banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Feb 2012, 15:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kurir - 07.02.2012 12:21

BEOGRAD - Lider LDP Čedomir Jovanović, koji je SPC nazvao „mutantom pogrešne politike, koja je uništila sve dobro u Srbiji“, žestoko je razljutio mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija Radovića, koji ga je i uputio u svetu tajnu.

- Lično sam ga krstio u velikoj svetinji, manastiru Ostrog. Sjećam se, već je bio politički stasao. Ne morate da mi pričate šta je rekao, već sam sve pročitao. Mogu samo da mu poručim sljedeće: „Krstiš vuka, a onda ti taj vuk ode u goru!“ - rekao je mitropolit Amfilohije.

Prethodno je Jovanović na sjednici Pokrajinskog odbora LDP u Novom Sadu, osvrćući se na nedavni sukob između gradonačelnika Igora Pavličića i Eparhije bačke, kritikovao Crkvu i, osim što ju je uporedio s mutantom, rekao:

- Hvala vam što gradonačelnika Novog Sada niste bacili u Dunav.

Mitropolitu ovo nije prvi put da javno izrazi kajanje što je Jovanovića uveo u carstvo Božje. Još prije pet godina uvidio je svoju grešku i zažalio što je krstio lidera LDP.

- Žao mi je što sam u manastiru Ostrog krstio Čedomira Jovanovića. Da sam znao da se na njega neće primiti pečat Božji, ne bih ga krstio u vrijeme kad smo se pištaljkama borili protiv pokojnog Slobodana Miloševića. Tada sam rekao da krstimo čovjeka, a ne minđušu, koju Jovanović nije želio da skine ni tokom ceremonije krštenja. Danas shvatam da smo, ipak, krstili minđušu, a ne čovjeka - rekao je tada Amfilohije, objašnjavajući da je Jovanovića upoznao na studentskim demonstracijama 1996/1997.

Inače, Amfilohije je tada Jovanoviću zamjerio zbog rečenice da se „u budućnost ne ide s tamjanom, nego računarima“.

- Kad mi je otac Joil rekao: „Šta ćemo sa ovim mladićem, kako da ga krstimo, neće da skine minđušu“, rekao sam mu da ne krštava minđušu, nego čovjeka, koji će, kad se krsti, i sam shvatiti da mu minđuša ne treba. Sad kažem ocu Joilu: „Izgleda da mi minđušu krstismo.“ Ali Bog da dade zdravlje, mudrost i spasenje i našem Čedi. Nije samo on u iskušenju. Nadam se da će kod nas, a i šire, preovladati pravi odnos prema tehnologiji, jer su njom porobljeni i oni koji je proizvode - kazao je mitropolit Amfilohije.

U stranci Čedomira Jovanovića juče nisu željeli da komentarišu izjave mitropolita Amfilohija.


A tako znači.

Prvo se pričalo da je raščinjeni episkop Artemije krstio Čedu Praška dok je još bio mali.

Pa sada ispade da se krstio kao matoro magare, kao mlada koja se predomišlja.

Mislim Slobo nije volio crkvu, ali smo sa Slobom bili načisto, a ovaj sadašnji otpad je nekada bio sastavni dio crkve.

Jezivo sestre i braćo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 18:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
I dalje mi nepoznat lik žvaće i gleda me kao predsednički kandidat....Čeda samo iza maske garant.
Krštenje ne menja čoveka, pre krštenja bio suv grešnik a posle mokar grešnik.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Po mojoj teoriji Čeda uopšte ne mrzi Srbe i RS, ali jbg lik je navučen na kokain što zapadni mentori znaju i nude mu novac koji mu je prijeko potreban da kupi narkotike, a za uzvrat on mora da priča šta priča... Koliko ima slučajeva cura dobar student , moralna, poštena...imeđutim uvali se u kandže droge poslije čega se prostituiše, krade, vara....sve, samo da bi došla do droge..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs