banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 18:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Stvoritelj
PostPoslato: 18 Jul 2012, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
BOG
(tema je postavljena prevashodno radi JS da ne idu za masonom i da saznaju čija je kula i znak na njihovim glasilima i konačno saznaju nešto o Bogu)

Mi kao Božja stvorenja nemamo poznanje sveobuhvatnosti i bitisanja Božjeg već pojedinosti saznajemo iz onog što je zapisano i onog što vidimo.Nezahvalno je pokušati opisati ko je Bog jer nemamo puninu spoznaje Boga ali kao stvorenja težimo otkriti što više o našem Ocu nebeskom i podeliti to saznanje sa ostalim stvorenjima.
Čovek je energija skoncentrisana u materiju ispunjen duhom života zatečen u prostoru i vremenu po obličju Tvorca. Obličje se tumači na duhovni i fizički oblik pa ako je to tačno onda je Duh kao Otac u obličju koje mi imamo ali i fizičko obličje mora odgovarati Duhovnom jer isti lik nosi i po jednom-jednoličnom liku je stvoren.

Saznajemo da smo stvoreni-načinjeni od praha kao materije i da je u taj prah udahnut duh života koji se jednog momenta vraća Bogu koji ga je dao i tad nastupa smrt tela jer nije ni živelo dok mu nije udahnut duh života. Prvo je načinjeo nebo i vojska nebeska a potom i mi zemljani. Na nebu se pojavio ponos i želja za izjednačenjem sa Bogom te taj problem je prenet na zemlju da se reši pitanje poslušnosti i pobune kroz praktičan primer prvog para za koji je tad Bog ugotovio izlaz iz mogućeg lošeg izbora.

Smrt je postojala kao potencijal dok se nisu izborom otvorila vrata da ona ima svoj prostor i vreme.
Tako je celo nebo moglo videti početak smrti i posledicu pobune.Na nebu nema smrti i zato su anđeli pomislili da njihov izbor ne može biti loš jer nisu videli svoju slabost dok se kroz vođu na zemlji nije otkrilo kud vodi taj put izjednačenja sa ne izjednačivim. Bog je sve dobro stvorio ali da bi se shvatilo da niko nije kao On morao se otkriti svaki duh i pokazati svaka misao jer je pred Bogom sve otkriveno.

Da načinimo čoveka je u množini a mi znamo da smo po jednom liku stvoreni i da imamo jednog Boga pa ko ,,oni,,to nas stvaraju (I Moj. 1. 26)? Piše da je Bog-Otac večni Duh i Otac Duhova (Jevr.12.9) i da svojom voljom izreče da bude i sve bi po volji i reči. Duh može da govori jer ima duhovno telo. Načinio nas je Otac Duh sa Duhovima u sebi a oni svi su jedno i u jednom oduvek. Bog sve stvara i oblikuje tako i naspram obličja koje uzima sebi stvori telo u kojem bi se pokazao Njegov Duh. Bog kao večni Duh i Otac Duhova i sve materije i prostora i energije kao i vremena nije vezan prostorno ni vremenski ni materijalno jer je iznad svega a može imati upliv u sve i kroz sve.


Mi jasno vidimo nivoe stvaranja, da su životinja na nižoj lestvici, ljudi na višoj a anđeli na još višoj pa heruvimi i serafimi kao viši anđeli pa 4 životinje koje su još veća stvorenja i onda presto Božji. U toj lepezi gde smo mi na dnu po mogućnostima i shvatanju treba se boriti protiv greha i protiv neprijatelja.
Čovek tu borbu nebi izvojevao jer u početku bi nadvladan ali imamo Oca Duha koji je unapred znao šta će biti i zato najavi da će dati svog Duha po kojem će devica začeti i On će se kao čovek roditi u svom obličju radi nas.

Piše da će ono što će se roditi biti sveto a heruvimi viču ,,svet, svet,svet Gospod Savaot,, Bog kaže da slave svoje neće NIKOME DATI a kad čitamo vidimo da Otac-večni Duh i Otac Duhova proslavlja ,SINA, Duha u telu koji je poslan i izašao od Oca duhova da se rodi u telu i da telom koje nema naslednu smrt jer nema udeo u Adamovom grehu primi smrt dolaskom kroz Marijinu utrobu i izvrši volju Oca Duhova iz materije otkupivši nas kroz utelovljenog svog Duha.
Danas postoje mnoge rasprave koliko imamo Bogova...jednog kaže reč.
Sledeći i veliki problem je razumevanje ko je taj jedan Bog kad imamo ime JHVH kao jedno kojim se Otac svega objavio Izrailju a sa druge strane javlja se telo koje kaže da je jedno sa Ocem...
Kako su jedno?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stvoritelj
PostPoslato: 18 Jul 2012, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Otac je Duh i iz Njega izlazi njegov Duh dakle ON ne niko drugi jer Onaj koji ima sve Duhove je Otac i Njegov Duh nije tuđi već jednog Boga. (Ovde ne govorimo o duhu pobune koji se javio u grehu ponosa i želje jer ne zaželi važi za sve) Otac Duhova i Stvoritelj STVARA sa svojim Duhovima jer kaže da načinimo znači zajedno stvaraju-čine jer su isto obličje i isti Duh koji nije tvar da je jednina kao predmet već kao pojam. Isus kao Sin pokazuje Oca govoreći o sebi ...kako sad to?
Odakle je i ko taj Duh pa Duh Oca u kojem je bio i izašao da ispuni volju Oca jer su JEDNAKI zajedno stvaraju i otkupljuju.

Zašto se onda telo zove Sin?
Duh koji nije uzeo materiju da se rodi je u Ocu a Duh koji je od Oca došao u telu po rođenju je Sin jer je ROĐEN kao i svi ostali ljudi.Time ono u telu nije prestalo biti ŠTO JESTE.
Zašto se i kome Isus moli?
Duh u telu je došao iz ljubavi koju ima Duh Oca za ljude utelovljen u telo. Kao što rekosmo telo je mnogo manje i niže po svemu od Duha koji je iznad svega i svemoguć. Moli se da ne bude volja slabog tela već da Duh –Otac svoju volju ispuni jer je Duh rođen u telu i ne može izaći dok ne izvrši službu.
Moli se večnom Duhu Ocu Duhova koji je kao i On ali van tela zemaljskog i vlasti smrti i nije rođen a isto je Duh jer jedan iz drugog izlazi.



Niko ne može doći k Ocu do krozame kaže telo jer ono je ŽRTVA koja hramsku službu kao predsliku u stvarnosi ispunjava sve sa praznicima i prinosima koji ukazivaše na istu. Duh koji od Oca izlazi je Očev Duh a Otac je Bog tako da Onaj u telu je Bog a telo je žrtva bez mane i greha sa krvlju koja je bolja od životinjske zato se opisuje kao jagnje. Ne upućeni u duhovnost pitaju se kako Bog može umreti?
Nije Bog umro umrlo je TELO koje je uzeto jer piše da je Bog-Duh a Duh ne umire.Ugotovljeno telo koje će biti u službi žrtve umire a telo predaje svog Duha večnom Ocu Duhova odakle i jeste.
Pitanje ide dalje: kako onda to telo može biti Bog ?

Onaj u telu je Bog jer se Bog u telu pokaza koje nosi obličje večnog Duha-Oca duhova.
Nije Duh u telu umro već je otišao kod Oca Duhova gde je oduvek i bio i kroz Njega je sve i stvoreno jer čitamo da su jednako STVARALI-načinili. Ako uzmete iz velike vatre jedan plamen da li je on isto vatra i stavite ga u teglu? Naravno da jeste po svemu ali je izdvojen da bi se po vađenju iz tegle vratio plamen u vatru.

Zašto Isus priziva Oca?
Oče moj zašto si me ostavio, te reči sa krsta izgovara TELO a Duh IZLAZI i vraća se da telo može UMRETI. Kako je Otac otišao ako nije bio unutra u telu?
Ne može otići nešto što nije tu bilo do tad i telo je uvek govorilo da ne kazuje svoje već Onoga koji je u njemu i koji mu govori. Ko je govorio telu...pa Onaj po kojem je Marija začela i koji je u tom telu.
Kad se iz tela oglasio vojnici su popadali a dok je TELO govorilo nije im smetalo.
Šta TELO kaže ko je otišao: ,,Bože moj, Bože moj zašto si me ostavio,, pa ko je bio u telu? BOG, jer je Bog Duh.

Ako ne poznate da ja jesam pomrećete u gresima svojim izgovara telo a ono ništa ne govori od svog tako piše.Ko se to u telu predstavio, Mesija naravno da jeste. Ko je Mesija? posebni pomazanik koji očišća ljude. Ko može i ima vlast osloboditi čoveka od smrti? Bog i niko više.
Isaija navodi 5 imena govoreći u kojim službama će se javiti SIN kao rođeni Duh.(Isaija 9. 6)
I važno upozorenje je na službi po imenu gde kaže da nema drugog mena datog za SPASENJE do onog gde je BOG SPASITELJ. (Jehošua). Može se Duh pokazati u raznim službama ali svaka ima svoje ime te tako i jedno ime koje je ŽRTVA odnosno TELO kroz koje Otac večni pokaza ljubav davši svog Duha da se rodi i izvrši od početka rečeno spasenje.

Zašto se Isus nije zvao Emanuilo (Bog s nama)kako je najavljeno?
To ime je proročansko gde se po imenu najavljuje šta će se zbiti odnosno da će Bog biti s nama kroz to dete. A kad je STIGLO onda je rečeno Jehošua ( Onaj koji jeste spašava) da se pozna kroz koje telo je Bog sa nama u službi SPASENJA.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stvoritelj
PostPoslato: 18 Jul 2012, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Koliko Spasitelja imamo?
JEDANOG Boga i jednog spasitelja jer je Bog kroz telo koje je svojim Duhom začeo došao i pokazao svoju ljubav davši telo a potom vaskrsnuvši ga istim Duhom uzneo u SLAVU. Nema drugog imena niti puta niti vrata jer nema drugog Boga do onog koji jeste oduvek i u večnost i ime mu je JHVH a pokaza se kao Spasitelj jer drugog nema.

Piše da se sve krvlju očišća i da bez prolevanja krvi nema očišćenja (Jevr. 9. 22) to vidimo kroz ceo SZ.
Nevernici se kriju iza Duha govoreći JHVH nas SPASI i zato je to jedino ime dato za spasenje. To je neistina. Bog je Duh i Duh ne može krv proliti jer nema krvno telo kako i piše da krv i telo ne mogu naslediti carstvo. S toga jasno vidimo da oni nemaju SINA kao Spasitelja a piše da onaj ko NEMA SINA nema ni Oca. Vidite redosled reklo bi se obrnut jer ko SINA Hrista nema taj NEMA NI OCA ma šta god učili oni NEMAJU ŽRTVU, nemaju VRATA, nemaju ŽIVOT, nemaju ISTINU, nemaju OCA.
Dakle jedno ime je dato ljudima kao ŽRTVA koja nosi grehe poput jagnjeta i to ima govori da nas u tom telu-žrtvi Bog spašava. Ko nema to telo i žrtvu nema Boga koji ga spašava niti ima ko da uzme njegov greh jer nema druge žrtve. Tačno je da je JHVH ime Oca Duhova tačnije to je ljudima samo predočeno da je Bog oduvek i večan i da nije imenom ograničen jer ima mnogo imena koja označavaju SLUŽBE Božje kao i Jehošua što govori ko nas spasi i Emanuilo što govori ko je sa nama.

Danas se mnogi krštavaju u ime Oca i sina i Duha svetoga u redu. Piše da NEMA drugog imena gde su tu IMENA? Otac je imao svoje ime, sin je imao svoje ime, a piše da SAMO jedno ime nam je dato dok ove tri reči su TITULE jer svi smo mi Očevi i sinovi u čijeg oca i čijeg sina...ništa se ne podrazumeva dato je IME a ne titule.
Dakle zašto apostoli nisu ni jednom krstili u titule već SAMO U IME Jehošue (Isusa Hrista) zato što su znali ko je sin u telu i ko je jagnje zvani Mesija i da druge žrtve nema zato uzeše put u život kroz vrata jednom data.

Isus je ROĐEN to Pismo svedoči kroz ceo opis a duhovi pobune uče da je Isus STVOREN oni uče da će doći ne vidljiv (sad su prepravili u vidljiv iako uče da je tu ali Ga ne vidimo) to je isto samo izmenjen pristup. Sad je tu kažu ali ga ne vidimo a biće posle vidljiv ....neozbiljno. Pismo uči da će biti vidljiv.
Duh Sveti koji takođe iz Oca izlazi nije energija već ličnost jer su Duhovi ličnosti koje imaju obličje kao i mi i koji odlučuju,otvaraju razum,poučavaju, teše,daju darove,zapečaćavaju,svedoče,zastupaju ....
Duh nema zemaljsko telo niti kosti i nije nam vidljiv bez duhovnog vida.
Negiranjem Duha kao ličnosti se ruši celo Pismo.

Piše da je Bog Duh a samim tim oni duha vide kao energiju i mogu sa Darvinom i ostalom masonskom klikom zajedno svome gospodaru jer Boga nemaju već energiju. Imamo tri vidljive manifestacije Duha kao Boga. Bog je govorio sa prorocima.Bog se javio kroz telo Jehošua.Bog se manifestovao u obliku goluba. Pojava Duha se poredi sa vetrom jer deluje a nije vidljiv a posledice prisutnosti se vide i to ne znači da je Duh vetar već ta komparacija je služi da shvatimo prisutnost duha. Ista stvar je i sa poređanjem duha sa vodom i vatrom jer su to znaci koji pokazuju način delovanja i bitisanja najbliži nama za shvatiti i opet Duh nije ni voda ni vatra.

Znavi na pentakostu-pedesetnici u vidu ognja su bili pokazatelji da se obećanje ispunilo i više nije ni u jednom primeru bilo opisa da je oganj došao na nekog u vidnom obliku. Ako bi želeli da budemo kao neki masonski kultovi učili bi smo da je Duh energija i da je to vatra i voda a kiša nije na pentakost pala pa gde je ostali deo energije-duha ...dalje vidimo darove već prispelog Duha u osobu kao pokazatelje prisustva i nije ni vetar ni kiša ni vatra više potrebni da pokažu da je Duh tu jer po darovima se vidi i promeni života.
Zaista u zadnje vreme iziđoše mnogi koji prorekoše datume kao lažni proroci i mnogi što uče da je Duh energija i Isus da je rukotvorina kako nemaju Boga niti straha Božjeg.

Piše da od Oca Duhova izlazi Sveti Duh. Jehošua kaže da On Duh istine NEMOŽE doći dok telo Isus ne ode gore..zašto? Zato što je Isus ISTINA a dolazi Duh ISTINE. Čiji to Duh dolazi...piše: ko nema DUHA HRISTOVA nije njegov (Rim. 8.9) pa koji i čiji Duh dolazi da svedoči za delo SVOG TELA? Ko zapečaćava svoje sledbenike,ko osvedočava o grehu i potrebi za prihvatanje tela-žrtve, koje to sa nama u Duhu u sve dane,ko kuca na vrata srca, ko je pastir dobri koji hoće sve da spasi, ko želi da sa nama večera ako ga pustimo...Onaj koji jeste i javi se kroz telo a sad je u Duhu sa nama i daje svome telu darove a ime u telu mu je bilo Bog Spasitelj-Jehošua.

Držite srce i um otvorenim i čujte kucanje pa otvorite vrata dok nije kasno da večera Onaj koji jeste i da i vi imate Boga kao i On vas što ima, amin.

Bog vas blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stvoritelj
PostPoslato: 31 Jul 2012, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ko traži taj i nalazi Bogu slava za spasenje i SPOZNAJU.
http://www.youtube.com/watch?v=ntoGgYTA17g

http://www.youtube.com/watch?v=LQeyZTly ... re=related

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stvoritelj
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
lavić je napisao:
.

laviću!!!!! - gdje si?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stvoritelj
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Izlazak 20,11
Ta i JAHVE je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,

JAHVE BOG OTAC JE STVORITELJ
jedini Bog jedini Stvoritelj svega


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs