banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 15:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Mar 2012, 08:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
ALFA I OMEGA

Spominje se 3 puta u Otkrivenju.

Prvi put - Alfa i Omega

Otk. Glava 01
1.4. Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim.
1.5. I od Isusa Krista, Svjedoka vjernoga, Prvorođenca od mrtvih, Vladara nad kraljevima zemaljskim, njemu koji nas ljubi, koji nas krvlju svojom otkupi od naših grijeha.
1.6. Te nas učini kraljevstvom, svećenicima Bogu i Ocu svojemu, njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen!
1.7. Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.
1.8. Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog, Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar.

Ime Jedinoga Boga Oca Jahve – „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“, ponavlja se 2 x tako da bi neupućeni, ili oni koji bi htjeli namjerno kriviti Božju riječ uvidjeli sasvim jasno da je to Jedini Bog Otac Jahve, „koji sjedi na prijestolju“ i ima ime – „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“.

Mislim da bi i slijepac ovo objašnjenje pročitao ispravno -
A&O nije nikako Sin, već Jedini Bog Otac Jahve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 08:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Drugi puta – Alfa i Omega

Otkrivenje, glava 21
21.5. Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite."
21.6. I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak! Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava.
21.7. To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.

Znači – Onaj koji sjedi na prijestolju, Onaj koji je početak i svršetak je Jedini Bog Otac Jahve koji je Alfa i Omega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 08:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Treći put - Alfa i Omega

Prijevod Jeruzalemska:

Otk 22,(13) Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!

Prijevod KJV

(KJV) Ja sam Alfa i Omega, POČETAK I SVRŠETAK, prvi i posljednji.

Vidljivo je da je u KJV drugačiji redoslijed riječi. Prvo ide POČETAK I SVRŠETAK, a onda Prvi i Posljednji

Drugo ime – Početak i Svršetak se veže na Oca.
Početak i Svršetak – Otk 21,6!

Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:

Otkrivenje 1.
1.17. Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav. A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji"

Iz gornjeg neki izvlače zaključak da je Alfa i Omega – Sin.

Takvi ne primijećuju da je do sada – 2 – dva puta direktno Alfa i Omega pripadalo Bogu Ocu Jahvi, koji je na prijestolju, koji jest i koji bijaše i koji dolazi, početak i svršetak.

Zašto je u zadnje – treće Alfa i Omega ubačeno i naziv za Sina – ne znam. Još nisam sve originale provjerio.

Ali je logika da ako je 2 puta Alfa i Omega direktno za Boga Oca uzeto, a treći put miješano, za Boga i Sina, za mene je to jasno da je Alfa i Omega Bog Jedini Otac Jahve.

Jedan od mogućih odgovora je i taj da je Jedini Bog Otac Jahve davao svoje nazive – titule,
svome Sinu po zasluzi. Ali sve u svemu –oni koji lažno naučavaju opet ne žele vidjeti prva dva puta – čisti Bog Otac je Alfa i Omega, a samo treći put je i od Jednog i od Drugog ime.

Matematički:
2,5 za Bibliju – naprema – 0,5 (pola) za te druge!

Znači – ALFA I OMEGA JE BOG OTAC, A NE SIN.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 08:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
U SZ naći ćemo potvrdu da je Jedini Bog Otac Jahve – SVE, a po svojoj želji daje titule drugima.

IZAIJA 44,6
Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, JAHVE NAD VOJSKAMA: "JA SAM PRVI I JA SAM POSLJEDNJI: OSIM MENE BOGA NEMA.

IZAIJA 48,12
Čuj me, Jakove, Izraele, koga sam pozvao: JA JESAM, JA SAM PRVI, JA SAM I POSLJEDNJI.

Znači - Ja sam prvi i posljednji – je titula od Jedinoga Boga Oca Jahve, a On je daje - u ovom slučaju - Sinu - po zasluzi.

Ali davanje nekome svoje titule – ne znači da se je On te titule odrekao, već je ta titula i dalje u Njegovoj vlasti.

Iz toga - sva 3 x A&O = Bog Otac Jahve, a nikako Sin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 08:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Meni nije jasno ko je taj što ,,JE BIO,,
kad kaže Onaj koji JEST i KOJI BEŠE i DOĆI ĆE OPET,,
Ko je to BIO da ga videsmo ako je bio jer u daljem tekstu čitamo i da će ponovo DOĆI, samim tim znamo da je VEĆ BIO kad ponovo dolazi.
Koga to videsmo što JE BIO?
Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 09:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
lavić je napisao:
Meni nije jasno ko je taj što ,,JE BIO,,
kad kaže Onaj koji JEST i KOJI BEŠE i DOĆI ĆE OPET,,
Ko je to BIO da ga videsmo ako je bio jer u daljem tekstu čitamo i da će ponovo DOĆI, samim tim znamo da je VEĆ BIO kad ponovo dolazi.
Koga to videsmo što JE BIO?
Bog te blagoslovio.


Bog je sve i sve je OD Boga Jedinoga Jahve. Božji rade kako Bog kaže. Bog je Sveprisutan.

Izaija 59,19
Sa zapada vidjet će ime Jahvino i Slavu njegovu s istoka sunčanog. Jer doći će kao uska rijeka koju goni dah Jahvin.

Marko 12,9
"Što li će učiniti gospodar vinograda? Doći će i pobiti te vinogradare i dati vinograd drugima.

Bog šalje svoga Sina, a kako je Sin OD Boga Oca, tako i Bog Otac dolazi sa Sinom.

Hebrejima 10,37
Jer još malo, sasvim malo, i Onaj koji dolazi doći će i neće zakasniti

Povezanost između Jedinoga Boga Oca Jahve i Njegova Sina Isusa Krista je jako jako velika.

Sin je Božji Sin, Božji Sin je pokoran svome Ocu Bogu Jedinome Jahvi. Znači – Sin djeluje isto kako bi i Otac Bog djelovao.

Emanuel – Bog s nama – ne Bog kao Bog, već Božji Sin, koji je po ponašanju, razmišljanju, djelovanju,… po svome Bogu Ocu identičan.
Vidjeli smo djela Božja, vidjeli su Onoga – Sina Božjeg kojeg Bog posla, da se po Njemu spasimo.
Vidjeti Boga, jednak kao Bog, slika Boga,…. kad se to sve govori, ne misli se da je netko vidio Boga,
jer je u Bibliji jasno – nitko od ljudi nije vidio Boga. Piše na 100tine mjesta.
Nego – vidjeli su ljudi ono nešto Božje, što je došlo preko, kroz – Sina Njegova. Bog je uvijek tu i tamo i svuda.

Otkrivenje 1,4
Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od Onoga KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim

Da malo još probam objasniti. Kad su Izraelci išli pustinjom iz Egipta, što je rekao Bog Otac Jahve Jedini? Kad su Ga naljutili, rekao je da ih ne bi sve satro, otići će od njih. Bog je Sveprisutan. Nikada nije otišao od nikoga.
Sin je Sin Božji, izdignut od Boga iznad anđela, a kao i anđeli koji su Božji izvršitelji, koji su Božji glasnogovornici, tako i Sin predstavlja svoga Oca Boga Jahvu Jedinoga.

Tu je taj kamen spoticanja, koji su neki pretvorili u Trojstvo, ali je definiran razlika.
Ima samo jedan Bog i jedan Sin, koji nije Bog.

1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, ČOVJEK - KRIST ISUS,

Sin više nije na Zemlji. Na Nebu je sa svojim Bogom Ocem, ali primjećujemo da i dalje ostaje hijerarhija – Otac – Sin, točnije – Bog Otac Jedini – ČOVJEK Isus.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 11:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nije ti adekvatan odgovor na Lavićev post da je Bog sveprisutan, a i ja sam to isto pitala na drugoj temi "ko je dolazio prije i ko će doći opet"?
Ako Sinovu božansku prirodu negiraš onda, po tebi, niko nije ni dolazio.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 12:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Nije ti adekvatan odgovor na Lavićev post da je Bog sveprisutan, a i ja sam to isto pitala na drugoj temi "ko je dolazio prije i ko će doći opet"?
Ako Sinovu božansku prirodu negiraš onda, po tebi, niko nije ni dolazio.


Samo je Jedan Bog.

U cijeloj Bibliji Sin nikada nije za sebe rekao - Ja sam Bog, kao što je na 100tine mjesta to rekao Bog Otac Jahve.

Znači - Sin nije Bog. Sin je Božji Sin, i to je dio Sinovljeve Božanstenosti.
Gdje sam ja tvrdio da Sin nema Božanstvenosti u sebi? Nigdje.

Ja samo tvrdim ono što piše u Bibliji, ili da se točnije izrazim - ono što ne piše, a ne piše - Sin = Bog.
Čovjeku kada se rodi dijete, to dijete je čovjek. Bogu kada se rodi dijete, to dijete nije Bog, jer Bog je samo Jedan, već je Sin Božji.
Razlog je taj što je Bog vječan i Božji Sin neće nikada nadživiti svoga Oca, te tako preuzeti Božje funkcije, kao što je na svijetu, među nama smrtnicima.
Niti će ikada Sin bilo što stvoriti, jer tu sposobnost ima samo Bog Jedini Jahve.
Svi smo mi - ljudi Bogovi - piše u Bibliji.
Svi smo mi - ljudi -Božji Sinovi - piše u Bibliji.
Sin ima Božanstva u sebi više nego mi ljudi, ali nije Bog, niti će biti Bog, niti piše - da ja Bog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
piramida4 je napisao:
Samo je Jedan Bog.
U cijeloj Bibliji Sin nikada nije za sebe rekao - Ja sam Bog,
kao što je na 100tine mjesta to rekao Bog Otac Jahve.

Kakva bi njegova misija bila da je bio na zemlji iznad ljudi? :) Ovaplotio se da bi bio jednak.
Citiraj:
Znači - Sin nije Bog.
Sin je Božji Sin,
i to je dio Sinovljeve Božanstenosti.
Gdje sam ja tvrdio da Sin nema Božanstvenosti u sebi?
Nigdje.

Znači, kažeš da imaju dva Boga? :)
Citiraj:
Čovjeku kada se rodi dijete,
to dijete je čovjek.
Bogu kada se rodi dijete,
to dijete nije Bog,
jer Bog je samo Jedan,
već je Sin Božji.
Razlog je taj što je Bog vječan i
Božji Sin neće nikada nadživiti svoga Oca,
te tako preuzeti Božje funkcije,
kao što je na svijetu,
među nama smrtnicima.

Pogrešno daješ Bogu ljudske epitete i osobine.
Citiraj:
Niti će ikada Sin bilo što stvoriti,
jer tu sposobnost ima samo Bog Jedini Jahve.

Naravno, Bog stvara ali putem Duha Svetog Životvornog.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 14:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Kakva bi njegova misija bila da je bio na zemlji iznad ljudi? :) Ovaplotio se da bi bio jednak.

Bio je iznad ljudi jer On je Božji Sin. – Ali nije Bog.
Da li je uskršnjavao ljude? –Da.
Da li je čitao misli? – Da.
Da li je stvarao hranu? – Da.
Da li je hodao po vodi? – Da.
Da li je pretvorio vodu u vino? –Da.
Da li je smirio nevrijeme? – Da.

Da li gornje može običan čovjek učiniti? – Ne.

Zašto je Sin mogao činiti? Pročitaj Ivanovo evanđelje – jasno iskazana hijerarhija.

Ako Sin ima Oca Boga, onda Sin nije Bog niti Otac.
Ivan 8,42
Reče im Isus: "Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene JER SAM JA OD BOGA IZIŠAO I DOŠAO; NISAM SAM OD SEBE DOŠAO, NEGO ON ME POSLA.

Zašto se u Otkrivenju Sin nije izjednačio sa Ocem? Pa na Nebu je - više nije čovjek!?!?!?!?
Pa zato jer nije Sin = Bog


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kako onda da su Otac i Sin od početka?
Ako Bog ne djeluje putem Duha Svetoga, da čime djeluje i kakva je onda uloga Duha Svetoga?
Bog stvara čovjeka po podobiju svojem, sigurno nije po fizičkom (muško i žensko) nego po duhovnom, daje mu slobodu izbora i svijest.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 15:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Kako onda da su Otac i Sin od početka?
Ako Bog ne djeluje putem Duha Svetoga, da čime djeluje i kakva je onda uloga Duha Svetoga

Od početka - kojega? Čijega?
Kada je bio početak u Bibliji?
Da tada - od početka u Bibliji, ne od prije.
Zašto ne?
Pa zato jer je Bog Jahve Bezvremenski. Bog nema početak ni kraj.
Sin ima početak - početkom stvaranja Boga Oca Jahve.

Šta je prvo stvoreno?

Postanak 1,1
U početku stvori Bog nebo i zemlju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2012, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Braćo moja i sestre čuo sam više puta gde se postavlja pitanje recimo: ,,Gde piše da je isus rekao da je on Bog?,, Ali nisam još čuo niko da pita ,,gde piše da je isus rekao da On nije Bog?,,
Postoje mesta gde čitam da učenici traže da im isus POKAŽE Oca kojeg često pominje i očekuju kad govori da sve što govori čuje od Oca i da sve što čini to po volji Očevoj čini i onda mole da im ga već jednom pokaže i Isus tad pokazuje Oca i reče im da je toliko sa njima a još Ga ne poznaju i onda ko vide MENE vide OCA...kako im pokaza Oca koga videše?

Da im nije pokazao ponovo bi tražili, da se nebo otvorilo rekli bi,ali sve je isto ostalo samo se reči razmenile i tek kad su telo zvano Bog s nama hteli da uhapse upitaše ko je taj i tad se ču ,,Ja sam,,
pa svako bi se tako oglasio zar ne? Ali vojnici popadaše...šta im bi?
Na krstu Duh koji se oglasi iz tela i po kojem telo zače izlazi i telo vapi pitajući zašto odlazi SILNI zato da bi telo moglo podpasti pod vlast smrti.

Oprostite što podelih ovo sa vama jer iz naslova teme se vidi da je reč o nekome ko je početak i kraj svega i svemu i da nema drugog osim Njega...hajde sad ko bi to mogao biti do JEDAN nije reč o dvojici.I onda ide precizniji opis gde kaže koji jeste sad i koji je bio oduvek i koji će biti uvek. Mi znamo da telo nije sišlo već je začeto i rođeno dakle ono nije oduvek kao telo kakvo znamo ali je bilo i pre tela koje znamo davno pre Avrama.

Melhisedek je takođe osoba koja nema početka ni kraja danima i niko nezna otkud je i on je sveštenik i više od toga.Ko je vodio narod kroz pustinju piše neka stena a opet ta stena je temelj na kojoj sva građevina stoji. Isus se molio nekome a to je Onaj koji jeste kao večni Duh i u sebi ima Duhove i sile koje vrše volju Oca duhova jer je On svet Gospod savaot i pokazuje sebe anđelima kao svetlost a ljudima kao čovek-u obličju čovečijem i to obličje od Duha stiže i po Duhu nastaje telo da bi videli obličje i objavio IME svoje u telu jer Ga u sili i slavi niko ne može videti.

Bog vas blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
OTKRIVENJE 1,1
Otkrivenje ISUSA KRISTA: njemu ga dade BOG……
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tko je BOG koji je Isusu DAO Otkrivenje?
BOG JEDINI OTAC JAHVE.
Time jasno rečeno – ISUS NIJE BOG

Kroz cijelo Otkrivenje imamo DVOJICU – Jedan je Bog, Drugi je Isus.
Isus nije Bog – ne zna budućnost – što je i sam rekao.
Zato Jedini Bog Otac Jahve, daje Sinu – Otkrivenje.
Jer samo Bog Otac Jahve zna budućnost.

Dvoje ih je. Jasno su odvojeni – Jedan je Isus – Drugi je Bog Jahve.
---------------------------------------------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 1,8
Ja sam Alfa i Omega, GOVORI GOSPODIN BOG
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

GOSPODIN BOG OTAC GOVORI - JA SAM ALFA I OMEGA.
Ne govori Isus – jasno rečeno – govori Bog Jahve.

Ponovno pročitaj prvi stih Otkrivenje 1,1
-----------------------------------------------------------
A&O JE BOG OTAC JAHVE
G Isus nije ni Bog ni A&O


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs