banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 03:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2012, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nema se tu šta nagađati, Lavić je na početku napisao o čemu se radi.
Naravno da nema više žrtava paljenica nakon Isusove žrtve. Pročitaj ponovo prvi post.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2012, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Brate jellyfish pozdrav.
I ceremonije-obredi su ZAKON jer se sve po zakonu obavljalo. Zakon je jednostrani čin odlučivanja i donošenja uputstava kako se šta ima sprovoditi i Bog je autor istog.Knjiga uredbi se često tretira kao pomagalo ali ona to nije ona je zapovest a time je ZAKON.
Ceremonijalni deo se obavljao mahom u hramu i neke uredbe kao obezanje su kasnije pripojene u sklopu hramsko obrednih aktivnosti.
To sve u hramu što je ukazivalo na žrtvu za greh je samo ZAMENJENO savršenom i NIŠTA nije ukinuto.
Pavle čini nazirejski zavet i isti obrezuje sina Grka jer obrezanje i dalje stoji ali po telu onima koji su pod savezom uredbom večnom. Pagani nisu pod tim savezom ali ako PRISTANU svojom voljom uz Jevrejina ili Arapa mora obrezanje i mora šabat.
Pavle Galaćane ukorava jer na njih siđe Duh a oni počeše se obrezivati iako ih Duh prihvata kao ne obrezane jer svako u svom zvanju neka pristupa. Da je Isus ukinuo obrezanje onda bi Pavle učinio veliki greh obrezavši sina Grka i sam je išao na praznik Pentakosta u hram radi zaveta i prinosio po uredbi i platio šišanje.

Sestro Talija samo bih želeo da se precizno razume da sam akcentovao žrtve ZA GREH da više nemaju potrebu. postoje žrtve zahvalne koje možemo čitati u Jezekilji od 40 glave do kraja.

Svako dobro i Bog vas blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2012, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
Sestro Talija samo bih želeo da se precizno razume da sam akcentovao žrtve ZA GREH da više nemaju potrebu. postoje žrtve zahvalne koje možemo čitati u Jezekilji od 40 glave do kraja.

Naravno, nakon Isusove žrtve nije potrebna. Na to sam i mislila.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs