banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 21 Maj 2024, 12:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Dec 2011, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
spavac je napisao:
sto se tice rodnovjerja na google vidim da ga uglavnom hrvati furaju... :lol: sad su odjednom postali VELIKI slaveni...

Čuj to, a ja mislio da su oni porijeklom iz Irana :-?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 16:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Nezgodhar Prognani je napisao:
Da, rodnovjerje je prva religija Slovena, svaki narod ima svoju mitologiju, i to im je prva, znaci nema prije.
Mislim da je prava, zato sto se zove RODNOvjerje, i od onog momenta od kad smo primili hirscansvo pa do danas i dalje je rodnovjerje bilo duze kod Srba.
Danasnja slava koju slavimo je paganski obicaj, to nam je ostalo u tradiciji, jer je svaka porodica imala zastitnika i taj dan su obiljezavali daleko skromnije.
Slovenska nije nista unistila, ona je ovde od pamtivjeka.
Od mene dosta, ostalo ces se sam morati potruditi.
Imas u Banja Luci kupiti knjigu "Slovenska mitologija" od Nenada Gajica. Procitaj je.


Hvala na preporuci za knjigu, zanimljiva mi je tema pa cu je rado procitati.

Podebljano su samo tvoje tj. teorije od onih ljudi od kojih si to preuzeo. Sta cak vise te teorije nisu naucno dokazane za razliku od nekih drugih npr. kada Sloveni dolaze na nase prostore. Istina ima dosta novih materijala koji upucuju na neke nove cinjenice ali nista to jos nije slozeno u jednu teoriju, za koju bi se moglo reci da je odrziva.

Sto se tice hrischanstva, mislim da je ljudimo vise nastetilo nego dobrog donjelo od svoga pojavljivanja do dana danasnjeg (Islam jos tuznija prica).

Ti ne mozes reci da je slovenska kultura bila na ovim prostorima od pamtivjeka, jer nemas ni jedan jedini dokaz za to, osim teorija, misljenja itd. Mozda je to bila NAMA najstarija poznata kultura...

Volio bih ako mozes da objasnis vezu izmedju skinera i rodnovjerja tj. slovena i slovenske kulture?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nadao sam se nekom ozbiljnijem izvoru za slovensku mitologiju, kad ono sumnjivi Gajić (http://www.politika.rs/rubrike/Kulturni ... ce.sr.html). Mislim, neozbiljno je pored istoimenih radova Luja Ležea i Spasoja Vasiljeva kao prvi izbor preporučiti Gajićevu "Mitologiju". Da ne spominjem Čajkanovića, on bi morao da bude polazna tačka svakom ko se želi ozbiljnije baviti starim srpskim vjerovanjima i običajima. Između ostalog, saznalo bi se da je slovenski panteon prilično kontroverzan (nema toliko pouzdanih izvora o njemu) i tek je treća faza u razvoju prethrišćanske religije kod Srba.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 12:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Popokatepetl je napisao:
Mislim, neozbiljno je pored istoimenih radova Luja Ležea i Spasoja Vasiljeva kao prvi izbor preporučiti Gajićevu "Mitologiju". Da ne spominjem Čajkanovića, on bi morao da bude polazna tačka svakom ko se želi ozbiljnije baviti starim srpskim vjerovanjima i običajima. Između ostalog, saznalo bi se da je slovenski panteon prilično kontroverzan (nema toliko pouzdanih izvora o njemu) i tek je treća faza u razvoju prethrišćanske religije kod Srba.


zahvaljujem...

Imam jedno pitanje, vjerovatno ste svi gledali Cajtgajst, da li je religija (crkva) dala kakve protivargumente na ono iznosenje o nastanku religije?
Nisam do sada nigdje naletio da procitam...mislim da sam citao nekada davno da imaju dvije i li tri greske oko nekih bogova ali da sustina nikada nije "oborena"...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Ima i vise od 2-3 greske ali da, sustina je opet tu.
Hriscanstvo nije donijelo nista novo i originalno na svjetsku religijsku scenu. Sve je to pokupljeno i preuzeto od drugih izvora koji su mnogobrojni.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 15:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2011, 10:05
Postovi: 57
spijo je napisao:
Kod našeg prijatelja Nezgodhar Prognanog može se primjetiti veza između paganštine i rasizma kao novi oblik religijskog shvatanja.Mada ne vidim da smo mi na ovim prostorima imali problema sa drugim rasama.


Pa rodnovjerje nije nista drugo nego vracanje korjenima. Tacno je da u njihovo vrijeme nije bilo rasizma, zato sto je bila sagregacija...i mena tu nikog novog shvatanja....i sad nesto razmisljam jel ti to pokusavas napraviti budalu od sebe ili samo nabijas postove :lol:

spavac je napisao:
sto se tice rodnovjerja na google vidim da ga uglavnom hrvati furaju... :lol: sad su odjednom postali VELIKI slaveni...


Vi gospoda "furaci" ste najobicniji hobisti i smecari, pocnete se na nesto "furati", to isto sje*ete i na kraju odustanete, a neko ko je to od uvjek trpi posljedice. :x I naravno da su Hrvati Sloveni, sta bi drugo bili? :lol: SJEDI, 1
bila jednom je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
Da, rodnovjerje je prva religija Slovena, svaki narod ima svoju mitologiju, i to im je prva, znaci nema prije.
Mislim da je prava, zato sto se zove RODNOvjerje, i od onog momenta od kad smo primili hirscansvo pa do danas i dalje je rodnovjerje bilo duze kod Srba.
Danasnja slava koju slavimo je paganski obicaj, to nam je ostalo u tradiciji, jer je svaka porodica imala zastitnika i taj dan su obiljezavali daleko skromnije.
Slovenska nije nista unistila, ona je ovde od pamtivjeka.
Od mene dosta, ostalo ces se sam morati potruditi.
Imas u Banja Luci kupiti knjigu "Slovenska mitologija" od Nenada Gajica. Procitaj je.


Hvala na preporuci za knjigu, zanimljiva mi je tema pa cu je rado procitati.

Podebljano su samo tvoje tj. teorije od onih ljudi od kojih si to preuzeo. Sta cak vise te teorije nisu naucno dokazane za razliku od nekih drugih npr. kada Sloveni dolaze na nase prostore. Istina ima dosta novih materijala koji upucuju na neke nove cinjenice ali nista to jos nije slozeno u jednu teoriju, za koju bi se moglo reci da je odrziva.

Sto se tice hrischanstva, mislim da je ljudimo vise nastetilo nego dobrog donjelo od svoga pojavljivanja do dana danasnjeg (Islam jos tuznija prica).

Ti ne mozes reci da je slovenska kultura bila na ovim prostorima od pamtivjeka, jer nemas ni jedan jedini dokaz za to, osim teorija, misljenja itd. Mozda je to bila NAMA najstarija poznata kultura...

Volio bih ako mozes da objasnis vezu izmedju skinera i rodnovjerja tj. slovena i slovenske kulture?


Neko je izgleda gledao "Sisanje" i sebi u glavi stvorio sliku skinsa. Pravi skins je panker i to je to, naravno, imaju tu i boneheadi, a to su ti one budale koji sebe nazivaju nacistima. Masturbiraju na Hitlera. Ja ne mrzim, niti volim Hitlera, boli me briga za njega, ja sam Srpski nacionalista (to me cini i rasistom, jer je nacija samo dio rase), mrzim samo one koji mene mrze. Ali tvrdim da su bjelci, necu reci superiorna, reci najkonstruktivnija rasa. Jer postoje ocite rasne razlike, od konstrukcije skeleta pa do nacina razmisljanja, ne mrzim crnce, niti zutace. I ne, necu vam reci zasto ih smatram konstruktivnijim, rasnu antropologiju u rupe pa citajte, nema kod mene vise zdravo za gotovo.

Sloveni su najbrojnija etnicka i lingvisticka grupa naroda u Evropi, a cine ih: Ukrajinci, Slovenci, Cesi, Slovaci, Poljaci Bosanci, Srbi, Hrvati, Rusi, Crnogorci, Makedonci, Bjelorusi i Bugari, prije su imali jednu zajednicku kulturu, vjerovali svi u rodnovjerje. I to bi bilo to.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15297
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
i sad nesto razmisljam jel ti to pokusavas napraviti budalu od sebe ili samo nabijas postove

Pokusavam shvatiti do koje granice gluposti moze doci mlad mozak zalzuci se za rasizam tamo gdje je rasa cista 99 posto. :lol: :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Nezgodhar Prognani je napisao:
Sloveni su najbrojnija etnicka i lingvisticka grupa naroda u Evropi,

A kako ti znaš da si Slaven, ovdje se mješalo svega i svačega, npr. muslimani iz istočne bosne su uglavnom Sasi koji su došli u te krajeve da se bave rudarstvom (u Sarajevu ih uglavnom zovu šveđani jer su uglavnom žuti i plavooki), dosta današnjih Srba (ako ne i većina) su vlasi.
Znači kada naše face, kulturu i običaje analiziramo, mi današnji Srbi nemamo nikakve sličnosti sa pravim Slavenima, pri tome mislim na Čehe, Ruse, Ukraince, Poljake, Slovake, Sa ovih prostora njima su najsličnij Hrvati (kajkavci i čakavci) i Slovenci, za Srbe nisam siguran koji dio srpskog naroda nosi slavenske crte, a one se mogu prepoznati vrlo lako, ustvari mislim da su jedino lužički Srbi pravi Slaveni.
Znači pitanje za tebe je; koji dokaz imaš da si baš ti Slaven?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
old fashion men je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
Sloveni su najbrojnija etnicka i lingvisticka grupa naroda u Evropi,

A kako ti znaš da si Slaven, ovdje se mješalo svega i svačega, npr. muslimani iz istočne bosne su uglavnom Sasi koji su došli u te krajeve da se bave rudarstvom (u Sarajevu ih uglavnom zovu šveđani jer su uglavnom žuti i plavooki), dosta današnjih Srba (ako ne i većina) su vlasi.
Znači kada naše face, kulturu i običaje analiziramo, mi današnji Srbi nemamo nikakve sličnosti sa pravim Slavenima,

sasi nit su bili toliko brojni,kao sto se misli,nit su se mjesali sa lokalnim stanovnistvom,tj zivjeli su kao u jevrejskim geto-ima.Odakle ti ovo da su Srbi vlasi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Nisam znao da su vaskrsli i svi ostali (osim Dionysisa). Gdje pise da su vaskrsli i ostali?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 15:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Колико се ја сјећам египатске митологије,ускрснуо је Озирис,Хорусов отац,којег је убио Сет-његов брат и антипод. Након што га је убио,раскомадао га је и бацуи у Нил. Озирисова жена,божица Изида је искористила своје моћи и вратила у живот Озириса и онда са њим зачела Хоруса.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 16:09 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Nezgodhar Prognani je napisao:
[

spavac je napisao:
sto se tice rodnovjerja na google vidim da ga uglavnom hrvati furaju... :lol: sad su odjednom postali VELIKI slaveni...


Vi gospoda "furaci" ste najobicniji hobisti i smecari, pocnete se na nesto "furati", to isto sje*ete i na kraju odustanete, a neko ko je to od uvjek trpi posljedice. :x I naravno da su Hrvati Sloveni, sta bi drugo bili? :lol: SJEDI, 1


sad se pitam jesi li priglup il ne citas sta pisem..gdje sam ja to spomenuo "da li su hrvati slaveni"..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 23:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2011, 10:05
Postovi: 57
spavac je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
[

spavac je napisao:
sto se tice rodnovjerja na google vidim da ga uglavnom hrvati furaju... :lol: sad su odjednom postali VELIKI slaveni...


Vi gospoda "furaci" ste najobicniji hobisti i smecari, pocnete se na nesto "furati", to isto sje*ete i na kraju odustanete, a neko ko je to od uvjek trpi posljedice. :x I naravno da su Hrvati Sloveni, sta bi drugo bili? :lol: SJEDI, 1


sad se pitam jesi li priglup il ne citas sta pisem..gdje sam ja to spomenuo "da li su hrvati slaveni"..


Nema tu velikih i malih Slovena, ili jesi, ili nisi, LAV.

spijo je napisao:
Citiraj:
i sad nesto razmisljam jel ti to pokusavas napraviti budalu od sebe ili samo nabijas postove

Pokusavam shvatiti do koje granice gluposti moze doci mlad mozak zalzuci se za rasizam tamo gdje je rasa cista 99 posto. :lol: :lol:


joj FACEPALM, polako brate, bice ih ovde, a mi necemo cekati da ih se nakoti pa da razmisljamo.
Pitaj nekog Francuza sta misli o tome, ili Engleza, ali pravog, ne nekog mongrila ili tzv. meleza.


old fashion men je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
Sloveni su najbrojnija etnicka i lingvisticka grupa naroda u Evropi,

A kako ti znaš da si Slaven, ovdje se mješalo svega i svačega, npr. muslimani iz istočne bosne su uglavnom Sasi koji su došli u te krajeve da se bave rudarstvom (u Sarajevu ih uglavnom zovu šveđani jer su uglavnom žuti i plavooki), dosta današnjih Srba (ako ne i većina) su vlasi.
Znači kada naše face, kulturu i običaje analiziramo, mi današnji Srbi nemamo nikakve sličnosti sa pravim Slavenima, pri tome mislim na Čehe, Ruse, Ukraince, Poljake, Slovake, Sa ovih prostora njima su najsličnij Hrvati (kajkavci i čakavci) i Slovenci, za Srbe nisam siguran koji dio srpskog naroda nosi slavenske crte, a one se mogu prepoznati vrlo lako, ustvari mislim da su jedino lužički Srbi pravi Slaveni.
Znači pitanje za tebe je; koji dokaz imaš da si baš ti Slaven?


Nasi predci su bili rasno svjesni i nisu se mjesali sa "svim i svacim"...
Bilo je mjesanja, ali su malena i nastala su tek kad je doslo do vece migracije, mjesanja izmedju nacija nije lose, dok god je unutar jedne nacije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 13:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Nezgodhar Prognani je napisao:
[
Nasi predci su bili rasno svjesni i nisu se mjesali sa "svim i svacim"...
Bilo je mjesanja, ali su malena i nastala su tek kad je doslo do vece migracije, mjesanja izmedju nacija nije lose, dok god je unutar jedne nacije.

Са овим се не бих сложио. Генетски,Срби су најславенскији народ у бившој Југославији,а навише "славенског гена" поред Срба имају,погоди ко? Мађари.Од 22 нације које се могу сматрају словенским,само шест их стварно има доминантан тај "славенски ген" и то:

РУСИ (55%)
УКРАЈИНЦИ (47%)
МАЂАРИ (35%)
СРБИ (30%)
ГРУЗИНИ(30%)
РУМУНИ (29%)

Ови проценти су по истраживању швајцарског института за генетику „Igenea". Како ово истраживање показује,битније ја културолошка припадност раси,нацији него крвна.
http://www.igenea.com/en/index.php
Просјечан Србин је мјешавина Славена који су дошли овде у шестом вијеку и домицилних Илира,Трачана,Дачана и Келта који нису могли нестати него су се измјешали са освајачима,тј Славенима.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 14:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2011, 10:05
Postovi: 57
_зока je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
[
Nasi predci su bili rasno svjesni i nisu se mjesali sa "svim i svacim"...
Bilo je mjesanja, ali su malena i nastala su tek kad je doslo do vece migracije, mjesanja izmedju nacija nije lose, dok god je unutar jedne nacije.

Са овим се не бих сложио. Генетски,Срби су најславенскији народ у бившој Југославији,а навише "славенског гена" поред Срба имају,погоди ко? Мађари.Од 22 нације које се могу сматрају словенским,само шест их стварно има доминантан тај "славенски ген" и то:

РУСИ (55%)
УКРАЈИНЦИ (47%)
МАЂАРИ (35%)
СРБИ (30%)
ГРУЗИНИ(30%)
РУМУНИ (29%)

Ови проценти су по истраживању швајцарског института за генетику „Igenea". Како ово истраживање показује,битније ја културолошка припадност раси,нацији него крвна.
http://www.igenea.com/en/index.php
Просјечан Србин је мјешавина Славена који су дошли овде у шестом вијеку и домицилних Илира,Трачана,Дачана и Келта који нису могли нестати него су се измјешали са освајачима,тј Славенима.


Nema teorije da smo se doselili ovde. Za tako kratko vrijeme da smo naselili ova podrucja, a krenuli iza planine Kavkaz, bez opreme je neizvodljivo, cak i sa danasnjom najmodernijom opremom se ne moze preci toliko rastojanje. Potpuno odbacujem teroiju naseljavanja! Desila se, ali u toliko malenom broju da nije vrijedno spominjanja. Ucis izmisljenju istoriju, pogledaj malo sta Dr. Jovan Deretic ima da kaze na to.
Srbi su Sloveni, i ovde su od pamtivjeka, kasnije su se raseljavali. Stoka demokratska zeli da nam unisti istoriju, ponos i cast.
Srbija do Tokija!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
jel se ovo meni priviđa. drugi dio?

nacije su socijalni konstrukti. nemaju nikakve veze sa genetikom i sličnim koještarijama. genetiku konsultujte kad uzgajate biljke a ne ljudetinu.
mi smo sloveni jer smo jezički i kulturno asimilovani, a biologija tu nema nikave koristi.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 16:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Nezgodhar Prognani je napisao:
. Potpuno odbacujem teroiju naseljavanja!
Tvoje kvalifikacije su?
Nezgodhar Prognani je napisao:
pogledaj malo sta Dr. Jovan Deretic ima da kaze na to.
!
:lol: :lol: :lol: :lol: Da pogledam šta o tome kaže doktor pravnih nauka koji je radio i kao mašinski inženjer?
Evo da preporučim i ja tebi štivo za razbibrigu....."Srbi pre Adama i posle njega"-Radivoje Radić,docent doktor istorijskih nauka,zamjenik direktora Vizantološkog institura SANU.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 16:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Frisky_Dingo je napisao:
mi smo sloveni jer smo jezički i kulturno asimilovani, a biologija tu nema nikave koristi.

To i ja tvrdim...Sloveni smo jer kultrurološki pripadamo toj grupi naroda,ne zato što krv kaže da jesmo ili nismo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 18:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2011, 10:05
Postovi: 57
_зока je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
. Potpuno odbacujem teroiju naseljavanja!
Tvoje kvalifikacije su?
Nezgodhar Prognani je napisao:
pogledaj malo sta Dr. Jovan Deretic ima da kaze na to.
!
:lol: :lol: :lol: :lol: Da pogledam šta o tome kaže doktor pravnih nauka koji je radio i kao mašinski inženjer?
Evo da preporučim i ja tebi štivo za razbibrigu....."Srbi pre Adama i posle njega"-Radivoje Radić,docent doktor istorijskih nauka,zamjenik direktora Vizantološkog institura SANU.


Ma daj, ne zasmijavaj me, ta knjiga mu je samo pripisana... :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 19:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Nezgodhar Prognani je napisao:
Ma daj, ne zasmijavaj me, ta knjiga mu je samo pripisana... :lol:

Dokaz? Neki demanti koji je on dao? Izjava u kojoj se odriče tog djela?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs