banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 17:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Posljednji poslanik
PostPoslato: 16 Mar 2005, 19:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Ova izjava od Dzenite sa teme 'Proroci danas?' me podstakla da postavim ovu temu.
Citiraj:
Takodje....u kur`anu se navodi da poslanika poslije Muhammeda nece biti,dok je u Bibliji nagovesten dolazak poslanika



Zar zadnji poslanik nije bio Baha od Bahai u Islamu? Zar Isus ne treba da se vrati jednog dana i da ujedini sve na planeti? Zasto je toliko godina proslo od zadnjeg poslanika? Mozda malo naivna pitanja, ali za ovakovog 'poznavaoca' religije mozda i nisu.

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2005, 10:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
U Kuranu govori o vjerovjesnicima, začetnicima određenog način pristupanja Bogu (tj. začetnicima religija).
Mada, u stvari, nije bilo određeno da postanu religije na način kao što su "ispale", ali to je jednostavno tako ispalo zato što su ljudi takvi kakvi jesu. Tvorac poštuje dar slobodne volje koji je ljudima dao, i prema tome on svoje akcije sa ljudima prilagođava situaciji "na terenu" i izvlači maksimum dobra iz onoga što mi ovdje napravimo.

Ali osim vjerovjesnika (poslanika najvišeg ranga) poslanici, manjih ili većih rangova i raznih namjena, su stalno među nama i služe čovječanstvu upućivanjem na ono što je dobro, i to prije svega sopstvenim primjerom.
Poslanici su pored ljudi koji su poznati kao duhovnjaci i npr. Tesla i Maksvel, Leonardo i Mikelanđelo, Platon i Pitagora, poslanici su i Tolstoj i Dante, poslanik je i nečiji djed koji je svojim životom u svom selu dao dobar pečat i pružio pravi primjer dobrog i pobožnog čovjeka i tome poučio svoje potomke.
Svi ljudi koji pomažu drugima da dođu do onog dobrog i pravog u životu su Božiji poslanici i rade Božiji posao.

Naravno ima mnogo "poslanika" koji su sebi štošta umislili, ali se lako prepoznaju po tome što sve što rade u stvari služi njima i njihovom egu.
Pravi poslanik nesebično služi drugima, slijedeći Božiju volju a ne svoje želje.

Sve religije na ovaj ili onaj način govore o budućem ujedinjenju čovječanstva u pravoj vjeri (i svi naravno misle da je ta vjera njihova), ali u stvari sve dosadašnje religije su samo blagi dosjaj onog pravog.
Takođe, ono u čemu će se čovječanstvo zaista ujediniti objedinjavaće sve što je dobro sa svih meridijana, i biće, koliko znam, vrlo malo nalik na dosadašnje religije, jer će to biti suštinsko, unutrašnje bogoštovlje sa vrlo malo spoljašnjih i formalnih obilježja.
Pri svemu tome neće biti nikakvih posebnih čvrstih pravila, niti će ona biti potrebna. Sada još uvijek takva pravila mnogima jesu potrebna, i zato i postoje.

Dosadašnje religijske prakse su čuvari ili vaspitači čovječanstva, ali nisu vječne i nepromljenljive odredbe (iako su njihovi sljedbenici skloni da ih takvim doživljavaju). Mogu se usporediti sa školskim sistemom, gdje se djeci u početnim razredima stvari predstavljaju više simbolički i u grubim crtama, a kasnije kad djeca sazriju ide se u suštinu i detalje.

Eto nadam se da ti je sada malo jasnije ili barem da imaš materijal za razmišljanje pa da dođeš do sopstvenog zaključka i spoznaje.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2005, 12:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
koliko ja znam muslimani drze da je zadnji prorok bio Muhamed a hriscani da je to bio Isus
btw cini mi se da je napisano da Isus treba da se vrati ali ne da sve ujedini vec da se svima sudi ali to ne bi trebalo nikoga da zabrinjava jer to su samo ljudske izmisljotine

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2005, 19:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Ово за Хришћане није тачно. Задњи пророк је Св. Јован Крститељ, а Исус Христос је Син Божји, а не посланик.

(Лука 16,16) Zakon i proroci su do Jovana ...


Сви они који после Јована не проповедају јеванђеље су ЛАЖНИ пророци. :wink:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2005, 23:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
Citiraj:
Zasto je toliko godina proslo od zadnjeg poslanika?



Pozdrav draga Dove

Po meni i nije to neki vremesnki period.
Proslo je toliko vremena,jer je Allah dz.s obecao da ce nad Kur`anom bdjeti i da nece dozvoliti nikakvu izmjenu Njegovih ajteta(rijeci),dakle poslanik vise i nije potreban.U istinu tako je i bilo ,proslo je 1426 god.sve je i dalje isto i nista promijenjeno nije.Dakle Boziji zakon je uspostavljen i vise od pola zemaljske kugle se okrece prema Kibli,svetom mjestu :)

Prema tome,Allahov je cilj da "sav" zemaljski svijet Njega velica svojom dobrom voljom,dakle svojim razumom koji nam je On dao.

Citiraj:
Mozda malo naivna pitanja, ali za ovakovog 'poznavaoca' religije mozda i nisu.


Neznam kako ovo da shvatim sto je pod znacima navoda,ali kako god bilo,zahvaljujem se na tome,a Allah dz.s najjbolje zna.
Opsirnije o Isusu neka je Allahov blagoslov na njega ces pronaci ovdje i stav Islama po tom pitanju

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=3 ... &start=260


svako dobro

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2005, 13:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ja koliko znam racuna se da je i Isus poslanik iako je sin Boziji

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2005, 15:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Исус Христос је сам Бог у телу човечијем. Деградирати га на ниво посланика је оно што мухамеданска секта а и неке псеудохришћанске секте раде.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2005, 23:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
BSE je napisao:
ja koliko znam racuna se da je i Isus poslanik iako je sin Boziji


Pozdrav BSE

Dobro si shvatio,do onog da je on sin :)
mada,poucen si tako i nisi tome kriv.Isus je (po islamu) poslanik,a Allah se u Kur`anu obraca i tacno upozorava na to,da su pogani ti jezici koji tako govore i da neznaju koliku laz govore.
Bog sebi nije uzeo ni druge ni djece,Njemu to nije potrebno :wink:
On niti je ubijen niti razapet,cemu vjernici i treba da se raduju,vec ga je Bog uzdigao k sebi,i na sudnjem ce danu sici isti taj Isus a.s da posvjedoci da nema boga sem Allaha.


svako dobro

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Mar 2005, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Поставља се питање коме ћеш веровати:

1. Слову Бибоије које јасно говори да је Исус Христос - Син Божји.
2. Падавичару, педофилу, пљачкашу, убици и блуднику Мухамеду који каже да то није тачно, него је како он каже.

:D :D :D

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2005, 07:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Maran Ata je napisao:
Поставља се питање коме ћеш веровати:

1. Слову Бибоије које јасно говори да је Исус Христос - Син Божји.


A još jasnije Isus u Novom Zavjetu govori i to na mnogo mjesta:
"Otac moj je veći od mene"
"Ja ne činim ništa sam od sebe i po svojoj volji nego po volji i uputi Oca koji me je poslao"
"Otac me je poslao" i "ja sam poslan među sinove Izraelove"...

A pogotovo što se tiče njegovog sinovstva: " ja sam prvi među mnogom braćom" a i sam kazuje da se riječi iz Psalma "rekoh bogovi ste i sinovi Višnjega svi" odnosi na sve kojima je Riječ Božija upućena...
Onako kako je Isus Božiji Sin možemo i trebamo svi da budemo.
On je samo pokazao kako. To je poenta.

Jedno je što su ljudi koji su ustanovili učenje zvaničnog hrišćanstva razumjeli i drugima prenijeli (pa i nametnuli) kao dogmu, a drugo je ono što jest i kako u Svetom Pismu piše. Ko ga zaista čita.
S obzirom da su u vrijeme Muhameda mnogi hrišćani (ili bolje "hrišćani") već duboko zabrazdili u ovom i drugim pogrešnim tumačenjima i djelovanju (npr. očit povratak paganskom idolopoklonstvu prerušenom u štovanje svetitelja i njihovih moštiju i slično), preko Muhameda je i hrišćanima upućen poziv da se toga okanu i da se vrate onom što je najvažnije.
Hrišćani, a pogotovo pravoslavni su se pokazali jednako brzi da Božija upozorenja slušaju kao nekoć Izraelci. Zato ih snalazi istovetna sudbina.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2005, 13:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Maran Ata je napisao:
Исус Христос је сам Бог у телу човечијем. Деградирати га на ниво посланика је оно што мухамеданска секта а и неке псеудохришћанске секте раде.

klasicna zabluda kvazi vjernika
Isus je, po Bibliji, sin Boziji a ne Bog licno

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2005, 19:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Dzenita je napisao:
Citiraj:
Zasto je toliko godina proslo od zadnjeg poslanika?



A kako bi bilo da se daa ovaj odgovor na ovo gore pitanje: mozda je sada narod 'pametniji' pa mu se takvo nesto ne moze prodati (da se pojavi novi poslanik), tj. koliko naroda bi tu pricu kupilo?

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2005, 19:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
Dove je napisao:
Dzenita je napisao:
Citiraj:
Zasto je toliko godina proslo od zadnjeg poslanika?



A kako bi bilo da se daa ovaj odgovor na ovo gore pitanje: mozda je sada narod 'pametniji' pa mu se takvo nesto ne moze prodati (da se pojavi novi poslanik), tj. koliko naroda bi tu pricu kupilo?


Pozdrav Dove

ja mislim da sam dala zadovoljavajuci odgovor u prijasnjem postu,al`eto da ponovim :)

Sve sto se desavalo i sto se desava,biva Bozijom voljom i odredjenjem.
Dakle,svi smo ljudi stvoreni od istoga Boga.Slao nam je svete knjige i kazivao kako da se vladamo da bi Njegovu milost zasluzili.A stvorio nas je samo zato da bi Ga obozavali,to je u stvari i svrha ovog naseg zivota.
Dalje....Bibliju su vijekovima mijenjali narodi,ne iz oholosti il bilo cega vec iz samoga neznanja,i poslije nje dolazi Kur`an

....to je isto ono kad radimo dopunski zadatak jer ovaj prijasnji nismo dobro uradili i ucitelj nam zada ponovo zadatak,ali sa nesto boljim objasnjenjem.

Poslanika vise nece biti,zato sto se je Bog obratio ljudima i rekao da ce nad Kur`anom bdjeti i da nista nece upravo On dozvoliti da se promijeni.
Obrati se takodjer i rekao da poslanika poslije Muhammeda vise nece biti.On (muhammed a.s) je poslan cijelom covjecanstvu,sa ispravkama kao sto su na pr. kako Biblija o tome govori Isus je Bog i duh sveti i sin.
To je ono sto nam Allah zabranjuje i ispravlja bibliju i kaze da to nije istina ,i da se mi ljudi trebamo urazumiti.
Ako ti i dalje ne bude jasno onda stvarno neznam sta da radim :D

Danasnji je svijet i te kako pametniji,al nesmatram ni za one ranije da su bili glupi,u kakvim su uslovima zivjeli :)...ili mozda smo mi glupi i ako danas zivimo u ovom i te kako razvijenom svijetu sto i dalje vjerujemo u Boga.

Dok i jedan vjernik na ovoj zemlji postoji Allah ce biti Milostiv

svako dobro

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2005, 20:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Dzenita je napisao:
Dove je napisao:
Dzenita je napisao:
Citiraj:
Zasto je toliko godina proslo od zadnjeg poslanika?



A kako bi bilo da se daa ovaj odgovor na ovo gore pitanje: mozda je sada narod 'pametniji' pa mu se takvo nesto ne moze prodati (da se pojavi novi poslanik), tj. koliko naroda bi tu pricu kupilo?


Pozdrav Dove

ja mislim da sam dala zadovoljavajuci odgovor u prijasnjem postu,al`eto da ponovim :)

Sve sto se desavalo i sto se desava,biva Bozijom voljom i odredjenjem.
Dakle,svi smo ljudi stvoreni od istoga Boga.Slao nam je svete knjige i kazivao kako da se vladamo da bi Njegovu milost zasluzili.A stvorio nas je samo zato da bi Ga obozavali,to je u stvari i svrha ovog naseg zivota.
Dalje....Bibliju su vijekovima mijenjali narodi,ne iz oholosti il bilo cega vec iz samoga neznanja,i poslije nje dolazi Kur`an

....to je isto ono kad radimo dopunski zadatak jer ovaj prijasnji nismo dobro uradili i ucitelj nam zada ponovo zadatak,ali sa nesto boljim objasnjenjem.

Poslanika vise nece biti,zato sto se je Bog obratio ljudima i rekao da ce nad Kur`anom bdjeti i da nista nece upravo On dozvoliti da se promijeni.
Obrati se takodjer i rekao da poslanika poslije Muhammeda vise nece biti.On (muhammed a.s) je poslan cijelom covjecanstvu,sa ispravkama kao sto su na pr. kako Biblija o tome govori Isus je Bog i duh sveti i sin.
To je ono sto nam Allah zabranjuje i ispravlja bibliju i kaze da to nije istina ,i da se mi ljudi trebamo urazumiti.
Ako ti i dalje ne bude jasno onda stvarno neznam sta da radim :D

Danasnji je svijet i te kako pametniji,al nesmatram ni za one ranije da su bili glupi,u kakvim su uslovima zivjeli :)...ili mozda smo mi glupi i ako danas zivimo u ovom i te kako razvijenom svijetu sto i dalje vjerujemo u Boga.

Dok i jedan vjernik na ovoj zemlji postoji Allah ce biti Milostiv

svako dobro

Nisi me bas uvjerila ali eto. Pricala sam sa curom koja je iz Maroka i ona mi je rekla da je i u Kur'anu napisano da ce Isus da se vrati (u stilu, njegovo tijelo je mrtvo ali njegov spirit ceka pravi trenutak da se vrati i da ujedini sve ljude u jednu vjeru). Ja zaista ne znam puno o tome jer nisam citala ni jednu svetu knjigu ali onako govorim iz neke 'moje logike'.

Drugo, kako si ovo napisala ispade da je Kur'an bolji od Biblije i ako su ga ljudi pisali (mozda nisam dobro razumijela, ali tako mi se cini) i koliko puta je on prepisivan i nadogradjivan (ili je jos uvijek 'original'?). I kazes da je Bog posalo Muhammeda cijelom covjecanstvu. Kako to da drugi ljudi i dalje spominju Isusa, Budu i dalje druge religije postoje?

Ne kontam ni ovo:
Citiraj:
da bi Njegovu milost zasluzili.A stvorio nas je samo zato da bi Ga obozavali,to je u stvari i svrha ovog naseg zivota.

Jeli nam to jedina uloga, da bi Njega obozavali i Njegovu milost zasluzili? A sta je sa onima koji ga neobozavaju i ne traze nejgovu milost (ima ih sigurno puno)?

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2005, 21:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
Draga Dove
Citiraj:
Nisi me bas uvjerila ali eto.


Zao mi je sto je moj odgovor nezadovoljavajuci...ali sve dok ne procitas te svete knjige nemoze ti biti toliko ni jasno niti ti se to moze ovako na brzaka pojasniti.


Citiraj:
Pricala sam sa curom koja je iz Maroka i ona mi je rekla da je i u Kur'anu napisano da ce Isus da se vrati (u stilu, njegovo tijelo je mrtvo ali njegov spirit ceka pravi trenutak da se vrati i da ujedini sve ljude u jednu vjeru).


To je misljenje jednog pojedinca,a u Kur`anu se govori da kad su krenuli da ubiju Isaa a.s ili Isusa da ga je Allah Sebi uzdigao a njima(narodu) se samo pricinilo da je Isus zapravo stradao.I ja tvrdim da ce tako da bude :D
Sici ce i izjasniti se pred svima da nema boga do Allaha i da je Muhammed Njegoc poslanik,i da je on poslanik a ne Bog


Citiraj:
Ja zaista ne znam puno o tome jer nisam citala ni jednu svetu knjigu ali onako govorim iz neke 'moje logike'.


ali te vidim i te kako zanimaju Boziji atributi,jer mozda i ti trazis kao i ja nekada :)
hm,kad se samo sjetim...kakva sam pitanja postavljala nebihli imama zbunila :) .....bas sam bila drska :cry:

Citiraj:
Drugo, kako si ovo napisala ispade da je Kur'an bolji od Biblije i ako su ga ljudi pisali (mozda nisam dobro razumijela, ali tako mi se cini) i koliko puta je on prepisivan i nadogradjivan (ili je jos uvijek 'original'?). I kazes da je Bog posalo Muhammeda cijelom covjecanstvu. Kako to da drugi ljudi i dalje spominju Isusa, Budu i dalje druge religije postoje?


Nikada nebih mogla reci da je Kur`an bolji od Tevrata il Indzila il Zebura....jer su to objave moga Gospodara,jer bih se time oholila...ja samo kazem,da je Kur`an dosao a to i Bog kaze u samom tom Kur`anu da ispravi pogresna tumacenja drevnih naroda,jer i sama razmisli "tvojom logikom" kako ti kazes koliko je god.proslo od kako je Biblija napisana.Ona u istinu nije preporucena krscanima,niti se hriscanstvo u opste spominje u njoj,osim 1.put u novom zavjetu.
To je od Allaha a Allah u prevodu znaci Bog.I pitaj se...zasto je mijenjana vise puta.Ja sam sama nailazila na pasuse koji se ne poklapaku sa drugim i vidi se da je greska u pisanju.

Citiraj:
Ne kontam ni ovo:
Citiraj:
da bi Njegovu milost zasluzili.A stvorio nas je samo zato da bi Ga obozavali,to je u stvari i svrha ovog naseg zivota.

Jeli nam to jedina uloga, da bi Njega obozavali i Njegovu milost zasluzili? A sta je sa onima koji ga neobozavaju i ne traze nejgovu milost (ima ih sigurno puno)?
[/quote]

Draga Dove,ispunila si me radoscu samo sto na Njega mislis,a to je vjeruj mi jedan veliki korak,to je znak da te On uputio.


"O ljudi, bojte se Gospodara svoga, koji vas od jednog čovjeka stvara, a od njega je i drugu njegovu stvorio, i od njih dvoje mnoge muškarce i žene rasijao. I Allaha se bojte - s imenom čijim jedni druge molite - i rodbinske veze ne kidajte, jer Allah, zaista, stalno nad vama bdi. "


Allah nam je dao zivot i sve ljepota zivota.Dao nam je familiju da nismo sami,i hranu raznu,i vodu i vazduh,pa koju blagodat Gospodara da poricemo draga Dove :D
Njemu se klanja ono sto je na nebesima i na zemlji.
Kada shvatimo na kraju zivota da cemo svu imovinu i posjed i zene i ljude i djecu i sve sto imamo ostaviti,i ponijeti nasa djela...zar to nije dokaz?Zar nije dokaz nas smrtnika da cemo odgovarati za ono sto smo cinili?
A treba se spremiti za to da stanemo pred Njim.

A oni koji poricu Allaha i Muhammeda naravno da ce se moliti i budi il bilo cemu drugom.
Sve ceti biti jasnije i jasnije draga Dove,samo trazi svoga Gospodara

svako dobro i blagoslov

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2005, 22:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
Citiraj:
A sta je sa onima koji ga neobozavaju i ne traze nejgovu milost (ima ih sigurno puno)?


Umalo da zaboravim i ovo da ti odgovorim,pa da ti ne odgovaram ja ,pogledaj sta Kur`an o njima kaze: :D

6. Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno - opominjao ih ti ili ne opominjao - oni neće vjerovati.
7. Allah je zapečatio srca njihova i uši njihove, a pred očima njihovim je koprena; njih čeka patnja golema.

8. Ima ljudi koji govore: "Vjerujemo u Allaha i u onaj svijet!"- a oni nisu vjernici.*

9. Oni nastoje prevariti Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajući, samo sebe varaju.

10. Njihova srca su bolesna, a Allah njihovu bolest još povećava; njih čeka bolna patnja zato što lažu.

11. Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!"

12. Zar?! A, uistinu, oni nered siju, ali ne opažaju.

13. Kad im se kaže: "Vjerujte kao što pravi ljudi vjeruju!" - oni odgovaraju: "Zar da vjerujemo u ono u što bezumni vjeruju?" - A, uistinu, oni su bezumni, ali ne znaju.

14. Kada susretnu one koji vjeruju, govore: "Vjerujemo!" - a čim ostanu nasamo sa šejtanima svojim, govore: "Mi smo s vama, mi se samo rugamo."

15. Allah njih izvrgava poruzi i podržava ih da u svome nevjerstvu lutaju.

16. Umjesto Pravim, oni su krenuli krivim putem; njihova trgovina im nije donijela nikakvu dobit, i oni ne znaju šta rade.

17. Slični su onima koji potpale vatru, i kad ona osvjetli njihovu okolicu, Allah im oduzme svjetlo i ostavi ih u mraku, i oni ništa ne vide!

18. Gluhi, nijemi i slijepi su, nikako da se osvijeste.

19. Ili, oni su nalik na one, koji za vrijeme silnog pljuska s neba, u punom mraku, usred grmljavine i munja, stavljaju zbog gromova prste u uši svoje bojeći se smrti - a nevjernici ne mogu umaći Allahu.

20. Munja samo što ih ne zaslijepi; kada god im ona bljesne, oni prođu, a čim utonu u mraku, stanu. A da Allah hoće, mogao bi im oduzeti i sluh i vid, jer Allah, zaista, sve može.

21. O ljudi, klanjajte se Gospodaru svome, koji je stvorio vas i one prije vas, da biste se kazne sačuvali;

22. koji vam je Zemlju učinio posteljom, a nebo zdanjem; koji s neba spušta kišu i čini da s njom rastu plodovi, hrana za vas. Zato ne činite svjesno druge Allahu ravnim!

23. A ako sumnjate u ono što objavljujemo robu Svome, načinite vi jednu suru sličnu objavljenim njemu, a pozovite i božanstva vaša, osim Allaha, ako istinu govorite.

24. Pa ako ne učinite, a nećete učiniti, onda se čuvajte vatre za nevjernike pripremljene, čije će gorivo biti ljudi i kamenje.


a ajeta slicnih ovim ima na mnogo mjesta u Kur`anu

svako dobro :D

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2005, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Негирање божанства Исуса Христа је веома добро позната ЈЕРЕС АРИЈАНСТВА. Заправо, свих 7 Васељенских Сабора Божје Православне Цркве су и сазивани по потреби да се јасно дефинише КО је Исус Христос. Јерес Аријанства је била заправо прва велика Христолошка јерес, која је претила да уништи целокупан домострој спаасења људског рода. :roll:

Сама чињеница да се Бог открио људима као Свето Тројство - Отац, Син и Дух Свети, говори нам да је сам Бог заправо заједница три личности. Самим тим је јасно да и човек који је саздан по обличју Божјем треба да тежи заједници са другим људима, као и са Богом. А да би живео у хармонији са људима и са Богом, човек мора да љуби друге људе као и Бога. Овако једноставном логиком, заправо смо дошли до двеју највећих Хришћанских заповести ...

Питања која многи постављају по питању "Оца који је већи од Сина", долазе из неспособности дотичних да разумеју Свето Тројство и монархију Оца унутар те заједнице Свете Тројице. Наиме, личност Оца је урок постојања и Сина и Светог Духа, јер је родио Сина, а Свети Дух исходи од Оца. Самим тим што је личност Оца узрок постојања остале две Божје личности, не значи да су те две личности "мање" по својим божанским карактеристикама, јер су оне нераздвојне од Оца, и имају исту суштину као и Отац.

Примера ради:

(Jovan 10,38) Ako li tvorim, ako meni i ne vjerujete, djelima mojima vjerujte, da poznate i vjerujete da je otac u meni i ja u njemu

(Jovan 14,11) Vjerujte meni da sam ja u ocu i otac u meni; ako li meni ne vjerujete, vjerujte mi po tijem djelima

(Jovan 10,30) Ja i otac jedno smo :angel:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Mar 2005, 17:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2005, 17:48
Postovi: 121
Lokacija: beograd
"Pojavice se lazni proroci!"
Nije ovo receno tek eto tako...
Nije iskljuceno da se pojavi neko, neki su se vec odavno pojavili koji ce umeti vesto i "lepo" da zavedu .... imace veliku moc da zavedu.... bas veliku , ogromnu....Tokom istorije ...primecujete kako mnogi postaju odane sluge nekom drugom..... ali kako im je moc velika tesko se njima i odupreti... ali uz Boga ... sve je moguce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2005, 02:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
betiss je napisao:
"Pojavice se lazni proroci!"
Nije ovo receno tek eto tako...
Nije iskljuceno da se pojavi neko, neki su se vec odavno pojavili koji ce umeti vesto i "lepo" da zavedu .... imace veliku moc da zavedu.... bas veliku , ogromnu....Tokom istorije ...primecujete kako mnogi postaju odane sluge nekom drugom..... ali kako im je moc velika tesko se njima i odupreti... ali uz Boga ... sve je moguce...



Pozdrav Betiss

Vidim nasta ova tvoja prica navodi,i jasno mi je u neku ruku te i shvatam.
Da je Bog htio mi bi svi bili ista religija,pa mozda i nebi morali da lomimo glavu ko je lazan a ko ne.
Ali sad eto ti razmisli... zasto je to kako jeste u danasnjem svijetu i koliko religija ima... i zasto mislis da je jedino tvoja religija i tvoj poslanik istina a drugo je sve lazno?

razmisli malo o ovome :wink:

svako dobro

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2005, 11:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2005, 17:48
Postovi: 121
Lokacija: beograd
Da li si ti razmislila isto to ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs