banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Maj 2024, 18:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 213 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 01 Apr 2010, 12:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
A koji je cilj vaše rasprave, šta pokušavate jedan drugom dokazat, možda vam mogu pomoći?

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 01 Apr 2010, 18:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Nemoj sad kumim te....kad se setiš onda ćemo.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 01 Apr 2010, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
mary juana je napisao:
A koji je cilj vaše rasprave, šta pokušavate jedan drugom dokazat, možda vam mogu pomoći?



hoće da nađu načina kako da švercaju ćefine u njemačku

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 02 Apr 2010, 08:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mary
Vadi te šarmantni osmeh, alka u levom uhu i biserni zubi inače....??
Mi o švercu kao što čovek reče dok čekamo Godoa.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 02 Apr 2010, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Osmjeh mu je mocan... :D

Lavicu, odgovorim ti ako Bog da, danas mi dolaze gosti iz daleeekog kraja, pa se cujemo...ali se pripremi, ti znas kad ja pisem da napisem 3-4 stranice ... :wink:

U stvari nesto sam razmisljao da otvorimo novu temu "Ibrahim a.s. / Abraham / Abram"....jer mislim da se ovdje slabo uocavaju niti koje povezivaju poslanike preko ovog velikog Poslanika a.s.

Ako hoces otvori temu, postavi uvod s svoje strane zatim cu ja postaviti s svoje i krenucemo ako Bog da s novom raspravom...mislim ako te volja, ako ne nastavicemo ovdje, ali ne mogu brzo odgovarati na postove jer imam jako puno obaveza, a i primjetisec da su moji postovi uglavnom pisani poslije 12 u noci, a sutradan valja na posao.

S toga se nadam da ces razumjeti...ali isto tako obecajem odgovore na sve tvoje sumnje ili pitanja....jos ti jednom predlazem da otvorimo novu temu...a do tada sto bi reko Edo Majka ...no sikiriki i citaj Kur'an trebace ti :wink:

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 02 Apr 2010, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Primljeno k znanju. Uvažavam i poštujem. Može i nova tema kako god želiš.
Ako Bog da od nedelje ti zalepi temu i argumente a ja ću da se poučavam.Pozdrav.
PS. Kod nas se ne SEKIRAJU to rade dole u Srbiju bre.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 03 Apr 2010, 01:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Evo dok svi pajke, da ti dam materijla da konacno predjemo na "pravu stvar"

Slusaj ...ovako...buduci da sam nekoliko puta odgovarao na tvoja pitanja, ti se stalno vracas na isto...
Sad cu biti toliko slobodan da ti odgovorim kao malom djetetu, najjednostavnije u sto manje rijeci....nadam se da ce to zadovoljiti konacno tvoju znatizelju.
Dacu ti odgovore s aspekta Biblije i s aspekta Kur'ana...u sljedecim postovima ako Bog da cu ti ukazati na netacnost Biblije i kontradiktornost bez upotrebe odlomaka iz Kur'ana...

lavić je napisao:
Zar nsi ti tvrdio da je Ismailo prinet kao žrtva a ja tvrdm da je Isak pa mi daj godinu koje je prinet sin i godinu rođenja Ismaila a za Isaka se zna.


Biblija kaze da je Ismail a.s. rodjen u 86 godini Ibrahimova a.s zivota... (jes razumio da ponovim Ismail a.s. je po Bibliji rodjen u 86. godini Ibrahimova a.s. zivota)

Islam ne diskutira o godini ali u svrhu rasprave prihvatam ja licno da je to u redu.

Biblija kaze da je kao zrtva trebao biti prinijet Ishak (a ne da je prinjet- to su dvije razlicite stvari kad neko treba biti prinjet kao zrtvai kad je prinjet)-

Islam zastupa misljenje da je kao zrtva trebao da bude Ismail a.s.

Biblija ne govori o Ismailu a.s. kao osobi koja je trebala biti prinjeta za zrtvu pa samim tim ne govori ni koliko je godina imao tad.

Islam je na stajalistu da je Ismail imao 13 godina kad je trebao biti prinjet kao zrtva.

Dobro iscitaj gornje odgovore, i jos jednom i jos jednom, a i zapamti na kojem sam postu to napisao pa i zapisi ako slabije pamtis...nemam namjeru dalje da se ponavljam jer sam ti na gornje pitanje odgovorio vec nekoliko puta, tvoje je bilo da uzmes olovku i papir i upotrijebis racunsku operaciju sabiranja i da dodjes do rezultata...ali kao sto sam rekao govoricu ti direkt jer jednostavno drugacije ne moze, ma kolko da se trudim. 8)

Idemo dalje...

lavić je napisao:
Kako ti tvrdiš jedno tako ja tvrdim drugo pa dokaži da je to Ismailo bio na Moriji.

Naravno, ti tvrdis da je Ishak prinjet, nema problema kao sto sam rekao u sljedecim postovima ako Bog da ti dokazem da si u krivu ali sad da se koncentriramo na odgovor na tvoje pitanje.

Dakle opet kao malom Muji..

Biblija kaze da je zrtvovanje bilo na Moriji.

Islam zastupa misljenje da je zrtvovanje bilo u Paranu (Arabija) kojeg cak i Biblija spominje u Postanak 21:21 (vidi obavezno)....

Zakljucak:

Nemam potrebe dokazivati da je Ismail. a.s. bio na Moriji za vrijeme zrtvovanja kad s aspekta Islam zrtvovanje nije bilo na Moriji nego u Paranu (Arabiji).

Jesu li ti jasni odgovori...

Ako jesu molicu te lijepo da ne pitas opet isto.... 8)

I naravno ako ima iko ko cita ove postove neka kaze da li mu je jasno ili nije...Iko.

lavić je napisao:
I ponovo nisi rekao zašto i kome Avram otac naš prinosi žrtvu...da li je on paganin?
Kome žrtvu i zašto to čini?


I na ovo pitanje sam ti odgovorio i to ne samo jednom vec nekoliko puta, ali hajd...evo opet...dakle ko maloj djetascu...

Ibrahim a.s. je prinosio zrtve Bogu. - Jasno kooooooo dan. -----To je odgovor na pitanje KOME ZRTVA?
Ibrahim a.s. prinosi zrtvu Bogu iz nekoliko razloga. Bog trazi od Ibrahima a.s. u snu da prinese kao zrtvu sina Ismaila a.s. - to je jedan najjosnovnij razlog jer to BOG TRAZI. ---to je odgovor na pitanje ZASTO.
Ibrahim a.s. po Islamskom vjerovanju nikad nije bio paganin nego musliman. Dok po Bibliji ne znam sta je bio prije saveza ali sam poprilicno siguran da prije saveza, ali je poslije saveza postao vjernik. Obje Knjige se slazu da je bio MONOTEIST...NIJE VJEROVAO U TRINITARNOG BOGA KAO TI---to bi bio odgovor na pitanje DA LI JE ON (IBRAHIMA A.S.) PAGAN.


Oprosti zbog upotrebe velikih slova, to je samo da lakse uocis, nisu odraz emocija. 8)

Idemo dalje ...hajr-om 8)

lavić je napisao:
Nisi se obazirao ni na jedno žrtvovanje u Pismu a svi oni koje je Bog vodio i prihvatao kao svoje prinosiše žtvu pa i Avram.


Naravno da je tako... nisam se obazirao iz prostog razloga sto to nije tema...otvori temu zrtve i poslanici pa cemo i o njima koju prodivanti.- Ovo je konstatacija na konstataciju posto gornji citat ne sadrzi pitanje. 8)

lavić je napisao:
Ko dade10 zapovesti...i zašto tamo ne piše NEĆU ŽRTVE !!!

Bog dade 10 zapovjesti.
Zrtva (kurban) po islamskom vjerovanu ne spada u farz (obavezu). 10 Zapovjesti sadrzavaju ono sto Bog zapovjeda, a kako vidimo nema zrtve...postavlja se pitanje da li je ona zapovjedjena pod MORANJE.

Na stranici 2. ove teme 3. post naci ces 10 zapovjedi kroz Obje Knjige pa vidi ima li iiiiigdje rjec zrtva...pa odgovori sam sebi zasto tamo ne pise HOCU ZRTVE???? :roll:
---i to ti odgovorih. 8)

lavić je napisao:
Zašto taj neko dade zapovesti onima što žrtve prinose ...čak ih ni ne ukori već ognjem prihvati.


Zato sto su oni Njemu mili. Bog prihvata zrtvu onom kome On hoce, a ne prihvata onom kome On nece---i na ovo pitanje odgovoreno daaavno ali eto opet sam. 8)

lavić je napisao:
Zašto Ilija žrtvuje i oganj spaljuje a paganima NEMA OGNJA?


Ilija zrtvuje u Ime Boga, a Bog spaljuje da bi se znalo da je zrtva primljena. --zadovoljan.

Pganima nema ognja (o Gospodaru :) ) zato sto je njihova zrtva nekom drugom a ne Bogu Jedinom. Izraelcima nije prihvacena zrtva zato sto su je prinjeli teletu, a ne Bogu...moze li tele spustiti oganj...???----i ovo odgovorio samo da udje u zapisnik 8)

lavić je napisao:
Kojem to Bogu Ilija služi?


Bogu Jednom, a ne trojstvu.---i ovo pisar nek zapise da je odgovoreno.

lavić je napisao:
Nemoj preskakati Avrama ako sve ostalo preskačeš. Ako i Avrama odbciš šta osta onda...?


Nedo Bog da budem neznalica...nemoj se samo sikirati ja Ibrahima a.s. ne odbacujem.

lavić je napisao:
Ako ga prihvati onda reci zašto Avram prinosi sina ma kojeg god...kome ga prinosi i da li je to od njega traženo?I ko traži?


Ibrahim a.s. prinosi sina Ismaila zbog objave u snu. --Odgovoreno vec nekoliko puta

Ibrahim a.s. je Ismaila a.s trebao da prinese Bogu. takva je objava.---odgovoreno.

Bog je trazio od Ibrahima a.s. da zrtvuje Ismaila a.s. svog jedinca. ---odgovoreno.

Bog trazi. neka cato uzme pero i neka zatefterise gornja pitanja....o ya Rabbi koliko ponavljanja...utvrdjujemo gradivo 8)


lavić je napisao:
Zašto prinese ovna??


“O oče moj! Učini šta ti se naređuje. Naći ćeš - inšaAllah - da sam ja od strpljivih.”[3]
Pa pošto se oba pokoriše, i položi ga na čelo (da ga zakolje), I pozvasmo ga: “O Ibrahime! Već si ispunio snoviđenje. Uistinu, mi tako nagrađujemo dobročinitelje. Uistinu, ovo je to, kušnja očita.”
I iskupismo ga žrtvom golemom, i ostavismo među kasnijima (pokoljenjima):
“Selam Ibrahimu!” Tako nagrađujemo dobročinitelje! Uistinu, on je bio od robova Naših vjernika


lavić je napisao:
Nisi mi bracika odgovorio ZAŠTO Agara ode od Avrama šta joj bi?


odgovorio dasta nego odgovorio samo ti nijesi citao....evo i gdje sam odgovorio
Oficir s ruzom je napisao:
lavić je napisao:
Šta reče zašto Avram OTERA Agaru...šta mu bi?


Tad kad je to uradjeno vise se nije zvao Avram nego Abraham- ti velis da je u savezu dobio novo ime.
Muslimanu kazu objava, krscani kazu Saraja...


Da razlozim ko bebici...(zao mi je ali ne moze drugcije) Muslimanu kazu da je objava od Boga Uzvisenog naredila Ibrahimu a.s. da odvede Hadzeru u pustinju (Divine plan)....
Krscani kazu daje to bilo naredjenje od Boga koje je prije Boga izgovorila Saraja (Saraja pretekla objavu) ....jel tako brate moj napaceni...jel tako da oficir odgovorio ali brat ne cita...nego jope jovo na novo :roll:
Nadam se da neces i po 3. put postaviti isto pitanje jer ako postavis ja cu samo dogovarati ciframa zapamti tobro tabelu...dakle 1 (oznacava koja stranica teme), 2 (broj posta)...samo cu ti tuci numericki... 8) (oprosti sala mala).

lavić je napisao:
Nemože Sara oterati agaru ako Avram neda valjda se slažemo bar tu...?


Naravno da ne moze, ali tvoja Biblija kaze da moze.

Ali Kur'an ne govori da je to uradila Saran ego je to bio Bozji plan.

Veeeeeeeeelika razlika. Ko kuca....---pise li onaj pisar da ja odgovorih???

lavić je napisao:
Što se tiče ,,meraka i šećera'' ,,sve mi je dozvoljeno ali mi nije sve na korist''


Ja sam sladokusac....ocemo li se i oko secera prepirati, kad neko trazi red je da das ako imas ako nemas nisi ni duzan. "Moja kuca moj ducan". :D

lavić je napisao:
Kad već forsiraš savez sa Avramom i obrezanje reci mi molim te zašto Bog sa Izrailjem preko Mojsiaaj čini novi savez posle Avrama ...otkud to kad već postoji savez???


Po tvom ucenju taj novi savez su ploce...ako se ne varam. Fino...ali da li je Bog derogirao stari savez. NE.
Zidovi se i dalje obrezivase...ali nastavise da imaju novi savez preko ploca.
Ko ukinu obrezivanje??? P A V L E.
Ko ukinu stari savez??? P A V L E.
Idemo jos dalje....
Bas logicno pitanje, a zasto onda osta onaj savez od Nuha a.s. ona DUGA? Ja je i dalje vidim svaki put za vrijeme ljetnih kisa.

Ostadose svi savezi brate dragi zar ne
Ostade i obrezanje (Pavlu zanemarujemo jer nikad nije ni bio ozbiljan problem u ovoj rasrapvi)
Ostade i duga
Sad dodje i 10 zapovjesti kao novi savez.

Sad ti sam skontaj zasto toliki savezi, i zasto niti ijedan nije derogiran? A naravno pitaj se da li 10 zapovjesti zavrsavaju...

Dali je I Hrist novi savez.

Jest kaze Biblija

A kako da je Hrist novi savez, pa zar nemamo stari onaj 10 zapovjedi.

Sad opet belaj...

zaboravio sam reci Ademovu Jabuku
zatim duga
pa obrezivanje
pa 10 zapovjedi
pa Hrist
...pa dokle s tim savezima....ili dakazem svecenickim interpolacijma????

lavić je napisao:
Predlažem da Bibliju spalimo a samo 18. glavu i 18 stih iz 5 knjige Mojsijeve


Ja predlazem da spalimo i 18 glavu i 18 stih iz 5. Mojsijeve ---u stvari cini mi se da je to u historji vec neki od hriscana i rekao ...potrudicu se da proguglam pa ti javim ako Bog da. 8)

lavić je napisao:
Ja se ne igram verom već potvrđujem da je Biblija Božja reč i da je istinita


Vidimo iz mase gornje recinih stvari koliko je istinita...mislim, ajd :roll:

lavić je napisao:
Ja nisam rekao da je Muhamed laža a da li si ti rekao za ljude iz Pisma danisu rekli istinu?


Dakako da si rekao samo sto nisi bio direktan, ali no problem neka udje u zapisnik da nsii rekao...

Da rekao sam da ljudi iz Pisma nisu govorili istinu po mnogim stvarima i evo ti i sljedece

8 Kako možete reći: "Mudri smo, imamo zakon Gospodnji!" Jest, dobro, ali je to lažju učinila lažljiva pisaljka književnika..- Kaze (Jeremija 8:8) kako ti ono rece ako laze koza ne laze rog 8)

lavić je napisao:
Reci mi da li Muslimani ponekad koriste brojanice jer vidim na forumu ,,Upoznaj Islam''brojanicu


Brojanicu...prevedi mi malo tu rijec pa cemo onda o tome... :D

lavić je napisao:
Da bi pokazao da si vernik odgovori na sva pitanja.


:D Jesam li vjernik???

lavić je napisao:
ako ne odgovoriš direktno i konkretno nebih nastavljao dalje jer je to ne ozbiljnost, oprosti ali to je moje uverenje proizašlo iz nekoliko ponovljenih pitaja na koje se preskače odgovor.


Odgovorio direktnoi konkretno...pitaj Catu pisara 8)

lavić je napisao:
Pogotovo po pitanju Avrama Agare i sina-žrtve kao i ovna žrtve bar Avramov slučaj da rešimo


Odgovoreno ....slucaj closed :wink:

lavić je napisao:
Da je Ismail dete od sluškinje koju nije oženio već napravio dete a zatim oterao jer e tako Bog rekao


Tada reče Saraja Abramu: "Gle, Gospod mi je uskratio djecu; uzmi dakle sluškinju moju za ženu; pa možda po njoj dođem do djece." Abram prista na riječ Sarajinu.

3 I Saraja, žena Abramova, uze Agaru Egipćanku, sluškinju svoju, iza deset godina, otkako se nastani Abram u zemlji kanaanskoj, i dade je Abramu, mužu svojemu, za ženu.

Buduci da ti vise vjerujes Saraji nego Bogu...Saraja veli da je dala Abramu ZA ZENU.
Kasnije cemo i u pojedinosti ako treba i u zidovske obrede i zakone i u historiju...itd.

lavić je napisao:
Još važniji je drugi deo ato je da Bog kaže da će voje oećanje ispuniti i dati SINA U KOJEM ĆE SE PROZVATI SEME-NASLEDSTVO AVRAMOVO a to je ISAK i Bog to učini zato ljudska logika tu pada.


Bog je obecao Ibrahimu a.s. za njegova sina Ishaka i zemlju i mnostvo potomstva i savez i na kraju ga cak i Ismail a.s. zajedno sahranjuje s Ishakom a.s. po Bibliji...

Ne pada nikakva logika. Ismail i Ishak su Ibrahimovi sinovi od ZENE HADZARE ---reklo Pismo, reko Bog, rekla Saraja---ali poreko Lavic :D :roll:

lavić je napisao:
Bog je oba PLEMENA UMNOŽIO i blagoslovio ali je rekao KROZ KOJE DETE STIŽE OBEĆANJE to je vredno upamtiti.


No problem Isus i jest nasljednik Ishaka a.s. kao sto je Muhammed nasljednik od Ismail a.s.

Cemu davati prednost jednog nad drugim????

lavić je napisao:
Mislio sam mnogo toga da kažemo i obradimo a mi se nismo makli od početka još učimo prvo slovo. Ni Avrama nismo upoznali a gde je sve ostalo a na kraju kao kruna trebalo je malo ući u vode Islama pa neke stvari izneti možda bi te iznenadile...ali i tamo ima više ogranaka pa bi se reklo ,,oni nisu pravi Muslimani i pišu gluposti''


Nista me ne iznenadjuje...samo ti iznesi sve sto trebas, samo zapamti ne raspravljamo o raznim muslimanima ni o raznim krscanima nego o Kur'anu i Bibliji trenutno , mada je srz dokazivanja 18:18

lavić je napisao:
Avrama prvo pa onda odgovaram na sva tvoja pitanja i konstataije da uočiš koliko treba još učiti neke stvari.



Avram rjesen za sad.

Ajd sad lagano brate ko sto si i obeco...samo nemoj propovjedi samo tekstove pa kom pita tom i tepsija...

Pocni od Jeremije 8:8 ako ti nije tesko.

See you. 8)

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 03 Apr 2010, 08:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Oficiru

Uvaženi!
Oprostite meni neukom detetu što se upustih sa Vama u razgovor.
Imajte obzira da su deca ne dorasli ljudi i da ne umeju tako trezveno da razmišljaju.
Jednog dana kad odrastem i budem pametan pokušaću svojim razumom i svojim ubeđenjem da Vam se obratim a dotle izvinite na mojoj ne dostojnosti i hvala na vašem velikom strpljenju.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 04 Apr 2010, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Kud sad nakon sto si dobio toliko trazene odgovore...?

Stari su rekli " Ne treba svasta traziti-mozda to i dobijes, pa sta ces tad".

...a ja se samo zagrijav'o... :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 04 Apr 2010, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ovaj stub se i danas moze vidjeti pored Crkve Sv.Groba i predmet je postovanja i cjeliva pravoslavnih. Muslimanski mujezin Tunum je sa minareta obliznje dzamije vidio cudesni dogadjaj i javno ispovjedio: "Velika je vjera Hriscana. Jedan je pravi Bog, Bog Hriscana. Vjerujem u Hrista vasrkslog iz mrtvih i kolenopreklono ispovjedam da je On moj Bog." Nakon ovoga su ga muslimani mucili ne bi li se odrekao svog Boga, sto ovaj blagocestivi neofit nije ucinio. Njegove mosti se cuvaju u pravoslavnom Manastiru Bogorodice Marije u Jerusalimu.


Šta na ovo dodati?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 04 Apr 2010, 14:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Ovaj stub se i danas moze vidjeti pored Crkve Sv.Groba i predmet je postovanja i cjeliva pravoslavnih. Muslimanski mujezin Tunum je sa minareta obliznje dzamije vidio cudesni dogadjaj i javno ispovjedio: "Velika je vjera Hriscana. Jedan je pravi Bog, Bog Hriscana. Vjerujem u Hrista vasrkslog iz mrtvih i kolenopreklono ispovjedam da je On moj Bog." Nakon ovoga su ga muslimani mucili ne bi li se odrekao svog Boga, sto ovaj blagocestivi neofit nije ucinio. Njegove mosti se cuvaju u pravoslavnom Manastiru Bogorodice Marije u Jerusalimu.


Šta na ovo dodati?


Reko ko...?

Napisano u ....?

Vidio neko....?

Desilo se kad...?

Npisao ko...?

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 04 Apr 2010, 15:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.holyfire.org/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 04 Apr 2010, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
filozof sa vrbasa je napisao:


Takve priče su na istom ranku kao i onaj snimak " oči na nebu " što se vrtio na YT , kad je isto neko od pravoslavaca napisao " pojavio se sveti sava kad je bio otvor džamije u X mjestu "..


I da jest istina opet kakav je to dokaz ?

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 04 Apr 2010, 18:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Allah zna, ti ne znaš.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 05 Apr 2010, 10:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
da , i ...?

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 05 Apr 2010, 11:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 13:21
Postovi: 371
filozof sa vrbasa je napisao:
Allah zna, ti ne znaš.


:lol: :lol: :lol:

Napokon da i ti jednom kažeš nešto istinito :) :)

Kako onda komentarišeš da je Hrvatska prva na ljestvici po broju ukazanja.
Kod Hrvata se djevica Marija ukazuje dok cjepaju drva, vare grah, mažu marmeladu na hljeb, dok kupe sjeno na livadi, dok piju vodu, igraju tenisa, na zidu spavaće sobe, u kadi kupatila,,,,i gdje sve ne.
Jel to sve istina Fiki?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 05 Apr 2010, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Naravno da ne vjerujem, njima se Bogorodica ukazala nekoliko stotina puta, dok nama Srbima koliko je meni poznato u tom obliku nikada.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 05 Apr 2010, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
filozof sa vrbasa je napisao:
Naravno da ne vjerujem, njima se Bogorodica ukazala nekoliko stotina puta, dok nama Srbima koliko je meni poznato u tom obliku nikada.



Jel vama te prikaze pokažu kakve dokumente ?

Čovječe nije toliki problem u ukazivanju, šta, moguće da se ukaže ali to su obični bijedni džinni-šejtani koji poprimaju na kratko neki ljudski oblik i kažu šta hoće, predstave se kako hoće.

Zamisli da tebi se prikaže Zinedin Zidan i kaže, budi musliman :lol: :lol:


Ima jedan primjer koji se desio u drugoj generaciji posllije Muhammeda a.s.. Veliko čudo se prikazalo, ogromni tron lebdi i ide prema zemlji dole. Na njemu sjedi veliko biće i reče ljudima : jaaaaaaaa saaaaaaaam booooog !.... Oni ga papučama počeli gađati -


Kakav sveti Sava iz Kikinde čovječe, džinni vas hajkaju ..

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 05 Apr 2010, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 13:21
Postovi: 371
Evo narode pročiath nešto jako zanimljivo pa se sjetih i vas da to podjelim s vama :)

Molim strpljenje prilikom čitanja a garantujem da je interesantno :wink:

Nedavno je u jednoj od čikaških džamija distribuiran pamflet u kojem se, između ostalog, tvrdi da će Kalki Avatar biti rođen dvanaestog dana jednog mjeseca. Poslanik Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, rođen je 12. rebiul-evvela, hidžretskog kalendara.
Ekspert Vedaprakash Upadhyai, profesor Hinduist, u svojoj zapanjujućoj knjizi tvrdi da opis “Avatar”, koji se nalazi u svetim knjigama hinduističke religije, odgovara Poslaniku Muhammedu, s.a.v.s.
U Indiji je nedavno štampana knjiga koja objelodanjuje činjenice. Knjiga je postala tema diskusija i čavrljanja diljem cijele zemlje. Da je autor knjige musliman, vjerovatno bi bio uhapšen ili ubijen. Možda bi svi primjerci ove knjige bili konfiskovani. Vjerovatno bi bila i zabranjena. Pobuna i nasilje bi izbili protiv nevinih muslimana i proljevala bi se njihova krv.
Začuđujuće je da je autor ove knjige ekspert Vedaprakash Upadhyai, učeni i čuveni hinduistički profesor. Knjiga se zove “Kalki Avatar”. Učeni Vedaprakash Upadhyai je Hindu-Brahmanac, bengalskog porijekla. On je naučnik istraživač na Allahabad univerzitetu u Indiji.
Nakon višegodišnjeg istraživanja, on je objavio ovu knjigu i čak osam hinduističkih učenjaka je potvrdilo i prihvatilo njegovo mišljenje i argumente kao autentične/istinite.
Prema hinduističkom vjerovanju, hinduistički svijet iščekuje “vodiča i lidera” koji se zove “Kalki Avatar”. Ma kako, opis dat u svetim hinduističkim knjigama ukazuje jedino na Poslanika Muammeda, s.a.v.s., iz Arabije. Radi toga, Hindusi svijeta više ne trebaju čekati dolazak “Kalki Avatara”, već spremno, odmah i rado trebaju prihvatiti Poslanika Muhammeda, s.a.v.s., kao “Kalki Avatar”. Ovo su profesorove činjenice potvrđene i podržane od strane osmerice drugih prominentnih hinduističkih učenjaka.
Autor želi kazati da Hindusi (kojima je vjera hinduizam), koji gorljivo očekuju dolazak Kalki Avatara, jednostavno se podvrgavaju beskrajnom bolu. Jer, taj veliki Poslanik je već došao i prije četrnaest stoljeća otišao sa ovog svijeta. Autor navodi čvrste dokaze iz Veda (najstarije indijske svete knjige) i drugih svetih knjiga hinduističke vjere kao potporu svojoj tvrdnji:

1. U Puranama (svetim spisima hinduizma), navodi se da će Kalki Avatar biti posljednji Božiji Poslanik u svijetu. Njegova zadaća će biti da uputi sav svijet i sva ljudska bića.

2. Prema predskazanju hinduističke religije, Kalki Avatar će biti rođen na jednom (polu) ostrvu, što je opet po hinduističkoj vjeri regija Arabije.

3. U hinduističkim knjigama imena oca i majke Kalki Avatara se spominju kao Vishnubhagat i Sumaani ponaosob. Ako ispitamo značenja ovih imena, doći ćemo do vrlo interesantnog zaključka. Vishnu (Bog) + bhagat (rob) = Božiji rob = Abdullah. Ime Poslanikovog, s.a.v.s., oca je Abdullah. Sumaani (mir, spokojnost) = Ameenah. Ime Poslanikove, s.a.v.s., majke je Amina.


4. U hinduističkim religijskim knjigama se spominje da će glavna hrana Kalki Avatara biti hurme i masline i da će on biti najpouzdanija i najpovjerljivija osoba u regionu. Bez sumnje, Poslanik Muhammed, s.a.v.s., svi se slažu, posjedovao je ova svojstva.

5. U Vedama se navodi da će Kalki Avatar biti rođen u jednom uglednom plemenu. To perfektno odgovara Kurejšu, kojem je Poslanik Muhammed, s.a.v.s., pripadao.

6. Bog će poučavati Kalki Avatara posredstvom Svog izaslanika (meleka) u pećini. Allah je poučavao Poslanika Muhammeda, s.a.v.s., pomoću Svog izaslanika, meleka Džibrila, u pećini Gar Hira.

7. Bog će omogućiti Kalki Avataru da na vrlo brzom konju putuje svijetom i kroz sedam nebesa. Indicira se na Buraka (konja poput munje) i Miradž (noćno putovanje Poslanika, s.a.v.s., kroz sedam nebesa, do Sidretul – Muntehe).

8. Bog će pružiti Kalki Avataru Božansku pomoć. To se posebno potvrdilo u Bici na Bedru.

9. Još jedno sjajno saopćenje o Kalki Avataru je da će se on roditi dvanaestog dana jednog mjeseca. Poslanik, s.a.v.s., rođen je 12 rebiul-evvela, hidžretskog kalendara.

10. Kalki Avatar će biti vrstan jahač i mačevalac. Autor ovdje privlači pažnju Hindusa da su pravi dani konja i mačevalaca prošli, a da je sadašnje vrijeme doba vatrenog oružja i raketa. Doista bi bilo smiješno da oni koji još uvijek očekuju Kalki Avatara, misle da treba doći vrstan jahač i mačevalac. Zapravo, Božanska Knjiga, Časni Kur’an, sadrži svojstva i znakove koji se pripisuju Kalki Avataru, koji je ustvari Poslanik Muhammed, s.a.v.s. Autor je naveo brojne argumente u prilog svoje tvrdnje da je Kalki Avatar uistinu Poslanik Muhammed, s.a.v.s., a da oni koji još uvijek očekuju dolazak Kalki Avatara ne trebaju tratiti vrijeme.

Svjetski umovi Muhammeda a.s. poštuju, a spomenuti indijski ekspert savjetuje Hindusima da ne trate vrijeme, već da ga rado i odmah prihvate kao očekivanog Kalki Avatara.

Evo i izvora:

http://ahmadsamantho.wordpress.com/2010 ... mmad-pbuh/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 05 Apr 2010, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Gde mi je bratac?
Vrći se bratac taman si rekao šta treba i džada a nemože tako.
Meni nije trebao taj odgovor već sam smatrao da je tebi to potrebno pa ti vidi šta ćeš sa njim.
Sad ću pažljivo reći da brata ne bih povredio: braco, ne mogu nastaviti o ovoj temi jer se brzo gneviš ali ja ti opraštam...šta drugo može da učini sluga Božji?
Mir tebi i domu tvom i svaki blagoslov od JEDNOG BOGA. Amin.
ps. tvoj mali bratić :cat: :cat: :cat:

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 213 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs