banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Feb 2010, 09:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Sama sam sebi smijesna sto otvaram ovu temu, ali vec sam par puta konfrontirana sa ovim slucajem tako da mislim da je mozda vrijeme da se i ovo razjasni jer nekad ne razumijem pojedine ljude.

Dakle, moze li mi neko reci sta to Biblija ima sto nema Sveto Pismo i obrnuto?
Zasto se neki kvazi pravoslavci dure i kritikuju kad vide da citas Bibliju (knjiga na kojoj pise "Biblija") ? Zasto se naziv "Biblija" smatra sektakskim, i zasto svaki pravoslavac mora i trebao bi da cita "Sveto Pismo" a ne "Bibliju"... ? Najgore sto takve izjave dolaze od ljudi koji uopste nisu procitali Sveto Pismo (Bibliju) a ipak osudjuju i daju komentare na odredjenu temu o kojoj pojma nemaju.
Mozda i ima neke razlike, ja vala dosad nisam vidjela neke razlike, mozda po koja razlika u prevodu ... ali argumenti tipa "Biblija se razlikuje od Svetog Pisma po tome sto ova prva sadrzi i slike a ova druga ne" ili " Biblija je sektaska posto su J.Svedoci 'biblijasi ' jer nosaju Bibliju" ... ne mogu se zadovoljiti sa ovim "argumentima"... :angry3:

Najbolje da neki pravoslavac odgovori. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa što otvori temu kad i sama znaš odgovor? :D
Biblija je Sveto Pismo (koliko ja znam).
Kad nešto hoću da napomenem a što je vezano za vremenski period kažem "u Starom Zavjetu" ili "u Novom Zavjetu", a uopšteno ako nije bitno KADA onda kažem Sveto Pismo.
Nekad napišem i Biblija, ali kad postoji "domaći" izraz onda koristim njega, tj. riječ Sveto Pismo.

Inače, riječ "biblija" je nastala od grčke riječi βιβλια što znači knjižica, deminutiv od βιβλος (knjiga), a koja je izvedena od riječi βυβλος što znači papirus, nazvanom po istoimenom gradu Biblos, koji je poznat po proizvodnji papirusa.

Pošto na svakom jeziku Biblija znači Biblija, svejedno je koji će se izraz koristiti za jednu te istu knjigu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 09:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
biblija i sveto pismo = jedno te isto.
samo je jezička razlika i u biblij nema slika.
što se tiče biblije ili svetog pisma kod pravoslavnih i katolika, oni istu skoro da i ne otvaraju i vrlo malo je poštuju. više se drže paganskih mnogobožačkih običaja i vjerovanja kakve biblija osuđuje nego onog što biblija odobrava i potiče. čak one koji se pokušavaju držat biblijskih mjerila i načela ili postavit logična pitanja u vezi biblijskog sadržaja sveštenstvo napada ili huškaju druge da ih čak i fizički napadaju. čime samo potvrđuju da s svetim pismom i hristom nemaju ništa, a potvrđuju ono što je prorečeno u biblij jer su takvi nazovi hrišćani vrlo jasno i slikovito opisani u bibliji ili svetom pismu, koje se može još zvati i nadahnutim spisima ili nadahnutim knjigama jer biblija je sastavljena od 66 knjiga od čega su 39 hebrejski tekst svetih pisama i i 27 hrišćanski grčki tekst svetih pisama.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 09:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Danas je bas lako zaraditi pecat "sektasa". A samo zato sto neki ljudi nisu upuceni u neke stvari, a vole da komentarisu i da generalizuju o tim stvarima o kojima ni sami pojma nemaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mary juana je napisao:
što se tiče biblije ili svetog pisma kod pravoslavnih i katolika, oni istu skoro da i ne otvaraju i vrlo malo je poštuju. više se drže paganskih mnogobožačkih običaja i vjerovanja kakve biblija osuđuje nego onog što biblija odobrava i potiče. čak one koji se pokušavaju držat biblijskih mjerila i načela ili postavit logična pitanja u vezi biblijskog sadržaja sveštenstvo napada ili huškaju druge da ih čak i fizički napadaju. čime samo potvrđuju da s svetim pismom i hristom nemaju ništa, a potvrđuju ono što je prorečeno u biblij jer su takvi nazovi hrišćani vrlo jasno i slikovito opisani u bibliji ili svetom pismu, koje se može još zvati i nadahnutim spisima ili nadahnutim knjigama jer biblija je sastavljena od 66 knjiga od čega su 39 hebrejski tekst svetih pisama i i 27 hrišćanski grčki tekst svetih pisama.

Generalizuješ i gaziš direkt đonom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 10:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
dovoljno je da pročitaš što piše u bibliji i to što si pročitao naglas kažeš odmah te proglase sektašem i traže "kamenovanje".
zamisli u biblij piše "ne pravi sebi lika rezana ni slike ... i ne klanjaj im se", a kad to nekom nazovihrišćaninu kažeš proglasi te sektašom, ovo je samo jedna stvar u bezbroj kojom tzv. hrišćani guraju bogu "prst u oko".
po logici stvari sekta, odnosno oni koji su se odmetnuli od hrišćanstva su upravo oni koji ne poštuju božiju riječ i koji rade suprotno onome što je temelj hrišćanstva, a to je hrist i sveto pismo.
Talija je napisao:
Generalizuješ i gaziš direkt đonom.

niti generalizujem niti gazim đonom, samo sam iskren, pogledaj običaje, proslave, vjerovanja i sve ostalo i vidjet ćeš da su to paganski običaji i proslave, slavljenje paganskih bogova i paganski rituali i datumi.
kad sve to uporediš s onim što piše u biblij sve je jasno.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pridaješ značaj manje bitnim stvarima, a suština ti izmiče.
Pa i Isus je govorio farizejima da se posuda ne pere s vanjske strane nego unutrašnje.
Pričao je o suštini, a ne o nebitnim stvarima.

Da bi nekome (nečemu) sudio moraš da pronikneš u suštinu, pa ni tada ne možeš da se pouzdaš u vlastiti sud, da bi za nešto rekao da ne valja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
mary juana je napisao:
po logici stvari sekta, odnosno oni koji su se odmetnuli od hrišćanstva su upravo oni koji ne poštuju božiju riječ i koji rade suprotno onome što je temelj hrišćanstva, a to je hrist i sveto pismo.

To vazi samo za logiku sa aspekta crkve. Jer za crkvu je sekta ona koja se odvojila od zvanicnog ucenja crkve. Dok same sekte tu istu crkvu optuzuju da se udaljila od Biblije i crkvu nazivaju sektom. Sto u neku ruku i nije neistina jer dovoljno je pogledati samo generalno katolicku crkvu da se uvidi da to nema veze sa onim sto pise u Bibliji.
E sad druga je stvar sto vecina ljudi na sam termin "sekta" odmah vezuje nekakvo negativno svojstvo. Svi odmah pomisljaju na satanizam, kojekakve rituale itd. Sekta ne mora nuzno da ima destruktivan karakter. Naprotiv, postoji mnogo sekti koji su pacifisticki orijentisane i propagiraju toleranciju i mir.
Pa jedna sekta (zapravo "manja vjerska zajednica" kako se inace u socioloskoj literaturi naziva ovaj pojam) je dobila Nobelovu nagradu za mir (onda kada je ta nagrada nesto i znacila, a ne kao danas). Bili su to Kvekeri 1947. godine.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
одлично је ово описао елвис присли. иако са становишта цркве је тако, било о којој цркви да је ријеч. али по моом мишљењу много већи проблем је лицемјерност вјерника било које цркве или џамије. наиме, оно што сам ја из искуства видио да су атеисти далеко мањи лицемјери у већини случајева и ако хоће да ти помогну не раде то из страха од божје одмазде него да ти помогну или да себи помогну. иако нисам атеиста, мислим да је просјечан атеиста у суштини бољи од просјечног вјерника, јер он је такав какав је. док просјечан вјерник се прави да је добар, а у позадини су углавном себични циљеви и лицемјерство, иако већина вјерника није ни свјесна тога.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 17:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Talija je napisao:
Pridaješ značaj manje bitnim stvarima, a suština ti izmiče.
Pa i Isus je govorio farizejima da se posuda ne pere s vanjske strane nego unutrašnje.
Pričao je o suštini, a ne o nebitnim stvarima.

Da bi nekome (nečemu) sudio moraš da pronikneš u suštinu, pa ni tada ne možeš da se pouzdaš u vlastiti sud, da bi za nešto rekao da ne valja.

ne pridajem ja značaj manje bitnim stvarima već između ostalog što se odnosi na hrišćane i to je suština koju hrišćani ne bi smjeli zanemariti ukoliko žele biti spašeni, da se hrišćani odvoje od neznabožaca i pagana i zlih i nepravednih je zapovijest, jednostavno biblija i hrist naučavaju to što naučavaju, a ja samo nepristrasno govorim šta piše u bibliji, i sam isus je rekao slijedeće riječi:
naprimjer šta isus kaže u mt. 9:16,17 "nitko na staru haljinu ne prišiva zakrpu od nove tkanine(koja se nije skupila), jer bi se zakrpa otrgla od haljine i rupa postala još veća". "i novo se vino ne stavlja u stare mjehove. inače se mjehovi poderu, i tako se vino prolije i mjehovi propadnu. nego novo se vino stavlja u nove mjehove pa se oboje sačuva" tako je govorio isus. također u kol. 3:10 se kaže: "obucite novu osobnost, koja se obnavlja putem točne spoznaje po slici onga koji ju je stvorio" ili u kol. 4:20-24... i hrišćanstvo se zapravo i temelji na odbacivanju starih vjerovanja i običaja, jer i isus je sam govorio da je on novina i da sve staro i pagansko, odnosno sve što potiče od "babilona velikog" treba odbaciti.
bezbroj je primjera u biblij gdje se poziva da se napuste poganski običaji i božanstva i da oni koji žele ugoditi bogu moraju odbaciti sve neznabožačke običaje.
imamo upozorenje da lažne nauke onečišćuju...mt. 16:6, 12; gal. 5:9
zapovjest da se bude odvojen... 2.tim. 3:5; 2.kor.6:14-17; otkr.18:4.
neki vjeruju ali ne u skladu s bogom... rim. 10:2,3
ono što je loše kvari i ono što je dobro... 1.kor.5:6; mt.7:15-17
lažni učitelji dovode uništenje... 2.pet.2:1; mt.12:30; 15:14
čisto obožavanje zahtijeva isključivu odanost... 5.mo.6:5, 14, 15.
upotreba likova, kipova u obožavanju sramoti boga.
nije moguće napraviti lik boga... 1.jovanova 4:12; isaia40:18; 46:5; dj.17:29
hrišćani upozoreni da ne koriste likove... 1.kor.10:14; 1.jovanova 5:21
bog se mora obožavati duhom, istinom... jovan 4:24
obožavanje likova se pokazalo kobnim za naciju izrael što je proročanski uzor i za hrišćane.
obožavanje likova zabranjeno... 2.mo.20:4,5
ne mogu čuti, govoriti; oni koji ih prave postaju poput njih... ps. 115:4-8
postali su zamka, donijeli uništenje... ps.106:36; 40:42; jer. 22:8,9
nije dopušteno "relativno" obožavanje
bog nije dopustio da se njemu vrši "relativno" obožavanje... isaia 42:8
bog je jedini 'slušač molitve'... psalm 65:1,2

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2010, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mary
Drago mi je za tvoj tekst.

Leona
Mišljenja sam da ti je sve poznato ali želiš da malo vatre ubaciš. No dobro, i to je nekad poželjno da bi se nešto pretopilo.
Oni što izmisliše reč ,,sektaši'' to prilepiše Isusovim učenicima pa to apostolima nije smetalo nedaj da ni tebi zasmeta.
Dok god znaš put nećeš zalutati.
Posle ,,sektaša'' dodadoše ,,jeretik'' i po svojoj milosti pobiše milione Hrišćana što na giljotini, spaljivanjem, vešanjem,čerečenjem itd.
Znaš kako je to lepo kad neko usni san gde mu se pokaže znak sa kojim će pobiti milione vernika i onda taj car svojim vojnicima nalepi velike znakove pod kojim će voditi nekoliko ratova i uvek pobeđivati sluge Boga živog.
Kad su mogli Gospoda na njemu razapeti zašto nebi i njegove sledbenike? Od Vavilona preko Irana stiže taj znak i u Rimsko carstvo.Kad je naprava odnosno tvar zauzela mesto tvorca i njoj služe celivajući i kadeći kao bakarnoj zmiji nekad stiže red da se i Božji dan zameni danom boga sunca prvog među 20 većih kojima služiše i naravno svaki dom je imao svog kućnog bogića-svetca.

Suština je u tome: ako nisi sa njima onda si neprijatelj i ako reč svetu nije štampala njihova kuća onda je to delo ništavno za njih. Blaže nije moglo niti kraće.

Ostani na istini i ona će ostati u tebi. Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2010, 18:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 18 Avg 2009, 15:05
Postovi: 111
Па Библија и јесте Свето писмо


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2010, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
pagansko je učenje isto da bog ima sina marihuana. Da imaš prvi orginalan primjer evanđelja možda bi i shvatio

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2010, 22:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
A ti kao imaš orginalni primjerak pa si shvatio? :roll:

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2010, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ahmede brader,
da li bi se iznnadio kad bi u prvoj objavi bilo apisano da Bog ima sina?
Ovde ne govorim o Bibliji.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 23:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Nov 2010, 15:22
Postovi: 82
Leona je napisao:
Zasto se neki kvazi pravoslavci dure i kritikuju kad vide da citas Bibliju (knjiga na kojoj pise "Biblija") ? Zasto se naziv "Biblija" smatra sektakskim, i zasto svaki pravoslavac mora i trebao bi da cita "Sveto Pismo" a ne "Bibliju"... ?

Najbolje da neki pravoslavac odgovori. :D
Досад не чух за то... :-?
Исправно је и једно и друго, као што је исправно и Васкрс и Ускрс...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2011, 23:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Avg 2011, 01:18
Postovi: 4
To ti je malo glupo pitanje to ti dodje kao da je tebe neko pito bil se ti iznenadio da u prvoj objavi stoji da Isus nije Bog nego samo covjek od krvi i mesa koji je prenosio Njegovu rijec? Svako bi se iznenadio, al ti npr. znas da je to nemoguce i da je Isus sin Boziji, a isto tako ja znam da nije tako nego da je Isus obicni covjek Poslanik. Tako da ti to s obje strane dodje glavom u zid :D U prevodu ne bih se iznenadio jer eto na osnovu ove knjige znam da tako ne moze stajati u prvoj objavi, a isto je i s tvoje strane. Jel tako?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2011, 08:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
jellyfish je napisao:
одлично је ово описао елвис присли. иако са становишта цркве је тако, било о којој цркви да је ријеч. али по моом мишљењу много већи проблем је лицемјерност вјерника било које цркве или џамије. наиме, оно што сам ја из искуства видио да су атеисти далеко мањи лицемјери у већини случајева и ако хоће да ти помогну не раде то из страха од божје одмазде него да ти помогну или да себи помогну. иако нисам атеиста, мислим да је просјечан атеиста у суштини бољи од просјечног вјерника, јер он је такав какав је. док просјечан вјерник се прави да је добар, а у позадини су углавном себични циљеви и лицемјерство, иако већина вјерника није ни свјесна тога.


Mali off...Jelly pa ti haman ateiste u zvijezde okova :D ...Da li si ikad razmisljao o onom suprotnom....najbolje da ti kopiram tvoju rečenicu pa da ubacim to suprotno čisto radi neke druge strane...dakle

jellyfish je napisao:
наиме, оно што сам ја из искуства видио да су атеисти далеко мањи лицемјери у већини случајева и ако хоће да ти odmognu ( zlo nanesu) не раде то из страха од божје одмазде него да ти napakoste или да себи помогну.


Dakle, ako ce uraditi dobro uradiće ga bez straha od Bozje kazne...ali Jelly prijatelju...ali... ako hoće uraditi zlo uradiće ga bez straha od Bozje kazne....šta sad ???

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Oficir s ruzom je napisao:
Dakle, ako ce uraditi dobro uradiće ga bez straha od Bozje kazne...ali Jelly prijatelju...ali... ako hoće uraditi zlo uradiće ga bez straha od Bozje kazne....šta sad ???


Gdje iskopa ovu temu. Od vremena kad sam to pisao malo sam duhovno i materijalno napredovao pa cu ti pokusati objasniti. :) Usput, nisam znao da citas i cirilicu :P
Dakle, kad sam napisao da ce uraditi dobro bez straha od kazne jer ateisti to rade uglavnom zato sto hoce da to urade svojom voljom. Moze to biti i kod vjernika, ali kod vjernika je vecinom motiv udovoljavanje Bogu, a u nekim slucajevima i strah od Bozje odmazde, odnosno kaznjavanja, pa cesto to cine iz motiva podsvjesnog straha, a ne iz dobrote.
Dok ateisti to cine uglavnom slobodnom voljom jer ne vjeruju pa se time nemaju kome pravdati.
Ne sporim da su i djela mnogih vjernika inspirisana iskrenom ljubavlju, ali znacajan je broj onih koji svjesno ili nesvjesno to cine da bi "zasluzili" raj ili da nebi gorjeli u paklu. Dok je kod ateista uglavnom motiv covjekoljublje i zelja da se pomogne.
Sto se tice drugog dijela tvog pitanja, ako hoce uraditi zlo uradice ga bez straha od bozje kazne?
Da. I u tom slucaju ateist uglavnom ispada iskreniji od "vjernika". Kad kazem "vjernik" onda mislim na vecinu ljudi koji se izjasnjavaju kao vjernici, tu ne brojim onaj manji dio pravih vjernika.
Da bih pojasnio o cemu govorim navest cu jedan primjer. Recimo, u drugom svjetskom ratu mnogi katolicki svestenici iz NDH su se priklonili zlocinima te drzave protiv ljudi druge nacionalnosti (naravno, uzeo sam to samo za primjer, a slicno vazi i za druge religiozne vodje drugih denominacija, npr u ovom ratu je bilo pravoslavnih svestenika koji blagosiljaju topdzije ili ubice koji su rusili dzamije i sl, a vazi i za mudzahedine koji su dolazili da radi "vjere" ubijaju druge nacije). Ateisti su to isto radili ali oni bar ne vjeruju i ne pricaju nikom nista. Dok svestenici, hodze i sl pricaju jedno a rade drugo. Zar nije to licemjerno.
Evo jos jedan primjer ali malo blazi. Npr. poznate vodje u BiH Kacavenda i Ceric zive u velikoj raskosi. Uz to se petljaju u politiku gdje im nije mjesto. A ljudima propovijedaju o poniznosti. Zar to nije licemjerno? Isto to rade i ateisti. Ali oni bar nikome ne govore kako su oni pravi i sveti. Znaci u tome je stvar. Jer ateisti kad nesto rade oni to rade po svom uvjerenju, dok "vjernici", odnosno vjerske vodje to rade suprotno uvjerenju.
Naravno, ovo se ne odnosi na prave vjernike kojih je danas malo. Ali vecina danasnjih vjernika, pogotovo religijskih vodja su daleko gori od ateista. Ja se sjecam vremena komunizma u bivsoj Yu. I tad je bilo lopovluka od strane tadasnjih komunista ateista, ali to je bio jedan mali djelic od onoga sto "vjernici" rade danas i sto su radili u 2 svjetskom ratu i ostalim ratovima.
Dakle, u sustini nema razlike izmedju vjernika i ateiste ako on zivi po principu svake prave religije ili za ateiste savjesti a to je princip: "sto ne zelis da rade tebi to ne radi drugima". Problem je i kod jednih i kod drugih sto ne zive po tom principu.
U sustini nema razlike izmedju vjernika i ateista, ali ono sto sam htio reci je da prvi ako cine dobro to rade vise iz obaveze, dok drugi to rade po sopstvenom nahodjenju. Ako cine zlo onda i jedni i drugi to rade po sopstvenom nahodjenju. Mada nema pravila samo je najcesce tako.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2011, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Oficir s ruzom je napisao:
najbolje da ti kopiram tvoju rečenicu pa da ubacim to suprotno čisto radi neke druge strane...dakle

jellyfish je napisao:
наиме, оно што сам ја из искуства видио да су атеисти далеко мањи лицемјери у већини случајева и ако хоће да ти odmognu ( zlo nanesu) не раде то из страха од божје одмазде него да ти napakoste или да себи помогну.


Dakle, ako ce uraditi dobro uradiće ga bez straha od Bozje kazne...ali Jelly prijatelju...ali... ako hoće uraditi zlo uradiće ga bez straha od Bozje kazne....šta sad ???

Sta sad ovo znaci, da su ateisti krivi za sva zla koja se dese u svijetu?
Ako vjernik uradi losu stvar, to se ne racuna jer on je...vjernik???

Vidim nisi se promijenio, zalosno.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs