očekivalo, obe grupe ispitanika izgubile su telesnu težinu, ali je taj gubitak bio značajno veći u grupi koja je pila više jogurta. Ispitanici koji su pili po jednu porciju jogurta dnevno u proseku su izgubili pet kilograma za 12 nedelja, dok su ispitanici koji su pili po tri jogurta dnevno izgubili u proseku šest i po kilograma za isto vreme.

Čaša nemasnog jogurta od 180 grama daje vam dovoljno belančevina, puno vitamina B12, kalcijuma, cinka i ostalih hranljivih sastojaka koje je vrlo teško naći u drugoj vrsti hrane na jednom mestu. Jogurt ima samo 140 kalorija i vrlo je značajan u održavanju normalne crevne flore.

_________________
Bubi frubi


Poslednji put menjao _зока dana 09 Avg 2010, 11:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4339
Lokacija: Bojica Han
Kefir i mlacenica

Ja bi placao 5 KM po litri kad bi mogao negdje nabaviti nesto sto je blizu onom nekadasnjem mljekarinom Kiselom Mlijeku ne, znaci jogurt koji se moze jesti kasikom vec bas kiselo mlijeko pitko i tecno. Najbliza mi je mlacenica ili jogurt i surutka pomjesano

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
chils je napisao:
Kefir i mlacenica

Ja bi placao 5 KM po litri kad bi mogao negdje nabaviti nesto sto je blizu onom nekadasnjem mljekarinom Kiselom Mlijeku ne, znaci jogurt koji se moze jesti kasikom vec bas kiselo mlijeko pitko i tecno. Najbliza mi je mlacenica ili jogurt i surutka pomjesano

mlacenica skoro da i nema masti u sebi. a izuzetno je zdrava.
tesko to naci, jedino ko ima kravu pa ima svoje mlijeko...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Dobro me podsjeti kad sam vidio, imam jogurt već danima u fižideru, moram ga baciti dok nije izbila ekološka katastrofa....

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
U jaoj Džabi, bacaj to!

Evo i ja po kući vršim neku čistku pa koristim puš-pauzu, njaaa... :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4339
Lokacija: Bojica Han
cicak je napisao:
chils je napisao:
Kefir i mlacenica

Ja bi placao 5 KM po litri kad bi mogao negdje nabaviti nesto sto je blizu onom nekadasnjem mljekarinom Kiselom Mlijeku ne, znaci jogurt koji se moze jesti kasikom vec bas kiselo mlijeko pitko i tecno. Najbliza mi je mlacenica ili jogurt i surutka pomjesano

mlacenica skoro da i nema masti u sebi. a izuzetno je zdrava.
tesko to naci, jedino ko ima kravu pa ima svoje mlijeko...



Bilo je kod nas u tropicu kupiti jedno vrijeme ali nestade a cini mi se da je bas tamo negdje prema tvojim krajevima bila proizvodjena

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
osamstotinazena je napisao:
U jaoj Džabi, bacaj to!

Evo i ja po kući vršim neku čistku pa koristim puš-pauzu, njaaa... :)



praviš etničku čistku?
ja moram napraviti nekakav genocid ili holokaust... :lol:
Slika

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:47 
giometar je napisao:
osamstotinazena je napisao:
Gio...
Pa volim ja i mladi sir, Zagrebački mi je najbolji. Ali tema je jogurt kao naaapitak :-) Prosto ga volim PITI. A ovo za kalcijum, pa ne pijem ga samo radi toga, nego govorim tebi da nije istina da baš ništa u njemu nema kvalitetno.

Ne, rekao sam da je jogurt ok, za povremeno, i koje su njegove prednosti, a za svaki dan - samo talozis laktozu.
A ovo da jogurt pomaze gubljenju masnih naslaga je jednaka zabluda kao i da svjeza surutka povecava misicnu masu.

Sasvim se slazem sa ovom konstatacijom...

Zoka izvinjavam se na "elokventnosti"...sta cu kad ujutru mamuran tako pisem na kafi tek... :D :D
Citiraj:
A ovo da jogurt pomaze gubljenju masnih naslaga je jednaka zabluda kao i da svjeza surutka povecava misicnu masu.

I sa ovim se slazem, naravno surutka povecava masu, ali ne misicu sigurno, samo se usvinjim od istoga...

Znam da sam jedno vrijeme nenormalno konzumirao mlijecne proizvode i nakon mjesec dana 4-5 kila viska, od tada samo ponekad konzumiram jogurt, dok mladi nemasni sir svaki dan pojedem oko 250-300 grama i to mi je ok.

Satirati se jogurtom ili mlijekom je glupost ko ima problema sa laktozom, ok je popiti casu-dve, ali ne zbog kalcijuma sigurno...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Ko govori o satiranju?Postoji li kod vas predstava o pojmu "umjerenost"?Zdrava prehrana?Na čemu temeljite vi vaše tvrdnje o beskorisnosti jogurta osim za crijevnu floru?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
_zoka je napisao:
giometar je napisao:

A ovo da jogurt pomaze gubljenju masnih naslaga je jednaka zabluda kao i da svjeza surutka povecava misicnu masu.

Izvor?Ili to iz svoje glave?
Citiraj:
Brojne studije su pokazale i dokazale da ishrana sa smanjenim unošenjem kalcijuma dovodi do bržeg gojenja zato što masne ćelije postaju veće i masnije. Uz dodatak jogurta ishrani ubrzava se gubitak telesne težine i smanjuje veličina stomaka!

Naučnici su dokazali da gojazne odrasle osobe ako uvedu tri obroka sa jogurtom bez masti - gube 22% više težine i 61% više telesne masti nego osobe koje ne unose dovoljno kalcijuma kroz ishranu. Osobe koje piju jogurt gube 81% više masti sa stomaka nego osobe koje ga ne piju.

Profesor Majkl Zemel (Michael Zemel), nutricionista sa Univerziteta u državi Tenesi kaže da je ovakva dijeta dva puta efikasnija za održavanje mišićne mase, jer kada osobe drže dijetu za mršavljenje, one žele da izgube masno, a ne mišićno tkivo.

U kliničkoj studiji naučnici su ispitivali 34 inače zdrava ali gojazna ispitanika koje su podelili u dve grupe. Ispitivanje je trajalo 12 nedelja. Prva grupa ispitanika pila je tri puta dnevno po 180 grama jogurta bez masti, obezbeđujući oko 1100 miligrama kalcijuma dnevno. Druga grupa je dobijala samo jednu porciju jogurta i obezbeđivala unos kalcijuma od 400-500 miligrama dnevno. Obe grupe su unosile po 500 kalorija manje nego što je uobičajeno da bi se stimulisao gubitak telesne težine.

Kao što se i očekivalo, obe grupe ispitanika izgubile su telesnu težinu, ali je taj gubitak bio značajno veći u grupi koja je pila više jogurta. Ispitanici koji su pili po jednu porciju jogurta dnevno u proseku su izgubili pet kilograma za 12 nedelja, dok su ispitanici koji su pili po tri jogurta dnevno izgubili u proseku šest i po kilograma za isto vreme.

Čaša nemasnog jogurta od 180 grama daje vam dovoljno belančevina, puno vitamina B12, kalcijuma, cinka i ostalih hranljivih sastojaka koje je vrlo teško naći u drugoj vrsti hrane na jednom mestu. Jogurt ima samo 140 kalorija i vrlo je značajan u održavanju normalne crevne flore.

:lol: :lol: :lol:
Znaci ko god hoce neka slobodno pokusa ovo, vidjece rezultate... NE!
Ja probao - samo sam otisao u "kontru" :lol:
Ne znam, mozda sam ja izuzetak svih pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Ja sam na zadnjoj dijeti skinuo skoro 30 kilograma.Jogurt je bio sastavni dio moje ishrane.U količini od pola litra i više dnevno.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
_zoka je napisao:
Ja sam na zadnjoj dijeti skinuo skoro 30 kilograma.Jogurt je bio sastavni dio moje ishrane.U količini od pola litra i više dnevno.

lazes _zoka, vidis da ljudi kazu da se deblja...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 13:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
@chils

Не долази до РС Имлеково кисело млијеко?

Spoiler:
Slika



Што се јогурта тиче, Моја кравица (3,2 % м.м) и ја смо нераздвојни :D . Воћне варијанте не волим. Млијекопродуктов јогурт ми је био ок, Латеин је далеко од тога.


Дебљање изазвано јогуртом... Необична појава (барем ако се ради о умјереним количинама)... Шлауфићи :D углавном потичу од физичке неактивности, прекомјерног калоријског уноса, измијењених физиолошких процеса које доноси старење (при чему не мислим на дубоку старост :) , већ и на старење послије 25. годинице нпр. :D )...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
osamstotinazena je napisao:
Ja ne mogu da vjerujem da jedna obična tema o jednom običnom jogurtu ide ovim smjerom :lol:

Ja čuh na forumu o ovoj čuvenoj joRgut temi pa navratih da vidim i saznam nešto što ne znam. :D

Ima li još koji ljubitelj voćnog joRguta? (osim Gijometra što mu se isti zgadio)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 13:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
ogledalo je napisao:
@chils

Не долази до РС Имлеково кисело млијеко?

Spoiler:
Slika


.

Dolazi.Ali on nije u RS,on je u SR (Sri Lanka)... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jogurt
PostPoslato: 09 Avg 2010, 13:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
cicak je napisao:
Kod nas ima Glogovac, ali im jogurt nije nesto.
ali je zato mladi kajmak zakucan.
sto se jogurta tice, jako ste u zabludi, cista i najbolja preventiva protiv raka debelog crijeva.
preporucuje se svakodnevno konzumiranje.
kaze giometar nema nista u njemu. a sta bi ti? pokila janjetine?

Nemoj tako, potpuno razumijem čovjeka... potomci epohe kinder jaja jednostavno očekuju više. :P
Ja volem jogurat al sam truba i ne znam koji kupujem :oops:
Meni je bitno samo da piše "jogurt" i da mi je na dohvat ruke.
Jbg, ne ravnamo se svi prema istom kriterijumu. :P
Najslađi mi je, kada odstoji 2-3 dana u frižideru pa bakterije povilene. Volim umjereno kiseo i umjereno gust jogur. Često ga miješam sa povlakom i mladim, nemasnim sirom, mladim lukom, kašikom senfa, majoneze i prstohvatom soli... :oops: Potom ga špatlom nanosim na tek pečenu tikvopitu (sada je pravim od mladih tikvica) i, prao da ti kažem, dok sve uradim... ja se i zasitim. Gricnem malo i odem da radim. Al' znam da me čeka klopa kad se vrnem kući... i tako. Jorgut VOLEM :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 161 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs