banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Avg 2003, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Čitao sam interesantna svjedočenja ljudi kojima su psiholozi i drugi koji to znaju radili regresoterapiju i time ih "vraćali" u prošlost, u prošle živote. Danas postoji sve veći broj regresoterapeuta i sve više ljudi pristaje na takve terapije. Regresoterapija nije jedini način da osoba povrati sjećanje na neki prošli život a često nije ni idealno rješenje jer mnogi nisu spremni da se suoče sa onim što bi mogli saznati pa neko vrijeme poslije ovakvog iskustva budu u većem ili manjem šoku. Čitajući svjedočenja sa regresoterapija ono što sam zaključio je da takva iskustva, koliko god bila šokantna za osobu koja se na ovaj način sjeti nekog svog prošlog života, sigurno u velikoj mjeri mjenjaju tu osobu, te osobe od tada ovaj svijet i cijeli život posmatraju sasvim drugim očima. Te osobe uvide da svi veći problemi koji ih prate u tekućem životu i za koje se mnogi pitaju "šta sam ja Bogu zgriješio/zgriješila da me ovo snađe" su samo žetva neke ranije sjetve, samo su posljedice nekih davnih uzroka. Nije onda čudno što to uče i svi sveti spisi: šta siješ to ćeš i požnjeti. Ono što je interesantno za primjetiti u ovim svjedočenjima je da se loša djela vraćaju potpuno istim djelima, recimo ako je neka djevojka u prošlom životu samo iskorištavala muškarce iako su neki sa njom željeli ozbiljniju vezu ona u narednom životu nailazi samo na muškarce koji bi htjeli da je iskoriste, i onda sebe klasifikuje kao "nesretnu u ljubavi, nepravedno nesretnu".

Pokušaću pronaći neka svjedočenja koja sam čitao a koja potvrđuju da ljudi često u narednim životima opet dolaze u dodir sa osobama koje su poznavali u prethodnim životima, to se uglavnom dešava ako je ostalo neke nerazjašnjene karme između tih osoba koje te osobe zajedno moraju očistiti u nekom sledećem životu.


Ovo prvo svjedočenje koje slijedi u naredena dva posta je vrlo interesantno i poučno. Ono potvrđuje osnovne principe karme, ubiranje plodova nekih ranijih djela bili oni dobri ili loši.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2003, 09:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
autor teksta: astrolog Predrag Petković

Često se dešava da kroz snove sagledamo stvari koje nikada nismo doživeli najavi. Ponekad u snu letimo, iako o tome nemamo nikakvog iskustva. Viđeno okom astrologa, to može da znači da smo u jednom od prošlih života stvarno leteli, kao polubog, anđeo ili ptica. Sve te impresije nalaze se zapisane u našem umu. Dovoljno je da sećanja nešto probudi i - eto čuvenog fenomena "deža vu", ili već viđenog.
Nekada sanjamo mesta u kojima nikada nismo bili. Ili, dogodi se da prvi put odemo negde, ali nam sve izgleda toiiko poznato kao da smo tu živeli. Zabeleženi su slučajevi da su deca, stara samo nekoliko godina, tvrdila da su živela u određenim mestima. Ona su se i sećala prošlog života u potpunosti i sa zapanjujućom tačnošću opisivala izgled trgova, kuća, ulica... Mnoga se čak sećaju i mesta gde su bila sahranjena, kako su se zvali i kako izgledali.
Ovakvih slučajeva ima na hiljade, pa se danas njihova tačnost više i ne dovodi u pitanje. Iako nauka o seljenju duše postoji od samog nastanka sveta, često je bila brisana i izbacivana iz učenja, jer mnogima njeno postojanje nije odgovaralo. Što zbog politike, što iz nekih drugih ubeđenja. Reinkarnacija je prognana kao jeretičko učenje na petom koncilu u Konstantonopolju, za šta je najviše bio zaslužan vizantijski car Justinijan. Proglas koji je sabor doneo glasio je: "Ako neko prihvata neverovatno postojanje duše pre ovog života, kao i čudnu reinkarnaciju koja sledi posle toga, neka je proklet."
Prirodni kosmički zakoni se ne mogu anulirati samo brisanjem iz knjiga, jer oni nezavisno od njih postoje. Oni moćno deluju znali mi to ili ne, poštovali ih ili ne. Reinkarnacija nije stvar vere, nego stvar znanja. Oni koji je osporavaju, samo pokazuju veliko neznanje, ili bolje rečeno, neobrazovanje.

Nema slučajnosti

Pošto sam, pre svega, astrolog, poslednjih nekoliko godina praktično sam proučavao baš ovu temu.
Kroz regresiju vraćao sam klijente u prošle živote, a ono što su oni videli i ispričali mi nalazio sam i u njihovim horoskopima, kao neoboriv dokaz da se to stvarno dogodilo.
Kao što iz horoskopa možemo pročitati sve o sadašnjem životu, tako u njemu možemo videti i živote koji su iza nas. Šta smo bili, odakle dolazimo, zašto smo se baš tu rodili i kakav nam je zadatak u ovom životu? Ako stvari ne gledamo iz pravog ugla, ništa nećemo moći da objasnimo. Kao kada bi gledali film od sredine, ili još gore, sam njegov kraj. Tako je i sa ovim životom. Moramo se okrenuti i videti svoju prošlost kako bi stvarno shvatili ko smo, u stvari.
Karmička astrologija nam može dati odgovore na sva ova pitanja. Položaj planeta i zvezda u trenutku rođenja je "zamrznuta" slika neba koja nam daje informacije o našoj karmi ili sudbini koju smo u ovom životu dobili, a koja je direktno uzrokovana onim što smo nekada radili.
Iz horoskopa možemo videti i zemlju i grad u kojima smo živeli, šta smo radili i s kojim ćemo se osobama iz tih života ponovo sresti, kao i u kakvom odnosu ćemo biti s njima. To govori da ništa nije slučajno i da sve ima određeni smisao, samo ga treba pronaći.
Zašto prema nekim osobama osećamo izuzetnu bliskost već pri prvom susretu, a sa onima koji nas okružuju često imamo loš odnos? Zašto se neko dete rodi i živi, možda, samo dve godine? Zatim, neko se rađa u bogatoj porodici sa predispozicijama za uspešan život, dok drugi u takvim uslovima da se muči celog života. Da li postoji nešto što može objasniti sve ovo?
Kada primenjujem regresiju (vraćanje u prošle živote) prvo tumačim horoskop da vidim kakvu karmu ta osoba unosi u ovaj život i gde će se najverovatnije vratiti, odnosno, čega će se setiti.

nastavak >>

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2003, 09:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Divlji zavodnik

Primenio sam regresiju na devojci koja je htela da sazna da li je uzrok onoga kroz šta je prolazila u ovom životu u prošlosti.
Prva slika koju je videla (kada se vratila unazad) bio je krupni muškarac na konju koji je nosio sablju opasanu oko struka. Pitao sam je ko je taj muškarac, a ona je odgovorila da je to ona. Rekla je da oseća snagu u rukama, da je izuzetno vešt sa sabljom (govorila je u muškom rodu) i da se nikada ne razdvaja od nje. Opisivala je predele koje je videla sa takvom preciznošću, kao da se u tom času, zaista, tamo i nalazi. Utisak joj je bio tako jak da je na trenutak osećala miris trave i zemlje.
Sada je već jasnije videla i druge oko sebe kako jašu, ali je osećala superiornost u odnosu na njih, jer su ti ratnici bili pod njenom kontrolom. Osećala je i da je surova, shvatajući da u tom životu za nju, tj. njega, nije bilo ništa sem strasti i ratovanja. Ceo život je bio borba zbog koje je izgubio osećaj za sve što je lepo. Dani su mu prolazili ili po krčmama ili javnim kućama. Ozbiljnije stvari od toga nisu postojale. Kako je dobro izgledao, a i bio poznat po hrabrosti, imao je izuzetno mnogo žena. Ipak, sve su mu služile samo za zabavu i razonodu. Mnoga srca je slomio jer, u suštini, nije znao da voli.

Snaga emocija

Tako je prolazio dan za danom, dok se jednog trenutka nije pojavila devojka koja ga je, po prvi put, dublje zaintrigirala. Ona je bila prva koja nije želela vezu sa njim, jer je dobro znala kakve glasine kruže o njemu.
Počeo je da se menja, ne bi li joj dokazao da može biti mnogo bolji i da je ona jedina prema kojoj je osetio nešto više od fizičke privlačnosti.
U sledećem trenutku vidi njih dvoje kako zagrljeni leže pored reke, ispod jednog drveta, dok se kroz krošnju srebri mesečev sjaj. Osećaji, koje je kroz regresiju opisala u tom trenutku, bili su tako jaki da su joj pošle suze. Rekla je da je prvi put tada osetio (podsećam da i dalje govori u muškom rodu) nežnost i ljubav i da sad shvata koliko je to vredno.
Interesantan je bio izraz njenog lica dok je posmatrala ovu sliku u regresiji. Zamislite da se setite nečeg od pre trista-četristo godina! Takav doživljaj je izuzetno redak i vrlo malo njih ga iskusi. Pri regresiji, sećanja postaju toliko jaka da se osoba ježi, smeje, ili joj drhti glas... Nije jednostavno probuditi tako jake emocije, koje kao da nikada nisu ni nestajale. Kao da su bile samo uspavane. Tako regresija i izgleda, kao da se budimo iz sna i oživljavamo zaboravljene slike koje su duboko u nama.
One nas mogu pratiti celog života, ali mali broj njih uspe da ih osvesti i prepozna. Da li je žudnja za nekim samo potraga za davnom ljubavlju koja je ostala duboko urezana u našoj podsvesti? Još je fascinantnije kada se takve dve osobe ponovo sretnu u ovom životu. To su fatalne ljubavi i one koje nazivamo ljubav na prvi pogled. Ponovni susret budi stare uspomene, za koje često ne znamo odakle dolaze. Ali, one uvek imaju neki izvor.

Pravo u srce

U regresiji, moja pacijentkinja i dalje vidi njih dvoje zajedno, ali sada i na drugim mestima. Ljubav ih je oboje obuzela u takvoj meri da nisu mogli ni jedan trenutak da provedu jedno bez drugoga.
Sledeća slika koju vidi je neka proslava. Opisuje neku veliku prostoriju sa puno ljudi, gde je srećan i nasmejan. U jednom trenutku, prilazi mu neki čovek i govori da je njegova devojka silovana u kolibi na rubu šume i da bi trebalo hitno tamo da krene. Srce mu se steglo; umalo se nije onesvestio. U prvom trenutku nije mogao da se pokrene, a onda skače na konja i tu se slika gubi.
Dugo nismo mogli da vidimo šta se dalje desilo, kao da um nije dao da se sećanja otkriju. Znao sam da se desilo nešto jako bolno. Kada se u regresiji blokira sećanje i podsvest ne dozvoljava da vidimo nešto, to obično ukazuje na tešku traumu koja se desila. Ipak, osoba mora kroz to ponovo da prođe i osvesti sećanja, jer će tada mnoge nesvesne blokade iz ovoga života nestati.
Posle više pokušaja, uspela je da vidi kako pronalazi osobu koja je to uradila, nešto dalje od mesta gde se sve desilo. Nalazi ga u kući sa ženom i detetom, kako sedi za stolom i večera. Kada ga je ugledalo, osetio je zversku želju da ga raskomada. Skočio je na njega i zabio mu mač pravo u srce. Sve se desilo u sekundi, a žena je zgrabila dete i istrčala iz kuće. Zatim vidi sebe kao pali kuću i odlazi u šumu. Ipak, njegovo srce time nije moglo biti zadovoljeno, mada ga je tešilo što mu je devojka ostala živa.
Na putu do nje presreće ga grupa konjanika koja, takođe, traži osvetu za ubistvo. Sledeće što oseća je hladnoća mača koji mu probija grudi i tugu što neće videti nju, koju najviše voli. Bio je ubijen noću u šumi, a potom obešen o drvo. Telo je napustio u velikom bolu zato što nije uspeo još jednom da vidi svoju veliku ljubav.

Tumačenje stvarnosti

Sam povratak iz regresije bio je kao horor film od koga se koža ježi. Kada je malo došla sebi, ispričala mi je da je, u ovom životu, njen otac ubijen u ratu u Bosni, gotovo na njene oči. To je bilo prvo što je povezala. Postoje u prošlom životu ona ubila čoveka čije je dete ostalo bez oca, morala je to sada i ona da proživi. Sada je to tako shvatala. U ljubavi nikako nije imala sreće, jer su svi samo hteli da je iskoriste. To je u prošlom životu radila i ona drugima. Sada je i to morala da iskusi na svojoj koži. Slike su polako počele da dobijaju smisao, jedino je bilo pitanje da li će sresti osobu sa kojom joj je odnos bio tako nasilno prekinut i da li će se ta ljubav nastaviti.
U svakom slučaju, to će se desiti, kada za to dođe vreme.
Kasnije mi je pričala kako ima fobiju od noža, sečiva i uopšte svih oštrih predmeta. A i u šumi je u večernjim satima osećala neki čudan strah. Mislim da je jasno zbog čega.


Do večnog carstva

Naravno, sve ovo se vidi u njenom horoskopu, pa evo samo nekoliko detalja koji opisuju te događaje.
Ona ima Marsa u Strelcu u dvanaestoj kući što, u stvari, predstavlja ratnika na konju. Mars predstavlja ratnika, a Strelac konja, dok dvanaesta kuća govori o bitnom prošlom životu. Sve to ima izuzetno loše aspekte sa Uranom i Plutonom u Devici, što znači da je naprasno (Uran) stradao (Pluton) od ljudi (Devica je ljudski znak).
Kvadrat sa Saturnom u Ribama govori daje bio obešen o drvo, i to noću u šumi. Saturn predstavlja drvo, a Ribe noć, šumu, a takođe zasedu. Ali, da li njena Venera u Škorpiji prikazuje traumu koju je nekada proživela u ljubavi, ili je to možda slika kada je zajedno sa devojkom (Venera) ležao pored reke (Škorpija)?
Simbolika je beskrajna i uvek nam mnogo više govori nego što možemo da zamislimo. Tumači imaju odgovornost da pomognu ljudima u njihovom upoznavanju sebe, kao i u davanju praktičnih saveta kako da žive po kosmičkom zakonu.

Treba shvatiti da, ipak, iznad svega stoji Bog, koji je sve to dao, kako bi kroz mnoge živote uspeli da se pročistimo i, na kraju, uđemo u njegovo večno carstvo. To je ujedno i cilj reinkarnacije. Duga iz prošlosti se moramo osloboditi, jer ćemo se vraćati u slične situacije sve dok budemo imali dugove prema drugima, a takođe i prema samom sebi.


Radi tako da izravnaš svoju prošlu karmu, i ne stvaraj novu, tako da, takoreći, knjige budu sravnjene. Dok imaš ili kredit ili dug, ti si i dalje u obračunu sa univerzumom. (Alister Krouli)

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2003, 12:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Evo jednog lijepog primjera za mehanizme reinkarnacije na za nekoga možebiti sasvim neočekivanom mjestu.
Naime, nisam siguran koliko je August Šenoa, poznati hrvatski pisac iz pretprošlog vijeka, uopšte čuo za nju a kamo li da li je u nju vjerovao (mislim da nit je čuo nit u nju vjerovao), pa ipak je u svojoj knjizi "Seljačka buna" dao jedan vrlo zanimljiv primjer.
U pozadini glavne teme koja se tiče poznate seljačke bune Matije Gupca iz sredine 16. vijeka ispričana je i priča o Dori Arlandovoj i mladoj Jani.
Vjerovatno da oslika bahatost plemića i njihovu nezajažljivost, Šenoa daje sliku Dore Arlandove gospođe na Susjedgradu koja je zarad svoje strasti zavela jednog mladog kmeta seljaka jedinog hranioca svoje majke i nakon "upotrebe" bacila ga sa zidina svog zamka i tako je on poginuo. Mislim da taj nesrećnik nije bio jedini kojeg je "prokleta Dora" zavela i ovako ili onako pogubila.
Jedno koljeno kasnije na istoj sceni pojavljuju se mlada Jana nevina i čista djevojka kćer jedinica jednog kmeta i Franjo Tahi bahati gospodin Susjedgradski.
Jana kao pojam čistote i nevinosti bila je obrečena jednom mladom i dobrodušnom kmetu za ženu i bila je jedina utjeha svom ostarjelom i onemoćalom ocu. Ali jednoga dana spazio je ozloglašeni Tahi i domamio k sebi u kulu gdje ju je silovao nakon čega je jadnica pomjerila pameću i nakon toga ludovala po selima vičući:"Ja sam Dora Arlandova!"
Na kraju joj je i nesuđeni mladoženja u buni poginuo, a ona se ubila skočivši sa zida zamka (tako sam zapamtio, ali nisam siguran da li sam sve zapamtio kako je napisano, lako se može provjeriti).
Opet kažem, mislim da je Šenoa ovu poruku dao sasvim nesvjesno i ne s namjerom da govori o reinkarnaciji, ali zato mi možemo biti svjesni i učiti gdje god možemo.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2003, 17:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo lijepe pjesme koja govori o osobama koje su bile u ljubavnoj vezi u jednom životu pa se kasnije sretnu u novom životu, svjesni ili nesvjesni da su i ranije bili u vezi. Dešava se.



Povratak
(Dobriša Cesarić)


Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!)
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti ? velim,
Ali ja ne znam, da li da je želim,
Ili ne želim.

U moru života, što vječito kipi,
Što vječito hlapi,
Stvaraju se opet, sastaju se opet
Možda iste kapi ?
I kad prođe vječnost zvjezdanijem putem,
Jedna vječnost pusta,
Mogla bi se opet u poljupcu naći
Neka ista usta.

Možda ćeš se jednom uveče pojavit
Prekrasna u plavom,
Ne sluteći, da si svoju svjetlost lila
Mojom davnim javom,
I ja, koji pišem srcem punim tebe
Ove čudne rime,
Oh, ja ne ću znati, čežnjo moje biti,
Niti tvoje ime!

Pa ako i duša u tome trenutku
Svoje uho napne,
Sigurnim će glasom zaglušiti razum
Sve, što slutnja šapne;
Kod večernjih lampa mi ćemo se kradom
Pogledat ko stranci,
Bez imalo svijesti, koliko nas vežu
Neki stari lanci.

No vrijeme se kreće, no vrijeme se kreće
Ko sunce u krugu,
I nosi nam opet ono, što je bilo:
I radost, i tugu.
I sinut će oči, naći će se ruke,
A srca se dići ?
I slijepi za stope bivšega života
Njima ćemo ići.

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!)
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti ? velim,
Ali ja ne znam, da li da je želim,
Ili ne želim.




Jako je lijep i pun istine stih:

"Sigurnim će glasom zaglušiti razum
Sve, što slutnja šapne"


Neke stvari koje nam padnu na pamet nisu naše misli iako ih mi doživljavamo tako već Impulsi (izrazi intuicije, unutrašnjeg vođstva, unutrašnjeg Znanja i Mudrosti) a zbog prirode onoga što nam govore naš razum ih filtrira i odbacuje jer ih smatra za nemoguće. Ljudima padaju na pamet stvari koje oni onda uguše razumom kao što lijepo govore stihovi ove pjesme.
Djeca dok su mala su svjesnija pravog stanja stvari, često se sjećaju prošlih života a kad počnu pričati o tome "mudra" okolina (roditelji, rodbina, škola, cijelo društvo) ih uvjerava da je to samo mašta, neki psiholozi kažu da djeca tada samo oponašaju roditelje mada ima i produhovljenijih psihologa koji stvari posmatraju drugačije od onoga što su učili na fakultetu. Mnogi samo guše prave spoznaje koje djeca imaju.
Misle da djeci pomažu u razvoju i pravilnom shvatanju svijeta i njegovih pojava a zapravo rade suprotno. A to rade jer su njima njihovi roditelji isto radili. Tragedija nad tragedijama. Tek pojedinci koji iz prošlih života imju određen duhovni potencijal mogu da se otrgnu od "učenja" našeg "savremenog" društva i da idu Putem na koji su pozvani.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2003, 19:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Само још једна у низу ОКУЛТНИХ наука... 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2003, 07:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Pa, profesor Okultis je mnogo simpatičan čikica :D .

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2003, 21:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 22:19
Postovi: 249
Lokacija: Tu negde...
Regresoterapija je dobra tema,... medjutim ja kao covek Puta ne podrzavam regresoterapiju, bar ne ono sto se danas pod tim terminom misli i preduzima. Regresoterapija je jedan veliki poligon za manipulacije sa ljudskom svescu i ljudskim predstavama.

Sama goruca zudnja da se sazna sta smo bili u proslim zivotima je nezakonita i privlaci negativne snage i energije. Covek koji ne zivi u kruznom toku ciscenja duse (sebespoznaji, pokajanju, prastanju, molitvi, trpljenju, ispravljanju greha ...) ostaje da zivi kao duhovni mrtvac u reinkarnacionom kruznom toku. On sto je bio juce, to je i danas, to ce biti i sutra. Ono sto je juce sejao, to danas zanje. I ko hoce da vidi moze se prepoznati na svojoj zetvi i donesenim plodovima. U 'Apokalipsi' Isus to iskazuje recima:

"Nepravednik neka i dalje cini nepravdu;
necisti neka se i dalje kalja,
a pravednik neka i dalje cini pravdu,
i sveti neka se i dalje posvecuje".
(22:11)


Kada covek zivi zakonito i dosledno ide Putem Istinskog Zivota, ako je to dobro za njegovu Dusu, Bog ce mu i pokazati retrospektivu njegovih prethodnih inkarnacija.

Kada covek ima jacu zelju da sazna sta je nekada na zemlji bio, nego zelju da spozna nadje Unutarnje, Vecno Nebo i svoje istinsko bice, svog unutarnjeg coveka, to mu vec treba biti pokazatelj da je lose motivisan i pokrenut, da je moguc plen negativnih snaga. Takav covek ne vidi da pravim ostvarenjima vodi samo zakoniti zivot, jer Bog je Zakon zivota.

Razne hipnoticke i manipulativne regresoterapije, sa kojima se na lazan nacin hoce pobeci iz zivotnog sivila, mogu iz covekove duse, uz razne zavaravajuce, fantazmagorijske slike, prevremeno istisnuti i mnoga odgovaranja, programske reakcije, gresnicka opterecenja, koja telo ne moze izneti, i na kojima se moze sudbinski slomiti, te potraziti lazni izlaz u suicidu. Kada covek zivi u trenutku i u sebi, ono sto treba i moze izneti, to ce mu i Bog doneti, odnosno prepustice da to izbije iz duse u pravo vreme. I svaki trenutak coveku pokazuje sta i ko je bio juce.

_________________
brat Vasa

http://duhovna-izgradnja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Avg 2003, 11:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
to sto vi zovete regresoterapijom je zapravo infiltriranje demona u ljude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Avg 2003, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tih dana kad sam otvorio ovu temu na hrvatskom forumu je takođe otvorena zanimljiva tema o regrespoterapiji na kojoj su iznesena neka zanimljiva lična iskustva

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=19272

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Avg 2003, 09:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
Vader, u svom klasicnom muljatorskom stilu, navodno se pozove na svete oce, pa potom citira, kopira astrologa, a sve u pricama koje nisu naivne.

Citiraj:
"šta sam ja Bogu zgriješio/zgriješila da me ovo snađe" su samo žetva neke ranije sjetve, samo su posljedice nekih davnih uzroka. Nije onda čudno što to uče i svi sveti spisi: šta siješ to ćeš i požnjeti.

Drzeci se grcevito uzrocno-posledicnog zakona, vi otpadate od Blagodati, jer Hristova nauka je mnogo vise od bilo kog zakona, ne samo Mojsijevog. Drzeci se slepo zakona, nastojeci da ukalupite sve, vi prenebregavate sta znaci: milosti hocu, a ne zrtvoprinosenja (zrtava), vi prenebregavate i prastanje, osnov hriscanske molitve, VI ZABORAVLJATE ZASTO JE HRISTOS DOLAZIO, DA NAS ISKUPI OD PROKLETSVA ZAKONA.


2. И запиташе Га ученици Његови говорећи: Рави! Ко сагреши, или овај или родитељи његови, те се роди слеп?
Лука 13:2
3. Исус одговори: Ни он сагреши ни родитељи његови, него да се јаве дела Божија на њему.


2. И одговарајући Исус рече им: Мислите ли да су ти Галилејци били најгрешнији од свих Галилејаца, јер тако пострадаше?
3. Не, кажем вам, него ако се не покајете, сви ћете тако изгинути.
4. Или оних осамнаест што на њих паде кула силоамска и поби их, мислите ли да су они најкривљи били од свих Јерусалимљана?
5. Не, кажем вам, него ако се не покајете, сви ћете тако изгинути.



Da se vratim na regreso-terapiju. Sta nju cini? Prvo, zasto se zove terapijom, ona potencira, sta tu treba covek da prepozna? Mi jedni drugima cinimo ili ne, - milost, ali kada neko se gradi lekarem ljudske duse, onda taj debelo se involvira u Tudj domen. Nesporno je da "pacijent" mora da ima bezgranicno poverenje u "terapeuta", ili ga pak ovaj vodi do obaranja svih blokada prostim poznavanjem ljudske psihe.
Regresoterapija ima jos veci spoj sa hipnozom, a ne astrologijom. Elem, poznato je da hipnotizer moze da natera coveka da laje kao pas i sl. Kazem NATERA, ali u regresoterapiji zamislite koliko trebate da budete ludi da vas neko UBEDI da ste ovo ili ono - BILI.
Kako se eliminisu i poslednje ljudske blokade, kako sa OTKUPLJUJE LJUDSKA VERA:

Citiraj:
recimo ako je neka djevojka u prošlom životu samo iskorištavala muškarce iako su neki sa njom željeli ozbiljniju vezu ona u narednom životu nailazi samo na muškarce koji bi htjeli da je iskoriste,


Zapitajte se koliko je takvih devojaka bilo u ljudskoj istoriji, zapitajte se koliko nas/vas ima iskustvo iskoriscenosti. Banalan primer je uzeo Vader, ali tako se NACINJE covek, sprva mentalno, a cilja se u srce, dok se potpono ne preda "terapeutu".

Citiraj:
Reinkarnacija je prognana kao jeretičko učenje na petom koncilu u Konstantonopolju, za šta je najviše bio zaslužan vizantijski car Justinijan. Proglas koji je sabor doneo glasio je: "Ako neko prihvata neverovatno postojanje duše pre ovog života, kao i čudnu reinkarnaciju koja sledi posle toga, neka je proklet."
Prirodni kosmički zakoni se ne mogu anulirati samo brisanjem iz knjiga, jer oni nezavisno od njih postoje. Oni moćno deluju znali mi to ili ne, poštovali ih ili ne. Reinkarnacija nije stvar vere, nego stvar znanja. Oni koji je osporavaju, samo pokazuju veliko neznanje, ili bolje rečeno, neobrazovanje.


Naravno, zasto je reinkarnacija anatemisana, objasnjenja nema. Naravno, ovde se "uplice" "kosmicki zakon" ne bi li se pokazala sirina sveobuhvatnost, kako bi se zamaskiralo ostalo: Hriscanin ne zavisi od kosmosa, nego od Boga;
poziva se na prirodu, a lazno anulira vera, omalovazava iz samo jednog razloga, a taj je da se "pacijent" ne bi dosetio da mu se upravo VERA CRPI "TERAPIJOM". o LAZNO PROZVANOM ZNANJU JE GOVORIO AP. PAVLE.

U cemu je sustina obmane:djavolski koncept je morao da ima osmisljenost takvu da imputira coveku kao da je to "iskustvo" vec njegovo, kao da se "seca", a ne da je necije tudje, jer kazem, mnogo je onih na koje se moze aplikovati primer devojke i ovoga sto je obilazio krcme, iz teksta Vadera.

U cemu je sustina koncepta:djavolski koncept ima dve namere, prvo da anulira odgovornost u ovom i za ovaj zivot, prelivajuci je na nepostojece, prosle, i drugi, da coveku ulije tudju neodgovornost, za koju, po logici ga Bog ne moze prozvati na Strasnomm Sudu. Tako da tu nema reci o prociscenju, kako Vader kaze, no o zamuljivanju, pervertiranju, prebacivanju i stapanju sa tudjim neodgovornostima (na kraju krajeva i sami oni dolaze do koncepta "kolektivne karme").

Kako se realizuje koncept:
djavolski koncept, kao sto vec rekoh ima za cilj da ubedi coveka da VERA nema nikakve veze sa "terapijom", a zapravo najsuptilnijim lukavstvom vam prozdire vasu veru.

Citiraj:
Nema slučajnosti

Naravno da nema, i kao sto rekoh juce, u prethodnom postu, infiltriranje demona u ljude, dobija svoju sveobuhvatnu, globalnu djavolsku strategiju, a da covek ni ne sluti da duhova (citaj: nosioca informacija - "znanja") ima raznih:

Дела апостолска, глава 16

16. А догоди се кад иђасмо на молитву да нас срете једна робиња која имаше дух погађачки и врачајући доношаше велики добитак својим господарима.
1 Сам. 28:7, Дела 19:24

17. Ова пође за Павлом и за нама, и викаше говорећи: Ови су људи слуге Бога Највишег, који јављају нама пут спасења.
Лука 8:28

18. И овако чињаше много дана. А кад се Павлу досади, окрену се и рече духу: Заповедам ти именом Исуса Христа, изиђи из ње. И изиђе у тај час.



Pitanje Vaderu: buduci da se poziva na svete oce, i da citira SZ proroka, neka kaze: da li je moguce da se covek POKAJE za prosle zivote, ili zakon setve i zetve neminovno vodi u narednu inkarnaciju? Da li postoji ijedan primer da je nekom Bog oprostio grehe iz proslih zivota?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2005, 06:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Mar 2005, 20:05
Postovi: 37
Lokacija: Sr. Karlovci
Ovo je samo jedno iskustvo,licno-bez ikakve namere da se utice na bilo ciji stav..jedna informacija vise. :)
Regresija se "desila" u mom zivotu pre osam godina(verujem da je to bila ona kriza cetrdesetih, ona potreba da se konacno probudim i okrenem se sebi).Jedan poznanik mi je pricao o svom iskustvu i ja sam cuvsi tih nekoliko recenica-odlucila da odem na prvu regresiju u svom zivotu.Najdublje u sebi sam osecala da nacin kako ja zivim nije vise zivot kakav zelim,osecala sam svakodnevno svoju bol,strahovi su me opterecivali...U meni i oko mene bese haos.
Da bismo izbegli nepotrebne komentare, radi se o nehipnotickoj regresiji, koju izvodi osoba koja je obucena za to.Sama regresija je trajala oko tri sata a moj dozivljaj je bio-tridesetak minuta.Ta prva regresija je meni licno bila prilicno "teska"-ego je bio toliko jak(nisam ni znala,jer sam zivela van sebe ili mozda u"svadji sa sobom") da je jako stitio svoju teritoriju...Ali da ne duzim-ja sam tom prilikom dozivela jedan "drugi" svet, usla u sebe, u svoju mrznju(proisteklu iz potisnutog straha, besa), oprostila npr. svom ocu za sva njegova maltretiranja, shvatajuci da sam mu u tom prethodnom zivotu nanela ranu od koje je i umro.Nije mi dozvolio da idem svojim putem(tada sam bila vojnik) ali mi ni u sadasnjem zivotu nije dozvoljavao slobodu, vec me je kinjio i hteo je manipulisati sa mnom.Sagledavsi ta desavanja, moj stav prema njemu se promenio i na taj nacin sam osvetlila sebi put.Dogadjaji su se "nizali" nakon toga, jer sam ja drugacije dozivljavala sebe i sve oko sebe.Ne kazem da je bilo lako,jer sam, cini mi se u instant karmi, ali korak po korak i ja sam se kretala ka sebi.
Nakon nekoliko godina sam bila na jos dve regresije, koje su tada opet ukazale na zivote, dogadjaje koji su me drzali "zarobljenu" i koje nisam mogla da shvatim.Te dve regresije su tekle kao pesma, jer sam i ja u tom
razmaku radila puno na sebi.
Moj zivot nije nikakva exclusiva, ne.Zivim veoma jednostavno, iskreno volim i prihvatam sebe, osecam i volim Bozansko u sebi(i u drugima, jer svi smo mi Jedno)...zivim najbolje sto umem u ovom momentu postojanja.
Znam da sam na svom Putu i slavim svaki cas u to ime.Moj zivot je niz iskustava i zato govorim:ovo je samo moje iskustvo i iznosim ga dobronamerno-a da li ce se neko prepoznati ili ne-to vec nije moj " deo".Nemam nameru da rasclanjujem sta postoji ili sta ne-ja znam da je meni regresija dala puno(tj. ja sam, uz Bozje vodjstvo i milost,sebe dotakla na taj nacin) i verujem da svako ima svoj put, svoju brzinu, da svako od nas donosi sopstvene odluke(koliko svesno, koliko nesvesno).. i da svi mi imamo svoju Zetvu ..Ostaje pitanje svesnosti nase setve-a tada nam "ne preostaje nista vise" :D sem da prihvatimo ono sto jeste.Pocetak i kraj jeste Bog, jeste Ljubav.

_________________
Ljubav nije odnos, ona je stanje bica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2005, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Превара на широка врата и ђаволисање које је равно призивању духова. То је укратко дефиниција "регресотерапије". Паганска теорија реинкарнације покушава да "научно" докаже веродостојност саме себе. При томе се користе бесвесна стања за које је врло добро познато да су стања у којима се човеку најлакше импутирају лажне слике, мисли и визије. :roll:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2005, 16:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Mar 2005, 20:05
Postovi: 37
Lokacija: Sr. Karlovci
Ja ponavljam da sam radila nehipnoticku regresiju i pricam sve iz iskustva.A na cemu se temelje tvoja uverenja,tj. koje je tvoje licno iskustvo?

_________________
Ljubav nije odnos, ona je stanje bica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2005, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Моје лично искуство је да не треба веровати у оно што је у супротности са Светим Јеванђељима. А тамо је писано да човек ЈЕДНОМ живи и ЈЕДНОМ умире, што паганску теорију реинкарнације сврстава у ЛАЖ и демонску превару. :roll:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2005, 11:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Mar 2005, 20:05
Postovi: 37
Lokacija: Sr. Karlovci
Ja se necu ponavljati, necu da sudim..moje iskustvo je moje iskustvo, a moja jedina namera je bila da to podelim sa drugima.Pozdrav

_________________
Ljubav nije odnos, ona je stanje bica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Mar 2005, 15:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Немој ти нешто да се вређаш.... Ја те само упозоравам да постоје многи снови, и да снови могу да имају разне узроке и да могу да долазе из разних извора. Врло су ретки снови који долазе од Бога у виду порука људима. Много су чешћи они снови који су резултат "поновног проживљавања" протеклих догађаја, а има и снова које импутира нечастиви људима са циљем завођења. Поготово су сумњиви снови који су у супротности са Светим Јеванђељима, као што је случај са тим твојим "искуством". Само као препорука да пазиш у шта верујеш, јер:

Prič. 14,15. Lud vjeruje svašta, a pametan pazi na svoje korake.

Другарски поздрав. :angel:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2005, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Mar 2005, 20:05
Postovi: 37
Lokacija: Sr. Karlovci
Hvala - nemam potrebe da se vredjam..meni je lepo kada volim :D

_________________
Ljubav nije odnos, ona je stanje bica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 12:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jednom kad umres povratka nema tako da ne postoji mogucnost da se sjecas proslih zivota

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2005, 06:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Mar 2005, 06:27
Postovi: 59
Jesi li 100% siguran BSE? :) [/quote]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs