banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Apr 2012, 10:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
lavić je napisao:
,,Njegovo poreklo.
Biblija je prorekla da ce Mesija biti Avrahamov potomak i da ce doci iz Davidove loze (Postanak 22:18; Psalam
132:11, 12). Obojica su zaista bili Isusovi preci (Matej 1:1-16; Luka 3:23-38).
,,

Znači Isus je Josifov sin ....reci ko je Otac Isusu pošto je avraamov potomak?

,,Nastaviće se,,

Nemoj kumim te, biće tebi lakše.
Da li se tamo možda govori da će stići kroz Avramovu lozu a ne od semena Avraamova....Isak takođe može biti otac kao i Avraam jer od Sita počinje loza obećanja i vodi preko Noja sve do pojave Mesije.
Sad reci ko je Otac Jehošui? I ne greši više.


OFM Eto prilika pa odgovori. Ne meni jer neću razumeti već ostalima oni hoće sigurno.
Ako ni oni ne razumeju pa ni milijarde ostalih ti nas prosvetli tvojim rečima možda neko i shvati, zato hrabro odgovori ko je Isus i od kad je nastao?
Zašto uvek kukavički SVI JS beže i neće da uđu u dijalog i odbranu svog stava već UVEK samo brzo izdiktiraju i pobegnu...čemu bežanija stanite malo,pa vi ste svedoci a ne maratonci pa svedočite i odgovorite nama neukim da i mi nešto naučimo.Zašto UVEK umesto odgovora napadate i omalovažavata onog ko vas pita a NIKAD ne želite odgovarati na pitanja...neznanje, strah,ili gordost šta je u pitanju?
Slušam odgovor o Isusu:

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2012, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Da vas Allah uputi. Pa bas zato sto ga je sejtan tako zvao vi ne trebate. Vidite da ta ideja o polubogu i potjece od njega. Pogledajte grcku i ostale mitologije. Perzej. Herkules. Kratos... Svi boziji sinovi. Ljudi su zvali je isa prorok iz nazareta (rodiocse u betlehemu ok haj)


Allah sve zna. Kad su isusa pitali kad je sudnj dan on je rekao da ne zna. Je li sad lagao da ne zna (bog ne laze) ili nije znao (bog sve zna)

Razmisljajte

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
114_AhmeD je napisao:
Kad su isusa pitali kad je sudnj dan on je rekao da ne zna. Je li sad lagao da ne zna (bog ne laze) ili nije znao (bog sve zna)

Razmisljajte


Evo ja sam jednim tračkom božanskog genija u mom mozgu u milisekundi zaključio da je primjenio metod koji englez zove "white lie" tj. da jeste znao, ali da nije htio da pokvari šemu zarad pravednog cilja :lol: .

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2012, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ahmedu pozdrav.
Misliš li na Pavla ili Savla?
Ako je za tebe isus -Jehošua i piše u Kuranu da je MESIJA šta znači za Jevrejina MESIJA?
Bog nije Arapima najavio Mesiju već Judejima a oni znaju po SZ ko je Mesija i Eseni su učili da je to osoba koja će biti car, sveštenik i žrtva pa kad je koja služba od tih obzirom da u vreme službe CARA večno caruje?
Danilo najavio da će Mesija posle 69 sedmice (tačno u godinu) biti ubijen da li veruješ Danilu?
Isaija rekao 5 imena ko je Mesija da li veruješ Isaiji?
Isus kaže da on nije odavde pa odakle je stigao volio bih čuti i od kad je nastao?
Ko je Otac Mesiji?

Koji je smisao da Bog posle Adamovog i Evinog stvaranja naredi da se MNOŽE a onda Mesija ne dođe od čovečijeg semena zašto taj presedan?
Zašto jedino Mesija dolazi bez Oca na poseban način?
Da li smatraš Boga svemogućim ako da da li On može da se pojavi u telu?

Ako priznaješ Isusa kao Mesiju onda priznaješ da je od Boga začet kako ni jedan drugi nije i ako je Jehošua i tebi Mesija onda mu znaš imena i službe i jasno znaš razlog Njegovog dolaska u telu?

Priznajem i ja Muhameda ali tekstove ne priznajem jer su neki prepravljani neki dodavani i nisu svi prevodi Kurana isti. Priznajem i ja JEDNOG Boga koji je svoje ime rekao Izrailju i potvrdio ga kroz ispunjenje Isaijine reči. Dakle ja priznajem Muhameda i kuran jedino one neisprane tekstove ne mogu prihvatiti i imam jednog boga čije ime je poznato od POSTANJA.

Svako dobro i ako nađeš vremena i potrebe redom odgovori možda može pomoći kome.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2012, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
nasmjeshiti luzer je napisao:
114_AhmeD je napisao:
Kad su isusa pitali kad je sudnj dan on je rekao da ne zna. Je li sad lagao da ne zna (bog ne laze) ili nije znao (bog sve zna)

Razmisljajte


Evo ja sam jednim tračkom božanskog genija u mom mozgu u milisekundi zaključio da je primjenio metod koji englez zove "white lie" tj. da jeste znao, ali da nije htio da pokvari šemu zarad pravednog cilja :lol: .



Znaci ipak je lagao ljudima da ne zna ( znao je ).
Mogao je presutiti ili reci " ne zelim vam odgovoriti".

Razmisljaj covjece boziji. Ako je rekao NE ZNAM, zar ti nije pokazatelj da on nij Sveznajuci !?

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2012, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
lavić je napisao:
Ahmedu pozdrav.
Misliš li na Pavla ili Savla?
Ako je za tebe isus -Jehošua i piše u Kuranu da je MESIJA šta znači za Jevrejina MESIJA?
Bog nije Arapima najavio Mesiju već Judejima a oni znaju po SZ ko je Mesija i Eseni su učili da je to osoba koja će biti car, sveštenik i žrtva pa kad je koja služba od tih obzirom da u vreme službe CARA večno caruje?
Danilo najavio da će Mesija posle 69 sedmice (tačno u godinu) biti ubijen da li veruješ Danilu?
Isaija rekao 5 imena ko je Mesija da li veruješ Isaiji?
Isus kaže da on nije odavde pa odakle je stigao volio bih čuti i od kad je nastao?
Ko je Otac Mesiji?

Koji je smisao da Bog posle Adamovog i Evinog stvaranja naredi da se MNOŽE a onda Mesija ne dođe od čovečijeg semena zašto taj presedan?
Zašto jedino Mesija dolazi bez Oca na poseban način?
Da li smatraš Boga svemogućim ako da da li On može da se pojavi u telu?

Ako priznaješ Isusa kao Mesiju onda priznaješ da je od Boga začet kako ni jedan drugi nije i ako je Jehošua i tebi Mesija onda mu znaš imena i službe i jasno znaš razlog Njegovog dolaska u telu?

Priznajem i ja Muhameda ali tekstove ne priznajem jer su neki prepravljani neki dodavani i nisu svi prevodi Kurana isti. Priznajem i ja JEDNOG Boga koji je svoje ime rekao Izrailju i potvrdio ga kroz ispunjenje Isaijine reči. Dakle ja priznajem Muhameda i kuran jedino one neisprane tekstove ne mogu prihvatiti i imam jednog boga čije ime je poznato od POSTANJA.

Svako dobro i ako nađeš vremena i potrebe redom odgovori možda može pomoći kome.


MESIJA jest jevrej, jevrejima je najavljen..... sve ok za Isaa a.s se 99% slazemo


Kako ti komentarises ono prorocanstvo iz SZ u kojem govori da se mesija nece "ni na kamen spotaci", NI JEDNA KOST DA MI SE SLOMI::... Kako onda to u razapnuce sprovesti ? Ako nece ni nogu uganuti na kamen , kako onda cak razapet da je bio ?

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2012, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Veliki pozdrav Ahmedu!
Volio bi da si mi odgovorio na svako pitanje redom ali....
Dobro, nije obaveza.
Odgovor na tvoje pitanje sam dao u temi koja se bavi time a to je odgovor na psalme gde me je Oficir pitao za 91 psalam i tamo stoji odgovor pa ako ima neko pitanje povodom odgovora voljan sam odgovoriti.

Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 09:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
114_AhmeD je napisao:

Kako ti komentarises ono prorocanstvo iz SZ u kojem govori da se mesija nece "ni na kamen spotaci", NI JEDNA KOST DA MI SE SLOMI::... Kako onda to u razapnuce sprovesti ? Ako nece ni nogu uganuti na kamen , kako onda cak razapet da je bio ?


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ivan 19,32
Dođoše dakle vojnici i prebiše golijeni prvomu i drugomu koji su s Isusom bili raspeti.
Ivan 19,33
Kada dođoše do Isusa i vidješe da je već umro, ne prebiše mu golijeni,
Ivan 19,36
jer se to dogodilo da se ispuni Pismo: Nijedna mu se kost neće slomiti.


Sva proročanstva su se ispunila:

da će patiti,
biti mučen
biti razapet
biti ubijen
biti uskrsnut

ali i to da mu se neće ni jedna koska slomiti.

Isus je morao ispuniti ono što je preuzeo na se.
Morao je ispuniti to da umre za nas.

ALi do suda ljudskoga,
ništa mu se nije desilo.
Bog ga je štitio u svemu.

Luka 4,29
ustanu, izbace ga iz grada i odvedu na rub brijega na kojem je sagrađen njihov grad da ga strmoglave.
Luka 4,30
No on prođe između njih i ode.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 17:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Ne mozes razapeti covjeka onako kako je opisano, a da mu ne slomis kosti. "ni na kamen se nece spotaci". Pa zar ovo ne govori do kojeg stepena ce ga Bog cuvati ? A kasnije ga ubili , kako neki govore !




Jos jedno pitanje.

Kako vi komentarisete izjavu Isusa " ne dade vam se do znak Jone " ?

Jona je bio ZIV
progutala ga riba, unutra je neko vrijeme bio ZIV
izbacila ga riba bio je ZIV

...........

Ovo ne pisem sad sa stajalista Islama. Je li moguce da je Isus bio razapnut, ali da nije umro !? Da im se pricinilo, te da JE BIO sakriVEN neko vrijeme u grobnicu dok se "tenzije" ne smire i dok narod ne ohladi, jer su zidovi bas zapalili se da ga ubiju.
Jer, onako razmisljajuci o tekstu. Kasnije ga zena zovnula a on onako: "ne tako glasno, tise", pa ga dirnula ( dok se on skrivao sa velikom kapuljacom, da ga ne vide,) i zaboli ga od rana... Ali nije bio duh nikakav, jer ga ne bi boljele rane valjda.
Onda ulazi na vrata kod ucenika, da je duh dosao bi kroz zid, sta ja znam.... I jos TRAZI HRANU DA JEDE; JER JE GLADAN I ISCRPLJEN. Pa da je duh ne bi bio gladan, ne bi imao te potrebe !

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 19:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
114_AhmeD je napisao:
Ne mozes razapeti covjeka onako kako je opisano, a da mu ne slomis kosti. "ni na kamen se nece spotaci". Pa zar ovo ne govori do kojeg stepena ce ga Bog cuvati ? A kasnije ga ubili , kako neki govore !


................................................

Odgovorih ti stihovima u prošlom postu.

Lomljenje kosti se odnosi na zadnje ljomljenje kostiju da ti ubrza smrt.
Kosti su slomljene dvojici kraj Njega,
a Isusu - nisu - jer je prije umro.

Ivan 19,32
Dođoše dakle vojnici i prebiše golijeni prvomu i drugomu koji su s Isusom bili raspeti.
Ivan 19,33
Kada dođoše do Isusa i vidješe da je već umro, ne prebiše mu golijeni,
Ivan 19,36
jer se to dogodilo da se ispuni Pismo: Nijedna mu se kost neće slomiti.

I kako je pisalo u proročanstvima - tako je i bilo.
-------------------------------------

Ovdje je tema - Isus i demoni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 20:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
114_AhmeD je napisao:
Jos jedno pitanje.
Kako vi komentarisete izjavu Isusa " ne dade vam se do znak Jone " ?
Jona je bio ZIV
progutala ga riba, unutra je neko vrijeme bio ZIV
izbacila ga riba bio je ZIV
...........
Ovo ne pisem sad sa stajalista Islama. Je li moguce da je Isus bio razapnut, ali da nije umro !? Da im se pricinilo, te da JE BIO sakriVEN neko vrijeme u grobnicu dok se "tenzije" ne smire i dok narod ne ohladi, jer su zidovi bas zapalili se da ga ubiju.
Jer, onako razmisljajuci o tekstu. Kasnije ga zena zovnula a on onako: "ne tako glasno, tise", pa ga dirnula ( dok se on skrivao sa velikom kapuljacom, da ga ne vide,) i zaboli ga od rana... Ali nije bio duh nikakav, jer ga ne bi boljele rane valjda.
Onda ulazi na vrata kod ucenika, da je duh dosao bi kroz zid, sta ja znam.... I jos TRAZI HRANU DA JEDE; JER JE GLADAN I ISCRPLJEN. Pa da je duh ne bi bio gladan, ne bi imao te potrebe !


.....................................

Znak je znak, a ne sve doslovno.
Nije Isusa riba progutala.
Obično - kad te riba proguta - mrtav si.

Radi se o tome da je znak - 3 dana me nema - mrtav.

Isus je bio prvi experimentalno dokazani dokaz
što će Bog napraviti ljudima koji Ga služe.

Po ovozemaljskoj smrti - bit će uskrsnuti na novi vječni život.
Da se to nije desilo - apostoli bi se razbježali i ne bi više nikada
zagovarali ono za što su i oni svoje živote dali,
jer su se u živo uvjerili u sve točnosti onoga
što je Bog u Bibliji najavio,
a Isus dokazao osobno.

Isus je rođen kao čovjek - materijalan.
Po smrti - uskrsnućem - dobio je neraspadljivo novo tijelo.

Kaže Biblija - bit će te kao anđeli.
A anđeli su duhovi,
a Isus ima tijelo.

Ali kaže - "kao"!
Znači nešto treće - još nama neznano,
prvi puta na Isusu primijenjeno,
a to čeka odabrane.

-----------------------------------------

Isus i demoni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 13:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
piramida4 je napisao:
Isus je bio prvi experimentalno dokazani dokaz

Znači nešto treće - još nama neznano,
prvi puta na Isusu primijenjeno,

:doubt:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
114_AhmeD je napisao:
Ne mozes razapeti covjeka onako kako je opisano, a da mu ne slomis kosti. "ni na kamen se nece spotaci". Pa zar ovo ne govori do kojeg stepena ce ga Bog cuvati ? A kasnije ga ubili , kako neki govore !




Jos jedno pitanje.

Kako vi komentarisete izjavu Isusa " ne dade vam se do znak Jone " ?

Jona je bio ZIV
progutala ga riba, unutra je neko vrijeme bio ZIV
izbacila ga riba bio je ZIV

...........

Ovo ne pisem sad sa stajalista Islama. Je li moguce da je Isus bio razapnut, ali da nije umro !? Da im se pricinilo, te da JE BIO sakriVEN neko vrijeme u grobnicu dok se "tenzije" ne smire i dok narod ne ohladi, jer su zidovi bas zapalili se da ga ubiju.
Jer, onako razmisljajuci o tekstu. Kasnije ga zena zovnula a on onako: "ne tako glasno, tise", pa ga dirnula ( dok se on skrivao sa velikom kapuljacom, da ga ne vide,) i zaboli ga od rana... Ali nije bio duh nikakav, jer ga ne bi boljele rane valjda.
Onda ulazi na vrata kod ucenika, da je duh dosao bi kroz zid, sta ja znam.... I jos TRAZI HRANU DA JEDE; JER JE GLADAN I ISCRPLJEN. Pa da je duh ne bi bio gladan, ne bi imao te potrebe !


Zahvalan sam na pitanjima o kojima se na ju tjubu odavno polemiše.
Ovako:
1. jonin znak je nestanak osobe u vremenu u kojem je i Jona nestao izmežu ljudi što znači do tri dana. Isus PRECIZIRA da će ON u tom vremenu biti MRTAV u grobu uslov je samo verovati Isusovim rečima i prorocima koji to sve najaviše. Da proroci ne javiše kako će do trećeg dana biti među mrtvima i da to Isus nije rekao onda bi morali i tu stavku uzeti u obzir kao element koji treba biti prisutan u poređenju a pošto je precizirano stanje u tom INTERVALU onda je to dovoljno za merilo.
Kao što je Jona izašao iz ribe živ tako će Isus izaći iz zemlje vaskrsnut- živ i On to reče i proroci zapisaše.

2.Po vaskrsenju Isus NIJE DUH !!!
Isus je VASKRSNUTO telo koje je oživelo i preobraženo u ANĐEOSKO.
Da razgraničimo nešto što čike u raspravi ne vide...
Duh N E M A telo ni kosti niti ga vidiš.
Anđeo I M A telo i MOŽE JESTI za razliku od duha.

Kad su Isusa pitali za onu ženu koja je imala 7 muževa čija će biti po VASKRSENJU nije im rekao da oni neće imati tela to jest da će biti DUHOVI već im reče da će biti kao A N Đ E L I a anđeli IMAJU telo i anđeli JEDU.
Avram ugosti anđele i oni krkaše teletine i hleba pa i vinca zar ne i kod Lota jedoše i Pismo upozorava da u ne znanju čovek može ANĐELE na konak primiti a ne piše DUHOVE već anđele.
Isus je mogao kao i anđeo proći kroz zid i mogao je jesti hranu.

Kad Isus govori da će u novom telu biti kao ANĐELI nije im rekao da neći imati tela ili da će biti duhovi jer je OGROMNA razlika izmežu anđela i duha.
Anđeo pobune ima duha u SEBI. Anđeli poslušni imaju duha u SEBI.
U ljude ne ulazi hiljade anđela ali legion duhova mogu ući. Isus nije isterivao anđele već duhove pobune jer duh ulazi i izlazi iz tela ui telo a ne anđeo.

Ko želi razumeti razumeđe.
Pozdrav Ahmedu.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Sin Isus Krist nije Bog.
Sin Isus Krist je Božji Sin, ali ne i Bog, jer Bog Otac je samo Jedan.

Demoni, pa čak i sam Sotona - znaju tko je Isus Krist,
te ga tako i oslovljavaju - Božji Sin, Svetac Božji, Isus Nazarećanin.

Nitko od demona, niti sam Sotona nije Isusa Krista nazvao – Bože.
Zašto?
Pa demoni i Sotona su sa Neba i znaju tko je tko ne Nebu!
Oni ga dobro poznaju. – Pa zato i znaju tko je Isus - Sin nije Bog.
Da je Bog – nazvali bi ga - Bog.
Biblija je istinita – znači – Sin nije Bog.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs