banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Mar 2012, 17:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Ma samo stih dole i Marko lijepo napisao: " Uzimat će zmije u ruke. I ako otrov smrtonosan popiju, neće im nauditi. Na bolesnike metat će ruke, i oni će ozdravljati." (Marko 16:18)

Ako mozes pričati siguran sam da crnu mambu mozes imati u rukama dok kafu pijes i jedes sampitu, a s druge strane zalijevas smrtonosnim otrovom...

Ne moguce da znas jezike (i tu trazis cuda Bozja) iako su veca cuda zmije i otrovi...svasta insan od vas cuti...:D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2012, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Oficir s ruzom je napisao:
Ma samo stih dole i Marko lijepo napisao: " Uzimat će zmije u ruke. I ako otrov smrtonosan popiju, neće im nauditi. Na bolesnike metat će ruke, i oni će ozdravljati." (Marko 16:18)

Ako mozes pričati siguran sam da crnu mambu mozes imati u rukama dok kafu pijes i jedes sampitu, a s druge strane zalijevas smrtonosnim otrovom...

Ne moguce da znas jezike (i tu trazis cuda Bozja) iako su veca cuda zmije i otrovi...svasta insan od vas cuti...:D

Oficiru pozdrav.
Ovo su reči iz knjige koju Muhamed priznaje.
A tekst koji govori da im neće ni otrov nauditi ni zmije ujed je rečeno apostolima jer su oni tu silu dobili i sve se navedeno u njihovoj službi dešavalo i to lepo piše i vernici veruju.
Nebih nikad bio toliko odvažan da ismejavam Isusove reči, bar ne ja.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2012, 12:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
Oficiru pozdrav.


Pozdrav lafe...:)

lavić je napisao:
Ovo su reči iz knjige koju Muhamed priznaje.


To su rijeci iz Biblije, ali Bibliju Muhamed s.a.w.s ne priznaje jer da priznaje onda nebi trebalo da bude Kur'an objavljen.

lavić je napisao:
A tekst koji govori da im neće ni otrov nauditi ni zmije ujed je rečeno apostolima jer su oni tu silu dobili i sve se navedeno u njihovoj službi dešavalo i to lepo piše i vernici veruju.


Receno jest apostolima, ali se nigdje ne navodi da su oni dobili tu silu, nego sa lijepo kaze...

Tada im reče: "Idite u sav svijet i propovijedajte evanđelje svima stvorenjima!Tko vjeruje i pokrsti se, spasit će se; a tko ne vjeruje, osudit će se.One, koji vjeruju, pratit će ova čudesa: "U moje ime izgonit će đavle, govorit će novim jezicima,
Uzimat će zmije u ruke. I ako otrov smrtonosan popiju, neće im nauditi. Na bolesnike metat će ruke, i oni će ozdravljati. (Marko 16: 15-18)

Znači lafe tko vjeruje i pokrsti se spasice se...znači riječi se ne odnose samo na apostole nego na sve koji uzvjeruju pratice ih ta čudesa...evo ja znam da ti vjerujes ali sam siguran da nemas niti ijednog od tih čudesa...iako onoliko koliko te poznam jako si velik vjernik...
A ovdje tip prosipa price o govorenju nekakvim jezicima, ali ne istjerava djavole, niti smije zmiju u ruke uzeti, niti je probo otrov, ali je za to uzeo onaj najblazi oblik vjerovanja a to je "govorenje" nekakvim jezicima za koje on ni pojma nema sta znače...jak mi dokaz vjere zemlja-avion....

lavić je napisao:
Nebih nikad bio toliko odvažan da ismejavam Isusove reči, bar ne ja.


Ne ismijavam niti ja Isusove riječi, ali ove Markove riječi mnogi imalo upuceniji kršćanski istrazivaci Biblije "ismijavaju"...eto za početak Bart Ehrman.

A jezik kojim god budete pricali, ja cu pricati s 3 vise...:D...dajte molim vas...spustite se na zemlju...samo mozete napraviti budalu od sebe ako to budete radili u javnosti...kazem onako bratski, a eto vas eto jezika pa se dogovorite.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2012, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pomislio sam da Muhamed poziva Hrišćane kao sledbenike knjige a pošto nije tako i kad već Hrišćani ne slede pravu knjigu onda je Kuran sigurno ignoriše zato ni nema pomena iste u Kuranu niti proroka jer zašto bi ,,ne istinu,, pominjali i uvažavali?

Što se tiče Isusovih reči one su za mene istinite.
Što se tiče duhovnih darova i sile to ne može znati onaj ko to nema.
Celo Pismo govori kako je Duhom nadahnjivao proroke i kako istim duhom daje darove sledbenicima svog imena i vere u ispunjenje obećanja.

Sad, tvoja je mogućnost da se smeješ Božijem obećanju ili da veruješ.
A da li imam od Duha dar ti neznaš a ja znam.
Svi rođeni Duhom dobijaju dar Duha za izgradnju tela Hristova.Da se Bog proslavi kroz telo u kojem prebiva.
Postoje ljudi koji žele Boga uokviriti u svoju logiku i postoje ljudi vere, Avram je bio čovek vere a ne logike jer nikad nebi ni pomislio sina zaklati zbog logike ljudske.Vera je IZNAD ljudskog.
pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 10:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
Pomislio sam da Muhamed poziva Hrišćane kao sledbenike knjige


Da vi i jeste sljedbenici Knjige, kao sto su i Zidovi, (da ne idemo sad u potankosti o iskrivljivanju, ubacivanj, izbacivanju znamo vec obojica kako idu te vjezbe)...kao sto rekoh sljedbenici ste Knjige koja sadrzi odredjene Istine, s toga smo bliski jedni drugima u vjerovanju nego sto smo bliski s totemizmom, animizmom, ateistima itd.itd.

lavić je napisao:
zato ni nema pomena iste u Kuranu niti proroka jer zašto bi ,,ne istinu,, pominjali i uvažavali?


Pa istini za volju pomen Biblije se ne nalazi ni u samoj Bibliji...

lavić je napisao:
Što se tiče Isusovih reči one su za mene istinite.


I za mene su...samo je potpuno druga priča Markova, Matejeva, Lukina, Jovanova a pogotovo Pavlova...i ja vjerujem Isau a.s. ali od ovih ostalih prihvatam samo ono koje se slaze s Isaovim a.s izjavama a sta se ne slaze to je uredno odbaceno...poput Pavlove "ne ide grijeh u usta nego iz usta"-pa opletimo po svinjetini koju Isa a.s. za zovota nije okusio...Lavicu znas ti dobro o cemu ja pricam.

lavić je napisao:
Što se tiče duhovnih darova i sile to ne može znati onaj ko to nema.


Da, nema tog kršćanina koji mi neće reći ovu frazu samo u mozda drugačijem redosljedu riječi, kad ga pitam o trojstvo "Ma ne moze to razumijeti onaj koji nema Svetog Duha"...kad ga pitam o nasljednom grjehu "Ma ne moze to razumijeti onaj ko to ( ma sta se podrazumijeva pod rječju "to") nema...i sve sto se ne moze objasniti, to ne moze razumjeto onaj ko nema, Duha, vjere, Isusove "krvi", nasljednog grjeha, sile...
Eto ti to imas sve (pretpostavljam) i nakon sto imas onda i znas...pa de objasni nama neznanima i onima koji to nemaju ( a istini za volju takvih je i u kršćanstvu 50 % )

lavić je napisao:
Celo Pismo govori kako je Duhom nadahnjivao proroke i kako istim duhom daje darove sledbenicima svog imena i vere u ispunjenje obećanja.


Isa a.s. je nadahnjivao ljude bez ikakvog Duha,prenosio im poruku bez posrednikai prevodielja, ljudi su imali mozgove i shvatali su (bar osnovno)...Duh, duhovi,spukovi, frikovi...nisu tu potrebni, Isa a.s. je sam bio toliko elokventan da je mogao objasniti i prenijeti poruku bez ikakvog nadahnjivanja...
2 000 godina mislite da ste u matrixu da je dovoljno da se "prikopčate" na Duha svetog i on ce vam prenijeti bozansko znanje, vjeru, uvjerenja...dogma vjere se spoznaje srcem i razumom...
Ibrahim a.s. je bio covjek i vjere i logike... a ne samo vjere...nacin na koji je dosao do Postojanja Stvoritelja je počeo onog momenta kad je srušio kipove oca koji ih je pravio...
Pa je uzeo za boga zvjezde pa je zakljucio da Bog ne moze a da Ga nema preko dana, pa je uzeo za boga Sunce, pa je opet shvatio da Bog ne moze a da ga nema preko noci...pa je nakon razmisljanja i razmisljanja shvatio da mora postojati Bog koji je budan preko noci i prisutan preko dana...to nije, moj laviću pojmio srcem nego umom i razumom...a klanje sina je bio ritual prije kojeg je pojmio Boga...

Nije Ibrahim a.s. mogao klati sina a da prije toga nije zakljucio i sebi razumski objasnio postojanje Boga jer nema smisla zrtvovati sina bogu kojeg ne znas...

lavić je napisao:
A da li imam od Duha dar ti neznaš a ja znam.


Daj pokazi jedan taj dara, makar jedan a kojeg ja kao musliman nemam...pokazi da te zmija moze ujesti i da ostanes ziv, pokazi da pijes otrov i da prezivis, pokazi da ovog momenta govoris perfetkno latinski, zulu ili staroaramejski (to bi trebalo biti macji kasalj, jer se s tim jezicima govorilo) pokazi da znas aramejski, jezik s kojim je pricao i Isus, nemojte bolan izmisljati neka blebetanja i nazivati ih napumpanom rijecju "glosalia" ili kako vec, da bi s tom rjecju blebetanja dobila na snazi...

Svijet nije ni lud ni zbunjen...

U potpunosti mi je jasno sto vjerujete u dogmu svoje crkve, i s te strane respekt...ali nema tog znanja kojeg mozete dobiti mimo knjige i ucenja ( ajezici se uce preko knjige, nema tu nikakvog nadahnica to ce ti reci svaki covjek), jer da mozete, bili bi nebeski narod...a ruku na srce niste...bas kao ni mi...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Hrist nije ni rekao da će svi imati dar Duha već samo oni koji poveruju u srcu i duhu i na njih dolazi tako i Kornelije kad poverova dođe dar Duha na njega i njegove. To i danas isto važi jer isusova reč stoji i dar Duha stoji. a silu koju pominješ o otrovu nema porebe kao ni oganj iznad glave u prvoj pojavi Duha a to je bilo da bi znali silu Božiju.
Tad su i čuda bila poželjna da bi poverovali a danas verujemo na reč i nismo kao nebrenici u prvom veku koji i videše i ne veruju.

To što dobar deo hrišćana nema darove je znak da ne veruju već dvoliče.
Ono što je meni Bog dao slava i hvala mu to služi mojoj braći a i ostalima koji po Duhu prepoznaju a ko ne i da mu kažeš ne može verovati jer nema u sebi svedočanstvo.Govorim samo o onome što znam.
Ko sad ne poznaje znaće kad stane pred Tvorca.

Što bi Muhamed pozivao nevernike iz pogrešne knjige i navodio tu knjigu neispravnu kao knjigu Božiju...čudno?

,,Svijet nije ni lud ni zbunjen...,,
Ja mislim da jeste oboje.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 22:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Oficir s ruzom

Mene su zvali i
zmijolovac.

Uvijek sam volio loviti zmije,
ali sam bio i oprezan.

Ali Biblija je tu jasna:


Matej 4,7
Isus mu kaza: "Pisano je također: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega!
ISUS JASNO KAŽE DA SE NE ISKUŠAVA NJEGOVOGA BOGA JEDINOGA OCA JAHVU
Luka 4,12
Odgovori mu Isus: "Rečeno je: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega!
1. Korinćanima 10,9
I ne iskušavajmo Gospodina kao što su ga neki od njih iskušavali te od zmija izginuli.

Ako te slučajno piči kača,
ili ako slučajno popiješ arsen,
ili ako slučajno .....

Ja sam vozilom uletao u nevolju,
a Bog me opet zaštitito.

To ne znači da ako si Božji čovjek,
da možeš Boga kušati,
te skočiti sa nebodera i Bog će te sačuvati.
Bog je svemoguć i to može, ali je pitanje,
da li će u datom trenutku to i učiniti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Oficir s ruzom je napisao:
I za mene su...samo je potpuno druga priča Markova, Matejeva, Lukina, Jovanova a pogotovo Pavlova...i ja vjerujem Isau a.s. ali od ovih ostalih prihvatam samo ono koje se slaze s Isaovim a.s izjavama a sta se ne slaze to je uredno odbaceno

:lol: :lol: :lol:
Pa čovječe kako ne kontaš da sve što o Isusu znamo, znamo iz pera tih ljudi koji su to napisali i koje ti spominješ, znači isus nije niti slova napisao, sve što o njemu znamo napisali su od Boga nadahnuti pisci. De mi reci bilo što da se zna o Isusu, a da nisu napisali ti ljudi, znači šta ti to o njemu znaš, a da nisu zapisali ljudi koje ti nazivaš lažovima?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 17:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
a silu koju pominješ o otrovu nema porebe


Znaci otrov i zmije cemo izbaciti jer nema potrebe ( a to je i vazilo u "ona vremena") a ostavicemo jezike...jer od njih nema puno straha za vas, pričati mozete kobajagi 1 000 000 razlicitih jezika, ni vi pojma nemate sta pricate ali hajde de trla baba lan...medjutim kad se cudo treba pokazati kroz zmije i otrove, e pazi jaro...to je opasno.
Kazem nije mi nikakav problem sto se vjeruje ok...ali ako ste Dzekovi onda budite Dzekovi do kraja, s tim sto se i jezici i zmije i otrovi spominju kao znakovi onih koji vjeruju, a vi imate "jezike" ali nemate brate ono drugo i trece...opet na nuli ko i ja... :D

lavić je napisao:
Tad su i čuda bila poželjna da bi poverovali a danas verujemo na reč i nismo kao nebrenici u prvom veku koji i videše i ne veruju.


Ona cuda su napisana za stalno kroz prostor i vrijeme a nema tog vremena i prostora kad čuda nisu pozeljna...jer sad da ih mozete napraviti milijardu muslimana bi bili kršćani bolji nego vi sami...meni kao muslimanu čuda nisu potrebna a samim tim niti otrovi, zmije niti jezici...lavicu koliko ti jezika pričaš kad smo več kod toga ???

lavić je napisao:
Što bi Muhamed pozivao nevernike iz pogrešne knjige i navodio tu knjigu neispravnu kao knjigu Božiju...čudno?


Zato sto u njoj ima nesto ispravno, recimo ispravno je to da je postojao Lot, a neispravno da se sexao s svoje 2 kceri ...ili ti mislis da je oboje ispravno...???

piramida4 je napisao:
Mene su zvali i
zmijolovac.


ok...ako se od toga moze zaraditi neka para...sto da te...neki su i karijeru na tome napravili.

piramida4 je napisao:
Matej 4,7
Isus mu kaza: "Pisano je također: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega!
ISUS JASNO KAŽE DA SE NE ISKUŠAVA NJEGOVOGA BOGA JEDINOGA OCA JAHVU
Luka 4,12
Odgovori mu Isus: "Rečeno je: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega!
1. Korinćanima 10,9
I ne iskušavajmo Gospodina kao što su ga neki od njih iskušavali te od zmija izginuli.


Ovo je u redu...u potpunosti se slazem da ne treba biti glup pa uzimati zmije u ruke ili otrov piti, s tim se vjera ne dokazuje...kao sto se niti ne dokazuje da je neko "odabran" ili "vjernik" ako mumla...( a on pojma nema sta prica i jadnik misli da prica nesto ok...medjutim moze pricati i najvece hule a ne zna...) kao sto niko od vas ne zna razliku izmedju "nadahnjivanja" Duha Svetog i "nadahnjivanja" necastivog...niste Neo i ovaj zivot nije matrix.

piramida4 je napisao:
Ja sam vozilom uletao u nevolju,
a Bog me opet zaštitito.


Ok...onda smo zajedno imali letove... :D

piramida4 je napisao:
To ne znači da ako si Božji čovjek,
da možeš Boga kušati,
te skočiti sa nebodera i Bog će te sačuvati.
Bog je svemoguć i to može, ali je pitanje,
da li će u datom trenutku to i učiniti


Ali ne znači da ako si Bozji covjek da ako nesto mumlas da su to svete rjeci latinsko-spanskog-izumrlog jezika s kojima jacu dobijas konekciju na relaciji Bog - covjek...ako jos malo nastavis pisati ovdje cete zbog jezika kojeg pricas ( a niti neznas sta pricas ) proglasti, dobrim, svetim,odabranim, a mozes dobiti i status da velicaju tvoju ikonu...bar u tvojoj ulici...ajd molim te.

old fashion men je napisao:
Pa čovječe kako ne kontaš da sve što o Isusu znamo, znamo iz pera tih ljudi koji su to napisali i koje ti spominješ, znači isus nije niti slova napisao, sve što o njemu znamo napisali su od Boga nadahnuti pisci.


Da, od Boga nadahnuti...najjaci ste mi s tim "nadahnucem"...svi nadahnuti, svaka crkva nadahnuta a trenutno u svijetu haman pa 5 000 razlicitih "nadahnutih" crkava i denominacija, koji "nadahnucem" tumace ono sto su ova cetvorica-petorica "nadahnucem" dobila...a najbolji dio sto nekoliko stotina njih dogmatski idu u potpuno suprotnim smjerovima, a svi "nadahnuti"...

old fashion men je napisao:
De mi reci bilo što da se zna o Isusu, a da nisu napisali ti ljudi, znači šta ti to o njemu znaš, a da nisu zapisali ljudi koje ti nazivaš lažovima?


Ma nisu oni lazov, neki su i nesto dobro rekli, neki su vidjeli onako kako je bilo a neki su i debele brate slagali, kao sto je Pavle slago na kompletan SZ rjecima " ne ide grjeh u usta nego iz usta" pa opleti s svi i svacim...a o Isusu su pisali i oni koji su pisali SZ pa..eto a sad mi reci matare ti da su i SZ pisali ovaj quartet.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nista on nije slagao nego to mnogi tumace kako hoce tj u tom stihu imaju opravdanje za svoje grijehe. Ne valja vaditi stih mimo cjeline.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Nije čudno ako neko ko čita Kuran ne razume. Ali neko ko zagovara hrišćanstvo a nema dar duha ima ozbiljan problem.Piše da SVI koji imaju HRISTOV Duh su HRISTOVI i da imaju DAROVE DUHA.
Svako smejanje je smejanje Bogu i daru po Duhu koji dobijaju verni. postoje 17 darova za izgradnju crkve i naravno da ne mislim učiti navodne vernike ove ili one zajednice tome jer ko zna on zna a ko ne i nemora.
Svaki greh će se oprostiti ali hula na Duha ne, pa izvolite u svom egu udrite protiv Boga možda ste jači.
Koliko samo najminimalnijeg poznanja elementarnog ovde nema ni po jednoj tački vere, neverovatno i još se ne stide reći da su vernici..alal vam vera.Ali zato smejati se svemu i svačemu znaju.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 21:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
Piše da SVI koji imaju HRISTOV Duh su HRISTOVI i da imaju DAROVE DUHA.


Ja vjerujem da je Isa a.s. postojao, da je bio poslanik, da je Bozjom voljom lijecoi rodjene sljepce, gubave, da je Bozjom voljom ozivljavao mrtve, da je Bozjom voljom uzdignut, da je Bozjom voljom jedan od najvecih poslanika, vjerujem mnogo stosta o Isau a.s. (Isusu Hristu) koje ne vjeruju čak i neki od kršćana, pa zar ne zasluzujem da bar malo imam Duha Svetog?????

lavić je napisao:
Nije čudno ako neko ko čita Kuran ne razume


Nema toga laviću moj sto si ti rekao da ja ne razumijem...samo ima nesto sto ti mislis da jesi a nisi brate, ajde budi posten pa priznaj, niti pricas jezike niti smijes zmiju uhvatiti niti koncentrat sirceta popiti a da ostans ziv...nisi brate odabran, a po Bibliji bi trebo biti...mislim nemoj mi se pozivati na Duha Svetog jer nema od te ljubavi nista, imas osjecaj da postoji Bog, taj osjecaj imam i ja, mozemo obojica dokazati postojanje Boga kroz logiku i filozofiju ali dokazati postojanje duha svetog ma daj molim te ..ne znas brate razliku izmedju šejtanovih došaptavanja i nadahnjivanja duha svetog...ne znas ali mislis da znas...niti iko u krsšćanstvu to zna definirati niti je znao Pavle niti quartet, niti bilo ko...

lavić je napisao:
Svaki greh će se oprostiti ali hula na Duha ne, pa izvolite u svom egu udrite protiv Boga možda ste jači.


Eto ti tvoje logike...znaci hula na Isusa no problem, hula na Boga no problem, ali hula na svetog duha e tu nema oprosta ...onda je duh sveti number one u krscanstvu a ja jadnik mislio da je to Bog ili cak Isus...siguran sam da se molis duhu svetom a ne Bogu, siguran sam da ce te duh sveti uvesti u raj a ne Bog...pa ljudi moji sto vise vas upoznajem vise vidim koliko ste sami zbunjeni, pa vi ne znati u sta i u koga bi vjerovali i ko ima prioritet i kome treba molitvu ciniti... :-?

Ajd u redu..neka bude kako god vi zelite...i onako ovakva Biblija kakvu imate i dogma u ovom obliku nece postojati u sljedecih 50-100 godina opet cete nesto dodati ili izbaciti...ili ce se oformiti nova sekta poput Jehovih svjedoka koji su "NADAHNUTI" al Boze sacuvaj da kazu da je Isus bog, za razliku od vas koji ste od ranije "NADAHNUTIJI" ali kazete da Isus jest bog...o tom ti govorim da se ne zna kome je duh sveti rekao istinu a kome je necastivi rekao "istinu"...a ne mogu brate biti obje crkve u pravu...bice kako bude.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 22:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Citiraj:
...Sveti Duh je bio uvek prisutan i aktivan; samo su “prosvećeni” hrišćani i nehrišćani odbijali dosad da priznaju Njegovo prisutstvo i dejstvo.
Prilikom stvaranja sveta:”...Duh Božiji dizaše se nad vodom”. (Knjiga Postanja 1:2) U Starom Zavetu, On je govorio kroz proroke,”, kako mi ispovedamo u Vjeruju. Bio je prisutan pri otelovljenju i krštenju Gospoda Isusa Hrista (sv. Matej 1:18; sv. Luka 3:22) Sveti Jovan Krstitelj je bio ispunjen Duhom Svetim (sv. Luka 1:15) Sveti Duh je otkrio starcu Simeonu da je Mladenac koga je držao u rukama Spasitelj Isus Hristos (sv. Luka 2:25-26) Apostoli su primili Svetog Duha (sv. Jovan 20:22) i bili su prosvećeni i obnovljeni Njegovom silom.
Sveti Stefan Prvomučenik je bio ispunjen i osnažen Duhom Svetim (Dela Apostolska 7:55), kao što su kasnije bili i svi hrišćanski mučenici. Silom i dejstvom Svetoga Duha, polaganjem ruku episkopi i sveštenici primaju darove Svetoga Duha potrebne da bi nastavili rad Apostola (Dela Apostoslka 8:18; 19:6) Sila i dejstvo Svetoga Duha su vodili Apostole (Dela Apostolska 5:28) i Crkvu od njenog početka do danas. Svaki od nas posebno prima Duha Svetoga kroz krštenje, miropomazanje u druge svete tajne. On je prisutan u nama, a ako mi toga nismo svesni, to je radi toga što nismo “obnovili duh naš u nama”.

Prorok David je molio Gospoda: “Učini mi, Bože, čisto srce i duh prav ponovi u meni. Nemoj me odgurnuti od lica svojega, i Svetoga Duha svojega nemoj uzeti od mene”. (Psalm 50 /51/ :10-11)

Sveti Grigorije Niski naglašava jedinstvo prirode i različitost lica Svete Trojice, i kaže:
...ne misli se na Oca bez Sina, niti se Sin zamišlja bez Svetoga Duha. Jer nemoguće je dostići Oca osim ako nas Sin podigne, i nemoguće nazivati Isusa Gospodom, osim u Svetom Duhu..

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 08:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
Citiraj:
...Sveti Duh je bio uvek prisutan i aktivan; samo su “prosvećeni” hrišćani i nehrišćani odbijali dosad da priznaju Njegovo prisutstvo i dejstvo.
Prilikom stvaranja sveta:”...Duh Božiji dizaše se nad vodom”. (Knjiga Postanja 1:2) U Starom Zavetu, On je govorio kroz proroke,”, kako mi ispovedamo u Vjeruju. Bio je prisutan pri otelovljenju i krštenju Gospoda Isusa Hrista (sv. Matej 1:18; sv. Luka 3:22) Sveti Jovan Krstitelj je bio ispunjen Duhom Svetim (sv. Luka 1:15) Sveti Duh je otkrio starcu Simeonu da je Mladenac koga je držao u rukama Spasitelj Isus Hristos (sv. Luka 2:25-26) Apostoli su primili Svetog Duha (sv. Jovan 20:22) i bili su prosvećeni i obnovljeni Njegovom silom.
Sveti Stefan Prvomučenik je bio ispunjen i osnažen Duhom Svetim (Dela Apostolska 7:55), kao što su kasnije bili i svi hrišćanski mučenici. Silom i dejstvom Svetoga Duha, polaganjem ruku episkopi i sveštenici primaju darove Svetoga Duha potrebne da bi nastavili rad Apostola (Dela Apostoslka 8:18; 19:6) Sila i dejstvo Svetoga Duha su vodili Apostole (Dela Apostolska 5:28) i Crkvu od njenog početka do danas. Svaki od nas posebno prima Duha Svetoga kroz krštenje, miropomazanje u druge svete tajne. On je prisutan u nama, a ako mi toga nismo svesni, to je radi toga što nismo “obnovili duh naš u nama”.

Prorok David je molio Gospoda: “Učini mi, Bože, čisto srce i duh prav ponovi u meni. Nemoj me odgurnuti od lica svojega, i Svetoga Duha svojega nemoj uzeti od mene”. (Psalm 50 /51/ :10-11)

Sveti Grigorije Niski naglašava jedinstvo prirode i različitost lica Svete Trojice, i kaže:
...ne misli se na Oca bez Sina, niti se Sin zamišlja bez Svetoga Duha. Jer nemoguće je dostići Oca osim ako nas Sin podigne, i nemoguće nazivati Isusa Gospodom, osim u Svetom Duhu..

AMIN,AMIN!!!

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 09:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Pa dobro Talija ja sam pitao razliku izmedju došaptavanja duha i djavola...siguran sam da to sto si kopirala nece zanijekati niti lavić koji već kliče od radosti niti old fashon man...medjutim čitajući rasprave izmedju njih dvojice ili ajd da kazem pravoslavca i Jehovog svjedoka, ne mogu obijca biti u pravu naročito sto se tiče dogme kao srzi vjerovanja...obojica vjeruju u dar i nepogresivost duha svetog, medjutim obojica imaju totalno suprotne stavove sto se tice Isusa kao bozanstva i Isusa kao poslanika (čovjeka)...a obje crkve navodno imaju duha svetog i obje mogu aminovati na sve ovo sto si ti kopirala...

Vidis koja zbrka...a old fashon se na ovo temu ne javlja, jer zna da je to ćorsokak...

Sto se tiče hule na Duha...po čemu je on "svetiji" u odnosu na Boga ili na svu trojicu...jer kako se kaze sve se moze oprostiti a hula na Duha Svetog nikako....mada je i to kontradiktornost u kontradiktornosti jer ako se vjeruje da je Isus umro za sve grijehe velike i male onda nema tog grjeha kojeg kršćanin moze da počini a da mu ne bude oprosteno pa čak i hula na Duha Svetog jer i ta hula je djelo djavola, a Isus ga je "pobjedio" i iskupio sve grjehe pa i taj...

...sto vise idemo u zečju rupu ona je dublja...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 09:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sveti Duh oživotvoruje, djeluje, oživljuje, ovaploćuje (Boga u tijelo čovjeka)....., to stalno i uvijek čini.
Odgovoriću po mome skromnom mišljenju zašto je hula na Svetog Duha neoprostiva.
Ako ti dajem život, dajem ti sve što ti treba da bi imao svu udobnost i priliku da živiš i da se izgrađuješ, ti možeš da mene pljuneš u afektu i ja ću ti oprostiti ali ako pljuneš na sav moj trud koji sam uložila u tebe i za tvoje dobro i zaniječeš sve to - onda tu nema više priče.

Što se tiče darova, ja mogu da budem zahvalna na svakom daru a po meni je dar: milost, saosjećanje, vjera, spoznaja da Bog postoji, ljubav, altruizam, a više od toga ja ne tražim.
Govorenje jezicima mi ne treba niti znam ikoga ko ih govori (do neki dan nisam ni čula da to postoji u današnje vrijeme), a svaki dar je dat sa nekom funkcijom, od dara ima koristi zajednica, dar nije samo za mene, dar bez funkcije nije dar jer se sa tim darom ne proslavlja ime Božije.
Ne težim darovima koji se spolja manifestuju jer im ja prva ne bih vjerovala, pitala bih se kao što su se i svetiji od mene pitali od koga dolaze.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 23:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Talija je napisao:
Sveti Duh oživotvoruje, djeluje, oživljuje, ovaploćuje (Boga u tijelo čovjeka)....., to stalno i uvijek čini.
Odgovoriću po mome skromnom mišljenju zašto je hula na Svetog Duha neoprostiva.
Ako ti dajem život, dajem ti sve što ti treba da bi imao svu udobnost i priliku da živiš i da se izgrađuješ, ti možeš da mene pljuneš u afektu i ja ću ti oprostiti ali ako pljuneš na sav moj trud koji sam uložila u tebe i za tvoje dobro i zaniječeš sve to - onda tu nema više priče.


Jednostavnije bi mi bilo da si mi napisala: Ne razumijes ti to...nemas ti vjere u Isusa"...:D ...ovako...tek mi sad ništa nije jasno...kao ni of side pozicija u nogometu.

Talija je napisao:
pitala bih se kao što su se i svetiji od mene pitali od koga dolaze.


To je centralno pitanje.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2012, 07:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Oficir s ruzom je napisao:
Jednostavnije bi mi bilo da si mi napisala: Ne razumijes ti to...nemas ti vjere u Isusa"...:D ...ovako...tek mi sad ništa nije jasno...kao ni of side pozicija u nogometu.

Kako ba ne shvataš? :D
Ko je rekao da je hula prema Svetom Duhu neoprostiva? Rekao je Isus.
Kako Bog djeluje? Djeluje Svetim Duhom. Već smo elaborirali da su Bog, Sin i Sveti Duh jedno, tri različite manifestacije jednog.
Kako Bog govori ljudima? Na više načina, najočitije kroz tijelo Sina Čovječijeg, Boga ovaloploćenog - Isusa.
Kako Isus kao Sin Čovječiji liječi? Po dopuštenju Boga Oca i Duhom Svetim.
Sveti Duh (po Vjerujem) od Oca ishodi i djeluje, čini, stvara.
Ako huliš na Svetog Duha u stvari huliš na sve što ti je Bog darovao, na sve što je činio, e to je neoprostivo, jer samim tim se odričeš i Boga.

Zato sam u prošlom postu rekla ovo jednostavnije; možeš me uvrijediti zbog nečega i ja ću ti oprostiti, ali ako li pogaziš i negiraš sve što sam za tebe učinila onda tu nema više priče.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2012, 08:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Talija je napisao:
Već smo elaborirali da su Bog, Sin i Sveti Duh jedno, tri različite manifestacije jednog.

To možda ti misliš da si elaborilara, međutim takve teze nemaju biblijsko uporišta, dogma o trojedinom Bogu je paganska, vuče korijene iz predhrišćanskih paganskih vremena i kraj priče, u Biblij fino piše ko je ko i šta je šta i ko ima kakvu titulu.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2012, 09:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mare, ne nisi u pravu.To je zamena teza što ti sad činiš i vrlo je radostan satana.Ako si čitao klinaste zapise i pratio istoriju od 22 veka p.n.e pa unazad do nedugo po potopu i malo samo pažnje je bilo dovoljno da se vidi to što bi ti želeo plasirati kao novotariju ili pagansku tradiciju.

U postanju je opisan Duh i zna se da je Bog Duh i da je nas NAČINIO po SVOM OBLIČJU.Moraš poznavati USMENE zakone da bi razumeo ovu materiju a to se uči na drugom času kadidata za krštenje :D ti imaš privilegiju da iz fotelje učiš ono što drugi ovde u crkvi. Dakle,Od Sita se prizivalo IME Božije a ne od Mojsija.Od mojsija imamo PISANU podelu životinja a čujemo gde Noje razvrstava PRE POTOPA čiste od ne čistih.Kai nije imao Mojsijev dekalog a kaže da je krivica negova velika da mu se ne može oprostiti za ubistvo brata....i takvih dokaza gomila a nigde pisanog do Mojsija...o čemu je reč???

Semiramida i Nimrod kao posle potopni žitelji su VEOMA dobro znali da postoji Bog koji se može javiti i čuti se Njegovi koraci i videti s leđa a adam i Eva su ga u zaklonjenoj slavi videli i komunicirali su svi sa Njim.Znali su još tad za obećanje da će stići SIN najavljeni i znali su da Božji Duh je sveprisutan.
Semiramida zbog te spoznaje pokušala da dete proglasi tim najavljenim sinom sunca-Tamuza kao inkarniranog Nimroda a ona da bude carica nebeska jer zna da će se SIN roditi od Boga. To je bila zgodna prilika da satana imitira od početka sve Božije planove i zavodi ne upućene.

Kad pitaš nekog vernika da li postoji Bog Otac reći će DA.Da li je Isus hrist Josifov sin ili Božji reći će Božji. kad pitaš postoji li Duh sveti reći će DA. A kad ih pitaš ko su ta TRI onda će reći da ih NEMA.
Gde je tu razum?
Mnogi se pecaju na sataninu varku a ne vide niti žele čuti šta piše u Pismu od početka.
Talija je pokušala pomoći ali to je posao Duha i vere tamo gde je ima jer je neće svi imati jer i to piše. Dar jezika postoji i kao Božji dar osobi i kao dar duha pobune onima koji su u pobuni.
S V I koji veruju Isusa i prihvataju kao pomirnicu primaju Duh Hristov a ko nema taj duh nije Njegov već je u pobuni i ima veoma ozbiljan problem ne rešiv.

Ako nešto nemaš onda neznaš ono št zna onaj ko to ima i nikako nisi merodavan da govoriš o onome što Piše i to potvrđuje reč i reč Njega.Ko želi za čovekom neka ide a ko za Bogom neka ide.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs