banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 12:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: 144.000 - tko su ti?
PostPoslato: 12 Mar 2012, 09:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
144.000


OTKRIVENJE 7;
(4) I začujem broj opečaćenih - sto četrdeset i četiri tisuće
opečaćenih iz svih plemena sinova Izraelovih:
(5) iz plemena Judina dvanaest tisuća opečaćenih,
iz plemena Rubenova dvanaest tisuća,
iz plemena Gadova dvanaest tisuća,
(6) iz plemena Ašerova dvanaest tisuća,
iz plemena Naftalijeva dvanest tisuća,
iz plemena Manašeova dvanaest tisuća,
(7) iz plemena Šimunova dvanaest tisuća,
iz plemena Levijeva dvanaest tisuća,
iz plemena Jisakarova dvanaest tisuća,
(8) iz plemena Zebulunova dvanaest tisuća,
iz plemena Josipova dvanaest tisuća,
iz plemena Benjaminova dvanaest tisuća opečaćenih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 09:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
OTKRIVENJE 14;
(3) Pjevali su pjesmu novu pred prijestoljem i pred četiri bića i pred starješinama. Nitko ne mogaše naučiti te pjesme doli one sto četrdeset i četiri tisuće - otkupljeni sa zemlje.
(4) TI SE NE OKALJAŠE SA ŽENAMA, DJEVCI SU! Oni prate Jaganjca kamo god pođe. Otkupljeni su od ljudi kao prvine Bogu i Jaganjcu;
(5) NA USTIMA SE NJIHOVIM LAŽ NE NAĐE, NEPOROČNI SU.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 09:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
144.000
ljudi nisu očito
Adventisti, niti JS,
niti Katolici, niti......

To su Izraelci, i to posebni.

To nećeš biti ni ti ni ja.

Izraelci!
Oni koji se nisu okaljali sa ženama.

-----------------------------------------


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 09:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Božju riječ
možeš ti brisati koliko god hoćeš,
ali zapamti si dobro!

Bog ima veću gumicu od tebe.
Bog može i tvoje ime izbrisati iz knjige života.

Nije mi jasno kako se toga ne bojiš,
brisaču?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 13:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Neznam da li smem verovati Bibliji jer ako Bogu verujem onda sam u sukobu sa verskim učenjima.
Dakle da budem u trendu onda bih mogao reći kako se već negde uči sledeće:
Knjiga pisana rukom ljudskom je simbol i nije data da se razume bez teološkog i to samo ,,NAŠEG,, a ostali su OFF.
Kad čitaš Jakov to znači ti koji čitaš si pobednik a ne Jakov.
Kad čitaš 12 sinova to zaboravi to su 12 vrsta karaktera jer ih baš toliko ima i moraš se u jedan ugraditi. Ako poslušaš Isusa i želiš da Njwegov JEDAN karakter imaš GREŠIŠ jer ti je ponuđeno onih 12 pa biraj.
Onih 12000 od svekog karaktera je ne definisan broj to je imaginacija.
Onaj zbir 12 puta po 12 = 144000 je simbol bezbroj osoba.
Kad čitaš bez mane to si ti jer pripadaš ,,drug član,, sa kartom.
Kad čitaš devstvenik to znači da nisi bio ,,drug član,, neke druge zajednice.
Kad čitaš pečat na čelu ili desnici to znači odmaraš subotom.
Kad čitaš žig zveri na čelo to znaćči da si sebi postao zver i odmaraš nedeljom.
Kad čitaš merenje crkve Božije to meri tvoju versku grupaciju pa se skupite da stanete u taj okvir na tom mestu.
Kad čitaš prorok to znači knjiga-svitak.
Kad piše živeti na zemlji to znači zemlja pusta.
Kad piše izlazi zver iz MORA to je retko naseljena zemlja.
Kad čitaš zver izlazi iz zemlje onda je to gušće naseljena zemlja.

I tako hiljade poruka naučiš i eto te vernik si crkve ostatka koja je OSTALA dosledna svojoj ideji simbola. Ako čuješ kako Isus kaže da razumeju svitke ,,Kako čitaš,, to je samo simbolična izjava i to briši.
Sretan Ruski rulet.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
A onaj ko veruje on zna da je Jakov postojao kao i 12 sinova i da od svakog tog kolena tačno po 12000 će biti izdvojeni kao muške device i da će zbirno biti tačno 144000 koliko Jovan i ČU da će biti.
A to je vreme kad se otvori 6-ti pečat i kad uđe pagana koliko treba tad spada slepota Izrailju i oni ulaze u milost i tad počinje nevolja.
Znajte da Pismo govori kako će u CRKVAMA se pojaviti mnogi lažni učitelji i proroci koji će uneti jeresi i ODRICAĆE se Gospoda i odbacivaće prvenca i gaziće po reči izvrćući na svoju .....

Braćo moja Isus nam dade ključ da verujemo kako čitamo jer Pismo samo sebe tumači.
Bog kaže da tešimo njegov narod i da ga On nije odbacio kao oni što kupiše karte i žele sesti u prve redove ali ne vide kako se za platu propoveda i kako se ljudsko uzdiže iznad Božijeg ili izjednačava.
Stražite nad sobom i domom svojim i držite um i srce otvorenim jer su vremena zla i nauka raznih ima.
Čitajte Bibliju i verujte i živite u molitvi i poslušnost ne idući za platom zemaljskom već čekajte nebesku.

Ako Bog da vremena želeo bih još dosta toga podeliti sa vama a vi sami čitajte i sve proveravajte jer vas na to pozivam i upozoravam sve čujte ali sve i ispitujte po Pismu i molite a Bog će vam otvoriti da razumete i tvorite.
Mir vam i blagoslov želim.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2012, 15:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
piramida4 je napisao:
144.000
ljudi nisu očito
Adventisti, niti JS,
niti Katolici, niti......

To su Izraelci, i to posebni.

To nećeš biti ni ti ni ja.

Izraelci!
Oni koji se nisu okaljali sa ženama.

-----------------------------------------


Pozdrav Piramida!
Kratak istorijat o izabranom narodu: Jehova je izabrao jevrejski narod na temelju Avrahamove vere. Izrael je proizveo seme-Mesiju, savršenog čoveka, Isusa Hrista koji je jedini mogao da plati adekvatnu cenu-savršeni ljudski život, večni život (Biblija ga naziva "poslednji Adam") za isto ono što je Adam izgubio-prodao, večni savršeni život u raju na zemlji.

Na ogromnu žalost Jevreja ta nacija nije prepoznala Mesiju iako su svi proroci i kompletni hebrejski spisi govorili o dolasku Mesije. Jevreji su ga predali Rimljanima i ubili. O tom događaju je govorio Isus ilustrujući taj događaj koji je zabeležen u Luci 20:9-19. Izraelci su imali veličanstvenu prednost da budu svet narod, sveštenici Jehove Boga, na žalost nisu prepoznali Jehovinog Sina, Mesiju Isusa Hrista već su ga ubili. Tog momenta Jehova je odbacio izraelce koji su izgubili prednost izabranog naroda. I ovaj događaj je zabeležen kroz nekoliko ilustracija koje je Isus dao. Jedna od njih govori o bogatašu koji je pozvao prijatelje (Jevreji-izabran narod) na svadbu svog sina i mnogi su odbili poziv pravdajući se besmislenim i nevažnim događajima tako da je bogataš (Jehova u ilustraciji) naredio svojim slugama da pozovu osobe koje prve sretnu na ulici (144.000 otkupljenih sa zemlje od svih naroda). Ilustracija se nalazi u Jovanu 22:1-14.

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2012, 23:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Svetionik je napisao:
piramida4 je napisao:
144.000
ljudi nisu očito
Adventisti, niti JS,
niti Katolici, niti......

To su Izraelci, i to posebni.

To nećeš biti ni ti ni ja.

Izraelci!
Oni koji se nisu okaljali sa ženama.

-----------------------------------------


Pozdrav Piramida!
Kratak istorijat o izabranom narodu: Jehova je izabrao jevrejski narod na temelju Avrahamove vere. Izrael je proizveo seme-Mesiju, savršenog čoveka, Isusa Hrista koji je jedini mogao da plati adekvatnu cenu-savršeni ljudski život, večni život (Biblija ga naziva "poslednji Adam") za isto ono što je Adam izgubio-prodao, večni savršeni život u raju na zemlji.
Na ogromnu žalost Jevreja ta nacija nije prepoznala Mesiju iako su svi proroci i kompletni hebrejski spisi govorili o dolasku Mesije. Jevreji su ga predali Rimljanima i ubili. O tom događaju je govorio Isus ilustrujući taj događaj koji je zabeležen u Luci 20:9-19. Izraelci su imali veličanstvenu prednost da budu svet narod, sveštenici Jehove Boga, na žalost nisu prepoznali Jehovinog Sina, Mesiju Isusa Hrista već su ga ubili. Tog momenta Jehova je odbacio izraelce koji su izgubili prednost izabranog naroda. I ovaj događaj je zabeležen kroz nekoliko ilustracija koje je Isus dao. Jedna od njih govori o bogatašu koji je pozvao prijatelje (Jevreji-izabran narod) na svadbu svog sina i mnogi su odbili poziv pravdajući se besmislenim i nevažnim događajima tako da je bogataš (Jehova u ilustraciji) naredio svojim slugama da pozovu osobe koje prve sretnu na ulici (144.000 otkupljenih sa zemlje od svih naroda). Ilustracija se nalazi u Jovanu 22:1-14.
:wink:


Objasni zašto -
kažeš da radiš po Bibliji,
a onda mijenjaš ono što u njoj tako jasno piše?

Božji narod - Izraelci - su odabrani narod.
Njima će se smilovati.

Ponovljeni zakon 30,3 tada će Jahve, Bog tvoj, vratiti tvoje izgnanike; smilovat će se tebi i opet ćete sabrati između svih naroda među koje te bude rastjerao Jahve, Bog tvoj.

Izaija 14,1 Da, smilovat će se Jahve Jakovu i opet izabrati Izraela, dati mu da počine u svojoj zemlji. Pridružit će im se došljak i priključiti se domu Jakovljevu.

Izaija 30,19 Da, puče sionski koji živiš u Jeruzalemu, više ne plači! Čim začuje vapaj tvoj, odmah će ti se smilovati; čim te čuje, uslišit će te.

Jeremija 12,15 A kad ih iščupam, ponovo ću im se smilovati i povesti natrag, svakoga na baštinu i zemlju njegovu.

Jeremija 30,18 Ovako govori Jahve: "Evo, izmijenit ću udes šatora Jakovljevih, smilovat ću se na stanove njegove: na razvalinama njegovim bit će opet grad sazidan, i dvori će stajati na starome mjestu.

Amos 5,15 Mrzite zlo, ljubite dobro, držite pravicu na gradskim vratima, pa će se možda Jahve, Bog nad Vojskama, smilovat` ostatku Josipovu.

Hebrejima 8,12 jer ću se smilovati bezakonjima njihovim i grijeha se njihovih neću više spominjati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2012, 08:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Brate Piramida nisi u pravu!
Bog je odbacio Jevreje a i Hrist je Jevrejin i nema Jerusalema nebeskog jer su tamo odbačeni 12 temelja i odbačenih 12 vrata. Jeremiju briši slobodno jer nije u skladu sa crkvom i njenom istinom.
Jezekilja izbaci jer ne može ponovo Izrailj da bude Božji prvenac. Otkrivenje po Jovanu iscepaj jer je to simbolika...priviđenje i u pogledu i u sluhu, znaš Jovica je bio stariji čovek pa nije dobra dioptrija bila a i tvrd na uši....
Sigurnije je verovati učiteljima sa teologije jer su mlađi a i plaćeni brate za svoj posao a Jovica bez novca pisao.
Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 17:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
piramida4 je napisao:

Objasni zašto -
kažeš da radiš po Bibliji,
a onda mijenjaš ono što u njoj tako jasno piše?

Božji narod - Izraelci - su odabrani narod.
Njima će se smilovati.


Piramida Jevreje je Jehova odbacio kao izabran narod 33.NE kad su ubili Isusa Hrista.

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svetionik je napisao:
piramida4 je napisao:

Objasni zašto -
kažeš da radiš po Bibliji,
a onda mijenjaš ono što u njoj tako jasno piše?

Božji narod - Izraelci - su odabrani narod.
Njima će se smilovati.


Piramida Jevreje je Jehova odbacio kao izabran narod 33.NE kad su ubili Isusa Hrista.

:wink:


A gde to piše care?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Šta 33? 33. g. nove ere? Pa tada je Isus razapet.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 15:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
lavić je napisao:

Piramida Jevreje je Jehova odbacio kao izabran narod 33.NE kad su ubili Isusa Hrista.

:wink:


Citiraj:
A gde to piše care?


Matej 21:43 glasi: “Kraljevstvo Božje uzet će se od vas i dat će se narodu koji donosi plodove njegove”

Šta misliš laviću kome se Isus obraćao?

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Poslednji put menjao Svetionik dana 26 Apr 2012, 15:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 15:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Talija je napisao:
Šta 33? 33. g. nove ere? Pa tada je Isus razapet.


Upravo se tada i dogodio Matej 21:43!

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svetionik je napisao:
lavić je napisao:

Piramida Jevreje je Jehova odbacio kao izabran narod 33.NE kad su ubili Isusa Hrista.

:wink:


Citiraj:
A gde to piše care?


Matej 21:43 glasi: “Kraljevstvo Božje uzet će se od vas i dat će se narodu koji donosi plodove njegove”

Šta misliš laviću kome se Isus obraćao?

:wink:

Fino, padoše sva Božija obećanja preko proroka i Otkrivenje....baš si dobro razumeo.
I tako Isus ukinu proroštvo...
Kome to Isus reče NACIJI ili nekoj grupi?
Ako naciji onda apostoli kao poslušni NISU više govporili ODBAČENOM narodu niti ih krstili već odoše do jednog u rasejanje među pagane i više ih nema među odbačenima jer su i oni deo nacije koja se odbaci pa zato onih 12 temelja i 12 vrata briši.
Da li to NACIJA odbaci Isusa ili sveštenici i bogati sloj?
I Jevrejin može da donosi plodove zar ne rođače?

U Otk. 11 govori se o Jerusalemu kao ponovo izabranom gradu kako je i obećano i onda piše da se tad završava vreme Jevreja ili pagana čije vreme ističe da gazi SVETI GRAD. Ako Paganima otkud se nacija u množini pominje i otrkud na vratima imena 12 plemena koji čine odbačenu naciju?
Danas postoji desetak jasnih pokazatelja koju nauku koji duhovi uče zato oni što ne uče Otkrivenja po Danilu i Jovanu oduzimaju od Božije reči i oni koji odbacuju Izrailja mogu biti odbačeni jer Bog NE odbaci prvenca. Po naredbi da se ne smije ženiti ili da se ne sme jesti hrana data svetima. Da Isus nije sin Božji i da nam je Bog dao ne razumljivo Pismo. Pa onda cela lepeza tajni i dvostrukih službi koje nebih sad navodio.

Piše ispitujte duhove i nauku po Pismu i to činim, pokušaj i ti možda bude od koristi.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 11:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svetionik je napisao:
Talija je napisao:
Šta 33? 33. g. nove ere? Pa tada je Isus razapet.


Upravo se tada i dogodio Matej 21:43!

:wink:

A šta se to ispunjenjem pashe i beskvasnih hlebova uz obrtani snop ispunilo....da li Isus dođe da spasi ili odbaci? Zašto sudiš rođače...zašto odbacuješ prvenca kojeg Bog pored mnogih greha ne obaci a tebe sa grehom primi...zar divlja maslina misli da je bolja od pitome?

Traži da ti vrate novce učitelji jer gaze Bibliju i uče SVOJE.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 06:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Laviću ako si ti zadovoljan načinom na koji razumeš Bibliju, ja nemam šta da dodam!

;)

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svetionik je napisao:
Laviću ako si ti zadovoljan načinom na koji razumeš Bibliju, ja nemam šta da dodam!

;)

Zašto izbegavaš proveru?
Ako neko nešto tvrdi onda treba shvatiti da svaka misao mora i treba biti podvrgnuta proveri.
Samo oni koji su ne pogrešivi ne žele proveru jer su iznad ostalih.
Ja nisam zadovoljan tvojom tvrdnjom i želim dokazati da je to NE ISTINA pa izvoli potvrdi i dokaži iz izvora iz kojeg si došao do te tvrdnje da je to ispravno i da ne može biti pogrešno.

Ne volim diktat gde nije dozvoljeno ispitivanje diktiranog.
Ako nešto pišeš onda moraš računati na pitanja.
Gore nije o mom stavu reč već o tvom i nemoj zamenjivati teme to ovde ne prolazi.
Izvoli sad odgovori na pitanja i znaću da si iskren.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
OVO su uvjeti za biti u 144.t:
---------------------------------------

MUŠKARCI su
DJEVCI su - Nisu nikad bili sa ženom!
Nisu nikad slagali
Prvenci su - Prvo-rođeni!
Iz nabrojanih su Izraelskih plemena
Imaju pečat
Imaju na čelu napisano – JAHVE i ISUS
Nisu umrli - na Nebo će biti uzneseni
Znaju PJESMU

------------------------------------------
pošto SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH
G Yehošua
JOŠ NIJE došao
JOŠ NIJE BILO PEČAĆENJA 144.t


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs