banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 18:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Mar 2011, 20:27
Postovi: 9
Drage moje kuharice i kuhari :D , imate li neki prijelog koju hranu spremiti za put na 2 dana ?
Naravno osim neizbježnih sendviča .... :-k Nisam baš iskusna sa kuhanjem pa nemojte nešto teško.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 18:18 
Nema sta drugo sem sendvica sa razlicitim sastojcma, bar sto se tice prakticnosti.

Druga najbolja opcija je one plasticne posude.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 19:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
moze li malo detaljnije? put na 2 dana moze biti da idete u kucu u nekoj zabiti gdje se ne moze nista kupiti, idete u prirodu ili cete 2 dana uglavnom da se vozikate sa povremenim pauzama
+ ne bi bilo lose da kazes hoces li imati pristup pitkoj vodi

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 19:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
"Ono uvrnuto tijesto", sa susamom i makom :)
(Privatno, zovem to "vrtuljci". Ali ne mogu takvu rijec napisati na forumu)
Ja licno to mogu i ne moram jesti (Zasitio se tokom prethodnih par godina), ali kad god putujem negdje, ponesem, raja se izgotivi.
Ako je frka, mogu recept napisati.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Kiflice, štrudle, oni domaći štapići od tijesta isl. Bitno je samo da izostaviš hranu koja se lako kvari, tipa salama, majoneza, jaja isl. Najbolje je nešto suvo, tipa pršuta, pečenice, suvih sireva isl.

Voće i povrće isto. Opereš sve, obrišeš i potrpaš. Voće može da bude vrlo hranljivo, a i da pomogne pri ublaživanju žeđi. Samo nemoj neko koje se lako razbuca ili ga stavi na vrhu torbe. Nikad neću zaboraviti nered koji je nastao u torbi jedne cure kada smo išli na ekskurziju jer je potrpala neke previše sočne breskve. Isto je sa povrćem. Ili ako imaš neku plastičnu posudu, gajbu u gepeku ili nešto slično, onda možeš sve da nosiš.
Lako bi ti bilo da imaš neki mali plastični hepek, tipa tanjirića, činijice isl. u koje to možeš da isječeš kad želiš da jedeš. Svajcarski nož ili čakija su dio obavezne putne opreme.

Ono što ja uvijek nosim na put-bake rolls. Pošto je dosta osoba sa kojima putujem sklono mučnini, bake rolls je prijeki lijek, dokazano više puta. :wink:

I bez vode ni makac! I nikad, ali nikad ne smiješ ostati bez barem dl vode kod sebe.

I da, srećan put!!!

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 21:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Mar 2011, 20:27
Postovi: 9
Hvala vam :headbang: ! Odlučila sam se za ovu ''suvu'' varijantu a možda i zamjesim nešto (svratim do pekare). I uz sve to suvih šljiva da to malo ''poguraju'' :wink:
Idem u Gornju Zabit , rodni kraj moje bake . Znači netaknuta priroda s najbližom prodavnicom 7 - 8 km s mojim nikakvim izviđačkim sposobnostima :confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Palacinke, krofne, kiflice, cufte od povrca, sve vrste pita i peciva, pohovano meso, paprika/mrkva isjecena na stapice, grickalice, keksi, voce, itd.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 17 Mar 2011, 21:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
e tako je vec preciznije
na sve pobrojano mogao bih dodati mini-pituljice i fazon da se kupe one instant supice, pa lagano termos boca i kad pozelite samo vrelu vodu iz termosice i sadrzaj kesice u solju, malo promjesate i time osvjezite i zagrijete crijeva

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hrana za put
PostPoslato: 18 Mar 2011, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1893
Lokacija: Banja Luka
http://www.kupinanetu.rs/index.php?_a=v ... uctId=1092

Bez kuhanja :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs