banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 20:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2002, 01:00
Postovi: 52
Lokacija: Firenze
Evo da ubacim i ovu temu pa da vidimo sta mislite o njoj.
Da li vjerujete da bog postoji ili je to samo jedna obicna izmisljotina da bi se ljudi drzali pod kontrolom, strahom i ....
Takodje ako imate neki kvalitetan dokaz iznesite ga na svjetlo dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2002, 20:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2002, 01:00
Postovi: 52
Lokacija: Firenze
Evo da odmah stavim svoje misljenje.
Ja nevjerujem, i tvrduim da bog nepostoji i da su to teske izmisljotine da bi se narod na najeftiniji moguci nacin drzao pod kontrolom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 06:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
jedno pitanje za tebe ???

Ko ima koristi od toga da drzi narod pod kontrolom ??? I kako se to narod moze drzati pod kontrolom ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 08:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 05.05.2002. 07:45, banjalucanka je napisala:

Ko ima koristi od toga da drzi narod pod kontrolom ??? I kako se to narod moze drzati pod kontrolom ???
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Ma daj molim te, nije valjda da ovo ne znaš :???:

_________________
MATRIX HAS YOU

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Vader dana 05.05.2002. 16:19 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Raffaelo:
"Da li vjerujete da bog postoji ili je to samo jedna obicna izmisljotina da bi se ljudi drzali pod kontrolom, strahom i ....
Ja nevjerujem, i tvrduim da bog nepostoji i da su to teske izmisljotine da bi se narod na najeftiniji moguci nacin drzao pod kontrolom."

-Ja ne vjerujem u Boga,takvog kakav je dat i definisan.
Ali ja vjerujem u dobra djela i ljubav prema svim ljudima.
Kako mislis da neko pomocu Boga drzi narod na najjeftiniji nacin pod kontrolom?Kako to mislis da neko ljude pomocu Boga drzi u strahu?
Sve vjere propagiraju ljubav i covjekoljublje,a protive se mrznji,zlobi,zavisti,zlu u ljudima.Sta je tu jeftino?Gdje je tu strah?
Kamo srece da je puno vise vjernika koji zaista zive i ponasaju se u skladu sa svojim religijama,jer bi tad ova zemlja bila poput raja.
Strah???Sram bilo religiju sto je protiv ubistava,nasilja,mrznje i sto "strasi" narod da su to grozne stvari za koje slijedi kazna,da ih ne trebamo raditi.

Banjalucanka:
"Ko ima koristi od toga da drzi narod pod kontrolom ??? I kako se to narod moze drzati pod kontrolom ???"
-I mene zanima kako to neko moze drzati narod pod kontrolom pomocu Boga.Kaze ja sam Bog,slusajte me?Ili sta?Ja sam Bog dodjite da vas drzim pod kontrolom?

Vader:
"Ma daj molim te, nije valjda da ovo ne naš"
Ne nam ni ja :wink:
Objasni nama neupucenima :grin: ...
Prosvijetli nas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 13:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2002, 01:00
Postovi: 76
Da li ima Boga? Reci mi sta je to Bog i ja cu ti reci (NAJISKRENIJE) da li tog ima u univerzumu.

P.s. Vader ja kontam to o cemu pises


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 14:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2002, 01:00
Postovi: 14
Samim tim sto razmisljas o Bogu ,spominjes ga i negiras - trazis ga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 15:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Svako ima svoju istinu o tome da li postoji Bog. Ja vas u to ne mogu ubjediti, a i ne zelim jer bi to onda bilo suprotno od onoga sto je ispravno. Mislim da je Bog ili bar njegovi djelici (ako ga materijalizujemo) u nama samim, jer je genetski materijal nasih roditelja, djedova, baki, itd., sadrzan u nasim, tako da i u nama, postoji dio Njega. Sem toga u Bibliji se kaze da je Bog stvorio covjeka od blata... Mislim da je na neki nacin morao udahnuti zivot toj gomili blata, tj., prenijeti djelic svoje zivotne energije kako bi ozivio mrtvu stvar.
Ja vjerujem u Boga, ali ne i u crkvu... Zasto? Po meni je Bog idealan, bezgresan, nematerijalan...dok... crkvu cine ljudi koji su se udaljili od Boga. Ovo ne vazi za sve. Recimo, po meni, sto se tice pravoslavne crkve patrijarh Pavle je sveti covjek. Kada vidim lokalne popove, zgadi mi se. Oni koriste vjeru kako bi se dokopali materijalnog, siri su nego duzi, i kao sto to obicno biva kada covjek osjeti materijalno, jako su pohlepni. A zna se sta je radila katolcka crkva da bi zadrzala svoje posjede u srednjem vjeku. Ona je bila najveci feudalac i nastojala je da zadrzi feudalni poredak po svaku cijenu, zato sto joj se osladila moc i bogatstvo. Znanje je bilo mac sa dvije ostrice, jer oni sto su malo znali podlijegali su uticaju crkve i bili manji od makovog zrna, a oni sto su previse znali osudjivani su za jeres i spaljivani na lomaci. Mislim da je Vader mislio na ovu vrstu manipulacije... I sada se koristi crkva u politicke svrhe, jer se kroz istoriju pokazala kao mocno manipulativno sredstvo, a crkva je opet in...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 17:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2002, 01:00
Postovi: 52
Lokacija: Firenze
stvarno vjerujes da si nastao od blata(mislim na takav nacin)??????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 18:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Pitanje je apsurdno, nije valjda da neko očekuje dokaz. Šta bi to moglo biti prihvaćeno kao dokaz? Evo, ja mislim da je postojanje bilo koga od nas dovoljan dokaz. Naravno, to je samo moje subjektivno mišljenje. Mislim da bolji dokaz od navedenog niko ne može donijeti. Čovjek može da se smije, da plače i sl. I niko osim čovjeka. Teorija koju iznose naučnici je, po meni, potpuno proizvoljna poput biblijske. Bila je smješa gasova i koječega i onda se desilo nešto, šta? Nešto, kažu vajni doktori nauka, možda udar groma, nešto. To ne ide, to je potpuno proizvoljno. Mislim, ako neko hoće da dokaže suprotno morao bi da ima čvrst dokaz, inače to dođe na isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 18:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 05.05.2002. 18:04, raffaelo je napisao:
stvarno vjerujes da si nastao od blata(mislim na takav nacin)??????????????
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Nisam rekao da sam ja nastao od blata, vec je po Bibliji Adam nastao od blata, a Eva od njegovog rebra... Prilicno cudan materijal za gradnju jedne slozene strukture kao sto je covjek, reklo bi se. Ja vjerujem da je sve nastalo od neceg. Znaci kao sto sam vec negdje pisao, ako je covjek nastao od majmuna od cega je majmun itd.? Dobijamo lancani niz koji ide do najsitnijih mikroorganizama...koji su takodje nastali od neceg. To je jedna velika zagonetka koju je jako tesko rijesiti na pravi nacin. Kada se to otkrije vjerovatno cemo znati da li Bog postoji. Ali do tada ja cu vjerovati u Njega i Njegovo postojanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 19:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2002, 01:00
Postovi: 14
zemlja voda vatra vazduh

cetiri osnovna elementa -simbol zivota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 07:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 05.05.2002. 09:07, Vader je napisao:
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 05.05.2002. 07:45, banjalucanka je napisala:

Ko ima koristi od toga da drzi narod pod kontrolom ??? I kako se to narod moze drzati pod kontrolom ???
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Ma daj molim te, nije valjda da ovo ne znaš :???:


Vaderu nemam stvarno blage veze ( mlada ili glupa :smile:)
_________________
MATRIX HAS YOU

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Vader dana 05.05.2002. 16:19 ]</font>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 07:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
raffaelo ja vjerujem da sam nastala od tog "blata" samo iza blata stoji Bozija ruka....
a ti vjerovatno ( ovo su samo predpostavke ) vjerujes u evoluciju i ostale stavrcice...
jedan primjer : dam ti 1 gumu ; jedan prozor i dva sica ... hocu da mi naprais od toga neki dobar auto ( marka nek bude po tvom izboru ) ali priznam tvoj rad samo ako ti je auto savrsen ( kao sto smo mi ljudi )

:grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 07:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> zemlja voda vatra vazduh

cetiri osnovna elementa -simbol zivota</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Zaboravljaš glavnu stvar, peti element, peta sila - Duh, AKAŠA princip. Bez tog elementa nema života, nema ničega.
Okultni ezoterični pentagram (petokraka) se crta tako da je u gornjem vrhu duh, krak gore lijevo je vazduh, krak gore desno je voda, krak dole lijevo je zemlja i krak dole desno je vatra. Time što je duh na najvišem mjestu, u vrhu, se govori da je duh iznad svega. Satanisti obrnu ovaj simbol pa imamo taj krak-vrh na dnu a ostale gore čime žele da kažu da je materija iznad duha, da je duh na najnižem mjestu. Ovim se može vidjeti da i sam pentagram uopšte nije negativan simbol kako mnogi misle (čak naprotiv) već samo obrnut pentagram predstavlja negativan simbol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 08:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2002, 01:00
Postovi: 76
Prica o Bogu uvijek povlaci pitanje o evoluciji. Evolucija je nesto sto je primjeceno i onda je izmisljena ta rijec! Ja znam da je 2+2=4 i samim tim nemam sta vjerovati da je 2+2=4. Evolucija spada u domen nauke, a nauka je egzaktna.

Imam jako puno dokaza o evouciji, ali navodim samo sljedeci:
"Naucnik Von Baer je prvi zabiljezio ovu znacajnu i sugestivnu cinjenicu: Imam dva malena, u alkoholu sacuvana embriona, kojima sam propustio oznaciti njihova imena, i sad sam nesposoban da odredim kojem razredu pripadaju. Mogu da budu embrioni gustera, ili malih ptica, ili vrlo mladih sisara, toliko je potpuna slicnost konformacije glave i trupa ovih embriona. Ali ekstremiteta (kranjih dijelova) jos nema, no i da ih ima, u prvom stadiju njihovog razvoja, mi ne bismo nista doznali, jer noge gustera i sisara, krila i noge ptica, te ruke i noge covjekove, svi poticu iz istog osnovnog oblika.
118 strana knjige Vrhovna mudrost, od autora N.W.Atkinson.
U ovoj knjizi ima dosta dosta primjera, jos jedan je:
Srce u pocetku nije drugo nego prostorija sto pulsira, slicno istoj prostoriji crva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 17:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
"Rekao sam da dusa nije nista drugo
nego tijelo
i rekao sam da tijelo nije nista drugo
nego dusa,
i da nista, pa ni bog, nije za covjeka vece
nego on sam
i tko god hoda za osminu milje bez
sucuti, ide za vlastitim sprovodom odjeven
u svoj mrvacki plast,
a ja ili ti mozemo bez desetice u
dzepu kupiti ljepotu svijeta,
a pogledati svojim okom ili pokazati bob
u njegovoj mahuni smucuje ucenost svih
vremena
a nema namjestenja ili poziva, a da
mladic koji ga prihvati ne bi mogao
postati glavcina svemirkog kotaca
i ja kazem odjednom covjeku ili zeni:
neka vasa dusa stoji hladna i spokojna
pred milion svemira.

I ja kazem covjecanstvu: "Ne budi radoznao o bogu,
jer ja koji sam radoznao za sve nisam radoznao o bogu,
(nikakav izbor bistavih izraza ne moze ispricati, kako
sam miran u pogledu boga i smrti."

Cim sam vidjela naslov teme, sjetila sam se svog omiljenog pjesnika Walta Whitmana i njegovih stihova. Nadam se da ce vam se svidjeti, meni jesu.

_________________
Krivi smo mi sto smo cutali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 18:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2002, 01:00
Postovi: 14
Gdje dusu da zaboravim ... :)

Dusa prva , osnovna i u to cetvoro vec postoji...


&#8220;On se stara da prenese svoju dusu u stvari, misleci da su stvari bezdusne, prazne, i da samo cekaju sadrzinu od njega, siromaha.Gle, on zaboravlja, da je dusa zemlje zivela samo u stvarim dok se on nije rodio.Dusa stvari starija od duse coveka.Pre nego sto bese covek , stvari behu; i pre no sto se covek preli dusom, dusa plavljase sve stvari na zemlji.&#8221;

Vladika N.Velimirovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 21:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Dusa prva , osnovna i u to cetvoro vec postoji...</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Nije mi baš najjasnije šta si mislila ovim reći ali ako si mislila da peti element - duh već postoji u četiri elementa: vatra, voda, vazduh, zemlja i da ne postoji sam od sebe kao peti onda se ne slažem. Duh je peti element i nije u sklopu ova četiri ali je tačno da on prožima sve što postoji pa i ova četiri elementa a to je zato što je on uzročni element.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 22:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2002, 01:00
Postovi: 14
Ma ne.To ukazuje na vaznost i sveprisutnost duha.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs