banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 15:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Meni nije jasno to o reinkarnaciji. Pa ako moze Aurora ili neko drugi ko se razumije da objasni.
Cemu radovanje oko reinkarnacije kad postoji mnogo veca vjerovatnoca da se rodis kao biljka ili zivotinja, ili siromasan covjek u Africi koji umire od gladi, ili u Arapskim zemljama gdje su fanatici?
Da li ima neko pravilo kako se radjas ili je bez pravila? Meni pomisao o reinkarnaciji izgleda uzasna. Roditi se u Africi ili nekoj islamskoj zemlji, da ne kazem jos gore kao zivotinja, biljka ili bakterija :-?
Ne znam sta tu (u reinkarnaciji) ima zanimljivo za religiju i vjerovanje u nesto bolje kad je daleko veca sansa da se rodis kao crv nego kao kralj jer crva ima milijarde, a kraljeva desetine? :confused1:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Po teoriji reinkarnacije, vraćaš se da otplatiš neki dug, npr. u jednom životu si nekoga ubio, kasnije se vraćaš da budeš ubijen. Uglavnom, reinkarnacija služi za ispravljanje grešaka u narednom životu.
Sjećanja ne prenosiš u naredni život tako da i ne znaš za šta si kriv, što je još jedna, po meni, nelogična stvar u svoj toj teoriji.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Mogu li se ljudi uopšte sjetiti šta su bili u prošlom životu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Talija je napisao:
Po teoriji reinkarnacije, vraćaš se da otplatiš neki dug, npr. u jednom životu si nekoga ubio, kasnije se vraćaš da budeš ubijen. Uglavnom, reinkarnacija služi za ispravljanje grešaka u narednom životu.
Sjećanja ne prenosiš u naredni život tako da i ne znaš za šta si kriv, što je još jedna, po meni, nelogična stvar u svoj toj teoriji.

pa zamisli da se u sledecem zivotu sjecas svoje djece iz proslog...ja to ne bih mogla podnijeti...taj bol da se sjecas djece koje sada nema...koju ne mozes pomilovati...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Poslednji put menjao Blackrose dana 14 Mar 2012, 14:48, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Obično ne mogu, ali ima pojedinaca koji kažu da mogu. Ne bih ulazila u vjerodostojnost tih izjava.

Rose, ne znam, meni ta teorija inače ne ide u glavu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... axJGWR86zM

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
I ova tema postoji i o njoj smo debelo raspravljali. Zašto je teško pogledati da li ima tema pa onda u njoj pisati jer se dupliraju teme?
Možda bi bilo lepo uvo ubaciti u već postojeću temu o reinkarnaciji...

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 17:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Тотална глупост, казна која нема педагошки смисао је чист садизам.
Ако нема сјећања на прошли живот и спознаје зашто се страда, чему онда поновно рађање и прављење поновних грешака. :P
Као неко греши и роди се у другом животу као крме и како да буде добро крме да бих се поново родио као човјек или задобио нирвану. :angry1:

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Koliko ja znam vezano za to učenje, ne možeš se ponovo roditi kao biljka, životinja itd., već se rađaš kao čovjek a mjesto i okruženje ti je određeno nivoom prethodnog duhovnog razvoja, nivoom karmičkih dugova itd. Prema zapadnim hermetičkim idejama, svi ljudi će se rađati ponovo i ponovo, dok ne ostvare u potpunosti kraj odnosno vrhunac duhovnog razvoja predviđen za čovječanstvo na materijalnom planu. Znači, po tom učenju, ako zalegneš na ozbiljnu duhovnu praksu i upreš ko sivonja da to dotjeraš do kraja, kad završiš ovaz zemaljski život nećeš se više reinkarnirati kao čovjek nego ideš na neke više nivoe postojanja :) Ako ne završiš (a pogotovo ako uopšte ne počneš, ili omašiš) reinkarniraš se nazad na Zemlju, i tako dok god ne skontaš ovo gore...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
TBPTKO je napisao:
Тотална глупост, казна која нема педагошки смисао је чист садизам.
Ако нема сјећања на прошли живот и спознаје зашто се страда, чему онда поновно рађање и прављење поновних грешака. :P
Као неко греши и роди се у другом животу као крме и како да буде добро крме да бих се поново родио као човјек или задобио нирвану. :angry1:


U pravu si brate za izraz ,glupost, jer je to smišljena nauka koja na najlakši način obesmisli spasenje i Boga pa smo mi na ruletu i praktično stalno smo živi jer samo prelazimo iz tela u telo a Bog kao u firmi samo daje druga tela i lepi etikete (plaćena akciza).

Oni navodno ozbiljniji uče da se u ljudskom telu javljamo (hvala ti Bože) jer zamisli zakolju te za božić utovljenog...ljudskom bezumlju nikad kraja. To je lukava varka kako bi ispalo da mi sami otkupljujemo sebe kroz svoje stradanje a piše da posle smrti ide čekanje suda a ne drugi život.
I sad ti brate recimo u jednom životu kadiš recimo slici i onda po kazni si toreador u drugom životu i bik te izroštilja na rogu pa kako onda da ti se naplati recimo krivica za slike kad si pretrpio kaznu (navedeni primer nemora imati nikakve sličnosti sa stvarnim likovima) :D

Razumemo se i znam da se nećeš ljutiti. Zaista nema veće lukavštine u svetu od te o inkarnaciji.
Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Warrior of the Light je napisao:
Koliko ja znam vezano za to učenje, ne možeš se ponovo roditi kao biljka, životinja itd., već se rađaš kao čovjek a mjesto i okruženje ti je određeno nivoom prethodnog duhovnog razvoja, nivoom karmičkih dugova itd. Prema zapadnim hermetičkim idejama, svi ljudi će se rađati ponovo i ponovo, dok ne ostvare u potpunosti kraj odnosno vrhunac duhovnog razvoja predviđen za čovječanstvo na materijalnom planu. Znači, po tom učenju, ako zalegneš na ozbiljnu duhovnu praksu i upreš ko sivonja da to dotjeraš do kraja, kad završiš ovaz zemaljski život nećeš se više reinkarnirati kao čovjek nego ideš na neke više nivoe postojanja :) Ako ne završiš (a pogotovo ako uopšte ne počneš, ili omašiš) reinkarniraš se nazad na Zemlju, i tako dok god ne skontaš ovo gore...


Genijalno.
Taman u 159 životu Bog preseče i ne stigneš ući u drugo PRAZNO telo i nema te na sudu zbog onih 159 života u kojima si bio sve i svašta i malo nakupio greškica taman za 159 večnosti u jezercu.
To liftom ili čime se ide gore...nose anđeli i vladaš na planeti uranijuma sam nad sobom i sve je tvoje vau. I prodaješ amerima i rujama u zlatu...hm.
Da glasamo..verujem da bi ovo bilo prihvaćeno sa 100 posto. :lol:

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 14 Mar 2012, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
To su samo okvirne ideje, meni se sviđaju :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 15 Mar 2012, 02:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
mrkvica je napisao:
Mogu li se ljudi uopšte sjetiti šta su bili u prošlom životu?

moja stara tvrdi da je bila ruska plemkinja koja je obozavala da svira klavir.
al opet moja stara tvrdi da muslimani na seheru koji ne koriste toalet papir truju nama pijacu odu :)
Warrior of the Light je napisao:
To su samo okvirne ideje, meni se sviđaju :)

+1

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 15 Mar 2012, 21:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
" Kotač reinkarnacije
Kada su duše počele istraživati vanjske svjetove po prvi put, tijela koja su nastanile bila su dizajnirana (od nas i
ostalih bogova kreatora) da mogu živjeti koliko god je to potrebno. Jednom kad je duša vidjela i doživjela sve što je
htjela unutar odreñenog carstva, ta duša je odbacila tijelo i vratila se u stanje čistog duha kako bi se pripremila za
sljedeće putovanje. Teoretski, tijela koja su tada nastanile te duše, mogla su živjeti vječno, i u početku većina njih je
trajala (živjela) tisućama Zemaljskih godina.
Kako je vrijeme odmicalo, duše su postajale sve više identificirane sa nižim svjetovima koje su istraživale, njihova
tijela su se počela raspadati sve brže i brže. Duše su ulazile u niže svjetove i u samo nekoliko stotina godina tijela bi
im umirala.
Takve duše su ostavile za sobom mnoge nenaučene lekcije i puno nezavršenih projekata. Zbog toga što su pale tako
jako u vibraciji, bilo im je gotovo nemoguće vratiti se u njihovo originalno stanje ( sedmu gustoću), bez da ostave
raštrkane djeliće sebe u nižim dimenzijama. Taj se proces zove "fragmentacija ili rascjepkanost duše" o čemu ćemo
pričati u poglavlju 5. Fizičko raspadanje i smrt samo se pojavljuju u 4 niže gustoće, u koje spadaju u carstva
neodreñenosti (drugi zakon termodinamike uzrokuje s vremenom neravnotežu i kaotičnost energije).
Kako bi se dušama omogućilo da završe svoje misije i ponovno sakupe svoje djeliće, izumljen je Kotač reinkarnacije.
Od tada se duše više nisu morale vraćati u svoj dom na 7.gustoći, prije nego što su se mogle ponovno inkarnirati.
Zapravo su duše do tada ionako izgubile tu sposobnost, i sve do stvaranja ovog odreda, mnoge od njih su lutale,
izgubljene i zbunjene, na mnogo astralnih i eteričnih razina, koje su okruživale svjetove na kojima su te duše prije bile
inkarnirane.
Sada kad je proces reinkarnacije bio dostupan, te duše i njihovi fragmenti su mogli ponovno ući u svijet koji su
upravno napustile i nastaviti njihove lekcije tamo u drugom tijelu.
Dušama je bilo dozvoljeno da se reinkarniraju toliko puta, koliko je bilo potrebno da nauče sve što su htjele u tom
odreñenom svijetu, i sve dok se svi njihovi djelići nisu ponovno skupili u integriranu cjelinu. Jednom kad je nastupila ta
integracija, takve duše su bile slobodne otići u njihovo normalno stanje na 7. gustoći i tada su
svjetove i druge razine gustoće.
O
vo povlači pitanje karme, ili nezavršenog posla. Detaljno ćemo se posvetiti tome u 5. poglavlju, ali za sada ćemo
reći ovo: Ideja da duše moraju biti kažnjene u sljedećim životima za djela koja su počinila prije je pogrešna. Mnogo
religija se temelji na toj ideji, koja je zapravo samo složeni oblik krivnje i vjere u grijeh. Duše se reinkarniraju kako bi
završile svoje lekcije, a ne zbog nekog stalnog unutarnjeg defekta.
Želja za učenjem svega unutar Kreacije je glavna pokretačka sila iza svake odluke o reinkarnaciji - a ne uvjerenje da
netko mora ispaštati za grijehe iz prošlosti."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 16 Mar 2012, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Lepo.
Dakle, ako sam dobro razumeo nema kazne za krivicu već novi život da se čovek ispravi i popne u svojoj pravednosti na veću gustinu dok mu ne postane gusto odnosno do sedmog neba.
Pošto nema krivice nema ni suda a kad nema krivice ni suda nema ni smrti i zato mi ne umiremo niti nam treba Spasitelj niti nam Biblija govori istinu.
Biblija nam govori da je Bog sve DOBRO stvorio i da je po izboru greh ušao i smrti se vrata otvorila da bi mi kao umrli a ustvari ne umiremo je greh ni ne postoji a kad greha nema onda nam ne treba novi život da isti ispravimo.

A ako greh postoji onda sledi smrt pa sud za dela u životu a ne u životima.
A ako po smrti ide sud onda nema inkarnacije za ljude.
Ako je Bog samo Adama i Evu stvorio a ostali se namnožili čije telo su ostali uzimali?

Izvini ali moj razum nije dosegao te gustine pa nebih dalje ulazio u razgovor o prelasku iz tela u telo jer tu poruku znam od početka: ,,Nebojte se vi nećete umreti,, već ćete šetati iz tela u telo....princip je isti a ostalo su nijanse.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 17 Mar 2012, 00:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
"Mi osjećamo, da su ove osnovne informacije od vitalne važnosti za razumijevanje evolucije vaše duše,
i trenutnog stanja na Zemlji.
Mnogo vas je postavilo pitanje: "Da li se mi rodimo kao individualne duše i onda se ponovno vratimo u Izvor jednog
dana u budućnosti?" Dat ćemo vam prijelazni odgovor na ovo pitanje.
Beskonačna Božja Glava stvorila je sve. To je sveprisutno biće znano kao Onaj koji Sjaji, Izvor svega što jest, Veliko
Centralno Sunce, ili bilo koje drugo ime koje mu želite dati. To bezimeno biće bez forme, htjelo je iskusiti svoju vlastitu
kreaciju kao individualne strane sebe.
Poput milijardi malenih bodlji na morskom ježincu, sa osjetilnim ticalima na kraju svake bodlje, Bog je mogao izaći van
i dodirnuti svoju kreaciju i vratiti se u centar da bi podnio izvještaj što je otkrio. (Ove riječi smo jako pojednostavili kako
bi iskoristili mogućnost vašeg jezika.)
I STVORI BOG ČOVJEKA PO OBLIČJU SVOJEMU
"Kada se aspekti Božje Glave protegnu u njegovu Kreaciju, Bog je odlučio da je svaki aspekt unikatan i da ima pravo
istražiti Kreaciju na unikatan način, kako bi beskonačni svemir mogao biti doživljen do maksimalnih krajnosti.
Zbog toga su neki aspekti Boga otišli sve do treće gustoće, dok su neki išli samo do 7me gustoće, i svugdje izmeñu
toga. Neki su na 5toj gustoći. I malo po malo vraćali su se u Centar da izvijeste o tome što su iskusili, ali se nisu
stopili sa Centrom i nestali. Taj proces sličan je rañanju djece na Zemlji. Oni se ne vraćaju nazad u maternicu, nakon
što se rode, i ne pokušavaju se stopiti nazad sa vašom fizičkom formom, nego postanu poput vas i stvaraju poput vas
i u puno slučajeva su napredniji u svojoj kreaciji od vas. To je slično procesu evolucije duša. Baš kao i roñenje i odgoj
djeteta."
"...vi stvarate tijela treće gustoće, da istražujete svjetove treće gustoće, sve dok
dovoljno ne evoluirate da stvorite tijelo četvrte gustoće koje istražuje 4.gustoću, tada s vremenom evoluirate da
možete stvoriti tijelo 5.gustoće, koje istražujete svjetove 5 gustoće, itd. sve dok ne evoluirate nazad na sedmu razinu.
Realnost je malo kompleksnija od toga, jer kad dosegnete petu gustoću, više niste pod utjecajem kotača reinkarnacije. Tada ste na spirali uzdizanja. Kada dosegnete petu gustoću, više ne morate odbacivati vaš biološki
entitet, već ga možete jednostavno direktno modificirati tako da on može doživjeti razine pete i šeste gustoće, i u
nekoj mjeri sedmu gustoću.
Proces se malo prilagoñava, nakon što dosegnete petu gustoću. U petoj gustoći imate ono što se zove eterično
svjetlosno tijelo, koje je vozilo specifično dizajnirano za istraživanje pete gustoće. Vaša vozila pete gustoće su malo
snažnija i stabilnija nego tijela sa treće i četvrte gustoće, i mogu se beskonačno održavati u vremenskim tokovima
nižih svjetova.
Vaše vozilo pete gustoće je sposobno istraživati četvrtu i do nekog stupnja treću gustoću, bez toga da se mora iznova
odbaciti. Kotač reinkarnacije je u osnovi edukativna naprava za duše sa treće i četvrte gustoće.
Malo se lakše snaći u svjetlosnim tijelima pete i šeste gustoće, zato što se ne morate oslanjati na mehaničke izume
da letite zrakom, ili da se vozite površinom planeta. Vaša 5D vozila se ne raspadaju, jer više nisu pod utjecajem
zakona entropije, ili ciklusa raspadanja u vanjskim svjetovima.
Izbor povratka u niže svjetove nakon dosezanja sedme gustoće
Jednom kada ste naučili sve što ste htjeli naučiti iz pete i šeste gustoće, vratit ćete se na sedmu gustoću, gdje ćete
morati donijeti odluku.
Da li se želite vratiti nazad i dalje istraživati niže svjetove? Da li se želite vratiti u niže svjetove samo kako bi pomogli
dušama koje tamo evoluiraju kroz proces fragmentacije dijela sebe u obliku duhovnih vodiča? Kada dijelite komad
sebe na taj način, imate nekoliko izbora koje možete odabrati:
1. Možete se dodijeliti jednoj evoluirajućoj duši u ulozi primarnog duhovnog vodiča; ili
2. Možete postati slobodan duh i migrirati od jedne duše do druge, dajući pomoć kad je to potrebno;ili
3. Možete odabrati ponovno utjelovljenje, ali tada niste vezani zakonom karme, nego ste jednostavno dobrovoljci koji
su odabrali put utjelovljenja u jednu od nižih razina kako bi pomagali iz tog stanja, radije nego iz duhovnih svjetova.
Tada imate više različitih izbora. Neki od vas su u kategoriji broj tri. Vratili ste se više puta vašoj duši sedme gustoće, i
dobrovoljno ste se vratili u svjetove nižih gustoća kako bi pomagali drugim dušama treće gustoće u buñenju njihovog
sebstva sedme gustoće.
U
ovo vrijeme na Zemlji, isto tako imate, bez obzira da li ih zovete Indigo, Kristalna ili Dugina djeca, duše sa sedme
gustoće koje su specifično došle na vaše područje i dimenzije kako bi pomogli evoluirajućim dušama na trećoj i
četvrtoj gustoći. Ta djeca su došla kroz reinkarnacijski proces, zgušnjavanjem dijela sebe direktno u biološke entitete,
sa namjerom da pomognu Zemlji.




Jednom kad planet evoluira u treću gustoću, on je sposoban primiti ljudske duše u ova tijela treće gustoće koja
trenutno nastanjujete. Neke duše će izabrati fragmentaciju dijela sebe u formi minerala i biljaka koje stanuju na prvoj i
drugoj gustoći. Premda, proces evolucije od prve na drugu, i sa druge na treću gustoću je malo drugačiji od evolucije
sa treće na četvrtu i sa četvrte na petu gustoću. On zahtijeva da se dio duha izvuče iz prve ili druge gustoće i spoji sa
većim dijelom sebe, prije nego što se taj veći dio inkarnira u carstvo treće ili četvrte gustoće.
Tu se postavlja pitanje da li se životinja može vratiti kao čovjek, i da li se čovjek može vratiti kao životinja i odgovor je
da, ali ne kroz reinkarnaciju. To je drugačiji proces i rijetko se provodi jer većinu vremena kada duša odluči istraživati
prvu i drugu gustoću, ne vraća se nazad u ta carstva da ih ponovo istražuje. Stvarni proces zgušnjavanja duše u prvu
ili drugu gustoću je prekompliciran da sad ulazimo u to. Ispričavamo se. Neophodno je da se koncentriramo na treću,
četvrtu i petu gustoću, jer su to područja koja ste sada izabrali za istraživanje kao individualne duše."
Sve je energija i sve što pojedinac čini to mu se i vraća. Cilj je uzdignuti se i preći na više vibracije i u više dimenzije, a to je moguće samo uz pomoć beskrajne ljubavi, razumjevanja, milosrđa, opraštanja ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 17 Mar 2012, 00:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Aurrora je napisao:
To bezimeno biće bez forme, htjelo je iskusiti svoju vlastitu kreaciju kao individualne strane sebe.

Ууууу... ал је неко плагирао Хегела! И то катастрофално лоше! :lol: :lol:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reinkarnacija
PostPoslato: 17 Mar 2012, 18:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Sotonistički naučnofantastični paranauk.

Da prevari ljude.

Da žive u lažnoj nadi,
da ako su zli,
mogu i dalje biti zli,
jer kazne prave = VJEČNO Ognjeno Jezero,
nema.
Samo se još jednom reinkarniraš.

Poruka te vjere je - slobodno griješi i radi što hoćeš,
svi smo spašeni - jer naš "bog" je dobar "bog" i on ti neće ništa loše napraviti.

Da li primijećujete da je to nauk Adventista?
Nema VJEČNE muke.

Ima još jedan problem,
a to je - kako to da do sada još nitko nije uspio doći do najvišeg nivoa?
Do nivoa svoga "boga"?
A prošle su milijarde i milijarde milijardi godina!!!!!!!!
Još nitko!

Odgovor je da su takvi, kad su umrli,
spremljeni na stranu onih koji čekaju
drugo uskrsnuće.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs