banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 10:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2012, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hristov je napisao:


Cudi me za B((i)j)elorusiju da je na 42 mjestu i da su tamo ugrozena prava hriscana, a vecina stanovnistva hriscani. Za Sjevernu Koreju me ne cudi sto je na prvom mjestu, cak i ispred Afganistana. Naravno, sinoc sam citao da se u B((i)j)elorusiji od petka zabranjuje koristenje e baya i kog uhvate da gleda e bay na internetu placa kaznu. Smijesno :roll:
Inace B((i)j)elorusija je trenutno sa najugrozenijim ljudskim pravima u Evropi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Hristov je napisao:

i hoće u EU.


Pa sta? Da li se to u EU ne ugrozavaju ljudska prava muslimana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Dust je napisao:
Da li se to u EU ne ugrozavaju ljudska prava muslimana?

Zato bi svaki musliman guzice dao da ode u EU, inače u prirodi ljudi je da žele tamo gdje ih neko ugrožava :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
@jellyfish, prema opisu, tamo ortodoksna crkva dominira i privilegovana je, dok je drugim rel. zajednicama otežan život, ne smiju održavati bogosluženje niti se privatno sastajati, nepridržavanje se kažnjava visokim novčanim kaznama..

A što se tiče "Predragog" vođe, taj nadimak mu sigurno nisu tamošnji hrišćani dali :confused3:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Dust je napisao:
Hristov je napisao:

i hoće u EU.


Pa sta? Da li se to u EU ne ugrozavaju ljudska prava muslimana?

Ne.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/P ... Francuskoj

http://www.pravst.hr/zbornik.php?p=30&s=252

http://www.24sata.hr/svijet/prihvatili- ... iji-229938

I nemoj mi samo traziti opravdanja, jer ljudsko pravo je ljudsko pravo.

Evropa je to jel'te, majka demokratije i ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Znači sve se vrti oko nikaba? Jesi pročitala obrazloženje zakona o pokrivalima za glavu?

Dust je napisao:
I nemoj mi samo traziti opravdanja, jer ljudsko pravo je ljudsko pravo.

Upravo tako. Znaš li zašto je Turska na 31. mjestu?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Da se razumijemo... ja ne podrzavam ugrozavanje ljudskih prava bilo to u africkim, azijskim, evropskim zemljama ili p.materinoj. Ali, ako se bunis za ugrozavanje prava krsana u muslimanskim zemljama, red bi bio da se suprostavis i ugrozavanju prava muslimana u krscanskim zemljama, tek toliko da znamo da su ti namjere iskrene... ono....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
U Francuskoj nije donesen zakon protiv nikaba nego protiv pokrivala koja skrivaju lice, zakon važi za sve a ne samo za muslimane, u Francuskoj se može na prste izbrojati koliko muslimanki je nosilo nikab (mislim 8 ako se ne varam, nisam siguran). Je li zakon antiislamski i islamofobičan? Sad pogledaj šta se dešava u Turskoj.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 21:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Hristov je napisao:
zakon važi za sve a ne samo za muslimane,



:D

p.s. Odoh da vidim sta se desava u Turskoj, ali i u Bjerorusiji :confused4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
old fashion men je napisao:
Dust je napisao:
Da li se to u EU ne ugrozavaju ljudska prava muslimana?

Zato bi svaki musliman guzice dao da ode u EU, inače u prirodi ljudi je da žele tamo gdje ih neko ugrožava :roll:

A od 2 miliona hrišćana u Turskoj pred kraj Osmanskog Carstva (30% stanovništva), danas ih je ostalo 100.000

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 16:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Od 57,000 neSrba u Banjaluci 1991 danas ih nema ni 5000.

p.s. ovako se moze ici do sutra. Poenta... pogano dvoriste i tamo i 'vamo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Даст смараш, ти отвори тему о прогонима муслимана у свијету од стране хришћана.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 11:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Zasto filozofe....ajmo se onda u svakoj temi baviti samo jednoumljem a ne iznosti neke protuargumente ili protiv teze za istu tu temu...??? Nije stvar u relativiziranju, ali nece biti stvar ni u onom da ko prvi otvori temu u njoj se mora pisati samo ono sto pogoduje tom pojedinsu ili grupi...


Ovo mi izgleda poput podforuma politika...gdje su usput zabranjeni komentari muslimana (bar zadnji put kad sam prelistavao a iskreno prelistavao sam podavno taj podforum ) gdje se smije pisati samo ono sto pogoduje onima koji su otvorili temu ili sto ide uz dlaku samoj temi...

Mogu li ovdje s pravom postaviti pitanje "Muslimani s pravom pisanja na banjaluckom forumu"...nemam potrebe uopste gledati hriscanske zemlje...???

I vi tezite jednoumlju i aparthejdu samo to ne vidite (cast izuzecima) ali nemoj misliti da ste operisani od toga.

Naravno ovaj post nije namjenjen samo tebi...nego svim "sablonima" svih vjera...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Oficir s ruzom je napisao:
Zasto filozofe....ajmo se onda u svakoj temi baviti samo jednoumljem a ne iznosti neke protuargumente ili protiv teze za istu tu temu...??? Nije stvar u relativiziranju, ali nece biti stvar ni u onom da ko prvi otvori temu u njoj se mora pisati samo ono sto pogoduje tom pojedinsu ili grupi...

Ja sam pogresio sto sam onu listu stavio na ovu temu posto lista nabraja zemlje gdje su hriscani diskriminisani a ne samo islamske zemlje gdje se to desava. Razlog za stavljanje je bio taj sto su 9 od prvih 10 zemalja islamske. Kritikovao sam S.Koreju, Bjelorusiju i Tursku. Medjutim cim sam Tursku spomenuo, odmah se Dust nasla prozvanom i ispada da ja kao imam nesto protiv islama i muslimana. Na moj komentar da je broj hriscana u Turskoj strmoglavce pao, a sve to u sklopu obrazlozenja zasto Turska ne moze traziti pravo za pristup u EU, dobio sam odgovor kako u BL nema muslimana kao prije. Ajde sad mi iskreno reci Oficire, kakav je to kontra-argument mom pisanju o Turskoj? Dustin komentar bi imao smisla da sam ja napisao kako muslimani i islam generalno ne postuju ljudska prava a hriscani ih postuju, ovako uopste ne vidim sta je ona htjela postici svojim komentarom. To meni govori da je ona moje pisanje o Turskoj dozivila kao napad na islam pa je osjetila potrebu da mi uzvrati istom mjerom napisavsi kako ni mi nismo cistunci pa "treba prvo da ocistimo svoje dvoriste". Sta to treba da znaci, da ja kao srpski genocidas nemam pravo da govorim o ljudskim pravima na drugim mjestima?

Filozof je u pravu, i on je shvatio Dustinu namjeru, njen komentar samo pokazuje da se ona kao i vecina muslimana na ovom forumu uvredi cim neko kritikuje zemlje gdje dominira islam. Ne smeta kad kritikujem Koreju i Bjelorusiju ali kad spominjem Tursku odmah me podsjecaju na Srebrenicu i na to da sam genocidas. U kome je onda problem? U meni koji ne pravim razliku izmedju jednih i drugih pa ih sve podjednako kritikujem, ili pojedincima kod kojih se borac za ljudska prava budi tek onda kad vide da se kritikuje islamski dominirana zemlja?

Nije mi namjera da bilo kog uvredim, ali dokazite da nisam u pravu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Oficir s ruzom je napisao:
Mogu li ovdje s pravom postaviti pitanje "Muslimani s pravom pisanja na banjaluckom forumu"...nemam potrebe uopste gledati hriscanske zemlje...???

I vi tezite jednoumlju i aparthejdu samo to ne vidite (cast izuzecima) ali nemoj misliti da ste operisani od toga.

Naravno ovaj post nije namjenjen samo tebi...nego svim "sablonima" svih vjera...


Pa muslimanima niko ne brani da pisu bilo sta o islamu. Evo, ti si otvorio vise tema o toj religiji i pisao si slobodno.
Slazem se da je na politici drukcije, ali isto tako se mogu iznijeti razlicita misljenja. Evo ja sam pisao puno puta protiv Karadzica i niko me nije cenzurisao iako sam imao napade od strane nacionalista. Ali takvi su svi nacionalisti, suzenog razmisljanja i na njih ne treba obracati paznju.
Evo pisalo je nas ovdje dosta protiv Kacavende i nista. I sto je onda cudno ako napisemo nesto i protiv Cerica, kad je on potpuno isti kao Kacavenda samo u suprotnom smjeru.
Sto se tice slobode, svi podaci govore da su daleko vise ugrozeni hriscani u muslimanskim zemljama nego obrnuto. U nekim muslimanskim zemljama, konkretno Kongu, Somaliji, Nigeriji itd, ode glava samo ako kazes da si hriscanin, a muslimani se bune sto su im zabranili nosenje pokrivala. I to nosenje pokrivala se ne odnosi na njih nego na sve religije. Jer mogu i neki hriscani ili muslimani staviti pokrivalo pa pljackati ili vrsiti nezakonite radnje, zato je uvedeno nosenje pokrivala. Dakle, cilj nije da se zabrani to muslimanima nego svima. Da ne spominjem sta su muslimani radili zbog jedne karikature hriscanima itd. Najbolje je uporediti prava u islamskim zemljama pa da vidis.
Evo Bosna je relativno dobra zemlja jer su muslimani prihvatili neke hriscanske norme. Ali vidimo zato ove vehabije i ove zemlje gdje su radikalniji da je to puno gori odnos. Dakle, na primjeru Bosne vidis da je islam mnogo ljepsa religija u svom neradikalnom obliku. Isto tako i hriscanstvo. Da je hriscanstvo radikalno kao islam, vec bi pola arapskih zemalja bilo sravnjeno sa zemljom od atomskih bombi. I obrnuto, da Iran ima atomsku bombu sta mislis sta bi se desilo.
Dakle, ne mozemo generalizovati.

Hristov je napisao:
, Bjelorusiju Bjelorusiju


Po mom misljenju, ako se vec prevodi naziv zemlje, onda bi bila "Bijelorusija", a ne "Bjelorusija", jer se kaze "bijelo", a ne "bjelo".

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Oficiru s ružom, konkretno ova tema je o hrišćanima u islamskim zemljama i ti i ne samo ti imate dvije opcije da pišete pozitivne i negativne primjere, nažalost ovih drugih je mnogo više, a naravno niko ti ne brani da provlačiš paralele o stanju muslimana u neislamskim državama, ali ništa nećeš postići radeći to na ovoj temi, jer nema tog opravdanja za ubijanje hrišćanina dok se moli Bogu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
jellyfish je napisao:
Hristov je napisao:
, Bjelorusiju Bjelorusiju


Po mom misljenju, ako se vec prevodi naziv zemlje, onda bi bila "Bijelorusija", a ne "Bjelorusija", jer se kaze "bijelo", a ne "bjelo".

Ta logika mislim da je pogrešna kod jezika, u složenicama se može promijeniti pisanje ako se naglasak premješta, ima primjera za to. Naravno to ne znači da sam ja ispravno napisao ali ja u ovom slučaju ipak slijedim svoj osjećaj :)

PS: evo sad sam dao da mi Google Translate prevede sa njemačkog na hrvatski i ispada da se Google slaže sa mnom :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 19:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da. Razjasnili smo to na ovoj temi viewtopic.php?f=8&t=59139&start=20#p1489305

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 19:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Hristov je napisao:
Oficir s ruzom je napisao:
Zasto filozofe....ajmo se onda u svakoj temi baviti samo jednoumljem a ne iznosti neke protuargumente ili protiv teze za istu tu temu...??? Nije stvar u relativiziranju, ali nece biti stvar ni u onom da ko prvi otvori temu u njoj se mora pisati samo ono sto pogoduje tom pojedinsu ili grupi...

Ja sam pogresio sto sam onu listu stavio na ovu temu posto lista nabraja zemlje gdje su hriscani diskriminisani a ne samo islamske zemlje gdje se to desava. Razlog za stavljanje je bio taj sto su 9 od prvih 10 zemalja islamske. Kritikovao sam S.Koreju, Bjelorusiju i Tursku. Medjutim cim sam Tursku spomenuo, odmah se Dust nasla prozvanom i ispada da ja kao imam nesto protiv islama i muslimana. Na moj komentar da je broj hriscana u Turskoj strmoglavce pao, a sve to u sklopu obrazlozenja zasto Turska ne moze traziti pravo za pristup u EU, dobio sam odgovor kako u BL nema muslimana kao prije. Ajde sad mi iskreno reci Oficire, kakav je to kontra-argument mom pisanju o Turskoj? Dustin komentar bi imao smisla da sam ja napisao kako muslimani i islam generalno ne postuju ljudska prava a hriscani ih postuju, ovako uopste ne vidim sta je ona htjela postici svojim komentarom. To meni govori da je ona moje pisanje o Turskoj dozivila kao napad na islam pa je osjetila potrebu da mi uzvrati istom mjerom napisavsi kako ni mi nismo cistunci pa "treba prvo da ocistimo svoje dvoriste". Sta to treba da znaci, da ja kao srpski genocidas nemam pravo da govorim o ljudskim pravima na drugim mjestima?

Filozof je u pravu, i on je shvatio Dustinu namjeru, njen komentar samo pokazuje da se ona kao i vecina muslimana na ovom forumu uvredi cim neko kritikuje zemlje gdje dominira islam. Ne smeta kad kritikujem Koreju i Bjelorusiju ali kad spominjem Tursku odmah me podsjecaju na Srebrenicu i na to da sam genocidas. U kome je onda problem? U meni koji ne pravim razliku izmedju jednih i drugih pa ih sve podjednako kritikujem, ili pojedincima kod kojih se borac za ljudska prava budi tek onda kad vide da se kritikuje islamski dominirana zemlja?

Nije mi namjera da bilo kog uvredim, ali dokazite da nisam u pravu.



Tema je hriscanstvo u islamskim zemljama, od kojih ni Turska, ni Bjelorusija ni S. Koreja to nisu. Ti si izdvojio progon hriscana samo iz Turske (brojem) od tuda i ja izdvajam progon muslimana iz Banjaluke (nisam navela RS, niti BiH jer bi taj broj bio mnoooogo veci). Ja kritikujem Iran i S. Arabiju (jedine islamske zemlje) kada god imam priliku zbog ugrozavanja ljudskih prava SVIMA a ne samo hriscanima ili muslimanima (da da da, krse se prava muslimana i u muslimanskim drzavama nes' vjerovat'), ali to tebe nije briga naravno.
Ti volis da pametujes samo dok to tebi pashe, a kada se nadje neki kontra argument onda se uvrijedis jelte, kao Dust je balinka a ti si nevino nedonosce. Ma idi bre.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs