banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Dec 2011, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Iako je za temu manje više nebitno moram odgovoriti za Marsa, jer prva rečenica na Wikipediji, za boga kojeg štujem i sam u časovima dokolice kaže da je Mars bog rata i zaštitnik poljoprivrede, kombinacija karakteristika starog Rima. Tako da nisu to moja nagađanja, nesumljivo vojni uspjesi i dar za baštovanstvo u starih Rimljana dolaze od boga Marsa...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Eto vidiš da analogija ne stoji, obožavanje boga rata nema veze sa napretkom niti ti imaš informacije na koji je to način uticalo na Rim, dok za jap. religije znamo da govore o karakteru, disciplimi, lojalnosti, poštovanju autoriteta i hijerarhije i da su itekako uticale na jap. karakter, što je očigledno danas.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Hristov je napisao:
Eto vidiš da analogija ne stoji, obožavanje boga rata nema veze sa napretkom niti ti imaš informacije na koji je to način uticao na Rim, dok za jap. religije znamo da govore o karakteru, disciplimi, lojalnosti, poštovanju autoriteta i hijerarhije i da su itekako uticale na jap. karakter, što je očigledno danas.

Citiraj:
"Father Mars" or "Mars the Father" is the form in which the god is invoked in the agricultural prayer of Cato, and he appears with this title in several other literary texts and inscriptions. Mars Pater is among the several gods invoked in the ritual of devotio, by means of which a general sacrificed himself and the lives of the enemy to secure a Roman victory.

Disciplina, lojalnost... Bushido... Google...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
:lol: to je znači to, sa tim stoji i pada Rimsko Carstvo :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
Kome su Japanci nametnuli šintoizam? Sebi samima? Pa dobro vjerovatno je to imalo politički motiv, bitno je da vjerovanje o božanskom porijeklu cara datira u vrijeme od prije više od 14 vijekova ako se ne varam

Pa da, vladajuca elita je proglasila taj neki drzavni sintoizam (gdje car ima neogranicenu moc) ali tada je taj oblik sintoizma bio obavezan i svi koji se nisu htjeli povinovati tome su bili progonjeni i ubijani.
Car jeste imao uvijek veliki znacaj u sintoizmu ali ta neka uzvisena priroda cara nije isto sto i militaristicki i represivni oblik vladavine tokom Drugog svjetskog rata.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Hristov je napisao:
:lol: to je znači to, sa tim stoji i pada Rimsko Carstvo :D

Pa dobro im je išlo dok nisu potpisali za tvog šefa. Ako pokušavaš osporit važnost religije u svim aspektima života i prikučenija u Rimskom Carstvu, nek ti je sa srećom. On je svaako veliki ali s njihovim vojnim uspjesima ima veze koliko i šintoizam s tehnološkim bumom i visokim životnim standardom u Japanu.

Nego ne kontam šta se ti uhvatio životnog standarda, zar nije fora bit ubogi siromah?

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2011, 18:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Nezgodhar Prognani je napisao:
Ovo je dobra tema za nabijanje postova...
Samo se vrtite u krug.
Svako ima svoje razloge, moji su jer poznajem istoriju Srba i mogu reci da mi se nije svidio postupak 'riscana kad su dosli na ove prostore, jer su oni ti koji su razorili nasu staru religiju i kulturu.


Objasni ako mozes ko je koga razorio, koju religiju i kulturu?

Inace,
"Religion is the opium of the masses." - Karl Marx

"bozji ljudi"
http://imageshack.us/photo/my-images/861/betlehem.jpg/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2011, 21:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Nezgodhar Prognani je napisao:
Hriscani su razorili staru Srpsku kulturu i religiju.


to si vec napisao, mislio sam da nam objasnis koja je to stara srpska kultura i religija, i zasto su razorili?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 08:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2011, 10:05
Postovi: 57
Staru Slovensku kulturu i religiju, kojoj se i ne zna imena, ali se znaju djelimicno vjerovanja. Danas je zovu Rodnovjerje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 13:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Nezgodhar Prognani je napisao:
Staru Slovensku kulturu i religiju, kojoj se i ne zna imena, ali se znaju djelimicno vjerovanja. Danas je zovu Rodnovjerje.


Ako sam dobro shvatio prema tvome pisanju, ti si skiner koje "vjeruje" u Rodnovjerje.

Iako se slazem sa tobom da je hriscanstvo nasilno preuzelo primat kao religija, da li mislis da se to mozda isto desilo sa rodnovjerjom tj. starim paganskim vjerovanjima?
Da je i prije rodnovjerja postojala neka religija, koju je rodnovjerje istrijebilo.
Da li smatras da je i prije slovenske kulture postojala neka druga kultura koju je slovenska kultura istrijebila?


Citiraj:
I koliko imas godina?

http://www.youtube.com/watch?v=VWIhEkhOtrU
http://www.youtube.com/watch?v=awj84wRRmtY
http://www.youtube.com/watch?v=rQxpgCYP ... ure=fvwrel
jesu ovo "bozji ljudi" ili K1 kamp?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 19:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2011, 10:05
Postovi: 57
bila jednom je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
Staru Slovensku kulturu i religiju, kojoj se i ne zna imena, ali se znaju djelimicno vjerovanja. Danas je zovu Rodnovjerje.


Ako sam dobro shvatio prema tvome pisanju, ti si skiner koje "vjeruje" u Rodnovjerje.

Iako se slazem sa tobom da je hriscanstvo nasilno preuzelo primat kao religija, da li mislis da se to mozda isto desilo sa rodnovjerjom tj. starim paganskim vjerovanjima?
Da je i prije rodnovjerja postojala neka religija, koju je rodnovjerje istrijebilo.
Da li smatras da je i prije slovenske kulture postojala neka druga kultura koju je slovenska kultura istrijebila?


Citiraj:
I koliko imas godina?

http://www.youtube.com/watch?v=VWIhEkhOtrU
http://www.youtube.com/watch?v=awj84wRRmtY
http://www.youtube.com/watch?v=rQxpgCYP ... ure=fvwrel
jesu ovo "bozji ljudi" ili K1 kamp?


Paganska religija je bila prva, u sve jednoh starijoj drzavi na planeti :D
Kasnije su nastale sekte koje su okupile dosta pristalica i nametali su to svoje vjerovanje drugim narodima...
Procitaj malo o starim civilizacijama, o njihovoj kulturi, obicajima i religiji, nece ti skoditi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Jel ti vjeruješ u ta božanstva.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 02:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Besparica je napisao:
Izzard je napisao:
bila jednom je napisao:
jesu ovo "bozji ljudi" ili K1 kamp?

UPC!
Al najjače mi je +667 3x combo :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=s_E4haW1upw


Greeks are making a dash for the Armenian End Zone. :lol:


:lol: :lol: :lol:
a nisu normalni svega mi :lol:

oohh...who's closer to God now, Bitch?! :D

ajoj smijem se vec pola sata i ne dolazim sebi

"His fighting style is anything but orthodox" :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 02:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Nezgodhar Prognani je napisao:
Paganska religija je bila prva, u sve jednoh starijoj drzavi na planeti :D
Kasnije su nastale sekte koje su okupile dosta pristalica i nametali su to svoje vjerovanje drugim narodima...
Procitaj malo o starim civilizacijama, o njihovoj kulturi, obicajima i religiji, nece ti skoditi.


pa je li ti vidis da sam na koljenima i da te preklinjem da plvacicu objasnis cinjenicama i argumentima u sta ti vjerujes i odgovoris na pitanja koja ti postavljam ili ne mozes naci nista na netu pa prosipas suplje price ovdje.
Znaci, u sta ti vjerujes, rodnovjerje ako sam razumio?
Da li smatras da je prije rodnovjerja postojala druga religija ili je rodnovjerje jedina prava i prva religija slovenskog naroda?
Da li je postojalo nesto prije paganskih religija tj. da li mozda nije postojala religija?
Da li je slovenska kultra unistila starosjedilacku kultura tj. kulturu prije nje? Da li je uopste postojala neka kultura prije slovenske kulture?

Za sta se ti zalazes, u sta ti vjerujes? Konkretno ako moze...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 08:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2011, 10:05
Postovi: 57
bila jednom je napisao:
Nezgodhar Prognani je napisao:
Paganska religija je bila prva, u sve jednoh starijoj drzavi na planeti :D
Kasnije su nastale sekte koje su okupile dosta pristalica i nametali su to svoje vjerovanje drugim narodima...
Procitaj malo o starim civilizacijama, o njihovoj kulturi, obicajima i religiji, nece ti skoditi.


pa je li ti vidis da sam na koljenima i da te preklinjem da plvacicu objasnis cinjenicama i argumentima u sta ti vjerujes i odgovoris na pitanja koja ti postavljam ili ne mozes naci nista na netu pa prosipas suplje price ovdje.
Znaci, u sta ti vjerujes, rodnovjerje ako sam razumio?
Da li smatras da je prije rodnovjerja postojala druga religija ili je rodnovjerje jedina prava i prva religija slovenskog naroda?
Da li je postojalo nesto prije paganskih religija tj. da li mozda nije postojala religija?
Da li je slovenska kultra unistila starosjedilacku kultura tj. kulturu prije nje? Da li je uopste postojala neka kultura prije slovenske kulture?

Za sta se ti zalazes, u sta ti vjerujes? Konkretno ako moze...


:lol:
A sto da ti ja to govorim? nesto covjek mora sam saznati, pravac biblioteka zavrni rukave i knjigu u ruke.
Da, rodnovjerje je prva religija Slovena, svaki narod ima svoju mitologiju, i to im je prva, znaci nema prije.
Nordijska i Slovenska mitologija su slicne, dosta slicne i to je to sto se danas zove "rodnovjerje", jer je ta religija izgubila ime, odnosno, unistena je davno pa joj se gubi trag o imenu.
Mislim da je prava, zato sto se zove RODNOvjerje, i od onog momenta od kad smo primili hirscansvo pa do danas i dalje je rodnovjerje bilo duze kod Srba. Danasnja slava koju slavimo je paganski obicaj, to nam je ostalo u tradiciji, jer je svaka porodica imala zastitnika i taj dan su obiljezavali daleko skromnije.
Slovenska nije nista unistila, ona je ovde od pamtivjeka.
Od mene dosta, ostalo ces se sam morati potruditi.
Imas u Banja Luci kupiti knjigu "Slovenska mitologija" od Nenada Gajica. Procitaj je.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 13:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pusti biblioteku, kazes neke osnove rodnovjerja a takodje i perunove svetinje...

znaci u sta su vjerovali pre nego sto su ih hriscani prevarili..paralele...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 13:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sto se tice rodnovjerja na google vidim da ga uglavnom hrvati furaju... :lol: sad su odjednom postali VELIKI slaveni...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 14:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Taj povratak straroslavenskoj religiji, sve je to divno i krasno, mnogo mi je ljepša i kulja ta religija od bilo kakvog današnjeg monoteizma... ali dajte molim vas ogradite se od ekstremne desnice, ne vidim nikakvu potrebu da se jedno i drugo miješaju a upravo to se dešava, i jako je ružno.
Prije nekoliko godina sam prvi put čuo za tu pojavu povezivanja paganizma i nacizma (ili čega već) i ostao blago užasnut... ne mogu a da u svemu tome ne vidim nečiji interes u pozadini priče, interes da se to dvoje poveže :-?

Citiraj:
sto se tice rodnovjerja na google vidim da ga uglavnom hrvati furaju... sad su odjednom postali VELIKI slaveni...

Pa šta ja znam, evo gledam ovaj bend Stribog iz Hrvatske i OK su mi, jer im u infu piše da se ograđuju od bilo kakvog političkog i ideološkog djelovanja... što je stvarno super, ali mi je bezveze što se eto mora to napisati - jer to znači da su ih ljudi već prozivali, to znači da već postoji oblikovana ta svijest o povezivanju neopaganizma i nacizma, što je, ponavljam, ružno i strašno:
http://www.facebook.com/pages/StriboG/109004042472158?sk=info
Citiraj:
And we must say again beacuse some people obviously don't get it - WE DO NOT ASSOCIATE WITH ANY POLITIC PARTY!! WE ARE NOT A POLITICAL BAND NOR INTERESTED IN SUCH! OUR ONLY INSPIRATION IS OUR HERITAGE AND NATURE AS WRITTEN ABOVE! We are NOT a right wing NOR left wing band. We are not interested in politics so please DON'T leave offensive comments beacuse they will be erased as soon as they are posted. Respect the people around you beacuse we are all in metal together! With that in mind - Cheers and Slava!

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 14:23 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nisam mislio VELIKI u politickom smislu, vec ono ja sam veci pravoslavac il nekog drugog..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 14:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kod našeg prijatelja Nezgodhar Prognanog može se primjetiti veza između paganštine i rasizma kao novi oblik religijskog shvatanja.Mada ne vidim da smo mi na ovim prostorima imali problema sa drugim rasama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs